Indiana Jones a posledná krížová výprava

• Slovensko Indiana Jones: Posledná krížová výprava (viac)

Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) si už po tretí raz nasadzuje svoj pokrkvaný klobúk, ale tentoraz sa k nemu pridáva aj jeho svojrázny otec, profesor Henry Jones  (Sean Connery). Obaja Jonesovci sa vydávajú hľadať tajuplný Svätý grál. Len o vlások sa im darí v nebezpečných naháňačkách unikať pred zákernými nepriateľmi a nacistami, ktorí tiež chcú získať nápoj nesmrteľnosti. Stopy vzácnej relikvie ich zavedú do Rakúska, Berlína a  Hatajského kráľovstva. Brány jeho chrámu, za ktorými starý križiak už sedemsto rokov stráži tajomstvo grálu, však ochraňuje Boží dych a nespočetné množstvo smrteľných nástrah. (TV JOJ)

Pattrick

On je to pěkný film, pěkne zpracované, pěkně natočené, ale nikdy jsem nebyl a ani nebudu velký fanoušek Indyho a v tom vidím ten problém. Sice mám rád dobrodružné filmy, ale Indiana Jones vám musí přirůst k srdci a tady se to nestalo.. ()

Ludva

2021-08-26*[2009-01-02] * Určitě nejlepší Jonesovka: Indiana Jones (Harrison Ford) je tajnou službou donucen odjet do Evropy hledat Svatý grál. Odhalí první stopy, ale vzápětí musí odjet zachránit z nacistického zajetí svého otce (Sean Connery), který hledání Grálu zasvětil celý život. Spolu si pak odskočí do Berlína pro otcův deník a pak už jen zbývá maličkost: dostat se do Němci ovládané Afriky a v hledání je předběhnout. * Kvalitu filmu značnou měrou vylepšuje Sean Connery jako Indyho nepraktický otec, především jeho vtipné dialogy se synem. Je zřejmé, že se stydí Juniora pochválit, tak si vymýšlí roztomile absurdní drobnosti, za které jej může zkritizovat. Navíc český dabing se Štěpničkou a Brabcem je excelentní. Ovšem i příběh a akce mají spád, ale naštěstí víceméně v rámci reality: nejsou přítomny do očí bijící nesmyslné kaskadérské kousky (jako např. ve dvojce skok z letadla v gumovém člunu), což koukatelnosti velmi prospívá. ()

Galactic7

Indiana Jones se zrodil v hlavě George Lucase, který tento námět předal Stevenu Spielbergovi, aby z něho udělal nejlepší dobrodružný film všech dob! ()

Drakon

Díky geniální souhře Ford/Connery je to nejlepší ze všech dílu, pořádná nálož akce dobrodružství i humoru a to vše namícháné v takřka ideálním poměru. Navrch jeden tajemný artefakt a asi tuna skvělých hlášek. Prostě kult jak má být. ()

CrashHP

Samá akčná scéna počas celého filmu, tu sa nedá nudiť ani len na sekundu. Paráda. Kiežby bol každý film na takejto úrovni. ()

JUX

Co rict? Bych mohl psat pul dne, od zazitku v detstvi, kdy se shanela piratska kopie po vsech certech, pres nejoblibenejsi sceny k tomu, co ve mne tenhle film nechal. Nicmene po shlednuti nyni (10/2010) je jasny, ze to pravy je, az kdyz se na scene objevi Connery. Neni divu, ze o nataceni tohohle filmu tvrdi, ze to bylo jeho nejlepsi... Ta chemie je uzasna. 2 sceny za vse - kdyz Indy spadne s tankem a Jones sr si mysli, ze je po nem, obzvlaste pak Forduv pohled do hlubin a pak 'Indiana.... Indiana.... Let it go.' ()

Basketak8

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Už od začátku se film rychle rozjíždí – bitky, humor a hlavně soupeření s nacisty. Harrison Ford se do role nespoutaného archeologa velice hodí a Sean Conery se jako Indyho táta také skvěle osvědčí. Dobrý konec, porážka nacistů a získaná nesmrtelnost vede ke gigantickému konci jedné z klasik dobrodružných filmů. 10/10 ()

712

Nejlepší díl trilogie (čtvrtý díl sem neměl radši nikdy vidět) těsně následovaný prvním dílem. Dříve jedna z mých nejpřehrávanějších VHSek. ()

TomAbrt

Můj nejoblíbenější díl Indiana Jonese. Kdykoli si jej rád znovu pustím a nikdy mě nezklame. Harrison Ford a Sean Connery jsou jako otec a syn výborná dvojka a Markus se Saídem jim výborně sekundují. Inteligentní humor, skělé hlášky, to je prostě film co nestárne. ()

billcarson

Pro mě nejlepší díl z celé série, hlavně díky Connerymu. Sekvence na vzducholodi je dokonalá. No ticket. Let's my armies be the rocks and the trees and the birds on the skye a messerschmitt bf 109 je roztřískaný na skále. Dad 11 o'clock. What happened at 11 o'clock? Son I'm sorry they got us. A mohl bych pokračovat donekonečna. Podívejte se na výraz obličeje Conneryho při jízdě na sajdě nebo na pláži s deštníkem. Opravdu klenot světové kinematografie, u mě v top 5. Celá série o Indym je výborná, ale Connery tento díl pozvedl opravdu úplně někam jinam. 6* hvězd, Díky Steve. ()

Puslanka

Indiana Jonese mám obecně moc ráda, ale přesto mi předchozí dva díly oproti třetímu připadají mírně "prázdné" a dalo by se v nich něco vylepšit, ale v tomto filmu je jedna akce za druhou, při kterých se navíc výborně vzájemně doplňují Sean Connery a Harrison Ford jako otec a syn. Ideální film na večer, když má člověk potřebu se smát :) ()

Ospalek

Bombastická dávka dobrodružství, skvělý výkon Harrisona Forda a Seana Conneryho. Jen zaráží, že Sean Connery hraje otce Fordovi, který je jen o 12 let mladší... :-) Ale ladí jim to spolu skvěle. Indy svého otce vždy uchrání od nebezpečí a společně hledají Svatý grál. Neuvěřitelná dávka dobrodružství je právě to co lidé potřebují, aby u nich byl film oblíben. Série Indiana Jonese se Spielbergovi neskutečně povedla. Jen škoda, že další díl natočili až po 19 letech. ()

Adhemar

Myslím, že na těchto filmech vyrůstala celá má generace. Skvělý námět a občas i nějaký ten dobrý humor, který se u akčních filmů (zvláště dnes) moc nevidí. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (viac)