Insidious: Červené dvere

• Česko Insidious: Červené dveře (viac)

Staré známe tváre vstupujú do záverečnej kapitoly desivej ságy o rodine Lambertovcov, aby sa raz a navždy zbavili svojich démonov. Josh (Patrick Wilson) a čerstvý vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) musia tentokrát vojsť do nadprirodzenej dimenzie omnoho hlbšie než doposiaľ, aby čelili temnej minulosti svojej rodiny a novým hrôzostrašným nástrahám, ktoré na nich číhajú za červenými dverami. (Itafilm)

jokino

No, za mňa rozhodne najslabší Insidious celkovo. 1 a 2 boli pre mňa výborné, 3 a 4 už sa začalo "vymýšľať", no a toto je, povedal by som, už len "varenie z prevareného".. Zbytočný diel, už to mali nechať tak a snáď aj nechajú. ()

blazma

Po delší době v kině na horror. Insidious jsem si od prvního dílu poměrně oblíbil. Jenže téma s astrální projecí, z toho hned po prvním díle udělalo pro mě zbytečně velkou kombinaci scifi prvku a horroru. Zkrátka koukat jak se v mlze procházíte mi moc horrorové nepřijde. Každopádně, toto pokračování hezky navazuje na předchozí díl a strasti, kterými si musela rodina po incidentu projít. Vidět velkého Daltona bylo fajn. Hezky to navázalo, ale když se na to podívám jako celek, tak mi to přišlo strašně prázdné. Sice se tam něco řeší, ale přijde mi to dost nepodstatné a celkově nezajímavé.. V době kdy to začne být zajímavé a něco se začne dít, tak jste už na konci filmu a za 5 minut démona porazí a je konec. Z kina jsem šel sice spokojen, ale pořád si říkám, to bylo všechno? Vážně jsme na toto museli čekat tak dlouho? Jako pokračování fajn, ale celkově to bylo hooodně vlažné pokračování a možná zakončení celé této ságy. ()

Charvy.666

Nastavovaná kaše a to hodně řídká... První film byl absolutní pecka, poslední absolutní nuda kde nic nefunguje. Pokud máte něco nakoukáno z ranku hororů. tomuhle se vyhněte... ()

Kebabkony

Ani nevím proč by někdo točil další díl a ještě tímhle způsobem, že vyloženě zkopíruje děj z prvního filmu a přidá k němu pár nových lekaček. Přišlo mi, že tu došly nápady a film jednoduše nemá co nabídnout a není ani strašidelný třeba jako první a druhý díl. Tohle byl vyloženě jenom cash grab. Absolutní bída. 4/10 ()

xxmurphyxx

Mám pocit, že dnes sa už zafinancuje pokračovanie kdejakej šaškárne a každému je u prdele, že to väčšinou dopadne ako dopadne. Toto je toho jasným príkladom a to som bol normálne v tom, že toto je nejaké druhé, tretie pokračovanie a pri tom pozerám až teraz, že už piate :D Videl som som každý jeden diel a po pravde si hovno z nich pamätám, takže už aj to vypovedá o kvalite tejto hororovej rýchlo a zbesilo série. Tento diel nudí, ale kurevsky nudí a neprináša nič, ale fakt, že nič nové, keby nevznikol, nič sa nedeje. K tomu je to samozrejme PG-13, aby toto žebrácke bububu pritiahlo čo najviac šťastných rodiniek a sopliakov, takže čakať tu nejaký gore, alebo infarktové scény je úplne zbytočné. Ale jedno pozitívum to má, dobre sa mi včera pri tom zaspalo. Dnes som už z povinnosti popreskakoval do konca, nech to môžem poslať z disku tam, kam to patrí. Na smetisko dejín. ()

Sebule

I když se Patrick Wilson snažil, tak už tuhle sérii nedokázal vzkřísit. Průměr ve všech ohledech, v tomto duchu se to nese od třetího dílu. Tvůrci nejsou schopní přijít s něčím novým, zajímavým, furt se to opakuje. Dalton se v tomhle díle seznamuje se svojí minulostí pomocí umění, což není zase tak špatný nápad, ale trvá to, než se to rozjede. Konec se mi docela líbil, cítil jsem tam trochu to, co v prvních dvou dílech, ale bohužel to přišlo až na konci... Hodnocení: 5/10 ()

blondboss

Ďalší Insidious nedopadol až tak zle, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Ja osobne nemám rád túto hororovú sériu, nakoľko mi príde až priveľmi fádna, ale zarytí fanúšikovia si tu určite prídu na svoje vďaka vcelku vkusnému prepojeniu s predošlými snímkami. Patrick Wilson sa pre podobné roly narodil a Rose Byrne mu slušne sekunduje. V tejto sérii mi ale celkovo absentuje poriadna hororová atmosféra. 60 % ()

Martanecek007

Tenhle díl víc jak na průměrné 3 hvězdy nedosáhne, nenabídl nic nového a extra, co by nás posadilo do židle. Půlka filmu mi spíš přišla jako drama o rodinném rozpadnu manželství a špatném vztahu syn-táta. Co musím ale za mě pochválit, tak je předělávka písničky "Stay" u konečných titulků. Na to, že tyhle jak já říkám vykradený songy nemám ráda, tak zde se mi styl předělání fakt líbil. ()

Facerr

Hezká forma s nulovým obsahem plným vztahových keců a těch největších klišé a to i přes snahu o nějakou tu originalitu. Bohužel veškerá "originalita" je tak špatně udělaná, že je celá podívaná jen ztrátou času. To nejhezčí je snad soundtrack u závěrečných titulků...i když i v tomhle případě je lepší originál od Shakespears Sister. ()

tsatsiki

Tak jsme se dočkali pokračování skvělé série.Ovšem nebylo už tak zdařilé jako předešlé části Děj hodně utrpěl, že Lin tam byla jen chvilku. Je určitě fajn vidět jak Ty vyrostl, zahrál to dobře, i Patrick a další herci, ale už to byl tuctovy horor, ničím moc výjimečný.Ale rozhodně mě to nezklamalo.Opět musím pochválit soundtrack filmu, ty u těhle hororů bývají dobré.60%. ()

sabo5

Scenáristicky nejslabší díl který zaprvé nedává v některých částech smysl a za druhé pak spoustu věcí nakousne které nedotáhne do konce a to až do takové míry že moje hodnocení ke konci je spíš 50% než původních 60% Tak či tak jsou to 3 hvězdičky (2,5 hvězdičky) Velká škoda že ČSFD nenabízí poloviční hvězdičky. ()

Bakli

Tento film byl jedno velké "od ničeho k ničemu". Carl by měl fakt zapracovat na performance. Docela fajn nápad zakomponovat taťku od Joshe, který má asi v příběhu nevyplněné místečko, ale proč to teda tak zahodit? Další problém je ten, že někdy v průběhu série byly určitě řečeny nějaká pravidla o fungování našeho a záhrobního světa. Pokud některé řečeny nebyly (už si to moc nepamatuju), tak minimálně dávají logický smysl, vzhledem k tomu, že kdyby nefungovaly, tak by všichni na planetě byly posedlí různýma démonama. Přijde mi, že mezidimenzionální malování je trochu ojeb. Hrozná nuda. ()

Nikolas__

No tak, pojď, podívej na to zvěrstvo, co se nazývá Insidious: The Red Door. Ne ale teď seriózně, proč se už netočí zajímavé a nápadité žánrovky, co se týče mainstreamové produkce? Proč je tak těžké zařídit řemeslnou kvalitu a přinést kreativní nápady, když by to na kvalitku i stačilo, ale ne, místo toho to dnes funguje tak, že se nikam necpou nápady nové, všechno se dělá znova a znova, a jen se myslí na to aby to znělo, vypadalo dobře. A sere mě to, protože koneckonců proč je to vážně pro ty filmaře tak obtížné, troufám si říct že spousta menších tvůrců by svůj oficiální debut s malým rozpočtem, ale dobrým zpracováním, kreativními nápady a zajímavou pointou, mohl by být úplně snadno lepší než kdejaká Wanovka atd. Nakonec to trochu působí že právě pátý díl Insidious (proboha proč??), je ten perfektní příklad. Celkem potěšily scény narážející na první díl, nebo taky ten fakt, že tu je sice malý, ale nějaký prostor pro dořešení věcí kolem otce rodiny. Nebo, tedy už bývalé rodiny. Přijde mi že Dalton tak kurevsky moc špatná postava, že mi to bránilo si film jakkoliv plně užívat, jelikož vážně všichni tu jsou tragičtí a upřímně, ze začátku to nevypadalo vůbec špatně, sice ne nějak božsky, ale dalo se na to dobře dívat. Potom to už spíše sklouzlo do průměru, a upřímně viděl jsem to asi před hodinou a už teď mi to splývá do sebe s ostatními díly. Asi nejslabší Insidious, i pošahaná a překlišovaná čtyřka se mi zdála zajímavější. ()

Jack_F.

Rozjezd to mělo tak dlouhý, že by většina párů v kině stihla minimálně dvě soulože, a vůbec by to na filmu nepoznali. Minimum lekaček, a k tomu vlastně celkově nula inovace. Když byste si pustili druhý díl, kde jsou o deset let mladší herci této série, a hned potom tohle, tak byste zjistili, že se vlastně díváte na mnohem nudnější vykradení toho úplně stejného, což vlastně zcela utne pocity strachu a zážitku žánru horor. Dalo by se to odpustit, kdyby hlavní démon nebyl absolutně nudný ňouma a přiložil pod kotlem. Tudíž výsledek je jasný, a to, že tento film je vyloženě zklamání pro jakéhokoli klasického diváka “duchařin” a zvláště fanoušků této série. Je mi líto. PS: Hlavní chyba filmu pro diváka? Sází na stejného démona, a převypráví stejné vzpomínky, které již divák odhalil a viděl v předešlém(druhém) díle, tudíž to vezme veškerý moment překvapení, tajemna a strachu. Pokud na to jde divák nedotčen znalostí série Insidious, tak stejně existuje druhý díl, který to zvládl natočit a odvyprávět mnohem lépe. ()

Ondrew

Totalne zbytocne pokracovanie, ktoremu chyba vsetko, co robi horor hororom. Takmer nulova atmosfera, otrepany scenar, trapni bubaci... Skratka, takto to dopadne, ked Blumhouse zacne recyklovat stokrat recyklovane napady. Vidiet to v kine, po skonceni si pytam naspat vstupne. 30%. ()

brasek

Úbohý film! Plnokrvná nuda skoro hodinu, žiadna poriadna zápletka, absolútne nič hodnotné. A celé to potom sa priamo nasmeruje do finále plné frašky. Neviem či Patrick Wilson si myslel, že niečo odkukal od Jamesa Wana, ak áno tak sa hrozne potkol. ()

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)