Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

p.a.douch

Těšil jsem se a chtěl být hodný, protože trailer vypadal suprově. No o to větší bylo zklamání. Všichni tam byli jednobarevní a vybledlí. U nikoho jsem neviděl něco co by mě zaujalo a proč by mi měl být sympatický. Hrdinové mě vůbec nezaujali, spíš mně připadali jako banda trotlů.  Záporáci byli záporní, ale co z toho, když působili jako nějaká karikatura. Začal jsem si více vážit obou Shazamů, Black Adama a Flashe. No nikoho to rozhodně nezabije a pokud máte HBO je možnost zrychlení obrazu. Doopravdy nechápu, že nějaký člověk u WB očekával zisk. Zřejmě tam není nikdo soudný. A přitom Blue Beetle rozhodně není nezajímavá postava, škoda. ()

JenomDominik

Blue Beetle nepřináší do světa superhrdinů nic nového a převratného, přesto ale působí příjemnějším a sympatičtějším dojmem, než většina novějších Marvelovek. Ve všech aspektech film sází hodně na jistotu, ale funguje to přesně tak, jak má. Sympatické postavy, předvídatelný, ale funkční příběh. Zdejších 48% je naprosto nezasloužených. U zahraničních kritiků a webů se pohybuje od 60 do 85%, což za mě odpovídá. 4* (75%) ()

Maraboy

Scénár slabý, vtipy průměrné, herecké výkony slabší, akce celkem újde, ale je to taková hezky barevná blbina pro děti. 20% ()

HellsAngel

Priestor venovaný hispánskej komunite ma skutočne teší, čisto z filmového hľadiska je však Blue Beetle šablónovitým komiksovým originom, akých štúdiá nevychrlili do sveta práve málo. Takže pokiaľ už máte v tomto žánri čo-to napozerané a nepatríte medzi fanúšikov, ktorí sa v príbehu Jaimeho Reyesa nájdu, na film budete pravdepodobne nazerať len ako na predvídateľnú jednohubku – a to nie je vyslovene zlé, no osobne by som si omnoho radšej pozrel príbeh excentrického vynálezcu, „Batmana s ADHD“ Teda Korda, pôvodného Blue Beetlea, ktorého nám film predstaví len v krátkosti. ()

swenyx

Bože, to byl zas výplach mozku. Nechápu proč se čím dál tím víc objevuje v komiksovkách jako hlavní postava mexičan, co miluje svou rodinu, to je zase nějaká nová meta? Tohle mi to celý úplně zkurvilo, prostě kámo, já nechci vidět bandu uječených mexičanů co se strašně navzájem milujou a dávají furt nějaký jejich tupý moudra. Já chci akci kurva. Akční scény byly docela fajn, a finální fight proti tomu týpečkovi byl fakt super, ale to je asi tak jediný. Ta babka co si hrála na Terminátora a podobný srance co se snaží být jakože vtipný, byly akorát cringe. Podle konce to vypadalo že se asi plánuje pokračování, což kurva doufám, že po výnosech tohohle filmu nehrozí. ()

vaclav.g.kar

Nejlepší letošní Marvelovka. 😁😁 No upřímně řečeno jsem se na Blue beetla z nějakého důvodu strašně těšil. A vlastně bylo moje očekávání splněno. Film mi přišel v nějaké míře nostalgicky příjemný a rodinný. A kdyby mi bylo 13 ldt byl by to dost možná můj vysněný film. Latino, rodina, sci-fi, super obleky a forky. Vlastně jsem si trochu vzpomněl na Spy-Kids, Iron mana 2 atd.. ale v tom nejlepším slova smyslu v jakém se to dá brát. Doufám že nám budoucnost přinese nějaké další pokračování, film byl totiž opravdu moc příjemná retro záležitost. ()

sammikk_

Konstrukce filmu je takřka totožná s každým jiným, ale u Blue Beetla je něco jinak. Vše má svůj build-up a své rádoby poslání. A zbytečně se nespěchá, ano jasně příběh se hýbe tak jak příběh potřebuje ale zrovna tady je to zakryté v takové kuličce že  to divákovi vlastně nemůže vadit. Xolo Maridueña odvedl skvělou práci za tuto postavu, i zbytek jeho poúsměvné rodinky která tu má actually o dost víc prostoru než jsem čekal. Záporáky jsem čekal generické a bez žádné duše, ale to se tu prostě neděje. Ano jasně nějakým smyslem jsou generičtí ale ne tak moc, a doopravdy mají duši. Ve filmu se uskuteční zvrat, který jsem absolutně nečekal, a to se mi kurde líbí! Jediné co filmu škodí je délka protože v první půlce, se s ničím nespěchá a vše má svůj čas. Za to druhá půlka to schytává a přijde mi, jak kdyby si tvůrčí tým uvědomil že už nemají rozpočet na to dělat další půl hodinu, a je to znát. Přeju si aby to vydělalo, chtěl bych vidět Modrého Brouka po boku nových tváří DCEU. Solidních 7.5/10 ()

Destoroyah

Blue Beetle je fajn oddychovka ktorá nie je preplnená rôznymi efektmi, šialenou akciou a bitkami ktoré sú znova preplnené rôznymi efektmi a šialenou akciou. Spolieha sa tu hlavne na sympatického hlavného hrdinu a jeho rodinu. (To sa rýmovalo.) Čakajte príjemnú zmenu čo sa týka CGI, akcie a hĺbky postáv. Film je vtipný a smutný zároveň, a to sa mi páči pretože je vidieť že režisér si dal záležať na postavách, a príbehu, a nesnažil sa vytvoriť super akčný film, vytvoril len v pohode superhrdinský origin. HODNOTENIE: 6/10 ()

gogo77

5/10 ... uplne obycajny a skor nudnejsi novy hrdina od DC ... modry skarabeus .... a jeho zrod   ... DC si povedalo ze venuje cely jeden pribeh mexickej telenovele a zameria sa prave na maxicanov zijucich v amerike a asi aj podmienky v ktorych ziju.... na akcnu komediu to bolo v tomto smere dost politicke   zbytocne.... pribeh sa cely toci o chlankovi ktori prave dokoncil vysku a nahodne sa dostane k mimozemskemu skarabeusovi ktory si ho vyberie ako hostitela a poskytne mu svoje nadschopnosti ... zo zaciatku je to skvelo napisane aj urobene... avsak postupne sa dokola riesi to iste a stale bojuje o zachranu clenov rodiny ktori sa uplne zbytovne vystavuju riziku... tak ale potom by to uz nemalo byt o com ()

DIATOR05

Blue Beetle byl zajímavý film. Asi prvních odhadem 20-30 minut jsem si říkal lets goo strážci. Jenže pak se to zvrhlo do klasickýho dc filmu. Jako overall to byl skvělej film, nebo spíš skvělej film v kině, tím myslím zábavný film.  Ono v podstatě já jsem si ten film v kině hodně užil, ale třeba doma se na to prostě nepodívám. Asi proto, že to bylo hodně basic a prostě to bylo něco podobnýho jako Black Adam nebo Shazam dvojka. Zkrátka to byla zase jen zábava, CGI, barvičky a akce.  Příběh to mělo dobrej to neříkám, postavy taky, záporák byl teda horší, ale třeba hudba byla absolutně úžasná (miluju synťák). Jenže to ničím nepřekvapí, ten konec je úplně jak kdyby jste se dívali na jedno velký klišé. Táhne to i docela humor, ale to je tak všechno.  Já vlastně ani nevím proč jsem tak negativní, když se mi to líbilo, nevim. Každopádně zábavná jednohubka, která asi neomrzí. 7/10. ()

Polux

5/10 | Mizérie DC filmů plynule pokračuje i v předposledním kousku kolabujícího DCEU univerza. Přímo hrůzostrašné trailery (babka s obří bouchačkou mě ve snech straší doteď) předznamenávaly hotovou komiksovou katastrofu, takže moje očekávání byla nastavena na nejnižší možný level. Výsledný film sice až tak příšerně, jak naznačovaly trailery, nakonec nedopadl, ale na nějaké spokojené poplácávání po zádech to také rozhodně není. | Za pokus ukázat v záři reflektorů méně známý komiksový charakter a poskytnutí šance latino publiku mít také nějakého toho superhrdinu (po ženách, dětech, seniorech, Afroameričanech, Asiatech a mimozemšťanech už bylo na čase:-)) tleskám, ale tím to také končí. Vlastně by ani tak nevadilo, že jak sama postava, tak příběh filmu si půjčuje kdeco od kdekoho (od Iron Mana přes Ant-Mana a Venoma po Green Lanterna) a skutečně originálního na filmu není, vyjma zmíněného zasazení do latino komunity, vůbec nic. Problémem je, že tvůrci k obehrané komiksové šabloně nepřidávají žádnou jinou protihodnotu. | Akce je, dle očekávání, jeden velký digifest od začátku do konce, ale především rutinní fuška bez jakéhokoliv nápadu, ať už stran audiovizuálu nebo choreografie bitek. O mimozemském broukovi se toho divák, nad rámec jeho hi-tech schopností, příliš nedozví a vzájemný vztah s hlavním hrdinou se omezuje jen na komunikaci ve stylu "ne/udělej to nebo tamto". Hlavní záporák je směšně jednorozměrná figurka a minutový flashback na úplném konci na tom nic nemění (příliš málo, příliš pozdě). Členové rodiny jsou všichni do jednoho maximálně otravní, přičemž nepřekvapivě vévodí babka revolucionářka, jejíž vystoupení ve filmu působí, jakoby sem omylem zabloudila ze Spy Kids. Podobných generických originů bylo už k vidění nespočet a tohle je jen další v řadě. | PeZet ()

ArgeeMan

Zbytečně natažený v pár sekvencích. Pokud si film pustíte někdy pozdě večer, tak u něj dozajista usnete. VFX celkem standard v dnešní době. X. Maridueña a.k.a Cobra Kai Miguel překvapivě roli zvádal a nepřehrával jak se mu to dělo právě v Cobra Kai. Přehrávali a to někdy sakra dost právě jeho rodiče ve filmu. :D Až hrůza. Film určitě pobaví spíš náctiletý. Ale takhle na víkednový podvečer pobaví i dospělejší publikum. DC začíná být jako Marvel. Jestli je to dobře nebo špatně? Čert ví. :D ()

soukyd33

Po skončení filmu následuje další scéna. Je až neuvěřitelné, co všechno zde uvidíme. 👎🙄 Ta rodina je příšerná, co by pozadí filmu. Máme tu nového super hrdinu? Je tu vlastně hostitel a síla z vesmíru. Ale táhne to vlastně jen ta energie z vesmíru, co by symbiont. Herci jsou bohužel dost ubozí. (Včetně hlavního hrdiny.) Herecké výkony slabé až žádné. Herecké obsazení neznámé. Soundtrack dobrý. To je ale asi tak všechno. Film má velký potenciál se předvést, ale je to spíše jako Ant Man. Poznámka: Doporučuji sledovat s titulky forced, jinak nebudete moc věcem rozumět. Poznámka: Film uteče jako by se nic ani nestalo. Poznámka: Ta rodina a její kecy, vás brzy začnou štvát. 👎🙄 Poznámka: Film má zajímavý závěr, ale to nestačí. Film má otevřený konec. To se ale dalo čekat. Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

Chicharron

Dá se na to dívat, je to koukatelnější než Flash, ale děsně mě tam lezla na nervy ta obtloustlá mexická holka a pak ty filmy podle komixů jsou všechny na jedno brdo... ()

hronikpetr

Hodně slabý, a nechce se mi věřit že něco takového co mohlo mít velký potenciál.. Jde udělat takhle špatně.. Škoda, velká škoda. 40% ()

Tomulka odpad!

Jak to mohl Gunn vypustit, vždyť tento film je hrozný odpad. Po tomto si člověk říká zda zvládne restart DC, když nedokáže zabránit takovému braku, aby vyšel. Snad na to neměl mandát to zastavit. Musíme doufat. ()

Pavlo

Vcelku otrepaný dej v príjemnom efektívnom fantasy kabáte. Na trhu sú oveľa viac lepšie tituly, no ale aj horšie. Kto má rád DC Universe povinnosť, ostatní len ak budú mať náladu. :-) ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)