Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

sheen

Další z Indyho zábavných trampot je opravdu dosti zábavná (nasmál jsme se docela dosti), akční s super atmosférou uvnitř toho paláce, to se mi tajil dech. Spielberg nezklamal a natočil opět výbornou podívanou s Fordem v hlavní roli. ()

Hromino

Co tohle mělo znamenat?! Po vydařeném prvním díle takový fail? Bohužel. Kromě scény s důlními vozíky snad nevím o ničem, co by stálo v tomhle filmu za pochvalu - možná krásná Kate Capshaw, ale to by nemusela tak nechutně přehrávat a lézt svou přítomností na plátně na nervy. Už dlouho jsem neviděl film, který by ve mě vzbuzoval tolik odporu, jako právě tenhle. Velmi slabé 2*, které jsem dal vesměs pouze za to, že jsem se nenudil a film dokoukal do konce, jinak bych napálil i ten jeden punkt. Sorry guys, ale tohle fakt nebyl můj šálek kávy. ()

petaspur

Mezi dvěma skvělými příběhy otitulovaného dobrodruha natočil Spielberg story o Chrámu zkázy, která sází spíše na napětí a nerozumně zanedbává nenucený humor. ()

salahadin

Nedá se říct, že by film nudil, ale když se podíváte na Raiders of the Lost Ark a Last Crusade, rozhodně jejich kvalit nedosahuje. Ne, není to prostě ono. A ten ječící vřešťan filmu vcelku ubral na hodnocení, ale mé názory evidentně nesdílí Spielberg, který si toho vřešťana před oltářem ochočil:). A co bych dále vytknul, pro menší publikum je to moc strašidelný, ale fakt. Jako malej jsem se u toho vážně bál (hlavně u scény, jak jednoho Inda spouštějí do jícnu). Film se mi líbil méně, protože v něm jde o něco jiného, než v obou zbývajících - tady zachraňuje vesnici jako Mojžíš, ale v obou dalších dílech je to onen starý dobrý prašivec Jones. Navíc tu není Marcus Brody. Akční scény jsou ovšem velmi dobré a nápadité a já osobně se vždy nejvíc těším na dvojtou porci zhebu Pata Roache. ()

Stegr

70% - Dvojka mi tolik neseděla, přišla mi nedotažená, ale Harrison Ford to svým jako vždy super výkonem hodně podržel... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Indy je zpět, místy vtipnější a zábavnější, celkově odlehčenější, hudba a závěrečná půlhodinka -slabší obsazení, zápletka i záporák, místy o dost nudnější/// O něčem už vypovídá fakt, že z tohoto Indyho si pamatuji jen úvodní scénku s protijedem a závěrečnou jízdu na kolejích v nákladním vozíku. V prostřední části jsem se docela nudil. Kate Capshaw mě moc nezaujala a Amirsh Puri jako záporák taky žádná sláva. Je poznat, že to je ten slabší díl, přesto by ste ho neměli vynechat. Poslední půlhodina je opravdu nabítá akcí, je dost zábavná a taky díky ní si chrám zkázy zaslouží 4*. Jo a líbil se mi ten klučina co Indymu pomáhal :-)/// Celkem 73%/// ()

Allien.9

Nejslabší díl Svaté trojice, ale udělit méně než plný počet hvězd, by bylo rouhání. Svižné, zábavné, nově též tajemné.;-) ()

HAL

Chrám zkázy je trochu horší než ostatní díly, je až moc komorní, vázaný na jediné místo a krátký časový úsek... ale pořád je to sakra Indiana Jones a ostatní dobrodružné filmy mu i tak nesahají nesahají ani po podrážky jeho zaprášených bot. 8/10 ()

Satan

Slavný archeolog oprášil svůj bič podruhé a dostává se společně po krátkém extempóre s uřvanou společnicí a malým obdivovatelem do Indie. První díl stanovil základní principy dobrodružství s Indiana Jonesem a chrám zkázy se tak v této úspěšné trilogii jeví spíše jako experiment. Hned úvodní scéna spíše svádí k parodii Jamese Bonda, dále uvidíme Indyho v netradičních pózách (uhodit dítě - no tohle), ale jak už to tak bývá, vše dobře dopadne. Vlastně nebýt toho krásně vystupňovaného konce vozíky-most-krokodýli, musel bych s hvězdičkami vynakládat trochu skromněji. I tak je však druhý díl prošpikován vtipnými hláškami (skutečné inferno cynismu naleznete v pasáži klesající stěny uprostřed slizkého hmyzu), svižnou akcí a především charismatickým Fordem. Zmizeli i nacisté a jejich místo zaujaly starobylé kultury, kteří by byli ochotni kvůli náboženským neshodám shodit Indyho do jámy pekelné. V tomto směru pro mě asi největší zklamání. Ještě, že tento experiment byl podpořen pilířy, jenž se od prvního dílu nezměnily. [Přesná stopáž: 113 min] ()

Javert

Dvojka Indiana Jonese není tak dobrá jako suverénní trojka, ale (až) po několikerém zhlédnutí mi přijde kvalitativně zcela na úrovni jedničky. Indy v nejlepší formě v souboji s velmi solidním plešatým zlounem. ()

mzss1

O něco lepší jak jednička, která se mi pochopitelně taky moc líbila. Dvojka je ze všech dílů nejjinější. A to zejména v prostředí. Film se odehrává ve skalách či nějakém paláci. Dvojka má rychlejší spád, více humoru a více akce. Je děsivější. Hudba se opět vydařila. Příběh je jedodušší, ale víc diváka vtáhne do filmu. Herecké obsazení je naprosto v pořádku, je na tom podle mě lépe než v jedičce. Film hodnotím na 93% = ***** ()

kingik

Indiana Jones hned na začátku strhujícího dobrodružného filmu vypije jed, později omamnou látku zvanou Krev Kálí. Ale čekají na něj i další adrenalinové zážitky - vražedné pasti, úkladní zabijáci, přelet Himálajemi letadlem bez pilota, vodní slalom na raftu, souboj na lanovém mostě, úžasná jízda na důlním vozíku a vrcholem je pak scéna s odporným hmyzem v tajných chodbách. Takhle má vypadat správný dobrodružný film a je smutné, že filmařům se Spielbergův dokonalý kousek nedaří překonat ani po dlouhých dekádách. ()

InJo

Mistrovský film, přímo prototyp strhujícího filmového dobrodružství, který jsem ze všech dílů IJ série viděl zcela určitě nejvícekrát. Druhý Indy nabízí snad úplně všechno, co můžete od inteligentní popcornové filmové zábavy chtít - akce, dobrodružství, napětí, romantika, humor, špetka hororu, výtečná hudba, sympatický hrdina, démonický padouch, nešikovná krásná dívčina, vtipný a roztomilý sidekick atd. Jedna výborná scéna zde střídá druhou - obzvlášť ďábelský rituál, exkluzivní honička v dolech a kulervoucí sekvence na mostě jsou jednoduše super, a s mnoha dalšími jsou velice přesvědčivými důkazy toho, že Spielberg prostě ví, jak zaujmout diváka. A že v gradování akčních scén patří mezi absolutní elitu... 100 % a post jednoho z mých největších dlouhodobých filmových miláčků. ()

Legas

Kdysi jsem nejvíce vychvaloval Křížovou výpravu a teď mám zase nejraději Chrám zkázy. Už úvodní titulky s muzikálním číslem napovídají, že Spielberg s Lucasem se při vymýšlení pokračování docela vyblbli. Přibyla trocha nadsázky a humoru a celkově je film vyšperkovanější než Dobyvatelé. ()

IQ Tiqe

Dát jen 2*, tak slavného Indyho shodím, ale skoro by si je zasloužil, protože oproti jedničce bylo daleko méně zábavy, počátek mě nenadchnul a v Chrámu to nebylo o nic lepší. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)