Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

sedm.1

Jaume Collet-Serra, Dwayne Johnson a komiksová postava ze stáje DC, tomu říkám příslib pro parádní zábavu, nicméně já z výsledného snímku nakonec tedy zas až tak odvázaný nejsem, ovšem nevím zdali to způsobilo už přesycení ze všech těch současných komiksových snímků, a nebo ten film už skutečně není úplně povedený, no od každého je ale asi trochu pravda. Těchto typů filmů už je totiž opravdu hodně a vymyslet v nich prostě cokoliv nového, nápaditého, překvapivého, nebo zkrátka cokoliv, co by se opravdu dost lišilo od těch ostatních a dokázalo překvapit, je už fakt těžké a ani zde se to jednoduše tvůrcům nepovedlo. Tím tedy ale nechci v žádném případě tvrdit, že Black Adam není zábavný, či nekvalitní, jen prostě nenabízí nic, co by mě vážně dokázalo nadchnout, strhnout. Nenabízí žádnou neotřelou velkolepou akci, nenabízí žádné wow efekty, nenabízí prakticky ani žádný opravdu výrazný moment, či scénu, nenabízí ani nějakou fakt ojedinělou atmosféru, či netradiční stylové zpracování a už v žádném případě nenabízí fungující emoce a bohužel nenabízí ani trochu výrazné postavy, a to včetně samotného Black Adama, kterého musím zařadit mezi nejnezajímavější komiksové superhrdiny vůbec. Já tak zkrátka Black Adama nedokážu charakterizovat jinak, než jako film, který sice určitě spolehlivě pobaví, nenudí, má spád, má fajn obsazení, ale jako celek nepůsobí jinak, než jako průměr, který nedokáže naprosto ničím vybočit ze žánrové šedi. Kdybych tak Black Adama hodnotil v porovnání s veškerou ostatní filmovou tvorbou, dal bych 4*, v rámci samotného žánru ale musím jednu hvězdu bohužel ubrat. ()

Mysa

Upřímně, tak nějak jsem čekal, že tohle nebude oscarový snímek, ale i tak mě Black Adam docela zklamal. Myslel jsem, že se DC zvedne a řekne si, že teď to nandají Marvelu, protože ten teď schytává obrovskou vlnu nenávisti, takže je to situace jako stvořená pro DCEU, aby povstalo, jenže ono ne, ono spíše havarovalo a následně explodovalo. Black Adam je film protkaný tuny a tuny klišé, nepříliš povedené CGI a scénář napsali lidi, kteří asi viděli jen Fortnite skin Black Adama. Někdy zde jde cítit něco originálního, ale to je hned zabito dalším klišé. Co bylo ale fajn, byla „Justice society,“ jejíž přítomnost jsem si docela užil. Samotná postava Black Adama je taky dosti v pohodě, pan Kámen ji ztvárnil dobře, bohužel papír v podobě scénáře poráží kámen. Ačkoliv je zde zlepšení v tzv. „Venom formuli,“ (ze záporáka uděláte antihrdinu potažmo hrdinu), protože pořád tam cítím toho záporáka, který by se mohl ještě vyvinout v něco víc, ale to by chtělo nějaké to úsilí a odhodlání, což DC v rámci DCEU moc nemá. Celkově, tenhle film je hrozný průměr, moc nenadchne a spíše urazí a ani konečné cameo postavy v potitulkové scéně, ačkoliv mě nabudilo na budoucí pokračování, bohužel nedokázalo tento film zachránit. ()

iXtr3m3

Zlá správa je, že to nebola taká bomba, ako by človek chcel. Zlá správa je tiež, že napriek rozdielu 13 rokov, je Avatar technologicky stále špička bez výrazných CGI chýb, čo Black Adam nie je ani zďaleka. Zlá správa je aj to, že prostredie, v ktorom sa to odohráva, nie je zrovna lákavé. Tu by zlé správy končili. Dobrá správa je, že ani zďaleka to nie je tak slabé, ako to niektorí predpovedali. Dobrá správa je, že casting možno až na Cyclone vyšiel doslova a do písmena na jednotku, ešte aj Atom Smasher na malom priestore nebol od veci, samozrejme Rock si to dáva na parádu a Aldis Hodge bol fajn a Pierce Brosman je už naozaj legenda. Čo bolo nútené a nasilu, tak "decko" a jeho matka vo vedľajších úlohách. CGI bolo umelé, ale po väčšinu času sa to dalo, ale pár výnimiek ála prelet Black Adama cez prekážky sa pomaly podobal na jeho katastrofické stvárnenie v Múmii 2 a záporák tiež nebol extra prepracovaný. Našiel by som v skutočnosti veľmi veľa chýb a problémov, ale Black Adam, Hawkman a Doctor Fate to vo veľkom prevážili. Neveril by som, ale Justice Society of America sú veľmi výživným ozvláštnením a spestrením starých známych tvári. No a nesmiem zabudnúť na najlepší moment snímku a to potitulkovú scénu, kde sme sa dočkali SPOILER ALERT Supermana a to dokonca aj s jeho povestnou zatočenou ofinkou SPOILER END, takže prečo by človek mal tento film hejtovať. Jasné, ako som spomenul, bolo by tam kopa chýb, napr. vsuvka ála Eastwood bola fakt trápna, ale bolo tam aj veľa fajn vecí "prechádzanie cez steny" a ak aj to nebol úplne konzistentné a dychberúce, ak to dá vzniknúť pokračovaniu Man of Steel, tak tomu prepáčim totálne všetko. ()

sQelle

Black Adam je dalším plivnutím DCU a Warnerů, které akorát kazí celkový pohled na filmy z jejich dílny a škodí tím letošnímu Batmanovi  a poslednimu Suicide Squad. Koncept hrdinů nabírá stejné parametry jako v MCU, kde je to ale pořád daleko svižnější, dravější a zábavnější. Nedej to, že mi The Rock nepřijde zábavný jako v jeho jiných filmem. Od vysněné role bych čekal víc cool chlápka a ne sebehoňku ve stylu Vina Diesela v Bloodshotovi. ()

Elerrina

Až do teď mi nebylo úplně jasné, co přesně znamená ten odborný termín pičočalamáda, který s oblibou razí verbal. No tak teď už to bohužel vím. ()

HiddenDragon

Videl jsem spoustu negativnich feedbacku a cekal strasnou kravinu. Svete div se (nebo mozna spis zcela ocekavatelne) je to klasicky uplne jinak. Jako vzdy, vlastni nazor je v tomhle pripade lepsi. Mne se to dost libilo a celkem tipuju, ze to budu koukat jeste mnohokrat, protoze vyhodou tohoto snimku je, ze to na nic nenavazuje, je to akcni oddechovka a navic ma fakt koukatelne CGI. Negativum pro nekoho je mozna ten setting jakoby z "Iranu", jen se mu zde rika Kahndaq. Je to tak trochu takova chuda verze Wakandy :) Snimek dale predstavuje filmovym fanouskum mene zname DC postavy, konkretne Justice Society of America - Hawkmana (obdoba Falcona od Marvelu) a Dr. Fatea (vestecke schopnosti) jsem uz zaregistroval drive, at uz v animacich, papirovem komiksu nebo videohre. Ale i pro me bylo zcela nove duo "mladych", divka Cyclone (schopnosti jako tornado; poprve v komiksu r. 1996) a Atom Smasher (obdoba Ant Mana od Marvelu; poprve v komiksu uz 1983). Cele je to z "Shazam (2019) vesmiru", takze se hodi film videt, ale neni to nutne. Co ovsem vadi i me, ze to je opet z Task Force X rady, cili s Amandou Wallerovou, podobne jako Suicide Suad. Ta zenska je mi strasne nesympaticka a pokazde mam chut ji flaknout sandalem :) Navic jak zazni Task Force X, je jasny, ze pujde o antihrdinu. Cili charakter, ktery neni tak "dusinovsky" jako treba Superman, coz moc nemusim. At je to Punisher, Deadpool, nebo Black Adam, nikdy se s nimi nedokazu ztotoznit. Tady to ale pojali celkem dobre formou nekolika plot twistu, takze jsem byl zvedav, jak se to vse vyvrbi. Zaporak byl taky dost slusny a melo to i par vtipnych momentu, takze nakonec pro me prijemne prekvapeni a odpustil jsem tomu i tu zvlastni prvni polovinu, kde se Black Adam chova jak debil :) Akorat by to chtelo videt v 3D, protoze spousta scen nema v domaci "ploche" projekci takovy efekt. ()

BlackTom

JLA z Wishu a Atómový kokod proti Hellboyovi z Ali. Adamov nástup na scénu bol tak moc black, že som musel upraviť jas, aby som niečo videl. A trvalo len 69 rokov zistiť, že Pierce Brosnan vlastne nikdy nevedel hrať. Btw, jak veľkou kreatívnou impotenciou musíš trpieť, aby si schopnosti získal jediným napiču znejúcim slovom? Z medzititulkovej scény serem kocky - áno, aj tento boomerský eufemizmus je nápaditejší. Dve hviezdy zato, že The Rock nie je cock. P.S.: Nie, nie som nato pristarý - Deadpool, Batman, X-Men, Raimiho S-M 1 a 2, etc. ma bavia furt. ()

Knowho

Black Adam je...opravdu zvláštním filmem. The Rock si konečně po takové době zahrál svého vysněného Black Adama a je celkem poznat, že si ho užívá. Co si ale neužije divák je film. Teda pouze pokud ho neberete jako akční CGI patlaninu pro teenagery. Abych shrnul pozitiva asi bych měl začít těmi u postav. Samotný Adam je už typická ,,drsná postava" přes kopírák, takže toho bych určitě nezminoval. Kdežto za to členové JSA patří mezi ty nejlepší postavy filmu. Doctor Fate v podání brilatního a šarmantního Pierce Brosnana je nejlépe zahraná postava z celého filmu. Avšak můj absolutní favorit je Atom Smasher, který je absolutní nováček a dost připomíná Spider-Mana svojí nervozitou při první misi. A jeho chemie s Cyclone je perfektní a dost doufám, že tyto dva ještě uvidíme. Hawkman byl dost fajn a asi by si taky zasloužil vlastní projekt. No a pak zbývá žena s synem, jejichž jména jsem zapomněl 2 minuty po konci filmu, což vypovídá o jejich celkové důležitosti. Nejvíce mi ale na filmu vadí, že kdybychom ubrali pár minut screen timu Black Adamovi a na začátek filmu přidali víc z minulosti postav JSA , tak se vlastně jedná o JSA film. A dost mě mrzí že jsme se Black Adama ,,museli" dočkat hned v jeho solovce, když by zcela vystačilo kdyby byl vedlejší postava JSA filmu (Resp. tohoto filmu). Potitulková scéna mohla zůstat stejná s nasvícením budoucnosti Adama. Ale tohle není JSA film, ale film Black Adama. Když to vemu kolem a kolem, sečtu všechna pozitiva, pak se jedná s hodně odřenýma ušima o 6,5/10 P.S. Počkejte si na potitulkovou scénu. Dost možná nejlepší scéna celého filmu. ()

Janega

Rýchlo a zbesilo. Na nič sa nečaká, hneď sa šlapne na plyn a ide sa akcia za akciou. Našťastie tu vystupujú rôznorodí superhrdinovia, takže akcia je celkom pestrá a nielen fackovačky, ako by to bolo v prípade keby tam bol len čisto Black Adam. Práve tí noví hrdinovia z Justice society of America sú celkom zaujímavé postavičky, ktoré by človek chcel spoznať aj viac, no filme na to nie je čas, takže ich originy si odbijeme jednou vetou a nič a pritom ich hrajú fajn herci. Filmu by pomohlo trochu pomalšie tempo, kde by sa zameral viac na postavy, lebo takto si k nim človek ani nevytvorí žiaden vzťah, takže im ani nefandí. Rock je šťastný, že si zahral BA, no na to, že je to antihrdina je to taký slabší odvar, poriadne erko by tomu pomohlo. ()

666Carnage

Je to divný ale DC má na kontě další snímek, který není špatný. Příběh se odehrává v jedné lokalitě a není to takový digi bordel, jak by se čekalo. Rock tu moc nehraje tváří se furt vostře a jen mlátí protivníky. Příběh měl hlavu a patu dost postav, kde má každá svůj prostor. Nejlepší postava asi Dr. Fate. Uvidíme co bude dál protože potitulková scéna nabízí slušně možnosti, jen je pořádně využít. 70% ()

Fary

To bylo fakt blbý. Blbý a špatný, nedávalo to smysl, nemělo to žádnou myšlenku, žádný příběh, nic. Postavy se chovají jako by všem svorně mrdlo, to je fakt horšj než lecjaká Bčková produkce. ()

Litvicek

Když už si myslíš, že DC nemůže svoje filmy a svůj směr posrat ještě víc, pak příjde do kin Black Adam v podání TheRocka, pro něhož to byl dlouhé roky vysněný srdcový projekt, a všechno se posere ještě víc. Jak je tohle kurva možné? Původně jsem myslel, že rozeberu každou nesmyslnou píčovinu v tomhle filmu ale ten film je vážně špatný a tím bych to uzavřel. Adam je nesmrtelný motherfucker, který se snaží hláškovat. Postava kluka, mamky a jejího bráchy jsou.. zbytečný. Vůbec nevím jak se jmenovali. Adam si na začátku dá fight s ligou spravedlnosti, né proto, že by musel a nebo by ten konflikt dával smysl.. ale proto, protože je třeba do toho filmu něco nasrat a jé úplně jedno, jestli to dává vlastně smysl. Ale rozhodně ten boj musel být, jinak by Adam fackoval smrtelné žoldáky v tomhle vymyšleným městě s kompletně novou civilizací a její historií a to by bylo sakra trapný. Nasadí tomu korunu náš záporák, jenž hodně připomíná HellBoye, akorát je jeho moc tak na hovno, že borec nevydrží ve filmu déle jak 10 minut, ale stihne zabít nejcharismatičtější postavu v podání Pierce Brosnana, který se musí obětovat, aby film dostal hloubku a... já na to seru. Ten film je hodně špatný. DC nám nabídlo další sračkoidní výplach, který vyšumí/vyšuměl do té formy, že se raději studio rozhodlo celou značku a postavy restartovat. Rocku, je mi líto. Supermane, bylo mi ctí. Vy ostatní, go fuck yourself I guess. Vidíme se u dalšího filmu. ()

SpaceOdyseus

Existuji komiksove filmy, diky kterym se citim, jak kdyby mi bylo znovu deset. A potom existuji komiksove filmy, ktere bych mohl ocenit pouze pokud by mi opravdu tech deset bylo. ()

Milan25

Kdo je kruci Justice Society a co jsem měl kdy vidět, abych věděl, o koho jde? Ant-man, Storm a Falcon objednaní z Wishe versus Dwayne "tvářím se pořád stejně 2 hodiny v kuse" Johnson. Totální popcorn, u kterého vypnete mozek, a sledujete, že se to hýbe a je to barevné. Pierce Brosnan tam byl fajn, to zas jo. ()

Corpsegrinder

Překvapilo, zejména s ohledem na to jaký sračky Dwayne posledních 10 let točil a jak hrozně na tom komiksový filmy dnes jsou (Marvel už v podstatě hnije). Ano máme tady sice trapnou zápletku točící se kolem utiskovaný hnusně vypadající země třetího světa, otravný dítě se skateboardem a Adámek ani na vteřinu nepůsobí jako antihrdina/záporák ačkoliv se to o něm tvrdí, ale na druhou stranu to rasí od první vteřiny, jde se z akce do akce a likvidace nepřátel je tak brutální jak jen to bezkrevnej rating dovoluje. Fungujou zde vtipy, Justice Society jsou sympaťáci, efekty převážně dobrý a dokonce i hudba občas vyjede do nadprůměru. Přesně takovej výplach by měly komiksový filmy bejt, takže spokojenost. ()

woodsman

Bol som na predpremiere a velmi dobre to bolo citit tam stare DCEU i ked mohlo viac Rock zahral paradne pekna motivacia filmu zaujimave postavi pekne suboje a final boss top fight a neodchadzajte po filme je tam nieco ()

filipvrbik

Fantastický vizuál a efekty, a taky hrozně moc akce ve filmu, který si bohužel hraje trošku namarvelovinu a trošku na Matrix.. Což je rozhodně škoda, protože to není až tak špatné. Ze začátku se zdá, že příběh bude až tragicky jednoduchý, naštěstí to zachrání poslední půlhodina, která má alespoň pár zvratů a není vykradačkou dřívějších superhero movies. Březnový Batman se mi líbil podstatně více a Thor: Love and Thunder taky, na druhou stranu Dwayne Johnson opět uspěl v popcornové zábavě a je teda fakt hustej týpek a cool hrdina/antihrdina... Nejvíc se mi ale, jak už to tak bývá, líbila potitulková scéna, na kterou je záhodno vydržet. Celkově vzato nic nového pod sluncem, ale nic, co by urazilo a jednu hvězdu přidám za skvělého Pierce Brosnana, který si to vyloženě užil, takže mi to výjde na slabší čtyři hvězdy a zároveň film, který je vyloženě pro kino (v televizi to asi bude děs).... Viděno v kině ve 2D (eng.)...70% ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)