Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Lefty86

Našel jsem si cestu k novým komiksovkám a jsem rád. I když je to všechno na jedno brdo , tak u toho člověk vypne a jen se tak dívá. Ta potitulková scéna je skvělá. Jsem zvedavý jak se to vyvine. ()

TERRORDROME

Black Adam je vlastne taký experiment, kde tvorcovia z nejakého dôvodu skúmajú či im divák roku 2022 po všetkých tých komixových filmoch zožerie tú najgenerickejšiu historku v tom najobyčajnejšom, tisíckrát vypratom balení. Všetci vedia že filmový fanúšikovia nemajú nemajú radi lietajúci digibordel, neustále spomaľovačky, naháňačky za  magickými cetkami na ktorých závisí osud sveta, či záporáka v podobe veľkého plastového panáka čo robí "UÁÁÁ". A pretože to ľudia neznášajú tak to tam proste všetko veselo namrdali a boli so sebou náramne spokojný. Hlavný hrdina s vyleštenou hlavou na svalnatom krku trčiacom z neoprénu vyzerá ako hot-dog kulturista a Dwayne Johnson s jediným úporným výrazom črevnej chrípky akože predstavuje tragického antihrdinu. Zlý kráľ si ukuje démonickú korunu z kúzelného kovu ktorý sa dá nájsť iba v akejsi žobráckej verzii Wakandy a nejaký mágovia proti nemu vyšlú vyvoleného. Teda ja viem že Black Adamov pôvod je daný komixami, ale vyrukovať práve s  touto historkou práve teraz nie je úplné terno. Kto už chce dnes vidieť nejakého ďalšieho vyvoleného lietajúceho svalovca v trikote, takých sme tu mali ako zemiakov na poli. Musím však povedať že film našťastie aspoň nenudí, lebo sú to prakticky len prekotné dve hodiny neustálej akcie s dosť dobrou kamerou, pár vizuálne zaujímavými scénami a flegmatickým Pierce Brosnanom. Keď však vo finále vyšiel z pekla digitálny čert tak sa môj mozog úplne scvrkol a uschol. Naozaj ťažko uveriť že tí tupci robia tie isté chyby zas a znova a očakávajú iný výsledok. Už ste niekedy počuli o definícií šialenstva? ()

ArthasKarfa

Dejme tomu že tam byly dobré efekty, ale po nějaké dějové lince je to stále stejné. Další svět, který má svou prazvláštní minulost, která nechá zrodit hrdinu, nějaký mocný artefakt a pak tlupu tupých zachránců světů. Další film a další schod kvality dolu. ()

Milky.

Strašná kokotinka. DC se prostě plácá a střílí ty filmy jak mu to přijde pod ruku a doufá, že něco z toho vyjde. Black Adama jsem si užíval zhruba v první polovině, kdy to byl nekompromisní bad guy a bojové scény mi byly přesně tím, co asi chybělo každému nerdovi, který kdy uvažoval jak by to vypadalo, kdyby Superman nebyl Mirek Dušín. Co se týče samotných akčních scén tak inspirace z Man of Steel tomu leze i ušima a v jeskynní scéně s žoldáky mi to přímo připadalo jako okopírovaná scéna z MoS kdy Faora v superrychlostních shiftech masí v městečku jednoho vojáka za druhým. Během první poloviny byl Black Adam deprimovaný badass, který se s ničím nesral a film vcelku odpovídal očekáváním podle trailerů. Jakmile se tam od půlky začal hodně angažovat malý smrad Amon tak to sklouzlo do další sračky o dětech (aneb zábava pro celou rodinu), kde se neustále motal protivný fracek, jeho otravná a herecky šíleně špatně zahraná matka a z Adama se stal trapný tuctový good superguy bez špetky charismatu a z filmu další tuctové DC family friendly obludárium. Finálním záporákem si DC opět odškrtlo promarněný potenciál a drželo se dál svých nesmyslných obrovsky-stavěných bubu démonických CGI monster (hello Justice League). Abych to tak zhodnotil na části tak první půlka 4*, druhá půlka 1*. ()

mosnak

Přehlídka digitálních triků, nesmyslného a naprosto nezajímavého příběhu se spoustou zbytečných vedlejších rolí. V poslední době mi přijde, že každý známější herec musí mít svoji vlastní suprčupr postavu nebo dokonce vlastní film kde si zahraje superhrdinu. A je úplně jedno jestli je to Marvel nebo DC. Ale dokud na to lidi chodí, tak se bude točit do zblbnuti. 45% ()

H4ku11

Myslel som si, že to Dwayne nejak zvládne v DC nakopnúť, ale je to rovnako strašná zlátanina ako väčšina filmov z DC univerza. ()

Cement73

Ale už dosť… žiadny ďalší neoriginálni hrdinovia prosím! Ani “drahé” herecké obsadenie nezachráni to, kde nie je obsah, ani hĺbka. Proste ďalšia zbytočná sračka. ()

Spacecore

No, tak tohle byla sračka. Ani nemá cenu cokoliv popisovat. Jsem celkem fanda DCEU a tohle je jediný film, který mi přišel fakt příšerný. Vinou scénáře. Režie by se dala zkousnout, ale takle pitomej scénář fakt ne. Hvězdika za Pierce Brosnana, coby Doctora Fatea, kterého nechali vykrást kompletní repertoár od Strange, což si vůbec nezasloužil. Hrozně otravná slátanina a cringefest ()

bobstock

Tak proto je postava Adama tak úlisně nemožná v průběhu filmu, pan Johnson si vydupal, že se postava změní z antihrdiny na hrdinu, aby si nekazil zlatavý háb nasvaleného ´´goodfeel´´ hrdiny. Slovy dO_od hraje stále sám sebe. :D 15% ()

Cartmof

Black Adam je, když pominu Ligu Supermaźíčků, nový DC projekt, na který jsem se těšil. Dwayne “The Rock” Johnson jako nelítostný vládce fiktivní země Kahndag mi přišel jako dobrá volba. Bože jak já se spletl. Dokonce si říkám, že jsem na film byl možná až moc milosrdný a to jsem mu dal 2/5. Nezapamatovatelné postavy, hudba a příběh. Nudná lokace pouštního státu a natáhlé finále, které mě do rozpaků dostávalo jen svým pomalým tempem. Humor, kdy jsem často ani nevěděl, čemu se mám smát. Opravdu nevím. Od Black Adama jsem chtěl, aby rozdrtil novodobé MCU projekty tím, jak ukáže, že je DC jiné. Bohužel bych řekl, že se spíše podobá právě novému Thorovi, nebo Strangeovi. Zkrátka filmový vesmír Warner Bros. znovu zklamal. Už opravdu v DCEU ztrácím víru… ()

Klajnik odpad!

Fuj, to byl hnusnej film :D Hnusnej ve stejné míře jako prázdnej. Hlavně že Dwayne Johnson hypuje na facebooku, jak tvrdě pro roli Black Adama cvičil a ať se jdeme do kina podívat na jeho formu. Debiiiil. Ačkoliv je ten neherec silný man, tak posledních 10 let je také zárukou špatnýho filmu. Jeho poslední kvalitní film byl Pot a Krev. Namísto toho, aby se studia, režiséři a scénáristi snažili o kvalitu, tak jen splácaj na papíře nějakou nesmyslnou a nezajímavou sračku, pak za 20 mega naverbujou nejsvalnatějšího a nejpopulárnějšího neherce široko daleko spolu s neautorskym režisérem, kterej nikdy nenatočil dobrej film a bude skákat, jak studio píská. Poté poprosí trikaře, aby to vůbec nějak vypadalo, což je jen hřebíček do rakve, protože bez triků by té frašce spadla maska, já bych se jenom smál a zážitek by byl aspoň nějaký. Nakonec celej štáb vytváří hype, aby do kina nahnal nerdy, děti a panice a celá ta zbytečná investice se jim nějak vrátila. ()

Flopik

Ak chcel byť Black Adam čistokrvný popcorňák, tak to splnil na výbornú. Je to doslova jedna obrovská akcia od začiatku do konca, s brutálnym vizuálom a parádnym soundtrackom. Príbeh vôbec nehľadajte,  vypnite mozog a užívajte akciu. Na túto jednu stránku sa mi to páčilo ohromne, na druhú som od toho čakal troška viacej. Rock to promoval ako brutálnu drsnú pecku kde sa hierarchia síl v DC zmení. Neviem no, za mňa teda all in na Supermana.  Vidieť v kine tak ako milovník akcie by som šiel asi na plný, inak je to ale na čisté 4*, kde kto bude hľadať príbeh, bude kritizovať. Finále a bitka dvoch šampiónov nič moc, Dr Fate a Hawk Man možno aj top postavy. No a titulková scéna ? Tá je za 5*, prosím nech sa to stane. ()

majec4

Tieto komixovky mi uz kus vadia. Je to vsetko na jedno kopyto. Sem tam pribudne nieco fakt originalne, ale Black Adam do tejto kategorie nepatri. Slaby pribeh, a to fakt slaby. Nezachranil by to ani ozajstny Superman. ()

Illy

Do průměrného hodnocení to vytahuje akce a ten zlaťouš v podání Pierce Brosnana. Jinak mám pocit že tam hrálo asi sedm herců a autoři dokázali celé to trdlování před zeleným plátnem obohatit o dvě celé lokace které se střídají. jinak - spíš ne. Nebrat. ()

kamil.i

Brutálne predražená blbosť gigantických rozmerov. Gýčová CGI opulentnosť výraznejšie neprekáža približne dve tretiny stopáže, kým dej ako tak drží pohromade. Potom sa príbeh rozbije do totálnej absurdity (vodný Shazam & nostalgický vesmírny deduško vs. Satan & zombies) a pochovajú ho tony najokatejšieho digitálneho bordelu predošlej dekády. V závere to už ani nepripomína film, len akúsi mimoriadne drahú videohru. Myslím, že som ešte nevidel film, kde by boli dotáčky tak očividné a komiksové postavy tak nesympatické. V konkurencii Birds of Prey a prvého Suicide Squad vyhráva Black Adam v boji o najzbytočnejšiu adaptáciu DC komiksu. Som prekvapený, že na takúto kravinu sa nájde rozpočet viac ako 200 miliónov a na apokalyptické zakončenie Snyderovej Justice league nie. ()

Sunny.69 odpad!

Ježíši. Ani jsem to neviděla celý, ale nic tak hroznýho, trapnýho a extrémně debilního jsem už dlouho nepotkala. A jako.. Si schválně našli a najali herce, kteří vypadají jako lowcost verze herců z MCU, a doufali, že to nebude tak napiču? Vůbec nerozumím tomu proč tahleta sračka vznikala. ()

DaeGurth odpad!

Další převýchovná multi-kulti, transgenderově vyrovnaná věc. Krom barviček a pár podprůměrných efektů nemá co nabídnout. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)