Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

mcb

Rosenthal sice navazuje tam, kde Carpenter skončil, ale v jeho podání je druhý Halloween jen zdatné "nechtěné" béčko, které nejvíc těží z pocitů nastolených prvním dílem. Nepříjemné hudby (i když značně pozměněné) a vyprázdněných exteriérů se dočkáme stejně jako minule, jen už to není to pravé. Násilný přechod do nadpřirozena a přerod Michaela Myerse do podoby démona už bohužel přináší více logických děr ve scénáři, než je zdrávo. Nakonec všechno, co dělá tenhle druhý díl koukatelným a napínavým, je Rosenthalovo zdatné imitování Carpenterových propriet. Překvapivě se mu to ale daří. 7/10 ()

Oktavianus

Pustil jsem si dvojku Halloweenu okamžitě po závěrečných titulkách jedničky (respetive jsem během jednoho deštivého víkendu nedávno sjel kompletní halloweenskou sérii, všech deset filmů - tedy jedenáct, ale o tom více u H6) a nebojím se říct, že nejde o dva filmy, ale jeden díl na dvě části. Ne snad proto, že děj dvojky začíná přesně tam, kde skončila jednička, ale pro totožný styl vyprávění, stejné napětí a stejně děsivou postavou zabijáka. Přibylo vražd (celkem devět) - tentokrát Míša Majerů notně zredukoval počet zaměstnanců haddonfieldské nemocnice. Ale lepší než je propouštět, že jo. Tempo je možná maličko udýchanější, ale vynahrazuje to bezchybný Donald Pleasence, jehož dr. Loomis zde není jen neúnavný killer-hunter, ale dostal daleko víc prostoru. Je mimochodem docela zajímavé, že ačkoli je Michael ročník 1957 a děj se odehrává v roce 1978 (taky je zdůrazněno, že mu je 21 a ségru kuchal rybičkou v 6), v titulcích máme u herců napsáno Michael age 6 a Michael age 23. Jak u prvního, tak u druhého dílu. No, stane se. Krvavě zábavný film, který za to rozhodně stojí. ()

Stanislaus

Druhý Halloween by se dal pojmout jako rozšíření jedničky - už jen proto, že se časově odehrává hned po ní - přičemž se tentokrát děj přesouvá do prostor nemocnice, které jsou vždy vděčným místem pro hororové filmy. První polovina filmu se mi líbila víc - nepostrádá napětí, dokonce i podruhé funguje jednoduchá, ale o to více kultovní znělka. V druhé polovině, jež byla též napínavá, mi však začaly vadit jisté nelogické, až hloupé momenty. Mike Myers je až přehnaně odolný (vařící voda mu očividně nevadí) a Laurie se plazí či pobíhá, jak se jí to zrovna hodí. Chápu, že má jít o béčkový slasher z období, kdy je hranice mezi živými a mrtvými nejužší - ale všeho s mírou, co se (ne)smrtelnosti některých postav týká. ()

jojinecko

Dôstojný a rovnocenný nástupca skvelého prvého dielu. Celé to síce mierne koketuje s béčkovosťou, ale všetky ingrediencie typické pre jednotku ostali zachované vrátane úchylnej Carpenterovej synťákovej "hudby", nezničiteľného Myersa, kamery a predovšetkým hustej atmosféry. Hororový fanúšikovia musia byť spokojný... ()

Pítrs85

Druhý Halloween se kultovní jedničce může směle rovnat, v pár momentech jí snad dokonce i překonává. Dějově je to samozřejmě opět velmi jednoduché, ale ona lineárnost je rozhodně ku prospěchu věci, aspoň diváka nic neruší při přehlídce Michaelových vražd (a že jich není málo) a jejich různorodém vykonávání (vede vířivka). Nechybí ani mrazivé momenty (pro mě asi nejsilnější chvíle, kdy stál Myers u postýlek novorozeňat, kde to měl jak švédský stůl- odolal pokušení? :-). Jamie Lee Curtis fešnější víc než kdy dřív i potom, nechybí skvělý ústřední motiv, ani funění skrz masku. Perfektní Halloween. ()

HellFire

"John Carpenter natočil za malý peníz hororovou klasiku a vydělal na tom balík!" "Musíme kout železo, dokud je žhavé!" Tohle si určitě řekli hollywoodští producenti a pustili na svět jednu z nejdelších filmových sérií. Co na tom, že nestojí za nic.... Jedna z věcí, kterou filmu nikdy neprominu je nelogičnost a té tady nalézám dost. ()

SOLOM.

Přesunutí děje do prostředí nemocnice se ukázalo býti skvělým tahem. V té době to ještě nebylo okoukané, což samozřejmě přineslo plusové body a jatka mohla začít. Ono celkově se v tomto filmu objevila celá řada originálních prvků a momentů, které už následně jen každý druhý okopíroval a díky tomu vzniklo ono mnou nepříliš neoblíbené leč často používané slovo „klišé“. Atmosféra neztratila nic ze své ponurosti a to samozřejmě i díky opět skvělému hudebnímu a zvukovému doprovodu. Navíc se zde výrazně přitvrdilo, což bylo jen a jen dobře. Michael Myers se začal ihned činit a počet nemocničního personálu se začal snižovat doslova raketovou rychlostí. Musím ocenit, že i tentokrát použil vše, co mu přišlo do ruky a nespokojil se jen s nožem či šnůrou od telefonu. I díky tomu se dočkáme několika vcelku povedených mordů (horoucí voda, injekční stříkačka, skalpel…). Dalším důležitým faktem k cestě za úspěchem bylo i to, že se v obsazení hlavních postav nedošlo k žádné rapidní změně. Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence se ukázali býti už v prvním Halloweenu vynikající volbou a tak změna nebyla potřeba. K té došlo jen u představitele samotného zabijáka Michaela Myerse. Jediné co mi u dvojky trošku vadilo, bylo to, že ani zde se tvůrci nevyvarovali několika nesmyslům a protiřečením si (při příjezdu do nemocnice se doktor zeptá 17 leté dívky, kdy jste dostala naposledy tetanovku? I v událostech a datumech ohledně rodiny Myersových a adopci Laurie jsou tam jisté nesrovnalosti, ale tak nechci být hnidopich…Důležité je, že se těším na další díl. Dvojka je v mých očích stejně solidní podívaná jako jednička. Úplný TOP to není, ale nadprůměrná záležitost určitě. 80% ()

hansel97

První Hallowen vaří diváka v napětí velmi pomalu, ale vytrvale. Tady nabylo na akci, ovšem chybí halloweenská atmosféra. Prostory nemocnice nabízejí hodně, nejsou však plně využité a příběh sice nabírá nových obratů a odhalení, nic však není nějak závratné. Stále lehce nadprůměrný slasher. ()

eraserhead666

Tak tohle je posledních zhruba 25 atmosférově hustých a napínavých minut prvního Halloweenu natažených na celých 90 minut. Michael se s tím opravdu nesere - škrtí, seká, řeže, bodá a dokonce "vaří" padni komu padni mnohem nápaditěji a "viditelněji" než v jedničce. Zde se taky dozvíme o příbuzenském vztahu Laurie a Michaela což mě vede k přemýšlení, zda je to novinka tohohle dílu, nebo jestli s tím operoval už Carpi u jedničky (moje teorie je, že ne, že s tím přišli až teď, o čemž svědčí např. i to, že v jedničce Michael po Laurie nešel hned, sejmul kde koho a Laurie prostě jen přišla na řadu). Carpenter určitě svému velkému fanouškovi promine, ale tohle je lepší než jednička. ()

ARI50

Pokračujeme krásně dál a já se zase bavil Michael mi dal co jsem chtěl sice u mě nic nepřidal ale líbí se mi a to je hlavní. ()

matestlust

Pokračování kultovního hororu je minimálně, co se kvalit týče, na stejné úrovni co jeho slavnější předchůdce. Opět mužeme sledovat prvotřídní vzorový slasher těch největších měřítek ! Geniální hororová podívaná. ()

JASON_X

Málokdy druhý díl předčí první, ale tato výjimka potvrzuje pravidlo. Už začátek má senzační rozjezd, a to když plynule naváže na scénu, kterou končila jednička, jako by mezi oběma díly neuběhly tři roky, ale nanejvýš tři hodiny. Postava bezduchého vraždícího monstra Michaela Myerse zde vyspěla do opravdu zlověstné podoby a jeho řádění v nemocnici se řadí do mé pomyslné top 20 horrorového žánru. Když jsem film kdysi hodně dávno viděl poprvé, byla pro mě jeho nesmrtelnost opravdu nadpřirozeně děsivá, a scéna oslepeného strojového šermování nožem jakbysmet. A skoro nemůžu uvěřit letopočtu vzniku filmu - je nadčasový. ()

Lucasion

Hrůzná noc ještě neskončila a Myerse pokračuje ve svém vraždění. Tam kde jsme skončili v prvním Halloweenu, tak ve dvojce pokračujeme. A přitom se s námi vrací celé herecké obsazení. Jak jsem plný nadšený skočil do téhle série, tak už v druhém díle moje nadšení opadlo. Tenhle film má tři drobní vady. Zaprvé - málo ikonické hudby. Zadruhé - příběh dvojky nedokáže vůbec vtáhnout. A zatřetí - trošku už to s nesmrtelností Michaela přehnali. Ve dvojce se přesuneme z backyardů a uliček Haddonfieldu do nitra nemocnice. Opět bude mladá Laurie usilovat o život. Myerse je tady už velmi vynalézavý a nestačí mu pouze nůž, ale použije i horkou vanu či jehlu do oka. Na mě prostě v tomhle pokračování vůbec nešla atmosféra toho původního dílu. Navíc mě drásá, že Myerse zvládne nejen šest kulek, co schytal v prvním díle, ale tady dostane další zásobníkovou nálož a stále si to projde dveřmi jakoby nic. Škoda. (45 %) ()

5150

K tomuto jsem se vrátil již potřetí, možná počtvrté a je to čím dál lepší... Skvělý ústřední hudební motiv a atmosféra. Není nouze o napětí a zábavu... Potěší pak i řada dalších drobností - mj. film, který běží v telce, je NOC OŽIVLÝCH MRTVOL od Romera. ()

PROROK14

Dosť dobré pokračovanie prveho dielu. Mychael Myers má zas chuť niekoho sejmut a aký je deň?.....No predsa halloween. Ale jednička bola lepšia. Ale ten Mychael je riadny bujak. 6 ran z revolveru a on sebe normalne ujde. Aj ja by som tak chcel. Tá jeho nesmrtelnost mi tu trošička vadí totiž mohli to natočiť trocha reálnejšie. Ale keďže to má byť aj tak vymyslený a hlavne "horor" tak nech je po vašom. ()

Avalon820

Halloween 2 nám stějně jako jeho starší bratříček servíruje hromadu klišé (včetně mé oblíbené BBBdS - Blbé Blondýny Běžící do Schodů), ovšem zde to už tolik nefuguje. Nevím, možná, že takovéhle dnes již fádní věci fungují skutečně jen napoprvé v podání originálu. Možná, že jsem rozmlsaný. I tak ovšem označení "legendární" tomuto pokračování odpárat nelze a spolu s prvním dílem tvoří pevný základní kámen žánru slasher. Už jen proto si zaslouží úctu. ()

ScarPoul

Začíname plynulo tam kde sme skončili. Cundeyho kamera je rovnako perfektná ako v prvej časti. Atmosféra a hudba sa znova pomaly dostáva pod kožu. Len tie postavy sú prázdne a nezaujímavé. A Majkl hoci veľký chlapík a zabiják, je strašne pomalý. Pozerať sa na tento film vo mne necháva pozitívne pocity skôr z tej formálnej stránky než z tej príbehovej. Dokonca si myslím, že je veľmi prekvapivé ak sa z takejto veci stal tak výrazný kult. Zabijačkové veci moc nemusím. Hlavne keď sa vrah dostáva všade a zabíja všetkých. Aj napriek tomu, že niekoľko krát zomrie. Ale vravím. Atmosférou sa to dostáva nad priemer. Štvrtá hoci slabá * ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)