Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

GILLWANDER

George Lucas a Steven Spielberg opäť spojili svoje sily a vytvorili skvelé pokračovanie o dobrodruhovi, ktorého nezastaví nič a nikto. Pokračovanie a v poradí dvojka s názvom Chrám skazy je síce o čosi slabšia ako predošlá neprekonateľná jednička no stále je to poctivá filmarčina, kde sa Spielberg technicky opäť vyhral na maximum. Indy je znovu na koni a prináša nám bezkonkurenčnú akciu plnú nepredvídateľných zvratov a zápletiek, ktoré ako inak musíme s obrovskou radosťou konzumovať. Ste v jednom koli a užívate si zbesilú jazdu. Škoda, že musela skončiť, no pokračovanie to aj tak zdvojnásobnilo. Opäť Steve, ďakujem! 85% ()

OG_Swifty

Chrám zkázy je nekončící (a nesmyslná) akce, kde blbosti přímo bijou do očí. Ale je to klasika, kde je (ne)smrtelnej Ford, nekončící jekot hrozný Kate Capshaw (která Karen Allen nesahá ani po kotníky) a docela zábavný a sympatický villain s vlastním chrámem. ()

SonG

Z celé série nejslabší, vůbec ne ovšem nudný....Harrison Ford prostě Indyho umí, a ať už to je o čemkoli, pokud je to Indiana Jones, máme se na co těšit! ()

BoredSeal

Chrám zkázy po všech směrech prvního Indyho překonává. Ústřední postavy jsou mnohem sympatičtější, humor a hlášky z plátna doslova stříkají a Kate Capshawová je prostě nejzábavnější Indyho partnerka v sérii - ty slovní přestřelky s Indym jsou snad nejlepší věc na filmu. Jak už předznamenává úvodní muzikálová píseň nazpívaná v mandarínštině, cokoliv se v Chrámu zkázy může stát a taky že jo: nezapomenutelné akční sekvence (člun, důlní vozíky, most), úžasné nechuťárny od brouků po večeři v paláci, za kterou jsou zástupci indické kuchyně určitě filmařům vděční :-) a hororový prvek s hrozbou smrti, který k takovému dobrodružství sedne jako Indyho bič na prdel - jen málo divácky vděčných filmů z 80. let se Chrámu zkázy vyrovná. Už jsem ten film viděl snad desetkrát v životě a pořád si ho po letech rád pouštím znova. ()

easaque

nostalgické 4* Kdo by neznal kultovní sérii o Indiana Jonesovi, že? Spielberg v ní objevil nevyužitý potenciál světové kinematografie, protože o archeolozích se filmy téměř netočily a přitom ve spojení s dobrodružným žánrem a špetkou humoru je to úžasná kombinace. To pak odstartovalo další lavinu filmů, kdy přišla na svět Mumie, Lara Croft a tucty dalších. Indyho jsem znal dřív z počítačové hry než z obrazovky a na jeho filmy jsem si musel počkat až po revoluci. Všechny 3 díly do té doby natočené byly skvělé a já jsem si je oblíbil stejně jako Harrison Forda. Bohužel po letech natočené 4. pokračování zklamalo, ale ani to nedokázalo zkazit dobrý pocit z nostalgie. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

balba

V pořadí druhý příběh odvážného archeologa.Tentokrát jde o posvátné kameny a unesené děti ve vzdálené Indii.Velmi zábavný i napínavý snímek s překvapivě svižným tempem a několika nepříliš chutnými scénami , občas zabíhající až do grotesky.Velkolepá podívaná , která je už tak trochu parodií sebe sama. ()

Jonash87

Nejtemnější díl série, pro mnohé však bohužel i nejslabší (bavíme se o původní trilogii). Mně se však akční scény líbily (zvláště honička ve vozíčcích), stejně tak celkový nádech a zabarvení filmu, i když je pravda, že na vykreslení charakterů postav příliš prostoru nezbylo. Zato se na obrazovce stále něco děje a vám to tedy nejspíše ani nechybí. ()

Martin741

Indiana Jones 2 - Chram Zkazy - uz nema kvalitou pribehu ani celkovo na jednicku. Ide stale vsak o kvalitnu zabavu okorenenu perfektnou akcnou scenou /voziky v bani ..../ 85 % ()

rakovnik

Nebudu sahat na ikonu dobrodružného filmu, na níž jsem v dávných dobách "vyrostl". Tento film nelze srovnávat se současnou produkcí, nicméně poctivé řemeslo, kvalitní scénář a výborné herecké obsazení v čele s Harrisonem Fordem, z něj dělá legendu. Obecně ale nemám rád filmy s malými uřvanými dětmi v hlavních rolích a navíc, oproti "jedničce" je zde přece jen viditelný pokles kvality, takže poctivé ****. ()

kaposlav odpad!

Ja fakt nechápem, že za čo si toto zaslúži 83%? Humor nič, nesympatickí herci, otrasná hudba a nazvučenie, ujačaná kača a nereálne akčné scénky. Ešte by som ako tak pochopil 65%, že u niektorých zavládla nostalgia a že kedysi to bolo celkom dobré. ()

honajz2

Popravdě se mi tenhle díl ze všech čtyř existujících líbil nejmíň. Nevím proč. A ani mě tolik nikdy nebavil, byť něco do sebe přece jen má. Tak jako tak, na víc jak 3* ho nevidím. ()

vydumnica

Indiana Jones and the Temple of Doom ma na moje prekvapenie bavil viac ako prvá časť. Chrám skazy má niečo, čo som u Stratenej archy nepostrehla a to je humor a práve to mi tu je sympatické, že sa to neberie tak vážne. Chrám skazy ma odzačiatku vtiahol do deja, veľkým plusom tu je aj novovzniknutá akoby "rodinka" Indiana Jonesa, tá blondínka bola v pohode, hoci som mala pocit, že tak zahrať by som dokázala aj ja :-) a vôbec, rovnako ako v jednotke, aj tu vybrali nejakú neznámu herečku, o ktorej som v živote nepočula. Ten chlapček mi bol veľmi sympatický, hneď dodal filmu taký iný nazvime to rodinný feeling. Jedna časť filmu ma ale vôbec nebavila a to tie rituály, všetko pred tou žiaľ dosť dlhou scénou a po nej bolo skutočne zaujímavé, napínavé, miestami vtipné a zároveň tak "indianajonesovsky" plné dobrodružstva, akcie a zábavy a vlastne aj trochu romantiky. V jednotke bola skvelá opička a tu slony :-). Hudbu a výpravu som už pochválila v Stratenej arche, platí to aj pre Chrám skazy. Dôležité je ešte podotknúť, že Indiana Jones a Chrám skazy je prequel, to som napríklad hneď na začiatku nevedela. Ak to mám celé zhrnúť, oproti jednotke značný pokrok, minimálne v mojich očiach :-) ale zase to pokazili tými rituálmi a magickými silami, bez toho by to bol skvelý film, takto je "len" dobrý. 75%. [SAT1] ()

Vyhy

O trochu horší než jednička, přesto stále dokonalá jízda. Jako malý capart jsem ze záběrů z chrámu měl noční můry, což se nedivím. Nyní po znovu zhlédnutí mám pocit, že dvojce nedali takovou lásku, jako prvotině. I tak Indy nemá chybu, ani uječená bloncka a Prcek. ()

Petoss1

Indy stále dokazuje prečo si ma získal. Svojim charakterom genialitou a povahou, ktorú podľa mňa nemá žiadny učiteľ-achreológ. Je to asi najslabší diel série, hlavne mi vadilo to prostredie, ktoré bolo také nezáživné, ale stále je to Indiana. 90% ()

DruidKarel

Jesltiže první díl byl vynikající a nebylo mu co vytknout, tak ten druhý je fenomenální. Podle mě ještě lepší poklad, ještě lepší příběh a pořád vynikající Indy... Jo, Indy a jeho příběhy jsou nejlepšími dobrodružnými filmy s touhou hledat poklady... Není tu ani náznak kýčovitosti, tohle je klasika a nádhera všech nádher. A Harrison Ford je tím nejsprávnějším hercem, který jej mohl ztvárnit... 5* ()

starbrejkr

Může Indiana Jones nudit? Odpověď zní: Ano, může. Doufám, že Chrám zkázy byl pro Spielberga varováním při natáčení čtyřky, protože bych se nerad dočkal něčeho podobného. Dost dobře si nedovedu vysvětlit, proč dvojka tak pokulhává za jedničkou a zejména trojkou. Vyloženě tu jsou pasáže, které jsou nudné (sráží to už ten příšerný začátek) a navíc Kate Capshaw, která je skutečně na zabití. Povedených scén je sice dost, ale na hluchá místa jsem nebyl u Indyho zvyklý, a těch tu je bohužel poměrně dost. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)