Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

ROCK,THE

Tak před malou chvíli jsem opustil kinosál a nestačím se divit jak moc lidi tento film “hejtují”, já osobně jsem dostal přesně to co jsem chtěl, pořádnou komiksovou akci která jede jak na běžícím páse od začátku až do konce. Dwayne absolutně skvělý v roli Adama nemůžu mu i přes to že jsem jeho fanoušek zde vytknout nic, ta role mu prostě sedla a je vidět že si to sám užívá (taky ještě aby ne když tu roli chtěl hrát víc jak 15 let), možná bych o něco prohloubil jeho dějovou linku před tím než se z něj stal onen “hrdina” ale to nám v průběhu filmu je hezky dovysvětlováno pomocí flashbacků, jinak absolutně skvělý. Členové JSA, volba herců nemohla být lepší a Pierce Brosnan je hned po Rockovi nejlépe zahraná postava Dr. Fate (Kent) jen Carter Hall mě občas až štval jako Hawkman ale tak byl napsaný a s tím nic nenadělám. Děj jako takový je dobře zpracovaný a nebudete se nudit ani na chvíli, jedná se vážně o anti hrdinu upozorňuji takže uvidíte i spoustu mrtvých lidí, Rock se s nikým nepáře a tento směr je opravdu skvělý kterým se DC vydalo, takže se těšte na epické bitvy i nádherný audio-vizuál. Jediné čeho bych trochu ubral je CGI ale tomu se v této době přemrštěných efektů neubráníme takže v pohodě. Hudba kterou mám již asi milionkrát naposlouchanou od Lorne Balfeho je epická a přesně se hodící do děje a hlavně Adamovo téma je heroické s trochou Vaderových vibrací jak říká Rock a je tomu vážně tak, JSA téma je zas jednou z nejhrdinštější melodií jakou jsem po dlouhé době slyšel, takže soundtrack naprosto úchvatný a doporučuji. Takže k závěru pokud chcete perfektní film se silně komiksovou atmosférou a nabitou akcí popcornovku která letošní blockbustery smázne a co hlavně napojenou na SnyderVerse tak neváhejte a hned běžte do kin, film doporučuji všem a zaručuji že se ani na minutu nudit nebudete. ()

PanTumnus

Pojďme natočit superhrdinský biják a udělat mišmaš, Avengers: Infinity War, Doctora Strange, Iron Mana, Ant-Mana, X-Menů, Black Panthera, Falcona a Winter Soldiera, Thora a návdavkem ještě Indiana Jonese, Mumie a Terminátora a Želv Ninja a bůh ví čeho ještě. Jakože wow. Film šitý takhle moc horkou jehlou jsem už dlouhou neviděl. Je to téměř na potlesk. ()

bozka10

Trochu jednotvárny, extrémne jednoduchý popcornový blockbuster,na ktorý som sa ohromne tešil.Možno až moc, pretože som mierne sklamaný a moc som sa nebavil.Rozhodne sa to dalo spraviť zábavnejšie.Pokial je na obraze Rock je to fain.Akonáhle tam nieje, zábava končí, pretože vedľajšie postavy stoja okrem miestami zábavného Brosnana za prd.Štvrá hviezda za Rocka a potitlového Cahilla.(konečne). ()

Aurus

9/10. Pro mě absolutní kurevsky skvělý akční superhrdinský film který sem si velmi užil a za mě se zároveň jedná o nejlepší DC film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je skvělá, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji. ()

warrenur

Vizualny "smog" s tak hlupym scenarom a replikami, ktory vyslovene vyzyva, aby ste sa neunuvali pouzit mozog . :) Naviac, uz po hodine a pol som sa nevedel dockat zaveru. Esteze maju tvorcovia komixoviek, ci inych filmov (Law-Abiding citizen.....) k dispozicii vzdy Violu Davis, aby viedla "potrebne organizacie". A samozrejme pohladnu righteous maminu ako "doplnok" pre roztomileho bad-boya - Rocka pre strednu generaciu a coolovy mlady parik pre mladsich a otravne, predcasne "vyspele" decko pre najmladsich. Nebyt uvodnej hudbicky a coolovej spomalovacky striel a rakiet, asi sa moc nepobavim. Plne klise, prazdnych a plochych charakterov. Neodporucam. 30% ()

Bozvav

Moc jsem od Black Adama nečekala a také jsem nic moc nedostala. Tedy pokud nepočítám velkou, hlasitou, přebarvičkovanou a dosti kýčovatou, chaotickou šou jednoho koženého výrazu v podání Dwayena Johnsona.  Tvůrci se s nějakým příběhem, hloubkou charakterů nebo smysluplným dějem moc nepárali. Jediné, co by mohlo potenciálně zaujmout, byly efekty, ale bylo to tak strašně předigitalizované, až mne rozbolela hlava.. Black Adam je prvoplánová záležitost, která se pokouší být teatrálně velkolepá a chce ohromit diváka, nicméně výsledek působí směšně a mnohdy až trapně. Dwayne Johnson není zrovna charakterní herec, ale to by nevadilo, kdyby byl schopen na ksichtu vyloudit alespoň dva rozličné výrazy. Brosnan to sám zachránit nemohl. Nemohu říci, že bych byla zrovna zklamaná, neb jsem něco podobného očekávala, ale rozhodně mne tento film nepotěšil. Takže za mne dvě hoódně otlučené hvězďule a to možná ještě uberu. ()

TheSpearCZ

Definice "na oko dělaný superhrdinský film" nebyla nikdy silnější. Tady je to hlavně o efektech a vizuálu než o námětu a samotném ději, který je doslova prázdný. Dwayna Johnsona jsem si před zhlédnutím prvních fotek a trailerů dokázal jen těžko představit jako superhrdinu, ale i tady ukazuje, že dokáže zahrát i jiné postavy než komediální vtipálky. Naopak Justice Society byla absolutní souhrou nesympatické tragédie, když to nezachránil ani Pierce Brosnan, to už je co říct. Každopádně film jako celek si ani nehraje na nic složitého, je to jen jednoduchá oddechovka, ale i ty jsou potřeba. Takže jednou pobavilo, jednou zabavilo a s připočtením parádní potitulkové scény z toho vyplývá čistý průměr. Ale teď už bych prosil od DC zase nějakou kvalitativně odlišnou záležitost. Čisté 3* ()

Saur.us

Tak tohle nemá ani na ty nejslabší Marvely. Velkolepá ale nezajímavá omalovánka, která navíc představuje další zbytečnou a nezajímavou skupinu superhrdinů, kteří vypadají jako Avengers a spol. od Gucciho. A k tomu taková dávka slowmotionů, že by to stačilo na všechny Snyderovy filmy třikrát. Otravné. ()

Untentrauer

Hned ten úvod, kdy se vás snaží dostat do obrazu mě naprosto nenadchnul a ničím nezaujal. Když nás pak vypravěč přenesl do filmové současnosti a představil mi jakýsi “Kandak” a pak jeho obyvatele (kteří jakoby vypadli Bin Ládinovi z prdele) měl sem k filmu již vyloženě odpor. Jenže já mám Rocka rád a vím, že v jeho filmech sem se když už nic aspoň vždy zasmál. Takže sem zatnul zuby a sledoval dál, ale s vědomím, že by se to muselo změnit jedině na mezinárodní lesbický porno, abych tomu dal 5* o ty už se film připravil  na začátku. No tak teda dál jsme svědky znovuprobuzení Adama a já si začínám říkat, jestli snad proboha to nemá být jakýsi nepřímo metaforicky vyobrazený muslimsko-Izraelský super hrdina…To už bylo přece v Zohanovi ne? Film pokračuje ukázkou Adamových schopností proti moderním zbraním a já musím říct, že to tu prostě už bylo…včetně tý písničky (paint in black). Film pokračoval dál velmi rychlým, surovým a samozřejmým tempem, kde se objevovali další postavy, kde se dělo spousta věcí a kde lítali informace jak holubi na náměstí a to za doprovodu epický hudby a mě to prostě sralo. Rozdělení do týmů, kecičky, narážky/urážky mezi sebou a na Marvel a DC, drsný xichty, přemlouvání, zvraty, odmítání a vy víte, že nakonec to klapne, že se přidá na stranu těch arabů a završí to stejně klasický boss fight. Vy prostě víte, jak to dopadne i když tuto postavu a ani jeho svět neznáte. Víte to ať si na úvod ty postavy mektaj sebelíp své scénáře. Tento film mě ukázal, že nový svět s novým superhrdinou  prostě není třeba. Na tomto poli je už doslova našlapáno. Univerzum super hrdinů je prostě kompletní bez Adama. Adam je tu pro mě navíc a celkově mě nedokázal zaujmout (Například v porovnání s Hancockem zjišťuji, jak dobře tohoto anti-hrdinu dokázali prezentovat a zařadit do světa narozdíl od Adama). Vlastně ano zaujal mne a to střídáním epické hudby s funky Dwayne Johnsnovým stylem, kdy při jeho scénách začne hrát většinou naprosto nevhodná hudba. Takže takhle teda ne. P.S. Tři scény mě rozesmáli. ()

DEADMANincCZ

Je fakt, že Adam nějaký věci mít nemusel, s tou akcí to bylo najetý možná až moc a nějaký linky mohly být podaný klidně jinak, nicméně tahle story o "úhlavní Shazamovo nemesis" byla dost najetá palba a asi nejlepší béčko tohohle roku. Chválim soundtrack, Dr. Fatea, Hawkmana a i ten Rockův "dark stare" se dal občas docela dobře koupit. A samosebou potitulkovka mi tep vynesla do hodnoty mrtvol ve filmu. 4* ()

Hapretor

... hmm ... hmm ... málo nápadité ... minimum hlášek ... minimálně vtipné ... Justice Sociálka jsou hrozní pozéři ... Dwayne v životní komiksové roli, kde až morbidně přesně a strojeně odříkává text ... krása to pohledět ... ani nevím, kdo by se na tu roli hodil více, ale stejně mě to celé spíše nudilo a Dwayne mi nepřišel tak "cool" - to slovo nenávídím, ale mě nenapadá jiné, jak to popsat ... prostě moc strojené, umělé, upjaté ... bere se to až moc vážně a to je na škodu ... stejná mrdka jako Eternals ... ()

Kopi1

Mě to teda nějak špatné nepřišlo. Jo je tam spousta otravných a nelogických věcí, které se všech těchto typech filmů objevují, ale dá se to překouknout a užívat nabitou akci. Z negativ za mě vyčnívá předlouhé intro, otravný dítě a zbytečná poslední třetina filmu. Nic neříkající záporák Sabbac? už ani nevím jak se jmenuje, proč a jak vzniknul a nejvíc zbytečná armáda kostlivců, která je prostě joke. Justice Society ale super, film rozhodně pozdvihla. Brosnan jako Dr Fate si to vyloženě užíval a byl velmi charismatický. Doufám, že ho ještě někdy uvidíme, také super kouzla, líbila se mi víc než třeba u Dr. Strange. Akcí film rozhodně nešetří a naprostá většina filmu je akční. Mezi superhrdiny velmi dobrá, pokud tam jsou zapletení lidé, tak je to už slabší a opakující se. Nešel jsem na to moc s nějakým očekáváním a byl jsem spíše zvědavý, co nového to přinese. Celkově je to průměr, škoda u některých charakterových nedodělků a některých věcí, které tam jsou prostě hozené bez nějakého plánu. ()

Gediman

Pro mě naprosto neznámé postavy, ale Black Adam je výborný a to pouze díky Dwaynovi, který ho hraje skvěle. Black Adam je určitě největší komiksový drsňák poslední doby. Hawkman byl také dobrý. Bavilo mě to. Akce byla zajímavá, i nějaké plot-twisty tam byly (ten hlavní ohledně Adamova původu). Dobré. Více v mé audiorecenzi. ()

CaptainCzech

Sice scénářem velmi jednoduchý film, leč poměrně zábavný. Bohužel zbytečně moc prostoru pro ženskou a jejího syna na úkor Black Adama a JLS. Přitom Black Adam jako postava rozhodně zajímavá a dokonce tu byl ohledně něj i příjemný zvrat, který jsem nečekal. Z JLS mě z toho mála co jsme se o nich dozvěděli bavil akorát Dr. Fate (v podání Pierce Brosnana jsem si ho užíval). Akce je kolikrát zajímavá, ale hanobí ji přespříliš slow motion momentů. Závěrečné cameo velmi potěšilo. Za mě slabší 3* ()

BOURQUE

Ani „The Rock“ nespasí DC, prípadne nedokáže priniesť taký svižný vietor, ktorý by DC v boji proti Marvelu by potreboval. Film obsahuje klasické prvky (nehovoriac o príbehu) moderných super-hrdinských filmov s nemalou dávkou slow motion scén (dozvuky od pána Snydera ešte trvajú).Veľkolepé akčné a bojové scény tu máme, ale vtipných rečí prípadne dialógov zabudnite. Tuctový film do radu daného sub-žánru. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)