Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

dr.horrible

Jednotku považujem za kvalitný slasher. Aký kult sa z neho rokmi stal, už ale ide trochu mimo môjho chápania.Hejtovať nechcem (už len z princípu), tak teda zostanem pritom, že som ho asi úplne nepochopil. Dvojka ma prekvapila. Nevidím totiž nič, v čom by mal pôvodný Halloween nejak výrazne navrch. Z jednotky zostala Jamie Lee, Pleasence aj väčšina preživších, dej sa odohráva ešte tej noci a poväčšine v priestoroch nemocnice (tiež dobrý nápad), bodycount stúpol myslím na dvojnásobok, ostalo napätie aj hudobný podkres... 80% ()

InJo

Více vražd (a konečně už i docela nápaditých), více brutality, o maličko méně atmosféry, obdobně jednoduchoučký děj. Přímé navázání na první díl je fajn (tudíž to funguje jako jeden dlouhý souvislý film), ale z dnešního pohledu je tahle dvojka už jen úplně standardní vyvražďovačka... 60 % ()

Jordan

vhupli sme do osemdesiatych a teda: klavír v hlavnom hudobnom motíve sa zmenil na synťák, pribudol celkový počet vrážd a zmenila sa aj ich kvalita - už sú to vraždy rôznorodé, sem-tam sa objaví aj nejaký ten maskérsky efekt a pokocháme sa aj fajnovými cickami... stále si to však uchovalo atmosféru prvého dielu a tu treba produkcii ia réžii pochváliť výsledok a síce, že po troch rokoch dokázali znova vierohodne oživiť tú istú noc - 31.10.1978: pozeral som jednotku a dvojku po sebe a je to teda naozaj na nerozoznanie. najlepšia je zrejme tá desivá atmosféra prázdnej nočnej nemocnice a samotná figúra mikea myersa, nezničiteľného, nepriestrelného, azbestového - až pri tomto dieli som si uvedomil, ako veľmi je celý jason vorhees lacná, béčková kópia svojho staršieho brata s haddonfieldu. ()

LION-MR.T

Rosenthal dokázal skvěle navázat na první díl,není to stoprocentí Carpenter,ale dokáže držet tempo. Hudba od Carpentera to dokáže skvěle dobarvit. ()

Anderton

V podstate dotiahnutie udalostí jednotky do uspokojivého konca hneď na druhý deň. Ako dobre vieme, tak dvojkou sa séria neskončila, ale pokojne mohla a nikomu by to asi ani nechýbalo. Napätie je opäť skvele budované, dokonca je dvojka intenzívnejšia, len jej chýba, za čo nemôže, ten moment prekvapenia ako pri origináli. Nemocnica je skvelým dejiskom pre slasher, stačí vybrať len tú správnu budovu a máte spolovice vystarané. Rosenthal prekvapil aj zopár skvele nakrútenými scénami. Prečo je Mike nesmrteľný, sme sa síce nedozvedeli, len nám toto podozrenie zo záveru prvej časti bolo potvrdené. ()

Frajer42

Samozřejmě, že stáří filmu se projevuje na každém kroku, ale dívat se na to dá. Na každý pád je tohle pokračování o pořádný kus lepší než jednička. Míša Myers se nám zdravě rozjel, a dokonce začíná experimentovat s novými způsoby usmrcování, což je hrozně fajn. Pohodové prostředí nemocnice tomu dodává potřebný šmrnc. Dnes už se tomu všemu člověk pouze zasměje, ale jisté kvality upřít filmu nelze. ()

Kothy

Pokračování není vůbec špatné. Navazuje přesně tam, kde minulý díl skončil. Akorát je tu Michael čím dál víc nesmrtelný. Snaží se dokončit svou práci a jde po Lurie. Tentokrát za sebou nechá mnohem víc těl, a to hlavně v nemocnici. Atmosféra je pořád dobrá, ale už to není jak minule. Člověk tak nějak ví, co čekat. Některé smrti jsou ale docela originální. Po tom finále už ale rozhodně nemám chuť na další filmy z této série. Měli to tak uzavřít. "Je to zvíře." ()

swamp

Mně vůbec nevadilo to stupidní chování některých postav. Zručnost režiséra, kamera a hudba snímek podtrhují tak dokonale, že nesmrtelný Myers, nelogicky uvažující doktor Loomis či hloupé sestřičky mi celkový dojem nemohli zkazit. ()

PetrPan

Dvojce chybí reálnější prostředí, zatímco v jedničce nadpřirozený Michael Myers rozehrál svou vražednou hru v naprosto přirozeném prostředí malého města, dvojka se smrskla na jednu nemocnici, která je nepřirozeně prázdná,co se pacientů i personálu týče, ale novorozenců je tam dost, asi proto, aby byl Michael strašidelnější...no nic ()

Joker Punx

Halloween 2 krásně navazuje přesně na první díl. Pro změnu se tady režie ujal Rick Rosenthal a stejně jako u jedničky dělal John Carpenter hudbu a producenta. V roli Michaela Myerse už hrál jiný herec - Dick Warlock a byl pořád stejně dobrej. Donald Pleasence a Jamie Lee Curtis zase ve stejných rolích. Atmosféru si to drží stejnou akorát se odehrává v nemocničním prostředí a funguje to furt dobře jako u jedničky. Vražd je už ve filmu víc a některý jsou líp provedený, ale gore skoro žádný. Tenhle díl se mi líbil hlavně v tom jak navazuje na předchozí a že si nese furt atmosféru jedničky. ()

Claw

Dvojka jako by okamžitě navazovala na první díl a díky kvalitě ve všech ohledech tak tvoří alespoň pro mě první dva filmy ucelený "dvojfilm"... Dvojka je již tradiční slasher, Michael si od začátku nebere servítky, bodycount je proti prvnímu dílu značně vyšší. Ovšem i atmosféra a napětí se stále drží na velmi vysoké úrovni. Díky tomu se jedná o perfektní, mrazivý, ovšem již typicky americký slasher otvírající "umírněná" 80. hororová léta... /85%/ ()

Pedestrian

Tady červenou neproleju. Přímé pokračování jedničky je už opravdu regulérním béčkem se vším všudy, ale postrádá jak napětí Carpenterova originálu, tak zábavnost H20. Slabší 3 z úcty k Michaelovi. ()

Bachy

Dobře. Tentokrát už funguje jen Michael a ústřední motiv. Všechny tyhle staré kultovní horory přišli s úžasnou znělkou a skvělým nápadem o velmi charismatickém vrahovi a pak to všechno zabalili do debilního příběhu a dali k dispozici. První Halloween mě příjemně potěšil, že by tomu mohlo býti i jinak. Druhý přišel a řekl:"Haha." ()

iamek

Druhý díl Halloweenu se mi líbil více než díl první. Atmosféra se dála krájet a bylo zde už i trošku krve což je plus. Prostředí nemocnice je fantastické a celému snímku dodalo kouzelnou atmosféru. ()

SeBig

Napětím lepší než první díl..akorát Jamie tam skoro celý film se valí v posteli zatím co Myers vyvražduje nemocnici. Mr. Sandman potěšil soundtrack opět výborný. ()

klerik

O poznanie béčkovejšie, s kopou scenáristických hlúpostí (napr. jedna postava ešte ani nevie, že Laurie sa stratila a už navrhuje, aby ju hľadali). Myers je však stále pôsobivý a film má atmosféru. Osobne mi vadilo, že Michael menil pričasto zbrane a jeho pobehovanie so skalpelom bolo na pokraji úsmevnosti. Keby som mal povedať prečo konkrétne je táto vyvražďovačka pozerateľná, vlastne ani neviem. Ale na mňa fungovala... ()

korbitch22

Slušné pokračování,které mě bohužel nebavilo,tak jak bych si přál.Celkem sem se divil,že to napsal sám veliký John,bohužel je na filmu citelně znát jeho absence na režisérskám postu.Film má opět dusivou atmosféru,vynikající hudbu,ale to prostředí té nemocnice vás po chvilce začne nudit a Michaelovi vraždy nejsou příliš zábavné.Jamie mile ječí a Loomis je opět chrabrý doktor,dědeček hrdina,jenže scénář je trošku vyretardoval,takže se postavy chovají občas trošku idiotsky a ten konec je vyloženě komický.Škoda,jeden z těch méně povedených filmů vraždící série. ()

Chrustyn

Film přímo navazuje na první díl a začíná tam, kde první díl končil. Celý film se opět odehrává v jediném krvavém večeru a jak tomu u pokračování bývá, je zde více krve a mrtvol. Naštěstí se filmu daří držet kvality prvního dílo a je to slušná a napínavá jízda. Mé hodnocení se odvíjí od toho, že ani první díl nepatří mezi mé oblíbené hororové klasiky, ale kvalita se mu nedá upřít. Stejně tak je tomu i v tomto případě a v několika ohledech je na tom i lépe, než původní film. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)