Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

viperblade

Jediné opravdu smysluplné pokračování této série. Vše, co následuje po tomto filmu je buď příšerné (Halloween III) nebo (pod)průměrné (ostatní díly). Ale bohužel i tady, stejně jako u dalších hororových sérií v 80. letech platí, že čím vyšší číslo pokračování, tím horší film. Už i toto pokračování, byť dávám 80 %, nemělo až tak skvělou atmosféru jako první díl ale vzhledem k tomu, že už jsem viděl pár dalších filmů z této série, tak si pořád tohoto pokračování považuju. Jak říkám, další díly této série jsou jen na vlastní nebezpečí. 80 %. ()

MM_Ramone

Všeobecne sa považujem za priaznivca horrorovej tvorby. Či už literárnej alebo filmovej. Preto si viem meno Michael Meyrs ihneď zaradiť do kategórie chladnokrvných slasher hrdinov. Kult osobnosti tohto tichého, mentálne narušeného zabijaka sa zrodil v roku 1978, kedy natočil americký režisér John Carpenter úvodný, kultový film. O tri roky neskôr sa vydal Michael na ďalšiu vražednú púť v pokračovaní, pod ktorým je podpísaný Rick Rosenthal. Oproti prvému dielu je to o trochu slabšie, ale aj tak sa jedná o hodne kvalitný, nadpriemerný vyvražďovací slasher horror. Bohužiaľ v ďalších pokračovaniach to začalo so sériou "Halloween“ stagnovať a postupne pomaly upadať. **** ()

Wacoslav1

Můj nejoblíbenější díl. Navazuje bezprostředně na skvělou jedničku, ale kromě precizně vystavěné atmosféry tentokrát přináší i víc zabíjení navíc všechno se odehrává ve specifickém a velmi depresivním prostředí potemnělé nemocnice. Zakončení filmu je pak přímo geniální. skoro si troufám tvrdit, že už další Haloween prostě neměl být i když pár dobrých dílů vzniklo. Tady to rozsekli hustě. Maximální spokojenost.95% ()

petero

Super pokračovanie, má to švih, dozvedáme sa niečo viac o zabijákovi, prečo vlastne Michael chce zabiť Laurie. Naviac netušil som, že Cameron sa pri Terminátorovi (1984) celkom slušne inšpiroval Halloweenom 2 v scénke kde Michael Myers vychádza horiaci z plameňov, záber na Laurie, Michael padá na kolená, záber na horiacu roztápajúcu sa masku... ()

Xmilden

Líbí se mě že druhý díl pokračuje přesně v místě kde první skončil. Čili žádné rok poté s jinýma postavama, prostě se příběh rozvíjí dále a my se o postavách dozvíme opět něco nového. Vraždy jsou občas rafinovanější a například výřivku nějaký čas zcela vynechám. Klasická dvojka = 9 obětí. Takže i zde se přidalo. Kdo nepřidal je Michael, který chodí stále hodně pomalu. Nemusím snad dodávat že ani závěrečný požár, tohoto nezmara zase tak moc nepoznamenal. U těchto dvou hodně kvalitních dílů měla série končit. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Dialogy rázně zdementněly a poněkud narušena byla i iracionální podstata Michaela Myerse - tady už je to opravdu jen nesmrtelné hovado, nikoliv nepopsatelné zlo. Hororová tuctovka. ()

darkrobyk

Film, ze kterého jsem si pamatoval jedinou scénu: nabodnutou zdravotní sestru, která rozkošně zaklepala nožkama ve vzduchu, a záběr na padající střevíce... A jistě, většina filmu se odehrává v nemocnici. Nemocnice je sama o sobě děsivá, což když se v ní navíc potuluje vraždící psychopat, kterého nejde zabít. Musím říci, že i po letech má film své kouzlo. Výborná Carpenterova hudba se za tu dobu stala klasikou, Curtisová je ukázkově vyděšená (jen kvůli průměrnému dabingu jsem přišel o její skvostný ječák) a Pleasence jde tvrdě po svém pacientovi. Jeden by myslel, že když do něj vystřílí šest ran a nic, tak to vzdá a vrátí se domů... Druhá nejlepší scéna je odkrvená doktorka (nějak jsem si vzpomněl na Argenta a italskou školu). Větve se zlověstně kymácejí ve větrné noci, světýlka v dýních se neklidně míhají a ulicemi chodí.....Miky... ()

Hrabka

Staré horory musí stát opravdu za to, aby mě zaujaly. Halloweenu dvojce se to příliš nepovedlo. Celé to má podobný ráz jako jednička a nepřináší nic převratného. Závěr je poněkud "out". 55% ()

juta

Dvojka vystoupila s dost ostrými zbraněmi, které dokázala využít. Nevzpomínám si přesně na jedničku, ale dvojka mi přišla docela fajn, i malinké napětí jsem zažil, takže rozhodně druhý díl neztrácí tempo a dělá z Michaela Myerse právem strašáka v prvních řadách vraždících maniaků. ()

Shakers

Jednotka ma bavila o čosi viac, no dvojka je trošku väčší masaker a zábava. Myersové vraždy už nemajú v dnešnej dobe taký šmrnc, čo je škoda. Taktiež je škoda, že väčšinu času je Laurie pripútaná k posteli a viac menej tu ani nie je. Na druhu stranu je tu skvelý doktor Loomis. Trošku ma sklamala naivnosť niektorých postav, ale čo čakať od slasheru s osemdesiatych. Najviac sa mi páčil úvod, ktorý nie len, že presne nadväzuje na prvý diel, ale doslova v ňom priamo pokračuje a celý druhý diel sa odohráva v jednu noc. Taktiež plus patrí odhaleniu, prečo chce Michael zabiť Laurie. No trošku príde divné, že sme sa to dozvedeli až teraz. Dvojka je podobné dobrá ako prvý diel a toto pokračovanie nie je výrazne horšie. 70% - 3* ()

filmfanouch

John Carpenter v roce 1977 vytvořil nezpochybnitelnou klasiku jménem Halloween, která má jen z dnešního pohledu nezpochybnitelný problém v tom, že je pro moderní publikum s obtížnou poruchou pozornosti obtížný v tom ohledu, že se v něm vlastně ´´ moc nestane ´´. Byl to teprve až Halloween II, který pořádně definoval Michaela Myerse pro dnešní publikum. Větší body count, celkově výraznější brutalita a především skutečně větší definování toho, co dělá Michaela Myerse tím slavným slasherovým zabijákem v rámci dnešního vnímání. Je to ovšem skutečně dobře?   Michael Myers se především nikdy nemusel vrátit. Tvůrce původního Halloweenu John Carpenter už při tvorbě pomýšlel na to, že každý nový příspěvěk do série Halloween bude mít svůj vlastní příběh, série doslova měla být povídková bez navázání původní řádění Michaela Myerse. Nakonec se ovšem i druhý film věnoval příběhu Michaela Myerse. Druhý film poté z výrazné části naboural většinu toho, co Michaela Myerse dělalo Michaela Myersem, z dnešního pohledu ovšem Myerse definoval víc než kdokoliv předtím. I proto má původní Halloween II v rámci celé série velmi výraznou pozici.   Nejvýraznějším příspěvkem v rámci celé série je nejspíše zásadní zvrat ohledně motivace Michaela Myerse. Tento zvrat samotný John Carpenter prý vymyslel v podnapilém stavu a stal se zvratem, který nadále zůstává tak trochu podivným a i proto se film z roku 2018 nejspíše rozhodl tento kontroverzní zvrat ignorovat. Tento nový zvrat vlastně částečně připravil Michaela Myerse o jeho kouzlo, mnohem výraznější prohra je ovšem tehdejší snaha o to v rámci brutality přizpůsobit Halloween tehdejšímu hitu Pátek třináctého. Michael se tak skutečně stal brutálnějším a celkově šel druhý Halloween mnohem více vstříc brakovému žánru a výrazně se připravil o kouzlo, které tak výrazně skýtal první díl.   Debutující režisér Rick Rosenthal se tehdy série po Johnu Carpenterovi chopil slušně (paradoxně sérii poté částečně pohřbil v roce 2002 v rámci snímku Halloween: Zmrtvýchvstání) a natočil adekvátní velkolepější sequel, který ovšem postrádá kouzlo originálu. V rámci tehdejšího slasherového žánru Halloween II sice patří mezi ty nejlepší zástupce, pořád ovšem k dokonalosti chybí daleko. Michael Myers totiž v rámci pokračování přišel o veškeré napětí a skutečně již spíše sázel pouze na řadu brutálních vražd, které Halloween definitivně předurčili k brakovějším vodám.   Z dnešního pohledu vlastně Halloween II nastavil směr, kterým se série udávala po několik následujících let. V Halloweenu II byl možná Michael Myers brutálnější, částečně ovšem ztratil své kouzlo plíživého záporáka, který kuchyňský nůž vystrčí málokdy. Oproti původnímu filmu sice přibylo více obětí, Michael Myers ovšem větší aktivností částečně ztrácí své kouzlo.   Děj se odehrává bezprostředně po událostech prvního Halloweenu, navrátivší kameraman Dean Cundey přitom nadále umí pracovat s ideálním osvícením. Carpenter krom scénáře též opět obstaral hudbu a ta je nadále slibná. Rosenthal v rámci možností nadále dokáže solidně pracovat s atmosférou, při sledování se ovšem divák jednoduše nezbaví pocitu, že poprvé to šlo mnohem lépe. Halloween II přichází o brilantnost a jedinečnost původního filmu a skutečně Michaela Myerse nasměřoval směrem, kterým se vydával po dobu následujících dvou dekád. Při vzpomenutí na následující dvě dekády tupých béčkových záležitostí ovšem Halloween II ještě vyznívá jako mistrovské dílo.   Druhý Halloween je slušná záležitost, jejíž ignorance ovšem z dnešního pohledu dává zcela výrazný smysl i bez uvědomění si existence nejnovějších filmů. Závěrečné odhalení působí jako zvrat vycucaný z prstu a naprosto dává smysl, že samotný John Carpenter tohoto zvratu později litoval. Druhý Halloween přesto obstojí v konkurenci s ostatními filmy ze série Halloween a skutečně tuhle sérii dost možná definoval výrazněji než jakýkoliv jiný film ze série Halloween...... () (menej) (viac)

DaliX

Rovnako dobrý ako jeho predchodca. Trošku zamrzí, že úvodnej témy je tam trošku menej ako v jednotke ale stále slušný a napínavý film, vo svojej dobe naprostý vrchol. Hoci dnes už ten film nie je ani desivý, je to klasika a to režijne aj scenáristicky perfektne zvládnutá, oproti iným vyvražďovačkám absolútny vrchol. ()

JohnnyD

Je pravda, že všetko je tu o minimálne triedu horšie. Hudba, scenár, kamera, maska... faktom však je, že každým pozeraním ságy viac a viac doceňujem dvojku. Predsa len kamera je tu fantastická a lepšia než hocičo do H20 a možno aj H2018. Vraždy sú síce častokrát zbytočne brutálne v snahe prispôsobiť sa divákovi v roku 1981, ale ešte stále si to zanecháva čo to z pôvodnej estetiky (Michael ako voyeur, fascinácia dekorovaním mŕtvol, viď. mláka). Scenár ale solídne varí z vody (debilní zamestnanci nemocnice) a ten flashback s odhalením vzťahu Laurie a Michaela je narozdiel od filmu ako celku každým opakovaným pozretím horší a horší (obzvlášť po roku 2018, kedy sa od neho sága odstrihla). PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H2018, HE, H2, H4, HK, H6, H3, H5, H8 ()

Cappuccino

Jednotka je nesmrteľná, no na dvojke sa už mierne podísal zub času, pričom klasické hororové správanie naivných protagonistov tomu veľmi neprilepšilo. ()

S.Quentin QUALE

Dvojku považuju díky bezprostřednímu navázaní na úvodní díl za jedno z nejlepších pokračování v hororových sériích vůbec a také za díl jdoucí s jedničkou ruku v ruce. Co měla jednička navrch po stránce příběhu a nevyzpytatelnosti, to má dvojka navrch ve slasherovitosti, tedy body countu a stylových mordech. I když se změnil režisér, Carpenter je z filmu pořád cítil, takže já nevidím moc kvalitatnivní rozdíl mezi jedničkou a dvojkou, jedno jsouc. Doporučuju jako 2.část klasiky. ()

Vančura

Pro mě osobně výrazně zábavnější než jednička - a proto i lepší. Zatímco skvělí herci, soundtrack i kamera zůstaly, děj je propracovanější a má lepší spád, přibylo mrtvých i krve, dovysvětlily se nějaké věci z jedničky a všechno do sebe náhle lépe zapadá (osobně jsem byl překvapený, jak MOC ten film navazuje na jedničku a odehrává se dokonce ve stejnou noc, což z obou filmů dělá v mých očích neoddělitelnou dvojici, kterou dává smysl zhlédnout jen současně po sobě, má-li dnešní člověk tu možnost - tehdejší diváci si na to museli počkat dlouhé 3 roky). Chápu, že někomu může jednička připadat jaksi čistší a původnější, stejně jako může někomu ve dvojce vadit ta až absurdní nesmrtelnost Michaela Myerse, ale za sebe mám jasno v tom, který film se mi líbil více - zatímco jednička mě zoufale nudila, u dvojky jsem se královsky bavil. ()

Goldbeater

Halloween II je o poznání slabší než báječný první díl. Pokračování vyžadovalo více vražd a tedy více zapomenutelných postav určených výhradně k porážce, což snímku spíše ubírá na atmosféře. Samotná Jamie Lee Curtis, jíž diváci od prvního filmu fandí, má velmi omezenou roli a poloviny děje se prakticky neúčastní. Pokus o vysvětlení motivace vraha se také vcelku míjí účinkem. Je to celé spíše už jen prvoplánové béčko snažící se uzavřít Myerovskou kapitolu, které ovšem není souzeno být jednoznačně uzavřena. ()

mzss1

(85%) Druhý HALLOWEEN velmi hravě překonává obstojný i když jen mírně nadprůměrný první díl. Nechci to s chválou tohoto pokračování přehánět, ale já si nemohu pomoci. Má to oproti původnímu filmu spoustu vyvražďovaček a některé jsou docela krvavé a brutální. Samozřejmě, tohle je starý film, starý horor, ale na tu dobu to muselo na diváky působit věrohodně. Dějem nám to ihned navazuje na jedničku. Ve většině vražd tu máme jako lokaci nemocnici – snad veškeré vraždy mě bavily. Myers zde má slušný vizuál – vraždící psychopat s maskou co je snad nesmrtelný. Ke konci už to bylo takové předvídatelné, ale nevadí. I efekty byly docela na tu dobu vydařené. Zřejmě se z toho vytřískalo, co se dalo. Takže z mé strany velká spokojenost. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)