Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

HellFire

Flash měl být dalším z úspěšných zářezů DC, který ale přišel v tu nejnevhodnější dobu. Tak zaprvé: Ezra Miller se ukázal jako mentálně nestabilní člověk (jeho eskapády jsou dost provařené) a studio rozhodně nemělo daleko k tomu, aby ho v roli nenahradilo jiným hercem. A neudělali to určitě proto, že by museli přetáčet celý film, což by se jim ošklivě prodražilo. Za druhé: Dlouho před uvedením Flashe do kin DC oznámilo kompletní restart vesmíru s novými herci v rolích oblíbených? superhrdinů. Tudíž diváci měli pramálo důvodů jít na Flashe do kina, protože v podstatě už nezáleží na tom, co se stane v tomhle vesmíru (stejný problém má vlastně i dvojka Aquamana). V posledních pár letech je navíc patrné, že diváci jsou dost unavení superhrdiny, kteří se na ně valí ze všech stran. Flash by tak musel přijít s něčím opravdu výjimečným, což se nestalo. Vlastně nám jen představil koncept mnoho-DC-vesmíru a ukázal, že Barry dokáže běhat tak rychle, že si může hrát s časem. Po příběhové stránce není o co stát. Barry se vrátí v čase, aby zachránil svou matku, přičemž samozřejmě potká sám sebe a jiné známé postavy. Nevím, jak diváci, ale mě už vyloženě vytáčí snaha Hollywoodu se za každou cenu vracet ke starým známým postavám jen pro to, aby nalákal víc diváků do kina. V předchozích filmech jsem hodně slýchal stížnosti na Barryho a jeho styl humoru, který mi vůbec nevadil. No tady je to právě naopak. Jeho neustálé žvanění o jídle a stěžování si na všechno a všechny mi šlo na nervy (za spoustu dialogů by se styděl i céčkový italský brak). Ono celkově humor v tomhle filmu je dosti... dětinský. Při zpětném zamyšlení jsem si uvědomil, že Ezra Miller se snažil hrát s takovou vervou, že působil totálně nepřirozeně. Ještě že nám DC naservírovalo uspokojivou dávku humoru v podobě CGI na úrovni roku 2000, jinak bych se unudil k smrti. Paradoxně nejlepší je Michael Keaton v roli Batmana, který neztratil nic ze svého šarmu. ()

J*A*S*M

Vizuálně to mnohdy vypadá hůř než exkrement, kvalita humoru vysoce překonala laťku trapnosti už v úvodní sekvenci s miminy a ve zbytku stopáže pod ni neklesla, a Ezra Miller je nejotravnější, nejvíc slizký superhrdina jakého pamatuju, a jako kdyby to nestačilo, tak je tu hned nadvakrát. A možná právě pro tuhle vykloubenou kombinaci divných autorských voleb mě to ve výsledku vlastně bavilo víc, než jsem se vůbec odvažoval čekat. Já Flashe prostě nedokážu brát jako další řadovou komiksárnu, spíš mi to připadá jako parodie, komiksové Žhavé výstřely (díky tomu ani nevadí, že to nedává moc smysl). Nedejbůh, aby na to někdo stylově navazoval, aby to udalo nějaký trend (což se vzhledem box office flopu nestane) ... ale takhle jednorázově ... u mne vlastně velmi provinilá spokojenost. ()

EvilPhoEniX

Zjistil jsem, že mě ty komiksovky přestávají bavit, pokud to však není Erkovéj nářez ve stylu Suicide Squad a Deadpoola, ale tohle je jen další z řady průměrných originů, kde potěší pár starých postav ( Keaton, Shannon), ale jinak mě to příliš nestrhlo. Humor mi nesednul, akce  mi sedly jen dvě ( úvodní slow motion scéna s miminama je zábavná) a samotné finále je taky slušné, to mezitím však příliš nestrhne a plyne tak nějak bez většího zaujetí, avšak je to o něco zábavnější než třeba Doctor Strange. Multiverse je tu podán překvapivě přehledněji než v Marvelu. Jako jednohubka je Flash v pohodě, ale nic k čemu bych se vracel. 6/10. ()

3DD!3

Flash, kde Flash sám sobě nadává do čůrá*ů nemůže být zase tak špatný. Skvěle přeložené titulky jsou polovina úspěchu! Rozloučení se Snyderovým světem plné pomrkávání a nejrůznějších miniroliček rozbíjí multivesmír a bohužel v něm nechává tu nejhorší věc... věci. Ezru Millera. I když je všechna čest ve své starší verzi už docela snesitelný, ve své mladší zfetované verzi je na pěst dvakrát tolik. I jeho styl běhu je hrozný. Proto je vlastně nejlepší když neběhá a mentoruje. Muschieti vyloženě čaruje a staví příběh na záchraně maminky. To funguje dokonale a celá ta omáčka s vesmíry díky tomu i přes okatě počítačové cestování časem (jasně že to bylo schválně, po všech těch pretáčkách na nic lepšího nemohly být peníze) celkem šlape. I přesto že nedává smysl a obsahuje logické lapsy. Proč Kara umí anglicky a ne rusky? Finální bitva je oproti dynamickému úvodu docela nuda. Batmani jsou všichni super a Keaton si svůj návrat celkem užívá. Je to solidní popkornovka, která sice přichází s křížkem po funuse, ale je to po dlouhé době DC, které si rád pustím znovu. Potitulková scéna by teoreticky mohla Aquamenovi hodně pomoct. P.S: Sasha Calle je boží a doufám, že se s ní budeme na plátně vídat častěji. ()

Spiker01

Poslední velký člen Justice League, který tak strašně dlouho čekal na svůj film, jež měl navíc strašně mockrát přepisovaný scénář, což je ostatně u DCEU zvykem. Toto univerzum mám stále rád a mrzí mě, že se postupnými kroky chýlí ke konci. Warneři stále nenašli svůj směr (uvidíme, co s tím udělá James Gunn) a proto do jednoho sólu filmu sypou vše, co seženou a co dříve fungovalo a doufá, že to zabaví diváky. Což o to, camea do velké míry fungují, nová postava Supergirl se mi trefila do vkusu a doufám, že Sashu Calle ještě někdy v budoucnu uvidíme; ovšem co se týče hlavní zápletky, čekal jsem více. Ne samozřejmě tolik jako nabízí vynikající komiksový event Flashpoint Paradox, ale hlavně mě zklamala Speedforce a její vizuální ztvárnění, která mi přišla lepší dokonce i v seriálovém Flashovi a obecně mě moc nebavily náležitosti ohledně života Barryho (samozřejmě proto, že jeho origin znám a doufám, že v příštím ztvárnění se tomu už vyhnou, tady to být muselo), ale spíš ony skopičiny prováděné Batmany a zajímavosti, které se nevěděly dopředu (bohužel bylo propáleno skoro všecko a dost mě to mrzí). K mému překvapení jsem však dokonce vzal částečně na milost Ezru Millera, i když i tak by mi stačila pouze jedna jeho varianta a druhá zahraná jiným hercem. Celkově však ale spokojenost, poměrně dobře to uteklo a hrozně rád bych dostal i rozuzlení celé ságy, co Snyder plánoval. Tak snad Gunnova éra bude koherentnější a úspěšnější. ()

• Snímek způsobil studiu ztrátu ve výši 200 milionů amerických dolarů. S rozpočtem 220 milionů film v kinech utržil pouze 271 milionů dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Během zhroucení multivesmíru, kdy se zobrazí časová osa, můžeme zahlédnout Nicolase Cage jako Supermana. (DJMaroko)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start