Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

adamo_znk

Moc se mi líbilo, jak druhej díl přesně navazuje na první, jelikož jsem to ve filmu viděl snad poprvé. Připadalo mi to, jako kdyby existoval jeden dlouhej film a ten byl na dvě půlky. Jinak jsem se bavil slušně, u některých vražd i dost dobře. Oproti jedničce mě ale celkem zklamal rozpačitý závěr. Na další díly seru. ()

liquido26

Pod tíhou dojmů z jedničky jsem si okamžitě pustil dvojku mé dojmy jsou ještě větší. Málo kdy se vidí tak povedený sequel, příběh začíná tam, kde jednička skončila a odehrává se během stejné noci. Michael Myers je ještě krvavější, brutálnější a nenasytnější. Počet mrtvých stoupá více než dvojnásobně. Napětí od první do poslední minuty, takže opět plný počet. ()

corpsy

Pokračovanie Carpenterovho superslávneho diela, ktoré sa rozhodne nemá, aj napriek menším nedostatkom, začo hanbiť. Z celého toho gigantického množstva slasherov, ktoré na prelome 70. a 80. rokov vznikli, patrí medzi tie najkvalitnejšie a dá sa povedať, že spolu s prvým dielom sú to tie najlepšie príklady. Verím, že keby si bol John Carpenter sám zrežíroval tento scenár, ktorý opäť napísal s Debrou Hill, pravdepodobne by sme sa dočkali prekonania prvej časti. ()

Astaroth12

Dvojka začala tam,kde jednotka skončila.Tu už tých vrážd bolo viacej,ale tu už bolo aj viacej náhod,ktoré trochu znížili úroveň tohto filmu.Má to skoro všetko ako jednota.Herci,dusná atmosféra,aj hudba sú super.Ale už to nemá tu auru originálu.Aj spracovanie je slabšie,lebo tu je toho už veľmi veľa.Film sa ani tak nesústreďuje na Michaela a jeho jedinú preživšiú obeť ale aj na nepodstatne veci.Ale veľmi dobrý ťah.Pribeh presunutý do nemocnice,temné chodby,tmavé zákutia,injekcie v oku,strašidelnost ako vyšitá.Ale už som tu spozoroval aj viacej nezmyselnosti ktore ma tu otravovali.Táto čast je horšia ako jednotka ale aj tak si udržuje dobrú úroveň. ()

spaceboyCZ

Prvnimu dilu povest nekazi, ale ani ho v nicem nepredhani. Dustojny nastupce, jen se zmenou prostredi. Stale vyborna hudba, skvela Jamie Lee Curtis a to spravne napeti. ()

Andersis

Celkově to na mě působilo líp než jednička. Zabíjení bylo zábavnější a hlavně po celý film a vraždy sou originálnější. ()

schizmo

Musím trochu skepticky přiznat, že po tolika letech od natočení pocit strachu nějak vyprchal, ale dobře si pamatuju, jak mi cvakala prdel, když jsem to viděl poprvé v nějaké 3.-4. třídě základky. Tenkrát jsem musel chodívat na horory k babičce, která mě nechávala dívat, zatímco tata kategoricky zakazoval (už ani nespočítám kolik hororů jsem viděl ve stoje schovanej za rohem pokoje a utíkal, když táta vstal vzít si něco na zub nebo když šel na záchod, a dobře si pamatuju infarktové stavy, jak u toho spával a častokrát mi vypnul film 10 minut před koncem :D :D :D). Po dokoukání se mě zmocnila neobytná hrůza, že Meyers maže přímo k babčině bytovce sjednat pořádek. I přesto, že mi v hlavě zněl kultovní song "Mr. Sendmam", nemohl jsem zabrat několik hodin :D :D :D. ()

fannah

Nemůžu říct, že by Halloween 2 byl špatnej film. Jenom myslím že na to, jak dobrá byla jednička, mohl Rick Rosenthal navázat mnohem líp a využít skvělou atmosféru, zpracování a úspěšnost prvního dílu. Tenhle film byl slabší a konec, pardon, ale ten byl naprosto zcestnej. Ještě jsem taky nezachápal rádoby moderní přepracování Carpenterovy hudby. Ale za to herci a střihači nemůžou a vzhledem k tomu že produkci tvořil John Carpenter a Debra Hill, tak tenhle film asi je dobrej. ()

Zayl

Plnohodnotné pokračování pod režisérskou taktovkou Ricka Rosenthala, které dokázalo se vší pompou navázat na první díl. Znovu se tedy roztočil kolotoč brutality Michaela Myerse, který už nepůsobí tak stereotypně, je krvavější a vynalézavější. Na výbornou je znovu hudební motiv, který už sice nezní tak často, jako ve snímku prvním, naproti tomu je však zasazen pouze v momentech, kdy to daná situace vyžaduje, což jsou obzvláště atmosférické chvilky. Právě atmosféra dělá Halloween Halloweenem. Rick Rosenthal se s pokračováním nemohl vypořádat lépe, využil ty nejlepší prvky z prvního dílu a ani po tolika letech neztrácí nic na své mrazivé působivosti. ()

maddy

O dosť slabšie ako kultový prvý diel, ani ten však nepovažujem za žiaden zázrak, udelil som mu 3*, dvojka je o niečo slabšia, takže musím ísť aj o * nižšie. Páčil sa mi však nápad začať pokračovanie presne v momente, kde pôvodný Halloween skončil. ()

TomX2

Druhá časť začína tam, kde prvá skončila - Jamie Lee Curtis sa podarí utiecť zo spárov vraha a momentálne leží v nemocnici, no ako sa ukáže, Myersa nič len tak nerozhodí a pokračuje vo vraždení ďalej, pričom sa o ňom divák dozvie stále viac. Možno patrím k menšine, ale mne sa sequel páčil viac ako jednotka (a nechce sa mi zisťovať prečo). Isté je však to, že na oboch filmov je tou najviac jedinečnou vecou chladná atmosféra, ktorú majú na svedomí nie len režisér a producenti, ale aj herci v čele s Donaldom Pleasencom a Jamie Lee Curtis. Najslabšou stránkou filmu je zaručene scenár, ktorý dnes pôsobí klišéovito, no to je úplne jedno. ()

kobejn

John Carpenter je génius a vizionář, Rick Rosenthal je druhořadý režisér, rutiné a řemeslník. Carpenterův halloween je geniální dílo, Rosenthalovo pokračování (které by mohlo mít poddtitul at the hospital) je natočeno velmi ordinérně, i tak se jedná o Rosenthalovo nejlepší dílo, především proto, že se opírá o Carpenterův scénář a bezprostředně navazuje na originál, z kterého nasál ještě tu atmosféru. Přesto se už jedná jen o standardní vyvražďovací film s málo originálními postupy a málo hutnou atmosférou. ()

Sandiego

Zajímavá návaznost na předchozí díl bez žádného pomalého rozjezdu a s rychlejším tempem. Navíc prostředí nemocnice děj velmi oživilo. Musím říct, že mě toto pokračování bavilo o chlup lépe než první díl. ()

PKD

Dobrý film a důstojné pokr. klasiky, které ale už nějakou tu dobu...neplatí, jak víme. Což ovšem neznamená, že se na něj již nikdy nesmíme dívati.;-) Hudba 100% ()

iolaos

Prvni dva sequely Halloweenu drzi neotresitelny primat horroru v genialne onomatopoickych hudebních motivech, ktere kdy byly stvoreny.. charakter myerse je az na miste druhem.. ()

blackrain

Halloweenské běsnění neskončilo. Směle pokračuje tam, kde skončila jednička. Nikdo nemá tušení, co se rozpoutá za vražednický kolotoč. Michael se chystá znovu zabíjet nevinné oběti a tvrdošíjně si jde za svým cílem. Poctí svou sestru návštěvou v nemocnici, na kterou nikdo jen tak nezapomene. ()

kaylin

Scénář má svoje chyby. Jsou zde nedostatky, které jsou spojené s tím, že bylo potřeba udržet napětí a nechat postavu Myerse dojít až do konce, ale zároveň jsou zde momenty, které vás naprosto dostanou a ohromí. Zabíjení je mnohem vynalézavější než doposud a Michael používá všechno, co mu přijde pod ruku. Je krutý, je nezastavitelný a v tom je pořád jeho síla. Pokračování, které se neshledalo s osudem většiny jiných, a je minimálně stejně dobré jako první film. ()

K.I.N.G.

Když se to vezme kolem a kolem, tak po zhlédnutí většiny dílů Halloweenu můžu říci, že to není ani dobrá série, natož aby patřila mezi nejlepší hororové série všech dob. Jedině první díl je kult a zaslouží si úctu, minimálně za přínos. Toto je ještě také solidní pokračovaní, pak už jsou to vesměs běsy, vyjma H20 a čtvrtého pokračování, které jsem zatím neviděl. Ovšem druhý díl Halloweenu rozhodně není až tak dobrý, jak lze vyčíst ze zdejších hodnocení. Je tu kopa kravin, otřepaných klišé a není tu nic, co by stálo za větší pozornost a už vůbec ne žádná scénka, kterou si budete pamatovat třeba i po půl roce. V rámci Slasheru je to téměř nicka. Běžného konzumenta tohoto žánru, jako jsem já, tento popcorn nemůže absolutně oslovit. Na druhou stranu jsem se opravdu velice dobře bavil a nenudil ani na chvíli a navíc mě některé scény dokonce i rozesmály svou absurditou, proto také to vysoké hodnocení. 3* ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)