Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

RAFT

Jaume Collet-Serra nám naservíroval black adam.Slabší průměr s Rockem a Brosmanem.Sice je film totální blbina ale,jako oddechovka na večer vcelku ujde.Bitky a létající záporáci docela v klidu.Nečekejte úplný hit.Za mě 60% ()

Pepe_cz123

Black Adam je nový hrdinský film od DC. A jak to dopadlo? Jo bylo to Ok,ale čekal jsem víc. Jedná se o ten superhrdinský film u kterého chcete vypnout,a nad ničím nepremýšlet. A to Black Adam splňuje skvěle. Je to přímocara kravina která ale umí zabavit. Má to naprosto skvělý vizuál, docela cool postavy, skvěle zasazeni do příběhu a kamera taky ušla. Co mi ale moc nesedlo tak to výkon rocka jako Black Adama. Ten byl taky průměrný a na jednoho kluka s skateboardem. Ten mě vyloženě štval. Za mě 5/10. ()

Milda003

Trošku bych řekl, že se opičí po Marvelu a odlehčili atmosféru... Hned se na to lépe dívá, když hraje pěkná muzika a je to tak trošku komedie... ()

GameboyNES

TVL to fakt musel bejt skoro každej záběr zpomalenej na 5. snímků za hodinu. Scénář absolutní maglajz. Vykradení yksmeni a doktor Podivný. Je fakt že Brosnan byl celým tomhle digimrdníku to nejlepší. ()

oldy

Na to,že to stalo 200 mega $ tak ty triky mohli být lepší. Jinak film beru jako dobrý průměrný hrdinský snímek. Jen asi škoda,že Cavill nebude už hrát Supermana. 6/10 ()

maramashi odpad!

The rock nikdy nebol hercom na "vysokokvalitné" filmy ale toto je už moc. Celý film je už od začiatku bizarný plný klišé zlých efektov a nadmieru veľkou podobnosťou s MARVEL. Viem že pri písaní komiksov sa "kradli" postavy medzi DC a MARVEL ale nečakal som som že tie ich kópie budú trepať aj do filmov. Atom smasher je čistý Ant-man, tá s vetrom Storm z x-menov, Pierce Brosnan dokonca aj jeho poslednou bojovou scénou ako Doktor Strange, ten lietajúci ešte aj výzorom pripomína Falcona. Mimochodom aj základňa týchto úžasných strážcov či čo to boli sa podobá na X-men sídlo. Keď sa MARVEL v poslednej dobre pokazil tak som myslel že aspoň DC sa bude držať nad vodou. Dokonca sa nepoučili ani z Bloodshota no stále používajú slowmotion pri každej druhej scéne. Najhorší film roka 10% ()

fruity

Parádní zábava a o třídu lepší než cokoliv co předvedl za poslední 3 roky Marvel. Tomu špatnému hodnocení moc nerozumím. Holt jsme zjevně už zmlsaní. ()

lookin328

Dvě a čtvrt hodiny za sebe poskládaných klišé, co po většinu času špatně vypadají. Nutkno podotkonout, viděno z pohodlí domova a ne v kině, tam by to třeba vypadalo trochu líp. Asi jsem ve finále rád, že DC restartuje, protože tohle bych opakovaně sledovat nechtěl. Škoda jen, že to odskáčou i ty lepší věci, viz Cavillův Superman. ()

SpikeX6

Z hlediska DC jde o nadprůměrný kousek. Stále to sice působí snahou napodobit Marvel, stále se to místy až příliš snaží být líbivé, ale přesto je to - hlavně díky postavě Black Adama - jiné. DC si tady sám ze sebe dělá legraci (nevím zda záměrně, či omylem), a to tím, že Black Adam vlastně zabíjí veškerý typický sentiment, který zosobňují především ostatní postavy superhrdinů. Humor je zde překvapivě adekvátní - tedy není příliš suchý, ani přepálený. Rušivým elementem pro mně byly neustálé zpomalené scény. Celkově jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi, ale vzhledem ke skutečnosti, že na DC poměry jde opravdu o povedený kousek, přilepšuji. ()

papadoce

Na jednej strane úplne obyčajná stokrát videná šablóna, predstavenie “nových” hrdinov, stará legenda, vymyslené mesto, galgan. Na druhej strane fanúšik komiksov si to podľa mňa vie užiť. Ale vy ste to totálne zhejtovali. Vlastne naskytá sa jediná otázka. Načo pozeráte DCovky a Marvelovky, keď vás to vlastne nebaví. Viem, je to dokola to isté a tiež platí, že DC to nedávajú v takej kvalite a tak pútavo ako Marvel, ale mňa ako fanúšika komiksov aj viackrát videné stále baví. Napriek všetkému si myslím, že Black Adam mal za cieľ podchytiť si skôr mladšieho diváka 12+. Za mňa to urobím tak, že vypíšem slabé a silné stránky. Takže slabé; hlavný galgan chýbal trištvrte času, priveľa spomalených záberov, príbeh bez nápadu, Rockov jeden výraz tváre, nesympatickí Atom a Hawkman. Silné stránky; efekty, noví hrdinovia na DC scéne, humor, dedko Pierce, Cyclone je urobená parádne, Black Adam vs Superman, potenciál pre ďalšie diely. Dávam tri a pol lebo to nie je ani zďaleka také hrozné. Shazam. ()

Lavinia

Zjevně dobře odleželý bůh nemá po 5000 letech odpočinku nic lepšího na práci než otravovat život všem okolo a oddávat se levným citovým výlevům ve chvilkách oddechu, kdy zrovna někomu nedává po hubě. Happy end a la Hollywood. Průměr. ()

MAAUZ

Jedna hvězda za překvapivě skvělé animace a efekty - producent Dwayne do toho musel narvat mega zlaťáků, aby to hrálo. Druhá za tu hot mámu Shahi. A třetí za snahu dohnat Marvel. Stále bez úspěchu, ale cení se. Black Adam je slátanina všeho, kde nejsou pořádně představeny postavy a ani nefungují vztahy mezi nimi. Jo a musím uznat, že ačkoliv mám The Rocka opravdu rád jako herce i člověka, tak zde mi byl opravdu nesympatickej. Znovu si Černého Adama už nepustím. ()

JohnZ87

Rockův dlouho odkládaný projekt, do kterého byl pasován léta předtím než se vůbec začal psát scénář, nakonec vzbudil možná až přehnaná očekávání. Přesto je morálními dilematy nesvázaný černý bijec příjemným osvěžením na poli superhrdinských filmů. Jeho sociální neobratnost se snaží mírnit zejména náctiletý chlapec, který si hrdinu pro svou zemi vysnil. Jejich vztah trochu připomíná vztah Terminátora a malého Johna Connora ze Soudného dne. Další vedlejší postavy jsou celkem tuctové - s výjimkou Doctora Fate v podání excelentního Pierce Brosnana, který si film několikrát dokáže ukrást pro sebe. Záporák je bohužel celkem jalový. Akce je efektní a skvěle odvedená. Závěrečné dodatečně natočené cameo Henryho Cavilla v roli Supermana potěší a mělo být příslibem pro možný budoucí střet obou postav. Bohužel to navzdory původním plánům byla zřejmě pro obě postavy derniéra. Velká škoda. 75% ()

Martin.Tokos

Jelikož konzumuji každou komixovku, vím, co mám od těchto filmů čekat. Pomalu ale jistě se mi dostává na seznam priorit nepředvídatelnost a moment překvapení. Nevím jestli jsem hloupý nebo ne, ale opravdu jsem oba ty největší zvraty točící se kolem "spasitele" nečekal. V ten moment jsem věděl, že sleduju něco, co tady ještě v této podobě nebylo. S filmem jsem byl opravdu nadmíru spokojený.... Pak přišlo posledních 20 minut, které byly naplněny klišé, nelogičností a nepochopitelnými rozhodnutími. 20 minut, které poslaly tento film o hvězdu níž. Pokud hodnotím herce, nemám výhrady. Dwayne Johnson hraje s láskou a jde vidět, že je to jeho vymodlený film. Dokonce se nedočkáme ani jeho přehrávání, pro které je typický. Zbytek herců také odvádí velmi kvalitní práci. Humor není přeháněný, jak je zvykem například u posledních Marvel filmů, ale střídmý a odpovídající tónu filmu. K efektům se vyjadřovat nehodlám, to by měl být u DC standart a ten je splněn. Soundtrack je průměrný - příjemný, ale nijak nevyčnívá. Za mě na poměry superhrdinských filmů kvalitní počin. ()

titmok

Efekty a triky z Ameriky sú super, o tom žiadna, ale jednotlivé strihy obrazov a ich celková kompozícia mi prišla veľmi nedobre spravená, miestami neprehľadná, taká oku nelahodiaca. To isté platí aj pre hudbu, ktorá moc nezaujala, niekedy sa až moc opakovala a bila mi do uší - niekedy by sa hodili aj tiché momenty. Mimo to, obyčajná klišé komiksovka, taká do počtu. Mohol som sa ísť radšej za tie peňáze niekam najesť že. ()

Midar

DC vrací úder, do kin totiž posílá jednoho z nejsilnější superhrdinů vesmíru, a to navíc s tváří nejpopulárnější hollywoodské hvězdy současnosti. Tvůrci se v rozhovorech rozplývají nad tím, jak se Black Adam povedl a jak z něj budou diváci unešení. A samotný Dwayne Johnson? Ten se přímo tetelí blahem nad tím, že nám konečně může představit svou vysněnou postavu tak silnou, že by se měl i samotný Superman mít na pozoru. Měl by být ale na pozoru i konkurenční Marvel? Povedlo se v DC skutečně nastolit nový řád a rozjet tak povedenou várku opravdu zábavných komiksových filmů? Ačkoliv vám Johnson a spol s úsměvem na tváři řeknou, že stoprocentně ano, ve skutečnosti se Black Adam něčemu, co by se dalo považovat za povedené či alespoň zábavné, ani nepřiblížil. Místo převratné komiksové jízdy, která by DC vesmír konečně nakopla tím správným směrem, jsme tak nakonec dostali jen sterilně odvyprávěnou a natočenou blbinu, kterou si, pokud vám je méně než patnáct let, možná dokážete bez problémů užít, další den si z ní ale nebudete pamatovat téměř vůbec nic. O Johnsonovi je sice známo, že spíše, než na kvalitu se soustředí na kvantitu. Něco tak extrémně nezvládnutého a špatného jsem ale ani od něj vážně nečekal. Opravdu si tak nedokážu představit, jak se s tímto průserem studio Warner Bros v budoucnu vypořádá. Už teď sice oznamuje velkolepý návrat Supermana s tváři Henryho Cavilla, vážně ale pochybuji, že o něj po příšerném Black Adamovi někdo skutečně stojí. Více zde. ()

Dejvecd

Čierny Adam nie je zas až tak čierny a temný ako sa očakávalo. Práve naopak, dostali sme len obyčajného supermana, ktorý zabíja ľudí... ale nebojte sa, všetci zomrú offscreen a zahalený haldou výbuchov, alebo pádom niekam mimo záber, pretože toto je film pre deti. Áno pre deti. Človek si zaplatí za DC film a namiesto toho dostane Marvel doslova cez kopírák. Množstvo gagov, hnusnej cgi akcie , minimálny build up charakterov... do toho tu máme X-Menov z wishu, Doctora Strangea z wishu a priamočiary dej s nulovými emóciami, ktorý sa nijako nelíši od ktorejkoľvek priemernej Marvelovky. Možno ešte stále žijem v minulosti, ale takéto superhrdinské filmy ma skrátka nebavia a pochybujem, že niekedy baviť aj budú. Aby som však nekydal len špinu tak niektoré vtípky boli docela funny (hlavne po Thorovi 4, ktorý bol doslova urážkou humoru), Pierce Brosnan super ako vždy a bolo tu pár docela dobrých tém a možno aj dve-tri dobré akčné scény sa v tom bordeli našli. Celkovo, ale docela sklamanie. 4/10 ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)