Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

Johnny.ARN

Výhoda tohto filmu je, že pri tom enormnom množstve mexikancov tam už neostalo miesto pre zberačov, buzerantov, lezby, psov, postihnutých a ďalších. Čiže kvóty neboli naplnené, som pohoršený! A teraz vážne. DC sa každým novým filmom strieľa do vlastnej nohy a čaká, že to bude hit. Toto tak pred 15 rokmi pre neznalých teenegerov, jak príbehom, tak efektami. Netreba pri tom rozmýšľať, prečo sa koná tak, ako sa koná, napríklad. Proste, píčovina, pri ktorej som bol rád, že som kino vynechal. Slabučká 1 z 5 ()

oveckaoa

Další z průměrných Dc co šlo do kin. Ke klukovi se dostane skarab on zmutuje a stane se superhrdinou toho skaraba chce ženská a její nohsled co má na sobě bojové brnění . Reyesovi jsou po Khanových z Ms Marvel nejméně sympatická rodina a pravděpodobně jsou jimi i inspirovaní je zde podobně debilní styl humoru.  Když nejsou na plátně nebo je tam pouze ten jeden  je to dobré, když jsou stojí to za hovno filmu nepomáhá ani humor typu prdící loď nebo babka s rotačákem co křičí smrt imperialistům ačkoliv sama je imigrantka a žije v zemi co ji přijala.   Záporák je průměrný , ale zase akce není digibordel a je přehledná potitulkovka vyjde do ztracena jelikož si to na sebe nevydělá. Gunn sice řekl, že se může Blue Beetle objevit v novém Dc , ale pokud se neobjeví nemyslím si, že by to byla ztráta. 60 procent ()

creeper

Osvěžující mexickej vibe, sympatický postavy, emoce, příjemná 'devadesátková' zemitost a synťákovej soundtrack. Tenhle mix mi překvapivě sednul. Pro mě lepší než poslední Thor i Daktr Strendž. ()

hroubek

Před deseti lety by to byla lehce nadprůměrná komiksová podívaná. Dnes je to obyčejný a ničím neurážející průměrný komiksový film. Nicméně, spoustu věcí dělá dost dobře a zaslouží si za ně pochválit. Režisér Angel Manuel Soto moc dobře pochopil pro koho film točí, a jak by film měl vypadat a znít. Tohle není temný a realistický Batman pro dospělé. Tohle je odlehčená podívaná pro děti, co chodí ještě na základku. Soto nám dává zábavný a přehledný origin, ve kterém se děje všechno, tak jak má. Máme tu sympatické postavy, kteří jsou "civilní", motivace, silné rodinné scény, a kupodivu několik drsnějších momentů - první proměna v Blue Beetla nebo závěrečný souboj. Je vidět, že Soto bych chtěl dělat drsnější a dospělejší film, ale musí se držet v jistých mantinelech. A místy je to dost do očí bijící, jak je tam napasovaný ten humor a vtipy. Tam, kde selhává scénář, tak tam režiséra podrží obsazení. Xolo Maridueña je sympaťák a své si přehledem odehraje. Bruna Marquezine vypadá moc pěkně a taky svůj part zvládla, tak jak měla. Susan Sarandon si přišla pro šek, ale je vidět, že jí to natáčení bavilo. Film má několik zajímavých momentů, akce je tak 50/50 a nejzajímavější scény jsou ty, kdy hrdinové odhalují minulost skaraba a sbližují se. Blue Beetle je fajn komiksový film, který neurazí a dá se u něho hezky odpočinout. ()

Sany33

Príbeh: Skarabeus, ktorý dáva nadľudskú moc si vybral svojho nositeľa. Bohužiaľ sa ním stal chlapec z chudobnej rodiny a teraz sa mu celá korporácia na super vojakov snaží vycucať život z tela. Herecké obsadenie:  Xolo Maridueña je chlapec, ktorého som si obľúbil v Netlixovskom Kobra Kai, ale tu dosť prehrával ale možno to bolo tak debilne v scenári ale nemyslím si. Prevedenie: Aj Hispánci potrebujú svojho super hrdinu a tak im ho DC naservíroval na striebornom podnose aj s kopou rodinkárskej melasy a balastu o súdržnosti a všetko to zaklincovali babkou partizánkou so samopalom. Film nefunguje vo viacerých rovinách ale najpodstatnejšia je rovina zábavy, ktorá tu viac ako iba absentuje ona to vlastne nie je. Pocity: Neviem vlastne na čo sa pozerám. Je to taký guláš všetkého čo sme doteraz v super hrdinských filmoch videli a ide to ako z rýchlika. Origin - Prerod - Sláva. Všetko napchané do dvoch hodín pseudozábavy.  Ja som sa teda nebavil a ani akčné sekvencie to nezachránili. Bohužiaľ. Pridaná hodnota: Hispánsky super chrobák. 30% ()

blackJag

No takhle, HBO Max by tomu slušelo víc :) Není to špatné... pokud divák neviděl tuny jiných komiksových originů. Mexičan nebo Číňan, je to už definitivně únavné. Ještě kdyby se drželi té šílené mexické rodiny, dejme tomu, ale byly to jen takové náznaky (babička bývalá revolucionářka, strejda jako paranoidní geek), potom honem zpátky do vyšlapaných kolejí. 50% ()

dragon94

Blue Beetle je skvělá oldschool komiksovka, která sice ničím extra neohromí, ale zároveň jí není moc co vytknout. Film skvěle utekl, efekty ušli, soundtrack mi docela sedl, a hlavní představitel byl opravdu super. Také postavy, narozdíl od Shazam rodiny, nebyly nijak otravné. Příběhově to sice není žádný zázrak, ale zároveň se jedná o jeden z mála filmů, které stojí na tom že rodina je to nejdůležitější, a přitom to nepůsobí uměle, trapně nebo pateticky.  3* 65% ()

ondraondra

Průměrný biják ve všech směrech. Naštěstí to trochu zachraňuje představitel hlavního hrdiny a sympatická rodinka. Škoda té přehnaně dlouhé stopáže a nevýrazné záporačky, která nemá žádný pořádný motiv. Klidně bych si dal pokračování, ale když nikdy nevznikne, nebudu si stěžovat. ()

JohnSmith

Čekal jsem, že to bude větší tragédie. Ve finále to nebylo zas tak špatné, pěkně natočené, sice dost vykradené, ale zábavné. Chápu, že v našich končinách zaměření na latino publikum asi moc nezabralo, ale vsadím se ve Střední a Jižní Americe to mohlo mít mega úspěch. ()

blackkocour odpad!

Stejně jako u spajdr-gaye, připravil jsem si na modrou ploštici repelent a deratizátora, vole. Mexičani mají horší věci než je jejich kuchyně, ale že z útrap veřejných kanalizací vyserou modrý hovno, pokryté tasemnicí, které dokážou snadno zaútočit na lidské trávicí ústrojí, a krom toho ještě do zad vyvolat nepříjemné křeče, že si budete připadat jako létající robotická vážka, nebo mexickej pípající topinkovač, na kterým by si cikorky z Chánova zgustli, protože by železo prodali do fricu. Fakt nechápu, proč má DC zapotřebí (ne)dělat nic kreativního, co se nesnaží neboze konkurovat umírajícímu Mrdvelu, a napodobit šarm těm buzíkům s pláštěm, a černou kápií, na těžkou nesympatičnost Tchořovi, pavoučkovi, mravenečníkovi a urně Tonyho downouka jr. To už si ty wepřové hlavy můžou jen šukat do kaďáku. Tohle silně kopíruje mého Ferdu Ant-Mravenco-Mena který mi ze všech supergeyů přijde troše sympatický, k tomu zlokorporáckou padouchyňí starý Replayový, co chce všem načipovat stejný žluklý zlo do páteře, jako nejmenovaný kokotvid. Herecké výkony jak z latinské telenovely, nemusíme se zavděčit každému trhu na světě, protože pokud vznikne i černá tlama, jako zachránce cikánské menšiny, co nevidět bude všem zapisovat formuláře na sociální dávky. Společně se Shitzamem - druhej odpaďák v tom roce, so far, uvidíme se na silvestra Aquamane! ()

fiLLthe3DD

Od zhlédnutí snímku mne zpočátku odrazovaly nevýrazné (a lacině vypadající) upoutávky a celková vyčpělost komiksového žánru - navnadilo mne však zasazení do prostředí hispánské komunity a také novinový článek o tom, že jsou zde odkazy na telenovely s Thalíou z 90. let. Zápletkou Blue Beetle rozhodně neoslní, film nabízí klasický (a milionkrát) viděný superhrdinský origin, který svými křečovitými dialogy a šablonovitými postavami připomíná právě onu jihoamerickou „mýdlovou tvorbu". Jelikož je však tento žánr mým guilty pleasure, tak jsem si užil i tuhle komiksovou slátaninu. Akce Vás na p*del sice neposadí a snímek svým vizuálem vyloženě neohromí, ale zas to není ani taková katastrofa jako efekty ve WW84 :) Chemie mezi postavami překvapivě fungovala na výbornou a herecké obsazení bylo sympatické (oscarové výkony zde ale nehledejte). Soundtrack pak byl poněkud tuctový, ale to neznamená, že byl nějak špatný - naopak! Celkově jsem očekával větší s*ačku, proto mě alespoň mile udivilo, že to tak hrozné nebylo. WB/DC bylo schopno vyplodit i o dost horší „filmové" zážitky. Slabé čtyři hvezdičky. ()

Koda

Prostě WOW! 3 filmy za sebou v měsíci, kde jsem hodnotil vysokým počtem hvězdiček. Tenhle film mě též neuvěřitelně překvapil. Je to svižný, vtipný, smutný a zároveň celou dobu jsem se nenudil! ()

kenkaku

No konečně! Velebte Pána… Pákistánci mají superhrdinu, Číňané, Egypťané, Afro-Afričané… a teď i telenovela z Mexika! WB/DC si může odškrtnout další zářez jak jsou moderní. I když za mě celkem zklamání. Čekal jsem více Číňanů, Indů a samozřejmě lidí bez pohlaví a orientace. V tom Mexiku jsou hrozní rasisti. Ale k tématu. Už to běží 20 minut a stále telenovela. Nudím se. 40 minut… teď je to uřvaná telenovela plná digi-bordelu a idiocie (horší než Shazam). 60 minuta… to už je moc… mix Ironmana a Spidermana. Jen trapnější (ty diskuze s oblekem jsou doslova vykradené). Asi nemusím ani pokračovat dál aby bylo jasné o čem je druhá hodina. Víc telenovela… víc řvaní… víc digi bordel… víc fuj. ()

sedm.1

Trochu mi přijde, že si v DC řekli, že přeci jen ještě nejsou v těch úplně největších hovnech, a tak na svět vypustí snad nejzbytečnějšího superhrdinu z nejzbytečnějších, aby zjistili, jaké to je být v těch už opravdu největších hovnech. Já se jako omlouvám, ale Blue Beetle je vážně mizerný film, a to nejen kvůli doslova non-stop směšné, až trapné propagaci mexikánských uprchlíků, kteří jsou tu zobrazováni prakticky jako ta nejsolidnější sorta lidí, co se vůbec pohybuje po matičce Zemi, no prostě fakt trefa do černého, ale chápu, těch mexičanů je v Americe už taky tolik, že i oni mají již pořádný vliv na komerční úspěchy jednotlivých filmů, a v tomto případě věřím, že museli vzít kina útokem, jelikož nikde jinde se toho tolik pěkného o sobě jistě nedoví 8D. Každopádně ale k filmu. Začnu samotnou postavou. Ten kluk je díky svému představiteli sice možná sympatický, jinak to je ale neuvěřitelný hňup, zvlášť v závěru se chovající jako úplný pitomec, prostě mi nesedl a co se týče jeho superhrdinských schopností a vlivu, tak mohu zopakovat jen poznámku z úvodu, nejzbytečnější z nejzbytečnějších, nudný, nevýrazný, nezajímavý. Když jsem jinak u postav, ústřední holčina je pěkná, což asi stačí, záporáci ale nepůsobí nikterak zvláštně, ojediněle, či zábavně, no a ta mexická rodinka, strýc fajn, babička se ségrou peklo, tatík z mamkou o ničem. Akce je pak množstevně asi dost, ale ani ona nepůsobí nikterak velkolepě, nebo nápaditě, spád to nemá rozhodně strhující, atmosféra mi připadala taková mdlá, emoce žádné, což ovšem způsobil můj mimomexický původ a těch pár odlehčených momentů lze pak sice považovat za funkční, ale ve výsledku nezachránili stejně nic. Za mě tudíž Blue Beetle sklouzává na jasné komiksové dno, jelikož nemá naprosto čím zaujmout, či oslovit, jak jsem prostě již zmiňoval, tohle je fakt zbytečný superhrdina, a tím pádem i celý film. ()

Mysa

Fajn, prostě fajn. Film je příjemnou a jednoduchou jízdou, která má solidní tempo a tak vás film nudit  rozhodně nebude. Tomu napomáhají vcelku důstojně provedené postavy a hlavně sympatický hlavní hrdina. Akce je taky poměrně solidní a CGI vám aspoň každých 5 minut nepřipomíná, že jste opět v éře her z Playstationu 2. Příběh je vážně jednoduchý a vcelku předvídatelný, některé vtipy mě pobavily a některé naopak moc ne. Záporáci jsou absolutně generičtí, ano opět zde máme dalšího, který má identické schopnosti jako hlavní hrdina, jen je zlý a silnější, teda alespoň v prvních dvou aktech. Definitivně váš mozek zašlápne vzpomínku na tyto záporáky jako brouka, hned druhý den ráno.  Všechno tyto ingredience tvoří vcelku povedený superhrdinský koktejl, který si určitě užijete, ale po jeho dopití už si ho pravděpodobně nikdy znovu nedáte. ()

Finskej

Jednu kvalitu to má: člověk si rázem uvědomí, že ani zmutovanej křižák, ani Shazam si ještě nevybrali nejhůř... Nejméně ostrou pastelku v penále suverénně picknul modrej skarab. ()

iXtr3m3

Začnem najprv negatívami. Babka s guľometom a paranoidný strýko boli fakt ale že fakt otravní a nasilu. V scenári to možno vyzeralo fajn, ale tu ani zďaleka. Druhé negatívum, o scarabovi sme sa nedozvedeli moc, len okrajovo, pýtalo by si to širší origin, alebo spoznávanie, ale to by mohlo byť v pokračovaní. Je to komix, takže nič, čo by sme ešte nevideli v xtom spracovaní podľa podobnej šablóny. A to je k negatívam všetko. Pozitíva. Fajn oldschool feeling. Fajn ústredná melódia. Fajn akcia. Fajn praktický kostým, fajn casting hlavného hrdinu aj záporná strana. Fajn technické spracovanie a dokonca sa dostalo aj na nejaké tie emócie. Možno dávam slabšie štyri hviezdy a skôr by si to zaslúžilo tri, ale priznám sa, že som čakal oveľa ale fakt oveľa menej, ako som nakoniec dostal. Hrdinu poznám z animákov a viem, že potenciál má obrovský. V podstate jeho schopnosti odkukal Marvel pri neskorších stvárneniach Iron Mana, nakoľko Blue Beetle vznikol ako komixová postava o viac ako dvadsať rokov skôr. Keby to dostal do rúk Snyder, tak by sme dostali viac dramatickejšie a drsnejšie spracovanie, tu tie niektoré silené trápne vtípky fakt dreli oči aj uši, ale to ostatné medzi nimi, fakt som čakal ďaleko horší výsledok. Na to, že to bol pôvodne VOD titul, tak klobúk dolu. Viem si predstaviť budúcnosť tohto hrdinu, napriek tomu, že by sa hodil skôr k Teen Titans ako do budúcej Justice League. ()

666Carnage

Když dopředu čekáte a vlastně víte, že film budete jen průměrný blockbuster, může se dostavit i zábava. Je to typický superhrdinský příběh, který ale má nejenom charismatického hlavního hrdinu, ale i jeho rodinu. A díky tomu při určitých scénách cítíte empatii k hlavnímu hrdinovi. Třeba ve Flashovi se mi to nepovedlo a to na tom byl postavený celý jeho samostatný film. Tady Vás to prostě chytne. Soundtrack povedený a ty dvě hodinky opravdu rychle utekly. Film není nijak převratný, neuvidíte nic nového, jen je to prostě příjemný film. 65% ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)