Indiana Jones a posledná krížová výprava

• Slovensko Indiana Jones: Posledná krížová výprava (viac)

Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) si už po tretí raz nasadzuje svoj pokrkvaný klobúk, ale tentoraz sa k nemu pridáva aj jeho svojrázny otec, profesor Henry Jones  (Sean Connery). Obaja Jonesovci sa vydávajú hľadať tajuplný Svätý grál. Len o vlások sa im darí v nebezpečných naháňačkách unikať pred zákernými nepriateľmi a nacistami, ktorí tiež chcú získať nápoj nesmrteľnosti. Stopy vzácnej relikvie ich zavedú do Rakúska, Berlína a  Hatajského kráľovstva. Brány jeho chrámu, za ktorými starý križiak už sedemsto rokov stráži tajomstvo grálu, však ochraňuje Boží dych a nespočetné množstvo smrteľných nástrah. (TV JOJ)

pepinouno

Pane Spielbergu, moc vám děkuji za krásný film. Já tento díl ze ságy Indiana Jones hodnotím jako nejlepší a to první díl nasadil vysokou laťku! Jediné, co bych snad vytkl je trochu moc rychlý děj, ale proč hledat chyby na něčem tak pěkném?! Dokonalá příroda, krásný příběh a vynikající dabing. Zkrátka film který nezklame ani po sto - osma- dvacáté.. ()

Alekks80

Nejlepší díl série, prakticky bez hluchých míst. Hrozně tomu pomáhá Connery. Celý je to vtipný, akční, dobrodružný, má to spád. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. ()

Tumbik

Jeden z nejlepších hollywoodských filmů vůbec a nejlepší film z filmů o Indym. Opět skvělý výkon Harrisona Forda. Jeho filmový táta Sean Connery dodával filmu tu pravou jiskru. Bez dlouhých debat - o skvělé kameře, hereckých obsazeních, vynikající hudbě a skvělému scénáři - mi svědomí nedovolí dát nic jiného než pět hvězdiček. Takhle vypadá perfektní film. ()

kodwin

První i druhý díl jsou bezesporu nestárnoucí klasikou. U trojky se mi ale už zdá, že Spielberg přetáhl strunu. Prostě toho na mě bylo moc. Příliš komplikované, esesáci s tanky přehnaní a ani ten Connery mi v téhle víceméně komické roli moc neseděl. Ostatně komických vložek bylo v tomhle primárně dobrodružném snímku příliš, člověk už se pak nemůže bát ani u scén, v nichž by se normálně napětí dalo krájet. ()

Moredogs

Tento film patri do mojej top 10 filmov jednoznačne. Milujem na nom to dobrodružstvo ktore zaživa aj divak a nie len Harrison Ford za mna plny počet. ()

Dumaru

Indiana Jones je pre mňa ikonou vo svete filmu podobne ako Harrison Ford, spája sa v ňom dobrodružstvo, akcia, humor a funguje to. Jediný film ktorého všetkým častiam som dal plné hodnotenie (myslím prvé tri, štvorku neberiem ako súčasť série). Nechce sa mi rozpisovať jednotlivé diely ale Posledná krížová výprava je dôstojnou rozlúčkou s Indym a v ničom nezaostáva za jednotkou, dokonca sa mi z celej série páči najviac,,, ()

Lucy1905

Pro mě nejlepší film série. O chlup lepší než jednička kvůli tátovi Indyho. Tenhle film má všechno, co by měl správný dobrodružný film mít. ()

Skylwalker42

Nejlepší Jones ze série. Duo Harrison Ford a Sean Connery jako syn a otec byl naprosto skvělý tah a naprosto dodává příběhu tu správnou šťávu. Hlavně vtipné a inteligentní rozpory mezi nimi. Grál jako cíl jejich dobrodružství taktéž zvládnuto dobře. A prostě k Jonesovi patří zloduši Náckove. A poslední scéna se západem slunce se slavným hudebním motivem od Williamse, beru jako již ikonickou Spielbergovu scénu ve filmografii. ()

Oldass_

Pro mne je Poslední křížová výprava tím nejlepším z celé série. Skvěle vyprávěný příběh, výborné špičkování obou Jonesů, dokonalá hudba. ()

Bednaa

Nejlepší díl série, nejlepší dobrodružný film a jedna z nejlepších Spielbergovek. Už jsem skoro zapomněl, jak je duo Ford - Connery strašně super. Všichni ti Lovci pokladů, Flynni Carseni a cesty bůhví kam tiše závidí. Nestárnoucí klasika nenáročné zábavy. ()

Feacher

Serie Indiana Jones je skvělá, výjimečně přiznávám, že i novější 4. díl je docela dobrý. Nejradši ze série mám ale tento díl, už kvůli Seanu Connerymu... ale obecně mě přijde příběh nejpoutavější a celý film takový velmi příjemný... ()

Komny

Děkujeme Stevene!!! Jako vždy jsi nezklamal, jseš bůh v režii. A již srařičký sir Sean Connery tam zaválel jako v Bondovi. Ukrutně skvěle natočeno! Perfektně zahrané postavy. Dávám 100% ()

Bogrant

Najvernejšie Indyho dobrodružstvo. Suverénne najlepší film o slávnom archeológovi, čo sa pri tretích pokračovaniach často nehovorí. Dobrodružná akcia za akciou, zábava za zábavou. Úžasné majstrovské dielo, videné odzadu aj odpredu, no stále nestrácajúc svoje čaro. A dielo s pravdepodobne tou najviac fungujúcou chémiou medzi oboma hlavnými protagonistami, aká kedy na filmových páskach vznikla. ()

Skyw4lker7

Last Crusade sa radí jednoznačne medzi filmový kult a jeden z najlepších dobrodružných filmov všetkých čias. Neuveriteľná jazda ktorej nechýba nič a nadchne už hneď prológom ktorý nám ukazuje r.1912 kde sa Indy púšťa na prvú - zrejme neplánovanú výpravu prekaziť vykrádačom hrobov ich plány :). Indyho tatík ktorého stvárnil Sean Connery je ten najlepší casting aký mohli tvorcovia spáchať. Jeho chémia medzi Harrisonom Fordom je to najlepšie - a to v skutočnosti je medzi nimi len 12 ročný rozdiel :). Spielberg akčné scény opäť posunul na vyšší stupeň a prakticky sa nemáte kedy nudiť. Samozrejme sa musí pochváliť aj skvelý český dabing Jiří Štěpnička ako Harrison Ford (Indiana Jones), Vladimír Brabec ako Sean Connery (dr. Henry Jones) ktorý je dnes už bohužiaľ ťažko zohnateľný ak nemáte nahratý film na starej VHS :). Ach keby sa aj v dnešnej dobe točili podobné bijáky :) ()

motyka52

Je to nejlepší Indiana Jones? Možná. Je to nejlepší filmová chemie mezi otcem a synem? Možná. Je to nejlepší odjezd hrdinů do západu slunce v dějinách? Možná. Je to skvělý film, který člověk zkoukne kdykoliv znovu a rád? To teda sakra jo! ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (viac)