Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

verbal

No, nejlíp to za mě asi řekne zasloužilá plagiátorka a normalizační mumie soudružka Zagorová: Na projekční stěně mi přistál modrý šváb, mexický svrab, tuze vážný / Nestřík jsem na něj insekticid, kokot já, nerozvážný / Satan ví proč, já zmáčkl Plej a dost se týral / homixem přiblblým. // Och jakou trýzeň schovává švábí plíseň mokvavá, ta plíseň zlá. / Přitrouble trapný Mexikán, rodinných hovnot pán / mě pěkně sral…// U-u-u-úúú. Do mé pohody vlétl šváb / jak hnědý splav hajzlem bílým / Kreténa ze mě udělat chtěl, smůlu měl, už jsem zmrd, plán nevyšel. / Satan ví proč, já zmáčkl Plej a dost se týral / homixem přiblblým. / Kam tím mířil, když se jen dva čuráci zkoksovali před Sarandonkou prodejnou? *** Jediným pozitivem této furtdokolové pásové pičidity je, že se tentokrát zcela obešla bez negrů a buzerantů, neboť Aztékové hrdě nevycházejí ven, páč neteplají, a otročili jen pro Španěly a Portugalce. Čili až pro Dislektického Cigána přestanou kopírovat scénáře juvenilní oligofrenici, může se stát i hvězdičkovatelným. P.S.: Jakube, poďuž! ()

Malarkey

Technicky vzato to nebylo úplně tragický. Jen ta rodina toho hlavního hrdiny byla ve všech ohledech hyper špatná. Zralá na tečku na solar. Ve výsledku je tak Blue Beetle taková blbá kombinace moderní komiksárny a rodinného filmu podobného Spy Kids od Rodrigueze. Působí to dětsky a není to vůbec vtipný. ()

MrHlad

Jaime Reyes nechtěl být superhrdina, ale mimozemský artefakt si ho vybral, takže mu nic jiného nezbývá. Teď musí ochránit svou rodinu před armádou zloduchů, kteří by rádi získali jeho schopnosti. Blue Beetle je nečekaně fajn starosvětská komiksovka, která má solidní akci, funkční postavy a nesnaží se diváka umlátit hromadou přepálených efektů. Spoléhá víc na sympatického hrdinu a ukazuje, že u superhrdinů opravdu není nutné dělat všechno vždycky jen větší, trikovější a hlasitější. Nic nového nebo převratného nečekejte, ale je to fajn. A po failech jako Flash a Ant-Man 3 to vlastně stačí. ()

T2

║Rozpočet $104miliónov║ Tržby USA $72,488,072║ Tržby Celosvetovo $130,788,072▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ďalšia dosť nepekná podpásovka od DC. Takže toto je asi len výsledok vyrábania filmov ako na bežiacom páse bez lepšej tvorcovskej myšlienky, nápadu či vízie. Úpadok úrovne komerčných filmov za posledné roky je priam markantný. Triková stránka filmov začína byť skôr príťažov, či už v kvalite alebo aj kvantite. Dejovo len oklieštená schéma a bez poriadných hereckých ťahúňov ostáva len pachuť v ústach. V podstate po všetkých stránkach slabé. Zbytočnosť!  /25%/ ()

Fr

„LÁSKA K MOJÍ RODINĚ JE TO, CO MI DÁVÁ SÍLU!…“ Hodně povídání, takže celkem dlouhej úvod. Pak zjišťuju, že ten děj je dost dětinskej – včetně humoru. A furt hodně keců… vysvětlování, povídání o rodině a tak podobně. Pak konečně dostane prostor superhrdina a – BOŽE! To je kurva idiot! Vlastně sluníčkář… Příběh pro 10ti letý děti, který u toho ovšem chcípnou nudou. Tohle není ani béčko, který by bylo blbý, ale pobavilo by. Tohle je regulérní píčovina!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film v sobě ukrývá politický poselství – utlačovanost národních menšin v USA. 2.) Thx za titule „Petr Zenkl“. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne ()

tron

Po polhodine mi to bolo jasné: nenávidím tento film. Raz by som si rád prečítal aspoň 400-stranovú knihu o tom, ako sa vo Warner Bros. pokúšali adaptovať DC komiksy. Vlastne by som si ju rád prečítal už teraz. Susan Sarandon? To ako vážne? ()

B!shop

No vlastne jsem cekal daleko vetsi pruser. Tohle je nicim neurazejici, svizne odsejpajici, mistama vtipna komiksarna, ktera kdyby nevznikla, tak se vubec nic nedeje, ale na jedno skouknuti uplne v pohode. Akce je natocena docela slusne, zaporak je v pohode, triky slusnej prumer a hlavni hrdina s jeho rodinkou sympataci. Sice je titulni hrdina takova vykradacka Iron Mana riznuta Spider-Manem a Green Lantern, ale to me nijak netrapilo. Strihac se sice hlavne v prvni pulce mohl vic snazit, ale nic hroznyho. Takze za me zabavna blbost na jedno skouknuti a lepsi 3*. ()

dO_od

// DC mainstream se konečně potkal s Marvel mainstreamem, gratuluji a zároveň pláču. Už aby se o slovo zase přihlásili Reeves s Gunnem... ()

3DD!3

Docela fajn komiksovka. Starosvetský origin, který jako by vypadl z doby tak před dvaceti lety. Hlavní hrdina je sympaťák, záporáci jednorozměrně zlí a rodinný element zde vnáší prvky nečekaného chaosu - podobnou dynamiku má rodinka od Ms. Marvel. Celkově je to ale vlastně takový modrý Green Lanthern, s latino kořením. ()

Spiker01

A po dekádě bezprecedentní vlády komiksů v kinech jsme se to dotáhli do bodu, kdy už se lze jenom opakovat a diváky jenom unavovat. Proto už tentokráte letos na DC komiksovku nedorazili. A to se to už od začátku jevilo jako přesně takováhle generická patlanina, kalkulovaně zacílená na latino publikum, leč to nakonec mnohé tolik neotravovalo. Včetně mě, jelikož mě to v druhé polovině začalo celkem zajímat, ovšem ne do té míry, že bych chtěl sequel, to rozhodně ne. A nesnáším originy, takže první půlhodina pro mě nudná a narvaná nejrůznějším klišé s původem hlavní postavy (Xolo Maridueña po Cobra Kai úplně zmizí, na filmovou kariéru nemá), avšak alespoň v té druhé se to celkem rozjelo. Ale stále jen průměr a postavu už nikdy neuvidíme, žádná škoda. ()

Nevka

Prázdnější DC aby člověk pohledat. Blue Beetle se snaží být filmem, který do popředí staví rodinu, ale v naprosté většině případů to funguje jen tak napůl. Sem tam vám přijde, že to je vlastně fajn, ale snahou být cool to všechno padá do šedého průměru. Ve srovnání třeba s Shazamem (prvním i druhým), na kterého se plive, kudy se jen chodí, tady tu chemii mezi postavami prakticky nevnímáte. To stejné ostatně platí o humoru, který se tady náznakem objeví asi třikrát. Jinak nic. Nuda, šeď. A příběh? Generické sci-fi z Jetixu, kterých jste za život viděli hromadu. Zaměnitelní záporáci, nezajímavý vizuál a celkově prostě nic, co byste potřebovali vidět. Což dokládá i fakt, že 10 minut po projekci už vlastně ani nevíte, že jste v tom kině byli... ()

pepo

Príjemný origin, ktorý formálne vypadol z predchádzajúcej dekády. Ale klišé funguje, postavy sú fajn a je to neurážajúca rodinná zábava. No ak chcete komiksovú udalosť, tu ju fakt nenájdete. ()

Xmilden

Zpočátku mě tahle Mexická komiksovka docela bavila, protože režisér rozhodně není žádný břídil a dokáže bez problému řídit jak herce tak příběh. Postavy si mezi sebou povídají a reagují na sebe a je to fajn, jenže tohle je komiksovka a někdo by mohl kafrat že zde chybí akce a vizuální efekty. Takže samozřejmě i tohle přijde na řadu a celé to jde do kopru. Myslíte si pánové producenti že diváka po 15 letech baví minimálně 6x do roka sledovat stále to stejné znovu a znovu? 50% ()

Shakers

Hodnotenie je fakt mizerné a pri tom to nie je vôbec také zlé. Ako pozerám, tak v zahraničí to ma trošku lepšie ohlasy ako u nás. No prejdime k filmu. DC značku a ich hrdinov mám rád, no Blue Beetle mi nič nehovorí a do širšieho sveta DCEU veľkú dieru tiež neurobil. Príbeh mi prišiel v pohode, taká klasika ako to býva už v tomto žánri, no musím sa priznať, že ma to celkom bavilo. Hlavný hrdina je celkom sympaťak a jeho rodina je tiež celkom funny. K tomu si priratajme solídnu akciu a máme o zábavu postarané. Nič som od toho nečakal a dostal som zhruba to čo som očakával. Priemerná komiskovka, ktorá je ale lepšia a zabavnejšia ako napr. Ant-Man 3. 65% - 3* ()

JohnnyD

Strašná sračka, o ktorej sa raz budú písať diplomové práce o tom, ako Hollywoodu preskočilo a zmysleli si tam, že môžu divákom predať hocičo, čo má predlohu v komiksoch. ()

HAL

Moderní Batman a Robin, akorát tady to naštěstí zachraňuje pošahaný mexický strejda. V těch pár scénách které má. ()

liskam

To snad ani není možný, že se takováhle slátanina dá natočit v roce 2023.... A ještě pod taktovkou DC!! Normálně se za ně stydím. A to si tady všichni stežujeme na Marvel. ZA mě jedna hvězda a 28% ()

Kothy

Ani tento sympatický latinský superhrdina bohužel současné DC nevytrhne. Místy si člověk až říká, jestli to myslí vážně. Těch pár akčních scén docela ujde, ale ta výplň, no místy je to celkem WtF. Sledujeme zde příběh mladého Jaimeho, který náhodou získá superschopnosti. Tímto broukem na sebe a svou rodinu strhne nečekanou pozornost, což nezůstane bez následků. Sám o to vůbec nestojí a nějaké zabíjení je to poslední, co y si přál. Po nějaké době k sobě se scarabem najdou cestu a naučí se své schopnosti používat. Docela se divím, že do role záporačky ukecali Susan Sarandon, která ten film nijak nezachraňuje. Celá Jaimeho rodina místy působí dost přepáleně, hlavně babička. O ostatních hrdinech se tu mluví jen okrajově. "Babička byla revolucionářka." :D ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)