Na vzdálené planetě žije velký čaroděj jménem Lerigot. Je strážcem zlatého klíče, kterým se odemyká brána do nekonečného vesmíru. Lerigota pronásleduje zlá galaktická bytost jménem Divatox, která chce získat čarodějovu moc, aby mohla osvobodit strašlivého netvora. S ním chce totiž uzavřít manželství a ovládnout celou galaxii. Lerigotovi mohou pomoci pouze jeho mocní přátelé, ale nejdřív musí uprchnout ze své planety na zem. Na zemi ho zachraňují strážci vesmíru Kate a Tomy, i když se sami nacházejí v ohrožení života. Po útěku Lerigota na zem zajme Divatox jeho ženu Jaru a malou dcerku, aby ho přinutila ke spolupráci. Chce ho využít k cestě přes zrádný trojúhelník královny Nemesis. Pak hodlá hledat ztracený ostrov a na něm spojit své síly s netvorem jménem Maligore. Pak už jí nebude moci v jejích tajných plánech nikdo zabránit (oficiálny text distribútora)

Lubos_Hurych odpad!

Chtěl jsem napsat že je to zcela objektivně daný "odpad!", jelikož jsem jako malé dítě neviděl původní seriál, nicméně jsem na to vydržel koukat "jen" 40 minut, takže to zas tak objektivní není. Nu což, chtěl jsem po dlouhé době vidět něco fakt hodně špatnýho a náhodný výběr nezklamal. Pokud nemáte na původní seriál pěkné vzpomínky z dětství, nedělejte stejnou chybu jako já a na tenhle film se nedívejte. ► 0% ◆ 0/10 ◆ odpad! ◄ ()

choze odpad!

"VYTVOŘME TURBO MEGA ZORD!" Bylo mi 28 let a byla to nuda. Na prvním strážcovském celovečeráku jste mohli jasně vidět, že ho dělali pro kina. Seriálový folklór je v něm upgradovaný pro filmové plátno pomocí velkorysého rozpočtu, svižného scénáře a ucházejících původních bitek v pravidelných několikaminutových intervalech. Druhý celovečerák šel v Americe do kin také, ale působí jako direct-to-video. Odfláklý scénář a režie nudí, bitky jsou slabé a soustředěné až do poslední třetiny filmu (!) a TurboZordy hrubě nevyužité (že se s nimi nedočkáme jediné honičky je neodpustitelné), záporačka nevýrazná. Krom toho se tu celou dobu prdelí sem a tam nesnesitelně otravný roztomilý trpasličí čaroděj, kterému jsem z duše přál opakované brutální anální znásilnění všemi záporáky. Zvažoval jsem dát jednu hvězdičku za ten zpomalený záběr robota s mečem v bojové pozici a výbuchem za zády, popř. za Amy Jo Johnson hozenou ve finále do zlého módu, ale ovládl jsem se. ()

frashmaker odpad!

Na Strážce vesmíru jsem se díval asi před patnácti lety a už tenkrát mi jako prvňáčkovi přišli neskutečně tupí. Člověk nemusí být nijak extra chytrý, aby si po dvou třech dílech uvědomil, že příběhy jsou jeden jak druhý. "Hrdinové" se procházejí po Andělském háji, Rita na ně pošle Morfelíny, strážci je zpacifikují pak tam Rita pošle příšeru, strážci s ní bojují, pak se příšera zvětší, "hrdinové" morfují a promění se v jednoho velkého robota, který pak z 99% vyhraje. ()

Hamaradža

Veľmi zvláštne a smutné emócie som dnes zažíval pri tejto klasike môjho detstva, na ktorú som si nedávno spomenul a povedal si, že ju musím znova zhliadnuť. Strážcovia Vesmíru boli predsa vždy srdcovkou. Naposledy keď som film videl (a že to nebolo raz!), požičaný z VHS požičovne, mal som asi osem, pričom predstavoval jeden z mojich vtedy najintenzívnejších kinematografických zážitkov. Dnes som o 16 rokov starší a akosi sa mi mohutné príšery a turbo-zordi premenili na lacný latex a papundekel. Dokonca som z toho necítil ani to láskavé guilty-pleasure na ktorý som sa naozaj tešil, iba low-budgetovú nudu. :/ Skutočne zvláštne, ako vie nostalgia skresliť spomienky, vyplniť medzery a z lacného braku vykresať veľdielo. ()

PRobin

Po mém posledním CSFD braku - filmu Kameňák - jsem byl potěšen. Turbo power rangers se drží svých kolejí. Ono taky potěšit desetiletého caparta nebylo v devadesátých letech těžké. Stačilo pár laciných vtípků, laciných charakterů, laciných auťáků spolu s nenasytnou touhou oplastovat všechno kolem (ať to dostane upgrade) a nebohé děcko zažilo svou první poluci. Však děj je prostý jako bulharská striptérka - nějaký zakrslý megačaroděj, který celou dobu jen mručí a padá se nechá zajmout od čarodějky s vizáží dominy (a spoustou plastu na sobě ), která ho chce použít k vyvolání démona. Toho si pak vezme, zarajtujou si a jejich evil potomci ovládnou vesmír. Naštěstí je tu provařená parta rangerů ve složení: mixnutý japonec, mixnutý mohykán, černoška, blbá blondýna a debil, který si hned na začátku zlomí zádo. Ten je nahrazen malým klukem, aby se měl diváček s kým ztotožnit. K tomu rangeři nemají svý robožáby a robomamuty, ale tragický káry ověšený světlama a papundeklem. Samo, že na závěr se všecky auta složí dohromady v TURBO MEGA ZORDA a efektním sekem Turbo meče pošlou démona po dvou minutách zápasu do jámy pekelné. Přesto se mi líbí, že film má jasno ve své cílové skupině. Takže když sličný mohykám zachrání promočenou blbou blondýnu, nečekejte nějaký olizování obličejů. Na lásku se tady nehraje. Prostě TURBO hodinky, TURBO auta, TURBO batohy, TURBO roboti a obří démon. Jako desetiletý harant bych z toho vřískal blahem :) ()