Strážci vesmíru

• USA Mighty Morphin' Power Rangers (viac)
Akčný / Rodinný / Komédia / Fantasy
USA / Francúzsko / Japonsko, (1993–1995), 48 h 22 min (Minutáž: 19–21 min)

Tvorcovia:

Shuki Levy, Haim Saban

Kamera:

Ilan Rosenberg

Richard Steven Horvitz, David Yost, Ed Neil, Paul Schrier, Jason Narvy, Barbara Goodson, Amy Jo Johnson, Robert Axelrod, Johnny Yong Bosch, Tom Wyner (viac)

Pět normálních teenagerů je vybráno intergalaktickým čarodějem, aby se z nich stali Strážci vesmíru a pomocí svých nových schopností bojovali proti zlé Ritě Repulsa. (Netflix)

C0r0ner

Jako dítě jsem to neskutečně žral. Jako dospělý jsem se skoro posral smíchy, protože takovou debilitu svět neviděl. Moje hodnocení je absolutně irelevantní, protože bych si nejspíš obhájil jakékoli, takže tohle brát s rezervou. Každopádně pětice (občas šestice) šašků, kteří chodí na vejšku občas zlikvidují bandu karatistů v šedivých oblecích, aby na ně následně zlá Rita poslala nějaké gumové monstrum, které samozřejmě také zničí (v prvním díle dokonce kečupem - no fucking way!), které se pak přemění na obrovské hovado mezi krabicemi od bot namalovaných na domy. Power Rangers v tu chvíli zavolají obří dinosauří roboty, ti se složí dohromady a spolu s půlkou města roztřískají velkou příšeru. Následně jsou zase všichni spokojení na vejšce a půlky města v plamenech si nikdo nevšiml. A takhle každý díl dokola a dokola. No není to k posrání parádní seriál? 100% ()

ABLABLABLA

Když jsem byla malá (aneb taky ten komentář začnu jako polovina zde přítomných), tak jsem se na to vždycky dívala u strejdy. Doma jsem nemohla, tak to pro mě bylo úplně skvělé. Teď kdybych se na to podívala znova, viděla bych, jak je to příšerně natočené, nulové herecké výkony apod.,, ale to nechci, i když třeba by mě to furt bavilo. Kdo ví? Ale stejně je to tu jeden pokrytec vedle druhého.... píšete, jak jste to jako malí žrali, ale stejně tomu dáte odpad... kde je v tom logika? Btw. MORFUJEME!!!!!!!! :) Update rok 2013: V Manchesteru jsem potkala živé strážce vesmíru před fotbalovým muzeem.. Jupí jej... Prostě se jedna parta oblékla jako oni, sešli se na travnaté ploše a na zádech toho druhého proti sobě dělali nájezdy s košťaty ve stylu rytířských turnajů... A o tom to je... Morfování byla vždycky prča ;) ()

Wbcko

Seriál, který můžete buď nenávidět nebo milovat. Druhá možnost připadá v úvahu jen v případě, že je vám šest nebo jste mentálně zaostalý (a je vám tak 12). Ano, každé ráno jsem vstával pomalu dřív než ptáci venku, jen abych mohl vidět Strážce, Pokemony a podobné klenoty... Ale to jsou časy dávné, když se na to podivám dnes, střízlivě musím říct, že větší bejkárnu už jen těžko někdo vymyslí. Morfelíni navlečení do stříbrného latexu (dodnes nevím, jestli to bylo skutečně myšleno tak, že jsou z hlíny?), Rita házející svoje kopí napříč vesmírem, aby její potvora mohla vyrůst a Strážci jí nádledně rozsekat svým mečem se sílou Megazordu, prostředí jak z divadla na základní škole (uznejte, ty papírové domečky byly kouzelné), co jsme povinně museli hrát a kulisy na něj na známky kreslit a herecké výkony na úrovni těch nejotřesnějších telenovel z venezuelsko argentinské produkce. Prostě obludnost nejvyššího kalibru. Hvězdu dávám z nostalgie a za Šuki Leviho, nebo jak se ten chlápek jmenoval :)) ()

Vercinix

"MORFUJEME! ŠAVLOZUBÝ BEZZUB! BEZZUBÝ ŠAVLOZUB" Bacha jde nabarvená krabice od bot a dělá BÁÁÁCH ÁÁÁÁ BLÉÉÉBLÉÉÉ! Tumáš, Plesk, Bum, Prás, Pic ho a Bác ho, Bang, Krachchch, Bong, ááááá! Ono se sice říká, že režisér filmů pro děti by se měl vrátit do dětských let aby lépe pochopil mentalitu cílové skupiny, ale né aby to nechal točit přímo děti! Za nesmírnou naivitu a odvahu, která je takřka nevídaná musím však dát alespoň jednu hvězdičku, jelikož páni režiséři jsou pravými mučedníky filmu, jež bude chtít kdekdo ukřižovat, ale oni hrdě stojí za svým "dílem"! ()

Prochy38

Vy všichni "odpad!"isti, vzpamatujte se. Byl to kult jako mnoho jiných. Bylo to točený pro tehdejší puberťáky a ti to taky solidně žrali. Já byl jedním z nich. Teď bych u toho blil, ale jede to snad teď někde v tv? Ne, takže hodnotím vůči době, ve které to drtilo televizní obrazovky. Takže brzděte. Pojďte děcka, morfujeme!! ()

• V japonské verzi ztvárnil žlutého strážce chlapec. V americké verzi dívka. (cinemag)
  • Seriál byl v některých zemích zakázán kvůli přílišné brutalitě akčních scén. (cinemag)
  • Herečka, jež ztvárnila Trini (Thuy Thrang) již nežije. Zahynula při autonehodě. (cinemag)

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Připraveni na nové Strážce vesmíru? Tvůrce seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle byl najat, aby vytvořil nové filmové univerzum založené na slavných postavách pro filmovou… (viac)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (viac)

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (viac)

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

08.05.2014

Pokud je vám pod 30 let, těžko jste vyrůstali bez Strážců vesmíru. Původní seriál z roku 1993 se za poslední dvě dekády dočkal obřího množství bláznivých inkarnací, jeho celosvětový úspěch jej… (viac)