Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

JohnSmith

DC se s Black Adamem trefili do černého, doslova. Není to zbytečné dlouhé, je to plynulé, vtipné, sarkastické a plné moc pěkné akce. The Rock jako by se pro roli Adama narodil. Ostatní casting je výborný, herci jsou sympatičtí a vše funguje. Vadili mi ale tři věci. První, Společenství spravedlnosti je banda sluníčkářů, nebudeme padouchům ubližovat a postavíme je před soud. No naštěstí je to pak přešlo. Druhá, hlavní záporná postava je na konci filmu až moc digitální. Třetí, Brosnanovo loučení s Hodgem je totálně přehnané a nepůsobí dojemně, ale spíš trapně. Jinak za mě super zábava, zvlášť v IMAX. Pokud bude takhle DC pokračovat, budou mít u Marvelu o čem přemýšlet ()

drackula

Hovorí sa, že iba úplný idiot robí tú istú vec stále rovnako a čaká pri tom iný výsledok. No a potom je tu WB. Black Adam má jednu vec, ktorej nejde skoro nič vytknúť - Black Adam. The Rock je cool a to mu stačí. Hádže pohľady, ľudí, vtipy a je to ok. Všetko ostatné je minimálne rozpačité ak nie vyslovene zlé. Justice Society je nefunkčný a divne poskladaný tím. Jediná zaujímavá postava je Doctor Fate. Hawkman je na druhú stranu najhoršie zahraná, napísaná a spracovaná postava dekády. Ako celok je to veľmi nekonzistentné, keďže máte vedľa seba strašidelnú scénu ako z Kráľa Škorpióna 4 a následne niečo čo ako-tak spĺňa kritéria blockbusteru. Nie je to vyslovene zlý film, ale jediné čo si z neho zapamätáte je Black Adam, ktorý ničí a zabíja a ani pri tom nemrkne.  PS: Amanda Waller opäť nesklamala ... Táto postava ničí DCEU, ak niečo také ešte existuje ...  60% Cinemax IMAX ()

ondraondra

Black Adam je akční kravina a nestydí se za to. Problém je v tom, že se většina postav chová nelogicky a v důsledku toho je celý film vlastně jenom zbytečné ničení baráků. Dwayne Johnson se do role celkem hodí, ale chtělo by to lepší scénář, méně výbuchů a zajímavějšího záporáka. Překvapivě mi hodně sednul Atom Smasher, ale zbytek JSA ani nestojí za řeč. Jediná věc, kterou si budu pamatovat je ta BOŽSKÁ hudba. To ale na dobrý film nestačí. 4/10. ()

kklepkaa

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo rozhodně lepší než dvě poslední marvelovky. Bavila jsem se celých 125 minut, všechny postavy sympatické. Mouchy to samozřejmě mělo a DC má stále na čem pracovat, ale na to se u blockbusteru nekouká, ne? ()

LizianShaw

Už dopředu šlo poznat, že půjde o další klasickou blbost, která vznikne kdykoliv, když je obsazeno jméno "The Rock." Jedinou dobrou věcí, která z toho vznikla je potitulková scéna, která značí naději pro Dc. ()

Bad Guy

Black Adam nepatří k tomu nejlepšímu, co DC nabízí, ale úspěšně pokládá základní kameny pro možná zajímavou budoucnost tohoto univerza. Všichni zúčastnění projevují více než dostatečné nadšení pro tento svět. Od mnoha jiných komiksáren se tento film liší tím, že i přes nějaké hlouposti a zbytečnosti, z něj vyřazuje pečlivost a snaha. Nedá se říct, že by se tvůrci a herci srdceryvně zcela nepoddali tomuto projektu, což je mnohem více než to, co na nás ostatní v poslední době všude možně chrlí. Black Adam přináší univerzu nadějnou cestu velkého potenciálu a podle úspěchu tohoto snímku se teprve uvidí, jakým směrem se současný režim Warner Bros rozhodne ubírat. Prozatím fanoušci mohou být spokojeni s tímto solidním a srdečným nářezem. ()

blackJag

Na superhrdinu v podání Johnsona jsem se nijak zvlášť netěšil, zaprvé je ho všude nějak moc, za druhé ten plešatý kukuč a obludná muskulatura, na co se to bude hodit? A tohle mu upřít nemohu, na Adama se hodí, je to v klidu, koneckonců i ten koncept á la TERMINÁTOR 2 (puberťák má k dispozici supersílu potřebnou kontextu) je zábavný, to stejné úplně nový superhrdinský tým, potud ok, co mi vadilo, tak určitě jalovost napojení lidských postav, s tím si opravdu nikdo nedal práci. A ještě je to korunované dvojitou náloží skutečně pitomých proslovů, nad kterými divákovi nezbývá než kroutit hlavou :-/ 65% ()

MichelSmith

Lyricky dejovo antidiletánsky preskočitelné,ako súhrn snímkov v 4K rozlíšení neraz vyvolávajúce retrográdné vrátenie(u niekoho až do obchodu),orálne vyvrátenie u epileptikov poprípade statické prevrátenie u mrtvých v celku ako mix ružovky a love island figuratívne lascívne obscenitne predimenzovano naznačene,ibaže tu vám nezatancuje Sara pri tiči a nezachráni Rychlý po infarktu z pi....(tak dobrá zase nebola)Za mňa v pohode! PS:Zaujimavý koment crashy,nesúhlasím úplne ale je tam dosť pravdy. ()

Skeksis odpad!

V zlatej mise podaný výcuc z klystýru všetkých superhrdinov. Všetci superhrdinovia sú v podstate výcuc z hrubého čreva, pretože sa nenarodili, ale boli vyprdnutí z rite nejakých magorov s nie príliš vyberavým jedálničkom. Vyprdnuté, vycucané, zamiešané a okorenené všetkou stupiditou sveta - počnúc mentálnymi inštitúciami a končiac u opíc pred objavom ohňa. ()

Dakken

Nie je to zlé, ale nie je to ono. Dejové linky postáv by si zaslúžili oveľa viac citu a hlavne času. Film je až moc preplnený všetkým možným aj nemožným, no aj tak som sa nemohol zbaviť toho prázdneho dojmu, akým na mňa Black Adam pôsobil. Akcia je fajn, CGI je fajn, ale to nestačí. Čakal som nejaký hlbší prepracovaný príbeh, vykreslenie charakterov postáv, väčšiu interakciu medzi nimi a lepšie ohraničenie deja. Veľká škoda že sa snímok nepodarilo vytuningovať tak, ako by si to film zaslúžil. ()

Hollohlaway

Tolik postav chovajících se jako dementi, ať už kladných nebo záporných, jsem dlouho neviděl, zmatený děj i akce tomu už jen nasazují korunu. Navíc už je podle mě silně předwaynováno, to tam vážně nemáte někoho jinýho kdo si chtěl střihnout super frajera s pláštíkem? Obsazení je vůbec celkem slabota, Sarah Shahi tyhle etno krásky umí jindy mnohem líp, jediný kdo drží úroveň je jako vždy Pierce, byť nemá skoro co hrát. Tohle už je doslova generický film, fuj a styďte se. Je tam jediná, opakuji jediná ocenění hodná věc a to pistolnická vložka s typickou hudbou. ()

fiLLthe3DD

Tohle je ten snímek, o jehož realizaci sympaťák Dwayne Johnson dlouhé roky usiloval? Tahle generická, sterilní a trapná slátanina, na které krom BOMBASTICKÉ hudby není absolutně nic zajímavého, nebo alespoň zapamatovatelného. Navíc mi připadalo, že herecké obsazení pózovalo spíše na plakáty (a jiný propagační materiál), a ve filmu bylo zastoupeno jejich digitálními dvojníky (což je sice v komiksovkách běžná věc, ale zde je tomu tak snad v každém záběru). Nebavilo mě to, byla to opravdu nekoukatelná s*ačka - to i snad ten bizár WW84 mi přišel snesitelnější. ()

blackkocour

Skála si zopakovala svou nejslavnější roli Mithymouse a.k.a. Krále Škarpenáda, a po cirka 5 000 letech konečně vstal z mrtvých, jako neuvěřitelný Džísis-Krajst z hrobu, setřel ze sebe smítky prachu a pavučin, a udělá nejlepší MC battle od dob Dr. Dredda. [celkem ho chápu, že mu trvalo tolik let se vůbec vzbudit, ani mě nevzbudí pět budíků..]. Poslední dobou jsou ty DC filmy na jedno brdo, semtam nějaký Snyder udělá Snyder's Cum, aby Batman s Čuprmenem stropili největší ostudu v japonském karaoke clubu, James Gunn udělá pompézní oddíl mentálně zaostalých čurinů, ale co naplat, když pak musí střilet slepýma do Mrdvelu, aby zprasili jeho talent, a pak se natočí něco takového, co připomíná porno parodii, ale nakonec z ušlechtilého antihrdiny, [který se tak bohužel projevuje, nebo aspoň nám to sliboval Dwayne tupokámen, který si každý film, ve kterém má roli, vychvaluje do nebes..], ale tohle není antihrdina, ale možná tak komparz. V čem je tahle černá mastnota nebezpečná? Že vypálí mastnotou talíře až do dřezu? Na to stačí asi Jar. Zůstanu u té slabší dvojky, protože co si budem nalhávat, prdel to byla, ale filmy jako Black Adam, Samaritán, Shazam, Thor 4 a všechny komiksový bukanýrský exploze z pekla jen vypovídá, že takové útržky z hajzlpapíru jsou totálně zbytečné jak pro lidstvo, a pro veškerý lidský druh. Zbytečné sračky, co vůbec nemusí obhajovat svou existenci, protože všichni víme, proč vznikají. A začínám už pochybovat o talentu Brosmena. Jo, jo, jou, Černý Ádam in da house, tuc, tuc, tuc.. ()

kenkaku

DC jsou potvrzeně a definitivně břídilové. Roky se snaží dohnat to co Marvel prošlapal a prakticky pokaždé to kardinálně podělají. Proto máme nyní i v DC “antihrdinu” (jako Deadpool třeba), až na to že nemá R rating ani nekorektní vystupování, ale jen ty špatné likviduje… to je celé. Pak tu máme “Avengers”… teda vlastně kdyby to byl jejich DC ekvivalent, máme tu jako protiváhu Justice League. Jenže u Černého Adama je to “Justice Society of America“. Takže tlupa 4 nových superhrdinů… nové tváře, nové schopnosti. Děj se sice slovně otírá o vše možné ze známého DC světa - a nejvíce koketuje se Suicide squad (tou lepší), kdy se dočkáme i potitulkového camea. Nicméně proti Marvelu dost slabota. Bez znalosti komiksů (mimo filmů) průšvih. Jako kdyby si Adam hrál primárně na vlastním písečku a jen lehce na DCU pomrkává. Někomu to asi bude fuk, mě to přijde jako obrovský promarněný potenciál. Že by filmu studio nevěřilo, proto prvoplánově žádná větší integrace? Celkově je to ale jako samostatný film takové divné. Humor je křečovitý a nárazový (nejede se na pohodové vlně) a na to že tu máme najednou 6 nových superhrdinů, je to celkem guláš. Kdo postavy nezná, bude koukat většinu filmu jak vrána. A v tom je asi největší problém. Není to film pro “neznalé” (myšleno komiksového DC světa - ne jen DCU filmů). Proto na CSFD tak nízké hodnocení (aktuálně 66%). ()

Soweek

Černý Superman spolu s Doktorem Strangem a pár podřadnými Xmeny bojují za nezávislost jakobyEgypta, aby na konci filmu mohli sdělit velkou novinu, že praví hrdinové jsou lid a oni jsou ochránci... Zatímco Marvel klesá do hlubin odpadu, DC si stále drží svojí naprosto průměrnou a několikrát zkopírovanou laťku. Jinými slovy, skutečně to opět můžete s klidným srdcem vynechat. ()

remy

Comicsovka, ve které prakticky nic nefunguje - scénář, postavy… a tím pádem už vůbec ne emoce nebo napětí.  Celé to působí, jako by to psal a natáčel šestiletý chlapec, který si přečetl pár komiksů a myslí si, že rovnou může jít a začít natáčet superhrdinské filmy. Fakt hrozná odfláknutá bída. Malé bezvýznamné plus za to, že se na to (a to ještě s přimhouřenýma očima) alespoň po té popcornově-akční stránce docela dobře kouká. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)