Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

verbal odpad!

Malé a bezvýznamné plus lze po omalovánkovém kokotporátu Dyslektický Cigán homix s odporem hodit za to, že se až tolik nesnaží všechny ty vymatlané slabikovače bublin neomarxisticky demagogizovat a převychovávat, nebo alespoň ne až tolik urážlivě okatě, jako jeho konkurenční konglodementrád Mrvel. Ovšem v míře konstantní debilizace blahoslavených povrchními furtdokolovými pičočalamádami si oba mohou potřást leporely, akorát DC zjevně nemá dostatek fondů na slušně vypadající digitální mrdník, a tak to ve většině „akčních“ scén vypadá, že do pozadí někdo prostě mrdnul pár plechovek s pastelovými barvami, které pak při natáčení nějaká partička downů freneticky rozmazávala rukama, a že jim některé „digitální“ bubuanimáky pomáhala slepovat z vaty, sirek a ústřižků tepláků Hermína Týrlová. Patrně ti bystřejší z vás již z intonace úderů mých kláves vytušili, že je Černý Adam zase jen další repetiční, veskrze nudná, plytká, patetická, mimořádně přitroublá a škaredě natočená kokotina, složená z náhodně losovaných vykrádaček všeho možného, již natočeného, kterou navíc brutálně potápí na dno žumpy až děsivé neherecké výkony Dvejna „Ovarovéhokrku“ Steroidsna, zlatého homoptáka Aldise a zlotřilého cigánského krále Tahamsezapytla. Proto absolutně nechápu, co vedlo pana Brosnana nechat se jako sekndhendový Xavier nakrouhat do takového salátu z hoven, navíc plného nehezkých a necharizmatických prken. Tedy až na Sáru. Ta sice performančně taky zrovna dvakrát neoslňuje, ale určitě bych na ni klidně shahl, aniž by musela moc škemrat. Takže jen qůli ní trochu menší odpad. ()

Lima

Tak nám Dwayne Johnson poslední dobou nějak seagalovatí, byť v mantinelech áčkového filmu. Nedá se na to dívat. Tarantino má pravdu, poslední dvě filmové dekády, přeplácané komiksovými omalovánky, jsou temnou érou kinematografie. Filmy na zakázku, bez vlastního ksichtu, tvůrčího zápalu a bez špetky originality. Díkybohu za vyjímky, jako je třeba James Gunn (no dobře, poslední Avengers s emocionální jiskrou byli taky celkem OK, jednooký král mezi slepými). ()

Enšpígl

Ten film je dělanej na efekt to je bez debat a proto jsem rád, že jsemho viděl v sále s atmosem a ne v pokoji s chlastem. On pokud jde o vyprávěcí postupy tak nepřináší nic nového vlastně i to samé můžu říct o postavách, jediná mírně hlubší mě přišel ten kouzelník v podání  Pierc Brosnana, ale ono to ani moc nevadí, je to poctivej blockbuster, který umí bavit, efekty má taky fajn, takže jsem ve výsledku se svým vegetováním v kině u tohoto filmu spokojenej. ()

T2

║Rozpočet $195miliónov║ Tržby USA $159,623,000║ Tržby Celosvetovo $369,423,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ No ty vole, to bol iný digibordel. Pre mňa ešte ďaleko horšie než kinofilm Justice League. No strašná planoba, ktorá priamo súperí s Marvelom, kto vypustí suchšiu komiksovú blbynu. Takže tohtoročný Thor 4 je pokorení a s tým som fakt nepočítal. Nehorázne nevýrazné postavy, bez iskry, v podstate všetko tu je maximálne nevýrazne odbité a akcia je čistý otras. Kedysi zručný filmár Jaume Collet-Serra padá dole ako kameň. /35%/ ()

MrHlad

Já už na to fakt nechci koukat. Po odchodu Snydera jsem si myslel, že tyhle filmy už Warneři posílat do světa nebudou, ale Black Adam vypadá vlastně úplně stejně jako snyderoviny. Jen Jaume Collet-Serra používá asi o třetinu míň zpomalovaček. Pořád jich však dostaneme víc než otravné množství a když se to začne řezat, člověk si to moc neužije, protože když už to není zpomalené, je to buď chaos, nebo to jen zlato-modře bliká. A řeže se to víceméně pořád, protože co se týče příběhu, hloubky charakterů nebo čehokoliv jiného, co by mohlo potenciálně zaujmout, není o co stát a tvůrci to nejspíš věděli. Black Adam je vyžilá přebarvičkovaná akce, která se pokouší být teatrálně velkolepá, působí ovšem směšně a mnohdy až trapně (chlapec na skateboardu připomene to nejhorší z devadesátkových klišé). Dwayne Johnson marně čumí a pokouší se sám sebe přesvědčit, že hraje jako Clint Eastwood a dostat se v téhle sbírce nudně vizuálně pojatých atrakcí, prázdného příběhu a plochých postav k závěrečným titulkům je nakonec docela těžká práce. Ale výhodu to má. Hodinu a půl po konci projekce si z Black Adama nepamatuju nic. ()

Toren

6/10. Black Adam je totální blbina. Popcornovka velkolepých rozměrů, která jede ve všech ohledech na moderní jistotu, že bude velmi snadným terčem tvrdé kritiky. Ale i tyhle přímočaré rubačky se dají dělat zábavně a nejnovější DC biják tuhle kolonku naprosto v pohodě naplňuje. Více: ZDE ()

Rimsy

Klopýtání DC nebere konce. Zmatené univerzum nahodile představuje postavy a doufá, že se některá z nich mezi fanoušky uchytí. S Black Adamem to není jiné, rozdíl je však v nemalé star power Dwayna Johnsona, jež by mohla do kina přilákat i komiksem nepolíbené publikum. Výsledek však přesto vypadá jako další ze snaživých, leč bolestně nedotažených DC produktů, které se snaží diváky a divačky zahltit vyprázdněnou akcí. Více zde. ()

Algernons

Na tak přeplácaný film, kde je všechno možný od čarodějů, fiktivní stát, supermoderní látka, až po určitě ne-wannabe DC X-meny a Satana, se jedná o neuvěřitelně prázdný film, bez charakterizace postav a příběhu, což maskují  nekončícím bojováním a opakování hlášek a vznášení nápadu a témat, které se nikdy nerozpracují. No trpěl jsem i přes občasné světlé chvíle a pár dobře obsazených postav! Nemluvě o rozervaném tónu, v jeden moment brutalita a scéna jak z Man of Steel a potom zas roztomilost a nevinnost alá SHAZAM! Hřebíčkem do rakve už je jen otravná rodinka, která je v celém tohle mixu strašně otravná a zbytečná. 4/10! Více ZDE! ()

xxmartinxx

Nečekal jsem nic, takže asi ok. Hodně rutinní záležitost, ve své rutinnosti pak funkční - což pořád platí o menšině DC filmů. Přesto další argument, proč to s komiksy zabalit. Prosím. ()

dO_od

// Temnota v podání Rocka, jinými slovy to dopadlo přesně tak, jak většina lidí čekala. S filmem roku, kterým je The Batman, se to vůbec nedá srovnávat, to je úplně jiný sport, Adam ale neobstojí ani po boku takřka 10 let starýho Muže z oceli. Bída střídá bídu a pokud vám to není k smíchu, je mi vás trošku líto. 4/10 ()

TeeAge odpad!

Mal som ťažké záchvaty smiechu, obzvlášť z neuveriteľného výkonu Aldisa Hodgea ako vtáčieho muža. V kombinácií s odvedenou prácou strihača filmu nepochybujem, že dostane predstaviteľ orlieho okatého muža zlatú malinu. Bol by som svojim nemiestnym, neprofesionálnym smiechom nepríjemne rušil ľudí v kine - na moje šťastie, tam skoro nikto nebol - okrem môjho brata, ktorý ma na tento opus vytiahol so sloganom: Neboj, pokial budeme mať šťastie, bude to také zlé, že sa po dlhej dobe náramne pobavíme. A mal pravdu. Ale čo je veľa, to je veľa: áčkový rozpočet, béčková hudba a vizuál, céčková réžia, déčkový herci, a éčkový scenár. Jednoducho lahoda za 200 mega. No nepodpor to, aby sa už konečne prestali natáčať digitálne sajrajty bez štipky vkusu a duše... ()

Hitman_47

Fun Fact: Další z řady filmů, kde tvůrcům hodně záleželo na blackwashingu superhrdinů ... jediný, který zůstal s bílou barvou pleti je Dr. Fate, všichni ostatní museli být očerněni : ) Miluju ten americký rasismus : ) ()

3DD!3

Snaží se seč můžou, ale s blbým a zmateným scénářem ani Skála nepohne. Dwayneův vysněný projekt konečně dorazil a není špatný, ale není ani moc dobrý. Dorazil průměr s vynikajícím Brosnanem, jehož Doktor Fate by si zasloužil vlastní film. Naopak zbytek týmu JSA nebo co to bylo, je spíš na pěst, ale někdo kostlivce a čerta zaměstnat musí. Adam má pár skvělých scén, kde krájí padouchy, rve jim ruce a vůbec se s nimi nemazlí, jenže se k té kruťácké akci dostává z divných důvodů, často bez zjevné motivace. Colett-Serra nemá k dispozici koherentní příběh, aby vyplnil Snyderovsky zpomalenou akci, ale snaží se, zábavné to bohužel moc není. Teď je třeba se modlit, aby scénář k pokračování psal Gunn a Clark se zastavil na něco víc než jen krátký pokec. ()

Spiker01

Velké osvěžení oproti ostatním Rockovým rolím, kde hraje furt stejné klaďáky se spoceným tričkem, V BA samozřejmě nehraje vyloženě záporáka (film o právoplatném záporákovi nikdy nebude, vždycky jsou to antihrdinové), ale je aspoň správně nekompromisní a tuhle polohu, kterou ztratil někdy kolem Rychle a zběsile 5-6, jsem měl vždycky raději. Jinak samozřejmě všichni chválí Pierce Brosnana a jo, i za mě si kudos zaslouží, víc mě ale překvapil představitel Hawkmana, u kterého jsem po šíleném výstupu v Legends of Tomorrow vůbec nic nečekal, a tady byla ta postava prostě super. Jinak ale sterilní nenáročná zábava od průměrného režiséra (nevím proč si Rock vždycky vybírá ty stejné, se kterýma se mu asi dobře pracuje, ale ambice tam nejsou), přičemž mě druhá půlka už moc nebavila a nadchla mě až potitulkovka. Doufám, že se DC Universe zase vzchopí a přinese zas nějakou opravdovou pecku. ()

D.Moore

Zábava. Nic víc, ale ani nic méně. Celou dobu se přímo nabízelo srovnání s konkurenční X-Men: Apocalypse, no a v tomto ohledu musím říct, že Black Adam se prostě povedl. Samozřejmě není tak temný, jak nám všichni tvrdili, že bude, ale není to ani žádný svatý skautík a moc se mi líbila hlavní revolucionářská myšlenka, Skvělé bylo přirozené uvedení nových hrdinů na scénu (neokoukaní sympaťáci a dokonalý Pierce Brosnan) a fakt, že každý z nich opravdu k něčemu byl, a dokud Johnsonův Adam nemluvně terminátorsky likvidoval, koho se mu zamanulo, děsně jsem se těšil na každou jeho další scénu. Scénář mě v závěru dokonce i překvapil a ačkoliv Jaume Collet-Serra kopíroval styl Zacka Snydera, nikdy to nepřehnal. Jestli mi něco opravdu vadilo, pak trochu nejasná provázanost se světem Shazama. Jinak - i díky vcelku rozumné délce - si opravdu nemůžu stěžovat. Je to příslib, že by se filmový DC vesmír mohl po letech formování snad už konečně taky nějak zformovat. ()

Nevka

Veleprůměrná komiksovka s nevýrazným Rockem a výborným Piercem Brosnanem. Slibovaná revoluce se nekoná - právě naopak. Black Adam je rutinní podívanou, která se v akčních sekvencích opakuje a nemá na rozdíl od Shazama čím zaujmout. Ale čekali jsme snad něco jiného? ()

Xmilden

Příjemně jsem byl překvapen. Marvel je určitě mnohem dál v budování v nějakých širších souvislostí, zápletek atd. Jenže DC umí překvapit, když to vůbec nečekáte. Od Black Adama jsem čekal akorát tak kravinu na kvadrát. Neříkám že jsem ji nedostal, ale slušně mě to bavilo. Rock si svou roli neskutečně užívá. Pořád se něco děje, postavy jsou fajn, casting se povedl (včetně pro mě zcela neznámých herců), prostředí je neokoukané a pořád se ve filmu něco děje. Není to samozřejmě nějaké vysoké umění, ale tahle nenápadná záležitost mě určitě bavila mnohem víc než poslední Thor a celkově mám obrovské výhrady k Marvelu, kterému se poslední fáze opravdu krutě nedaří. 70% ()

Big_Boss

Black Adam je kombinace všech superhrdinkých filmů, které jste za poslední dekádu viděli. Je to opulentní a velkolepé, ale i prázdné a předvídatelné. S tím jak o tomhle filmu Rock básník posledních cca 14 let bych čekal minimálně něco revolučního ve stylu Jokera nebo Batmana od Matta Reevese. Je to rozhodně lepší než Shazam!, Wonder Woman 1984 nebo letošní průser ve stylu Thor: Love and Thunder, ale hodně to zaostává za Suicide Squad Jamese Gunna nebo Man of Steele Zacka Snydera. CGI záporák vytažený z prdele je asi ten nejgeneričtější od záporáka z prvního Suicide Squad, kterej ani nevim jak se jemnoval. Největší tahouni filmu pro mě byli The Rock a Pierce "007" Brosnan, kterej nestratil nic ze svýho šarmu, když byl ve službách jejího veličensta. V celku to je dobrá výplachovka, která vám zabije dvě hodiny času jak nic a když nic jinýho, tak už kvůli tý potitulkový scéně (kterou Dwayne v mediích tak propaguje), byste se na to měli podívat. 6/10 ()

Súvisiace novinky

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších…

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela…

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál…

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní…