Lara Croft - Tomb Raider

• Česko Lara Croft - Tomb Raider (viac)

Členka bohatej aristokratickej rodiny, Lara Croft, je „tomb rider" ktorá sa vyžíva v zbierkach starobylých artefaktov z ruín chrámov a miest. Pre ich získanie je ochotná urobiť absolútne všetko, aj keby jej hrozilo nebezpečenstvo. Je veľmi obratná v boji zoči voči bez zbrane aj so zbraňou. Lara je aj expertkou na cudzie jazyky. Túto jej danosť dopĺňa  nápadné sexi oblečenie. Tajný spolok s názvom Illuminati hľadá starobylý talizman, ktorý umožní jeho majiteľovi ovládnuť čas. Avšak, potrebujú istý kľúč, ktorý im v ich hľadaní pomôže, no musia nájsť talizman v priebehu jedného týždňa, alebo počkať, kým sa planéty opäť zoskupia po päťsto rokoch. Lara však tento kľúč, skrytý v starom sídle, nájde. Členovia spolku Illuminati ho ukradnú, a Lara objaví starý list, ktorý jej zanechal jej nebohý starý otec, v ktorom sa dozvedá o krokoch tohto spolku. (TV Markíza)

kenkaku

Postava a tvář Angeliny jako zhmotnění Lary Croft? Brilantní tah... herecký projev Angeliny jako Lary Croft? Tragedie... (korunované mentálním uchychtnutím ve chvíli kdy ji jako má jít o život). Scénář ještě větší tragedie - pokud to někdo ze scénáristů nepochopil tohle měl být buď klon nějaké hry (aby se uspokojila hráčská základna) nebo akčnější verze Indiana Jonese s prsama (aby se uspokojil ten zbytek diváků). Stačilo si jen buď nějakého Tomb Ridera zahrát nebo si jako inspiraci pustit Indiana Jonese. Ani jedno se nestalo a výsledek stojí za h... hvězdu. A víme co to znamená: "Zoufalé a/nebo iritující (něco mě opravdu na filmu naštvalo)". ()

sedm.1

No, takže ... uf. Asi takto. Lara Croft se snaží být neskutečně cool a sexy. Dokonalou moderní jízdou, plná efektů, akce, výpravných expozicí a snaží se o to tak zoufale moc, že se to ve výsledku ale bohužel vůbec nepovedlo. Určitě tedy musím tvůrce pochválit za obsazení Angeliny Jolii do role Lary. Je v ní totiž neskutečně sexy, je výrazná, zajímavá, věřím jí jak emoce, tak akční polohu, prostě v té roli si nedokážu představit jinou představitelku a hotovo. První problém ovšem vidím v zápletce, která mi jednak přišla neuvěřitelně, zbytečně a nemístně přestřelená (cestování v čase, oživlé sochy, spousta akčních scén - to jsem prostě od tohoto filmu absolutně nečekal a především nechtěl!!!) a jednak mi přišla na možnosti samotné postavy Lary Croft zoufale nevýrazná. Přišlo mi to celé jen jako zoufalé přemísťování z jednoho exteriéru do druhého, bez nějakého zvláštního působení. Další problém je pak právě v exteriérech, které se snaží být velkolepě výpravné, ale vesměs mi přišli jak vystřižené z dobrodružných filmů z padesátých let, natáčených v jedné větší hale poblíž nějakého pole. Hrůza. To samé by se dalo říct i o většině efektů. Nevím, zda-li nechtělo studio investovat nějakou tu škváru navíc, nebo co za tím stálo, ale prostě celé první dobrodružství Lary Croft na mě zapůsobilo hodně levně a utaženě. Akce pak sice patřila k těm světlejším bodům filmu, ale že by mě nějak strhla, to ani náhodou a navíc že by jí bylo také nějak moc, to se též nedá tvrdit! A tak krom Angeliny mě vlastně uspokojila ještě jen jedna záležitost, že tvůrci do těch 90 minut té celé upachtěnosti toho narvali tolik, že ikdyž mě to vůbec nenadchlo, tak jsem vlastně neměl ani vteřinku čas se nudit, protože tempo vyprávění bylo zvoleno skutečně ve vysokých otáčkách. Tomb Raider mě ale zkrátka moc zklamal, na mě film zapůsobil jako skutečně hodně financemi omezený (rozuměj levný) blábol, téměř bez jakéhokoliv výraznějšího prvku či scény. Tedy krom zmiňované, velice působivě obdařené a ještě působivěji pobýhající, Angeliny Croft :-). ()

herr_carter

Brutální hovadina - a to už jsem si říkal v době vzniku filmu, ve svých 16 pubertálních letech, to člověk nemůže ocenit ani vycpané kozy, ani její bojové umění, ani nic..a to přitom byla ještě doba, kdy se na Anželínu dalo koukat, jelikož vážila monstrózních 49 kilo...............moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

PALINO

TOMB RAIDER je film premárnených príležitostí. Dobrodružné prvky, príbeh, prostredie, archeologička v hlavnej úlohe..., to všetko nasvedčovalo tomu, že by mohol vzniknúť film podobný môjmu obľúbenému Indianovi Jonesovi. No tento film má s Jonesom rovnakú len jednu vec - bezchybné obsadenie hlavnej úlohy. Nevýraznosť vedlajších postáv, réžie, doplňuje katastrofálna hudba Graeme Revella, ktorý nedokázal Lare zložiť ani jej hudobný motív a namiesto orchestrálnej pôsobivosti uprednostňuje skôr nevýraznú elektroniku. Ale na zloženie hudby mal len 10 dní, takže kritiku si zaslúžia predovšetkým tí, ktorí mu túto zákazku dali a na hudbe vo filme im asi veľa nezáležalo. A tak iba jediným plusom filmu zostáva Angelina Jolie a pár (ale iba pár) akčných scén. ()

MARTIN*I

Tak dá se na to koukat... Ale spíš se tady v tomhle filmu hodnotí hlavní hrdinka než samotný film.. A špatná neni to je fakt :-)) ale film stojí za starou bačkoru ()

NICOX

Vlastně sem ani neměla v úmyslu se na to dívat, protože tu hru nesnášim, ale nakonec sem se koukla a... fakt nuda a ani Angelina nic moc nezahrála. Naštěstí to trochu oživil Chris Barrie, kterého bych ovšem mnohem radši viděla v (doufám, že někdy natočených) dalších dílech RD, než v takový nuďárně. 50 % ()

rozbris

Myslím si že se Angelina Jolie do role Lary Croft vžila dobře, páe chybiček by se našlo ale to se dá přehlédnout. Co mi však v tom filmu vsadilo je poslední akce někde v tundře v Rusku. ()

Lukoboss

Angelina je sice sexy, ale to nic nemění na tom, jaké hodnocení ode mě dostane tenhle film. A popravdě, kdyby tam nehrála ona, dám tomu ještě o jednu hvězdičku míň. Na tomhle typu filmů nevidím nic hodnotného, ať se děje, co se děje. Holt nedá se svítit, a jak už jsem řekl, ani prsatá Angelina to nezachrání. ()

Wally

Co si budeme povídat, tenhle film na způsob 'ženského' Indiana Jonese se moc nepovedl a nebyl nakonec ani tak akční jak slibovali trailery. No, ale komu by to vadilo, když v tom hraje božská Angelina v těsně padnoucím oblečku :-) ()

HiddenDragon

Kdybych mel srovnavat s zanrovymi klasikami jako je serie "Indiana Jones", tak "TR" je proste prumer. Spis horsi, protoze pribeh i styl je opravdu videoherni, hlavne nektere dialogy by potrebovaly uplne prekopat. Ale kdyz budu srovnavat s jinymi adaptacemi, jako treba serii "Resident Evil" - tak je to celkem plichta. Nejvetsi negativum tohoto snimku (krome nekterych hloupych veci "na efekt") jsou dnes triky. Hlavne ty pocitacove jsou uz zastarale vypadajici (napr. animace tekutiny, kamenne sochy, naklicovane scenerie...) - neco jako "Mumie 2" (2001) nebo serie "Flynn Carsen". A to u tohoto zanru vadi dost. Naproti tomu plusem je Angelina Jolie, ktera se na postavu Lary hodi. I hl. zaporak I. Glen (objevil se i ve zminenych "RE" filmech) nebo "rozcuchany 007" Craig jsou pomerne fajn. Rovnez soundtrack (napr. "Elevation" od U2), ktery z filmu dela jakysi az videoklip...nebo videohru. Bohuzel i dnesni novi herni Tomb Raideri uz maji o nekolik trid vyzralejsi styl nez prvni pulka serie, a tak film pusobi spis nostalgicky nez "cool". A nebyt Angeliny, za koukani to ani nestoji (napr. si asi budete rikat, kdo propanakrale postavil na Sibiri samohybny model slunecni soustavy...zkratka radsi nechte mozek spat). ()

iXtr3m3

50% Takmer urážka hry, ale určite nie urážka filmu. Klasický extra tupý blockbuster svojej éry a nezachránila ho ani Angelina. ()

Loki_Six

"To see your world in a grain of sand, and a heaven in a wild flower. Hold infinity in the palm of your hand, an eternity in an hour. William Blake." ()

Milano33

Tak po pozretí Tomb Raidera s Aliciou Vikander som dal šancu aj filmu/-om s Angelinou Jolie. A musím povedať, že Tomb Raider z roku 2018 sa mi páčil omnoho viac a kvalitatívne sú tieto dva počiny absolútne neporovnateľné. Tomuto filmu schádza takmer všetko, príbeh bol neuspokojivý, akcia bola zase nezáživná a postrádala napätie. Výpravná stránka bola relatívne okej, až na tie efekty, ktoré za príliš veľa nestáli. Angelina Jolie je síce sexy, avšak Lara Croft v jej prevedení je úplne bezcharakterná postava s takmer nulovou charizmou a preto som nemal najmenší dôvod s ňou sympatizovať. A neverím, že to hovorím, ale po pár scénach už aj tie vyzývavé zábery na jej ženské propriety prestanú baviť. Narozdiel od Alicie a jej Lary, tak pri Angeline som nepociťoval ani ten najmenší náznak emócií. Lara Croft: Tomb Raider je z môjho pohľadu iba sexistickejšia variácia na Tomb Raidera 2018 a postaviť na tomto celý film je vážne smutné. Alicia Vikander zostáva pre mňa jedinou skutočnou Larou Croft. Aspoň prítomnosť Iaina Glena a Daniela Craiga poteší. ()

cab

Angelina je uhranciva sexbomba, at si kazdy, co chce rika. Bez ni by byl Tomb Raider absolutni debakl. Takhle jsem se slusne bavil. 50% ()

Kalper

Z velkého potenciálu herní série Tomb Raider dokázal Simon West vytvořit úžasně bezduchou filmovou hříčku, která postrádá nápaditost. To nejlepší z celého filmu se vešlo do filmového traileru. Zaujmout může snad jen přítomnost Angeliny Jolie a Chrise Barrieho. ()

Perry-

Hru jsem nehrál, ale film na motivy Indiana Jonse mě poprvé docela bavil. Angelina Jolie se do role Lary Croft velmi hodí, je totiž podobná herní postavě. Filmu ale bohužel chybí kouzlo Indianovek. Poprvé ucházející, na další shlédnutí nic moc. ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Hádáte správně, chystá se další remake. Crank 2 se sice v amerických kinech zastavil a komerčně nepřežil, ale na statusu Jasona Stathama jako jednoho z nejdrsnějších chlápků v akčním žánru to šrám… (viac)

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (viac)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (viac)