Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

Nemmonn

Tenhle film je jednoduše to samé, co jsme viděli za posledních 20 let. Je to jen další klasický superhrdinský film, který je jenom jinak přebarven a zároveň udělán ještě hůř než svoje předchůdce. Například Spider-Man z roku 2002 je prostě to samé, jenom lepší. Blue Beetle je jenom další zbytečný hovno, který vzniklo pro mě z nepochopitelných důvodů. Maximálně jenom proto, aby udělali to samé, co Marvel s Ms. Marvel, jenom pro Mexiko-Američany. Dále vývoj tu není žádný. Doslova mu ten skarab někdo jen dá a hnedka je z něj superhrdina, kterej umí bojovat a porazit všechny nepřátelé, kteří mají daleko delší výcvik a zkušenosti. Nechápu tento film, ještě že to má teď pod kontrolou James Gunn, který tento film ani nezakomponuje do svých budoucích projektů. 4/10 ()

alienemo

Jedno sa DC od WB musí priznať. Prekonáva očakávania. Pred pozretím som si vravel, že horšia sračka ako Flash to predsa byť nemôže. DC sa prekonalo a poskytlo niečo ešte horšie ako Flash. Triky na televíznej úrovni, scénar je slaboduchý, akcie je strašne málo a je nezáživna a nenapaditá. Dialogy sú na úrovni mexickej telenovely vrátane infantilného humoru. Niet divu, že sa Warneri musia pustiť do reštartu, lebo tohto hrdinu nikdy nemali pustiť do sveta. Aj Marvel aj DC majú hrdinov, ktorí nechcú zabíjať ale zatiaľ ani jeden to nespracoval takto otrasne. ()

rublik05

To jsem si zase naběhl, Já blázen očekával alespoň něco ve stylu těch nejobyčejnějších Marvel filmů, bohužel mě nenapadlo, že to nakonec bude spíše něco ve stylu loňského Black Adama (rovněž ze stáje DC), tedy nebetyčná blbost, nudná a nezajímavá. Blue Beetle na mě po celou dobu působil jako nějaká young adult telenovela, celý film je hrozně ukecaný, neustále se řeší jen rodina a vztahy, snaží se to být jakože vtipné a zábavné, což se totálně mine účinkem, příběh se skládá z již tisíckrát viděného, je schematický až klišoidní, herci jsou extrémně nesympatičtí. Vizuálně je to spíše standard, akce je zoufale málo, není ani nijak zvlášť působivá. Jak píšu na začátku, nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle je opravdu špatný, velký špatný. 2/10. ()

Psycho.R

Jako samostatný film je to fajn, celkem i vtipný, ale myslim, že hlavní hrdina nevystoupí ze svého stínu Miguela v Cobra kai. První film, který patří do DCU, pokud si takhle Gunn představuje svůj propojený vesmír, tak mohl u Marvelu klidně zůstat. ()

MERKATtv

Film není zlý ale bohužiaľ není ničím výnimočný, teda je, ale zrovna tá vec, ktorá robí tento film výnimočnou jej v mojich očiach podkopáva nohy. Film by som prirovnal k niečomu medzi prvým Ant-manom a Shazamom kde celý čas hrá El sonitido (skoro). Film pojednáva o dedičnom hrdinovi, tento tróp nie je úplne neznámy a často sme sa s ním už stretli (Ant-man, Green Lantern, Robin atď.) Je to postava ktorej titul sa prenáša medzi viacerými postavami. Bohužiaľ ale takýto typ hrdinu nie je moc obvyklý na strieborných plátnach a preto sa bojím, že veľa ľudí nepochopí/ neocení tento film. Hlavná postava získa schopnosti vďaka artefaktu ktorý vlastnil kedysi niekto iný atď atď veď to poznáte tento film nie je geniálny ale nie je ani príšerný je to dokonalý stred. Pre mňa je veľká škoda, že práve tento film sa nesnažil viac využiť worldbuilding a cameá lebo práve do takéhoto filmu by sa to fakt hodilo. Taktiež hudba vo filme je pre mňa veľmi rozporuplná. Film má prvú polovicu iba mexické pesničky na štýl El Sonitido (je to jediná takáto pesnička ktorú poznám takže tak) ale od polovice je tam prevažne synthwave. Celkovo celý film sa snaží mať synthwave nádych a ja nechápem prečo. Nefunguje to vôbec v prospech príbehu a príde mi, že to dosť kazí ten film lebo príbeh o chudobných mexičanoch so synthwave hudbou je strašné pofidérny koncept. Je to kvalitatívne asi na rovnakej úrovni ako Black Adam takže ak sa vám ten film páčil, bude sa vám páčiť aj toto. ()

noizcore

Generická komixovka, ve které vás od začátku do konce nic nepřekvapí. Neurážející zábava pro celou rodinu, byť humor je někdy zbytečně přepálený a sráží některé dobré nápady. 5/10 ()

RAFT

No,co jenom u snímku napsat .Pro ostatní to bude celkem dobrý kousek ,ale pro mě ani tak,zdaleka ne .Film byl nezážoivný ,sem tam nudný .Možná by kdyby film natočili před 20 lety ,tak by mohl mít nějaký ten uspěch ,takhle je to jenom zatracená bída.Další shlédnutí nepotřebuji.50% ()

Lavinia

Asi určeno pro filmový younger adult, který se učí španělsky a chce si pocvičit trochu folklóru. Tak zoufale bez děje a logiky, že po týdnu už netuším, o čem to bylo. Nedoporučuji. ()

papadoce

DC oživilo ďalšieho superhrdinu, rozhodne pre bežného občana menej známeho, i keď ja som modrú bystrušku evidoval vďaka Injustice 2. Je to taký superhrdinský priemer s raz lepšími a raz horšími momentami, dobrým galganom, škarede umelou Susan (prestaňte sa už plastikovať, preboha) a nesympatickým chalaniskom v hlavnej úlohe. Asi najviac ma sklamalo, že nedošlo v závere k prepojeniu s ďalším DC svetom. Bez toho chrobáčik zahynie. Ale dávam tri. ()

koty2201

No, bohužiaľ, ale táto komiksovka dopadla presne tak priemerne ako som aj na základe trailerov očakával. Po celý čas bolo z filmu cítiť, že bol pôvodne plánovaný ako len nejaká nízkorozpočtová blbina pre službu Max (u nás zatiaľ HBO Max). Preto sa veľmi neoplatí asi komentovať tú technickú stránku snímku. Tie mnohé CGI efekty boli očakávaným digibordelom ako vždy a ako sa od budgetovky dalo očakávať. Pôvodnej hudby je tu tiež pomenej a skôr sa tvorcovia spoliehali na popovú muziku, na ktorú si zakúpili práva. Inak je to natočené štandardne, kde sa nepokúšali o žiadne experimentovanie s niečím neobvyklým a skôr skĺzli do rutiny. Celkovo som mal z Blue Beetle miestami dojem ako keby sa pozerám na lacných Power Rangers z 90. rokov, hlavne vizuálnym spracovaním rôznych “sci-fi” technológii. A deväťdesiatkovo bol napísaný aj scenár. Príbeh je o chudobnej mexickej rodine (Jaime má iPhone za 1000$, ale inak sú to chudáci), ktorú chce vysťahovať šéfka veľkého technologického korporátu, Victoria Kordová (Susan Sarandon), a pracuje na modernej vojenskej technológii. A jej neteri, Jenny (Bruna Marquezine), sa to nepáči, pretože otec nikdy zbrane vyrábať nechcel a ľudom pomáhal ako superhrdina Blue Beetle. Ten sa však stratil a tak prevzala firmu teta, ktorá je čiernou ovcou rodiny. Ako to býva zvykom, tak sa k technológii omylom a nechcene dostane starší syn tejto rodiny, Jaime. Cieľ je jasný - poraziť pani Kordovú a ako bonus, získať srdce Jenny. Rovnako otrepane ako to znie, to bolo aj natočené, takže nič sa nedá robiť. Herecky je tu od všetkých podaný štandard. Vzťahy medzi postavami sa snažia kvalitne vybudovať a vložiť do toho emócie ako do mexickej telenovely. Avšak ono to na mňa vôbec nefunguje. Nehovoriac o tom, že vtipy strýka Rudyho sú dosť cringe. Čiže aspoň nepodarený humor to trochu okorenil, ale inak je to chladné ako psí čumák. Zomrie hlavnému hrdinovi otec? No a čo. Žiadna emócia. Romantika medzi Jaimem a Jenny? Tvorcovia sa snažili, ale build-up ich vzťahu absentuje. Ešte som nespomenul to niekoľkonásobné kopírovanie MCU filmov a keby len tých. Jaime hláškuje ako Spider-Man; oblek má ako mix Iron-Mana, Deadpoola a niečoho chrobákoidného; rozsekne autobus na dve polovice ako Doctor Strange v jeho druhej sólovke…. Proste to nie je svojské a originálne, bez vlastnej tváre. Teraz neviem, či odkukávali DC Comics od Marvelu alebo opačne. Takže keď to zhrniem, tak sa až tak veľmi nepotešia fanúšikovia DC, komiksov, akčných sci-fi a ani komédie. O stratu času nejde, len si to pozriete raz a stačí. ()

kubas369

6/10. Vlastně povedená DC komiksárna, která se snaží být hodně poctivá a funguje ale to superhrdinský téma je už tak vyčpělí, že snaha už prostě nestačí. Být to před 10 lety, hodnocení bude asi jinde, bohužel jsme v roce 2023. ()

Dejvecd

Blue Beetle je superhrdina, ktorý ma (čo sa komiksov týka) v detstve úplne minul. A skoro ma úplne minul aj tento film, a ja neviem či mám byť za to rád alebo nerád. Blue Beetle ani zďaleka nie je tak zlý film ako by jeden povedal/očakával. Zo samotného začiatku som si aj hovoril, že by to reálne mohlo byť aj dobré (to bolo asi spôsobené fakt dobrým theme-soundtrackom). Potom to bohužiaľ spadlo do vôd generického a otravného superhrdinského filmu, akých už začínam mať plné zuby. Avšak aj napriek tomu sa tu našlo niekoľko scén, kedy som si hovoril že "toto je reálne dobré." Hlavný hrdina bol (hlavne vďaka nadanému Xolo Mariduenovi) dosť sympatický (na rozdiel od jeho sestry, ktorú by mal niekto streliť zo zadu do hlavy, v minecrafte) a bol som milo prekvapený, že tu bolo aj funkčná romantická linka (čo je blockbusterovom Hollywoode docela vzácnosťou). Bohužiaľ mimo to som dostal film, ktorého dej nemá čo ponúknuť. Film, ktorého humor sa špatnosťou približuje k tomu v Barbie (keď banda ľudí v kine vybuchla smiechom, tak som prestal veriť v ľudstvo). Do toho tu máme nedobré CGI, kedy som si počas finálneho fightu hovoril, že nesledujem triple-A film, ale mobilnú videohru z roku 2014. Pripočítajte k tomu asi 2 scénky, kedy som si myslel, že scenáristi prechádzali 3. stupňom debility a nevýrazného záporáka a voile á, to je Blue Beetle, ktorý jednoznačne nie je dobrým filmom, ale vyložene katastrofou by som to nenazval. 4/10 ()

Solverino

Hnus! Nesympatičtí herci s přiblblými úsměvy a spousta digitálních triků. Příběh nemá praktiky žádný děj a nikam se to neposouvá, totálně debilní modrý brouk. Jedna hvězda za toho mexickýho dědka se spoustu železa ze sběrnýho dvora co měl na sobě... vždycky mu vyrašil kýbl na hlavě a začal kolem sebe mlátit. Bože můj, to byla ale debilotina! ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)