Vesmírnému městu Argo City, jehož obyvatelé až dosud žili ve věčné blaženosti, hrozí nečekaná zkáza! A jejím prapůvodcem není, paradoxně, nikdo jiný, než sám jeho zakladatel, moudrý Zaltar. Neboť on to byl, kdo si od strážců vypůjčil vzácný Omegahadron, on dopustil, aby se dostal do nepovolaných rukou nezkušené dívky Kary a on teď musí nést odpovědnost za jeho ztrátu. Kara je však odhodlána napravit svou chybu a přinést drahocenný kámen zpět. Netuší, že toho se mezitím zmocnila čarodějka Selena, která s jeho pomocí hodlá ovládnout svět. Netuší, že boj o Omegahadron bude možná nad její síly... (oficiálny text distribútora)

Z0oMb3E

Na začiatok kus histórie: Rok 1583, jedni z prvých Angličanov prichádzajú do Ameriky, aby nakoniec založili nový štát. Rok 1932, na svetlo sveta sa dostáva prvé supermanovské zlo, najskôr z nedostatku národného hrdinu typu Jánošík, Spartacus, Robin Hood či William Tell. Toto zlo dalo zmysel života miliónom nielen americkým panicom. Po komerčnom úspechu tohto zla nasledovalo nespočetne veľa iných manov. Rok 1984, starší a pravdepodobne múdrejši národ sa už nemohol pozerať na to, ako ich niekdajší vydedenci bezducho sledujú obtiahnuté pánske rozkroky v rôznofarebných neoprénoch. Natáčajú pre Ameriku motivačné video s jediným posolstvom: Na svete existujú aj sexi ženy! V rámci lepšieho porozumenia použili námet pôvodného zla. To že film zachraňuje jedine mladá sexi Helen netreba ani spomínať. Typicky rozjačený dievčenský scenár, kedy sa pár pipiek snaží získať genetickú informáciu od najsexi Chuanita, je tak priehľadný a tak nezaujímavý, že zábery na lietajúcu Supergirl-ku by mali rovnaký účinok. Snaha o nadviazanie a pricucnutie sa na zadok pôvodnej predlohe je až otravné. Niesom si istý, či snímok spôsobill nejaký rozruch aj v radoch cieľových divákov, pretože u mňa ako nezainteresovaného do komixovej popkultúry unudil takmer k smrti. 1* za Helen je až-až. ()

noriaki

"Dneska si udělám krásný den a podívám se na film od Jeannota Szwarce, i když je ten chlap neschopná nula". Zhruba takhle by se dala glosovat moje úvaha, protože ze Supergirl čišel průser už na první pohled. Respektive na druhý. Obsazení je totiž docela hvězdné, jenže David Odell napsal tak mizerné dialogy a tak idiotské scény, že z herců udělal podprůměrné nádeníky. Děj nedává smysl v tomhle vesmíru, v komiksovém vesmíru, ani v jakémkoliv jiném. Hromadí se tam čarodějnice, magické krystaly, odkazy na neexistující postavy a zřejmě se tam pomíchalo několik časových rovin. Občas se stane něco, co nemá návaznost na předchozí události, takže se film vymyká i vlastní zvrácené logice. Není ani zábavný, ani napínavý, a už vůbec ne velkolepý. ()

Viktooorka

Superdívka je super, protože je dokonale roztomiloučká, naivní a do jisté míry hloupoučká (Kdy odjíždí vlak? – Co je vlak? :o) což vede k druhému hledisku, který staví film na odiv a tj. bezkonkurenční hlášky (Já jsem... nezaklepala :o) Trošku alkoholu a pích.. kluci budou bláznit :o) Vypadnul signál? Jakej signál, tohle je zrcadlo :o) Sestřenice Klarka Kenta JE prostě Supergirl! ()

PKD

Jo já vím, je to blbinka (někdo by řekl až quilty pleasure), ale je to má srdcovka a rozhodně si ji pustím mnohem raději, než tu tv šaškárnu s brunetou, co se chová všelijak, jen ne jako Supergirl 21.st. I když by ´´fandové´´ toho tv shitu, tj.lidé, kteří s ní nikdy nic nečetli, si dovolili nesouhlasit. Krásně naivní scénář (záměr?), podpořen nadprůměrnou Goldsmithovou hudbou s bezchybnou Helen Slaterovou ve své 1.velké roli. Je tu též naprosto prdlá a originální postava učitele matematiky, který ve svém volném čase (když si konečně odpočine od těch malých bestií z Midvaleské dívčí), praktikuje černou magii. To mě tenkrát dostalo!:) Hezounek Ethan je na nic a slouží jen jako ubohá oběť čarodějnice Seleny, která má zase naopak docela zajímavou pomocnici v podání Brendy Vaccaro. Občas mě napadne, jaký pár by asi vytvořila s Luthorovým Otisem. Už z toho důvodu, že je rozhodně chytřejší než on.:) Závěrečný souboj je místy utrpení, neb docela příjemná a vtipná atmosféra, po celou dobu, téměř konzistentně vytvářená, bere za své a divák se dočká otřesných spešl efektů, příšerných hlasových projevů...chvílemi Seleny, pak zase pro změnu Supergirl atd. a kdy nevím, zda se uchechtat k smrti, nebo si vydloubnout obě oči. Zkrátka, je to film jen a pouze pro hardcore fandy/znalce této DC postavy. Pro ostatní je to opravdu téměř nekoukatelná hovadina. A proto se vůbec nedivím, zdejším hodnocením. Já to vidím na krásné 3 * ale dal jsem schválně 4, abych zvýraznil ten (pro mě), rozdíl mezi tv s. a filmem. Tož tak. P.s. a fandům rozhodně doporučuji director´s cut. Nedovedu si tento, už tak zmatený film ve 100min.stopáži, ani představit. Byť jsem ho takto kdysi dávno na nově v so dopol., viděl. ()

Nin

A jé. Nevím proč, ale mám slabost pro komiksovou Supergirl. Stěží s ní najdete opravdu dobrý komiks a nějaký extra zajímavý charakter to taky není, ale... Nevím. Asi to dělá ta představa minisukýnky ve vzduchu nade mnou, nebo představa blonďaté nevinné mimozemšťanky, která ještě nezná všechny pozemské věci... Ehm. A světě div se - hlavní hrdinka taková opravdu je. Je opravdu krásná, nevinná a kostýmek Supergirl jí moc sluší. Jenže to je asi tak z pozitivů filmu vše. Příběh je neskutečně debilní, hlavní záporačka, která si hraje na čarodějku s vynalézavosti osmileté předplatitelky W.I.T.C.H (má plnou hubu ovládnutí světa, ale když uvidí statného junáka, tak všechny plány jdou stranou), patří k těm nejhorším padouchům všech dob a celé je to prostě neskutečně trapné a špatné. Je to opravdu katastrofa po všech stránkách a přítomnost (i když krátká) Petera O'Tollea a Mii Farrow zamrzí. Takhle opravdu ne. (2/10) ()

• Do role Lucy Lane sa plánovalo s Demi Moore, herečka však v poslednej chvíli odstúpila. (odmocnina)
  • Když se Linda (Helen Slater) jde ubytovat na pokoj k Lucy (Maureen Teefy), tak krabice Kellogg's Frosted Flakes na stolečku v pozadí stojí vzpřímeně, ale v dalších záběrech již leží na boku. (Petsuchos)
  • Herečce Dolly Parton byla nabídnuta role Seleny (ve filmu Faye Dunaway) za 7 miliónů dolarů, ale ona to odmítla s tvrzením, že nebude hrát čarodějnice bez ohledu na výši honoráře. (Benjamin-L)

Našla se Captain Marvel?

Našla se Captain Marvel?

03.06.2016

Dámské superhrdinské sólovky mají dost špatnou bilanci. Supergirl si nikdo nepamatuje a Catwoman a Elektru by většina lidí nejraději zapomněla, takže tu je ohromný prostor pro zlepšení. Už v červnu… (viac)