Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Axident

Dělám to nerad, obvykle si dokážu vychutnat i jalovinu, když není úplně sterilní, ale na Black Adam jsou dobré tak možná dvě, tři otřepané vtipné hlášky... ()

loki5 odpad!

Jak může film v Rockem být až takhle neuvěřitejně nezajímavý. Akce debilní bez jediného originálního nápadu. Hloupé dialogy. Dementní generický scénář. Naprosto přepálená délka. Hlavní hrdina je masový a seriový vrah. CGI akce je příšerná. Celý film vykrádá snad úplně vše co jde (Antman, Dr. Strange, Thor, Green diarrhea/Scarlet witch :-D). DCU by mělo zmizet co možná nejdříve. S Marvelem to jde poslední doubou z kopce, ale stále tohle je už zakopáno 100m pod zemí. 1% ()

P.J.2

Nenapadá mě nic vhodnějšího než: To muselo stát hodně peněz, přitom taková blbost co? Btw: ty triky jsou prostě hnusný. ()

JirkaLexa

Další z řady mnoha superhrdinských odpadů na jedno brdo… tohle může opravdu zaujmout a dlouhodobě uspokojit jen hodně nenáročné a jednoduché publikum. Ale přece jen, primárně je to určeno pro amerického diváka, který je ještě méně náročný než Češi hltající Ulice, Ordinace a Výměny manželek nebo Prostřínka… ()

char_t

Poctivé budování univerza u DC moc nezafungovalo - Superman, Batman, pak týmovka, a nic z toho. Tak zkusili přeskočit pár fází, a vzali to ve stylu pejska a kočičky. V jednom filmu se představí antihrdina, čarodějové, alternativní tým z míň známých superhrdinů, apokalyptický superpadouch z mytologie, lehký crossover do Suicide Squad, a v obligátní potitulkovce cameo z Justice League. A nic z toho nefunguje. Jedna hvězda za Brosnanova Doctora Fate, u kterého se jediného podařilo napodobit MCU. Aspoň tedy v tom, že už ho znovu neuvidíme. DC is dead. ()

helloween93

Black Adam měl být velkolepý projekt, kde DC představí svého prvního antihera s tváří Dwayna Johnsona. Film měl zaštítit režií zkušený Collet-Serra. Naneštěstí pro WB a Rockovu společnost, která film produkovala, tvůrci vzali to nejhorší ze všech dosavadních DC filmů (Snyderovy zpomalovačky, CGI digibordel, strašlivého CGI záporáka, kupu logických nesmyslů) a naopak rezignovali na nějaké bližší seznámení se s postavami nebo jejicj vývoj. Divák tak dostane dvou hodinovou CGI rubačku, která nemá žádné ambice, nic nevysvětlí a jenom se tam stále někdo s někým mlátí. Výsledkem je opravdu hloupý film, kde vás nezaujme ani ta akce, protože zkrátka nemá čím. Black Adam v kinech těžce vyhořel a položil základy k restartu nepovedeného DC universe, ve kterém už zřejmě Black Adama neuvidíme, a to i přes to, že jde o vysněný projekt Rocka. Ten neměl vůbec dobrý rok, protože v kinech propadly jak DC Superpets, tak Black Adam, jeho star power pomalu mizí v prach a reálně se může stát, že z těch velkých projektů zmizí zpátky do béčkových vod Kráčející skály. Pokud by to měly být projekty jako Black Adam, tak je to i možná dobře. Neschopnost studia WB asi nejvíc vykresluje post credit scéna se Supermanem v podobě Cavilla, který byl 2 měsíce na to odejit. :D 2* ()

aslavey

Monstrózní nekonzistence v bollywoodským svetru. Ošklivýma efektama nabombená slátanina, která neví, jestli se má smát nebo hýkat hrůzou. Postavy bez charakteru, vztahy bez chemie, jen bláznivej digitální mumraj. S co mě nejvíc zaujalo v te největší bitvě filmu? Moucha, co mi litala kolem hlavy. A fakt mě zajímalo, kam přistane. Zkratka je vidět, ze DC fakt neumí. Měli sto perfektních příležitostí pro použití správnýho vtipu ve správnou chvíli, ale ne. Buď přišel pozdě, nebo naprosto bez efektu. Příběh blablabla, akce nuda, scénář peklo. Ani nevím za co tu jednu hvězdu dávám. ()

Pichloza

Mám dost smíšené pocity. Působí to na mě jako kdyby se DC s Johnsonem rozhodli udělat vlastní Godzilla vs kong film. Rock se celou dobu tváří strašně vážně a jako vždy je to v jeho případě směšné(sral mě tu i s jednou určitou věcí spojenou s dveřma), Pierce Brosnan a postava Dr.Fatea jsou tu trestuhodně nevyužití a přitom nejlepší, Hawkman je neuvěřitelně otravnej, Cyclone s Atom Smasherem jsou sympaťáci, ale zcela zbyteční, lidské postavy jsou každou větou co řeknou trapní a záporák je jedna mdlá cgi potvora. Co se týče příběhu tak je to opravdu aspoň za mě jak DC verze Godzilly kdy je příběh celkem směšný, postavy nezajímavé až na výjimky a celkově je to jenom o tom jak The Rock jako Black Adam všem dává do držky a o velkolepé akci. Celkově jediné co pochválím je ten Brosnan a jeho Fate, chemie mezi Cyclone a Atomem, fajn božskou akci(kromě slow motionů), hrání si s barvama u Cyclone a HLAVNĚ podtitulová scéna. Celkově řeknu jednu věc. Pokud bych měl mezi the rockem a Cenou vybrat toho kdo si opravdu zaslouží říkat herec tak je to za mě jednoznačně Cena. ()

Johny M.

To je zase hromada hoven na jedný stránce! Black Adam je prostě jen parádní zábava na odreagování a je mi líto blbečků, co v tom hledaj něco víc. Dwaynovo charisma úplně stříká z plátna, Pierce a jeho dr. Fate je taky skvělej, hlášky a rejpavý dialogy, luxusní akce (akorát ty všudypřítomný blesky, na který jsou u DC úchylný a přitom je neuměj už mě trochu serou). Jako takovej temnej protipól k marvelovkám (nic proti nim!) ideální; hodně drsnej origin zajímavý postavy, jen lehce zaostávající za Aquamanem a Wonder Woman. PS: další famózní hudební počin od Zimmerova žáka Lorne Balfe... a kdo tvrdí, že podobný soundtracky jsou o ničem je idiot :) ) ()

NorseSword24

Fajn B-éčko. Trochu moc flashbackov, finálna polhodina moc prehnaná, digitálna a celkom často aj klišé. Niektoré scény hlavne čo sa týka obyčajných obyvateľov celkom hlúpe. The Rock toho moc nezahral na to že sa na tu rolu tak tešil. Ale superhrdinský tím a jeho členovia fakt super a zaujímavé postavy. Každý z nich mal voľaký svoj vizuálny štýl čo cením. Celkovo ten vizuál je niekedy zaujímaví ale niekedy aj dosť prehnaný. Efekty sú väčšinou fajn ale niekedy to tam je silno vidieť. A finále so záporákom vyzerá viac ako scéna z hry než z filmu. A tiež ten koniec mal silný a časom až nechutný žltý filter. Vtipy dobré, viackrát som sa zasmial. Super spomalená akčná scéna s hudbou od mojich obľúbených Rolling Stones je asi to najlepšie z filmu. Je to klasický akčňák ale aspoň fajn urobený klasický akčňák. 5,6/10 ()

Gediman

Pro mě naprosto neznámé postavy, ale Black Adam je výborný a to pouze díky Dwaynovi, který ho hraje skvěle. Black Adam je určitě největší komiksový drsňák poslední doby. Hawkman byl také dobrý. Bavilo mě to. Akce byla zajímavá, i nějaké plot-twisty tam byly (ten hlavní ohledně Adamova původu). Dobré. Více v mé audiorecenzi. ()

CaptainCzech

Sice scénářem velmi jednoduchý film, leč poměrně zábavný. Bohužel zbytečně moc prostoru pro ženskou a jejího syna na úkor Black Adama a JLS. Přitom Black Adam jako postava rozhodně zajímavá a dokonce tu byl ohledně něj i příjemný zvrat, který jsem nečekal. Z JLS mě z toho mála co jsme se o nich dozvěděli bavil akorát Dr. Fate (v podání Pierce Brosnana jsem si ho užíval). Akce je kolikrát zajímavá, ale hanobí ji přespříliš slow motion momentů. Závěrečné cameo velmi potěšilo. Za mě slabší 3* ()

Davidkkk

Nejhorší superhrdinský film, co jsem za posledních cca 10 let viděl. Zaslouží si to bídu jako Morbius začátkem roku. Ten je oproti tomuhle paskvilu vlastně ok film. Navíc tady se ani netančí. ()

gumbo

Ve skrze průměrný akčňák, který jako by přiletěl odněkud z devadesátek. Všechno je tu tak nějak kolísavé, od hereckých výkonů přes CGI po choreografie soubojů. Co je podprůměrné je scénář, ale to se tak nějak dalo čekat. Co je nadprůměr je hudba, ale ta to sama o sobě nevytrhne. Co mě trochu zklamalo je hlavní postava, kde to vypadá jako kdyby ani Rock nevěděl, jak ji pojmout, jestli jako hláškujícího borce nebo jako rezignovaného netečného antihrdinu, nakonec není pořádně uvěřitelným ani v jedné z těhle pozic. Klasický výplach, z kterého si druhý den budete pamatovat jen to, že tam hrál Rock a Brosnan a bylo tam letadlo z X-men. 60 % P.S. Hodně to zabíjí už ten úvodní proslov toho děcka, to fakt jako ne toto, to má namluvit Morgan Freeman nebo Josh Brolin a ne to číst nějaký malý jouda z papíru. ()

Razzor_82

"Byl jsem otrok než jsem zemřel, pak jsem povstal jako bůh. Nepokleknu před nikým!" Je to Superman? Ne je to létající Rock v teploušské kombinéze. Po menším nádechu DC je tohle zase krok zpět a čekalo mě další odflinknuté vizuální peklo. Klasický scénář začíná ...čím více toho rozmlátíme, tím více to bude cool. Proč tam nenacpat teenagery a nenatáhnout to zpomalovačkami.  Rock se snaží být vážný ale vypadá u toho jako nabobtnalý žalud. Prostě další nudný příběh s neoriginálním záporákem a tuctovým koncem. 4/10 ()

papaguy

Musí se DC nechat, že ví jak utratit pár mega za opuletní blbinku. CGI kouzelníci se jako obvyke vyřádili a scénáristé jim k tomu poskytli dostatečný eintopf. Žel svým honičstvím za vizuálem sice téměř dotáhli konkurenci, ale bohužel dokonale zničili slibný koncept. Tak snad příště. Potenciál tu je. Věřím tomu, že jednoho dne si tyhle vizuálně přeplácané předražené generické vyprávěnky producenti zakážou. Leda by AI pokročila natolik, že by zlevnila produkce počítačem generovaného digitálního bordelu. To se potom budou dít kouzla.:-) ()

bararich8

Za mě v žánru Áčkových (rozumněj drahých) komiksovek, překvapivě dobré a zábavné. I přes nijak přemrštěnou stopáž se tam toho stalo opravdu hodně. Postavy z předchozích DC komiksů jsou dobré využité. Na druhou stranu někteří hrdinové, jako ten pod taktovkou Brosnana, by si určitě zasloužil vlastní film nebo sérii a  příběh není kdovíjak převratný a až na malé zvraty je jako přes kopírák. The Rock byl však pro "nečernobílého" Adama dobrá volba. Solidní 4* ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)