V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

bozka10

Warrenovci sú späť.Edward po silnom infarkte pokrivkával,ale zato tretie strašenie išlo sebaisto.Luxusný úvod striedalo trošku hluché vyšetrovanie,ale druhá polovica to odpálila na plné gule s silný okultizmus tomu svedčal.Atmosféra starostlivo budovaná a vygradovaná až do finále.Neporovnavsl by som zo staršími kúskami, pretože v tomto kontexte by som nešiel na plný počet,ale to co sme videli za posledné mooooc dlhé mesiace toto úplne zabilo.Po veľmi dlhom čase sa Warrenovci vrátili v plnej sile s konečne dopriali zážitok ako sa patrí k čomu určite prispelo aj kino.Určite najlepší horor za posledné dlhé obdobie,tak musím ísť na plný počet. ()

Warhorr

No není to moc dobrý ale vyloženě o katastrofu se taky nejedná. Nějaké dřívější recenze a náznaky v podobě traileru dávaly trošičku najevo, že by to taková pecka jako předešlé díly být nemusela. Začátek je slibný a slušně diváka naladí. Za mě se jedná zřejmě i o nejlepší pasáž z celého filmu. Nevidíme zde klasický koncept ''haunted house'' a v něm rodinu s posedlým člověkem jako dříve. Dějem mi to připomíná spíše jakousi mysteriozní detektivku, v které hraje v hlavní roli satanismus/okultismus což zase není úplně na škodu. Bohužel, jak jsme byli zvyklí u Wana, jenž je mistrem novodobých duchařin co se mainstreamu týče, tak tady se dostavilo obrovského zklamání. Některé strašidelné scény neměly daleko od lacinných béčkových hororů. Zombie tlusťoch mě taky nenadchnul a hlavní pachatel creepy taky moc nebyl. Chtěl jsem i více hlavního posedlého aktéra jak bylo zvykem z dřívějška, bohužel. Vizuál a atmosféra na mě nějaký výraznější dojem taky neudělaly. Byl jsem celou dobu přesvědčen, že nedám více jak 2/5 ale posledních deset minut, kdy jsem se vrátil zpět do sklepa Warrenových, uviděl obraz Valaka, Annabelle, Bishara spustil na konci svůj klasický soundtrack a z úcty k předešlým dvoum dílům a taky Wilsonovi s Farmigou dávám 3/5. Michael Caves sice není úplným nováčkem a se svou Prokletou ženou určitě nijak nepropadl ale tohle asi bylo možná až moc velké sousto. Navázat na úspěšné dva díly hold není jednoduchý oříšek. ()

petikacka

Tahle série bubufilmů si pořád drží svou laťku. I když s tímto dílem mám trošku problém. Už to jaksi taksi nemělo tu správnou strašidelnou šťávu. I ten námět byl takový zvláštní. Přesto je to pořád v rámci žánru nadprůměr. Čtvrtá * je jenom slabě zářící. Za mě 80% ()

TheSpearCZ

Tak i třetí Conjuring si i přes mé obavy nakonec kvalitu udržel a splnil má očekávání. No a co si budem, koukat zase po takové době na horor, do kterého se vložily pořádné peníze je pro hororového fanouška vždycky zážitek. Tady si mě chytil zajímavý příběh (opět podle skutečné události), který na první dobrou zaujme, do toho se nám vrací staří známý Warrenovi a najdou se tu i pořádné lekačky. Jediná škoda, že to neudrželo mojí pozornost ve druhé části, kde se lehce polevuje, ale samotný konec opět nezklamal a nakonec jsem se až divil, jak může mít horor typu Conjuring takový romantický happy ending. Poklona Chavesovi, kterému jsem po zpackané La Lloroně vůbec nevěřil. Wana nahradil více než dobře a tahle trilogie mi dává naději, že se zase vyklube alespoň stejně kvalitní horor i v tomto Conjuring Universu. Zatím na něj marně čekám. Čisté 4* ()

Gore

Škoda, že Wan svěřil režii takovému čutkaři, jako je Chaves, který už pohnojil i La Lloronu. Navíc od předešlých dílů jsem měl pocit, že tu bylo přespříliš nelogických kiksů a nelogických jednání postav. To si perfekcionalista Wan z producentskýho křesla moc nepohlídal anebo nechal až moc volnou ruku Chavesovi, kterému s jeho unylou režií předpovídám kariéru u béčkové až céčkové produkce. ()

lardko

Na tohle pokračování jsem se těšil dlouho , sice jsem nečekal že to bude tak dobré jako předešlé dva díly , ale přesto mě film dostal do kolen. Naprostá spokojenost ()

Flopik

Conjuring tri nám ponúka niečo úplne iné ako sme boli zvyknutí, namiesto klasickej rodiny, ktorú trápi démon a Warrenovci ho musia poslať kam patrí, dostaneme skôr paranormálnu detektívku. Kto čakal čistokrvnú ducharinu (ako ja) bude sklamaný. Lakačky síce sú ale nepodarené, no a najhoršie je to, že keď aj nejaká príde nie je vôbec strašidelná a pamätná (asi jedna vystrašila). Keď si to porovnám s jednotkou, kde ma mrazilo pri každej jednej je to veľká škoda. Zas nechápte ma zle pozerá sa nato dobre, baví to a oproti podobným hororom je to stále na Ačkovej úrovni, na druhú stranu Chaves natočil rozhodne najhorší diel. Namiesto démona nám predstavil čarodejnicu, ktorá dostane bohužiaľ veľmi málo priestoru, a síce démona vyvolá, ten však nemá žiadnu svojskú masku. Koniec veľmi pekný, opäť však nestrašidelný. A ešte jedno mínus, strašiť obrovským tučkom fakt nebol dobrý nápad... U mňa aj napriek tomu, že som si nato vyhradil čas v noci sklamalo. V tejto sérii sú to slabšie 3* ale jednu prihodím, nakoľko lepšie démonské horory sa v dnešnej dobe veľmi nenájdu. ()

warrenur

Vera si to opat "za zavojom" dava pomerne presvedcivo. Zial, pouzivane postupy v predoslych filmoch mi umoznili lahko predvidat, kedy pride lakacka a co mozem ocakavat. A teda, originality som sa, az na jednu vynimku, nedockal. Potesila prave "satanistka", ktorej predstavitelka to zahrala bravurne, a i triky, co pouzivala, mali naboj. Tato stranka a i jej posledne minuty boli s prehladom na stvorhviezdie. Zial, to ostatne, vymietanie, vresky, efekty, svetielka, zivly, ma uz nechavali uplne chladnym a o nejakej atmosfere nemoze byt rec. Ta slapala az v podzemi pri spominanej ciernej magii. Ako celok, zial, uz takmer ohrany slaby priemer. 50% Mam obavu, ze sklamanych nas bude daleko viacej. Ti, co videli predosle filmy, zrejme uznaju. ()

PanTumnus

Nejhorší ze všech Conjuring filmů, včetně spin-offů. Nesmyslná zápletka, záporák bez charizmatu, předvídatelné strašení, nezajímavé postavy a znovu a znovu těžený koncept démonického posednutí, který opravdu ale nemá co dalšího sérii nabídnout a když se nad tím zamyslíte, v podstatě jde o remake jedničky. Největší hřích filmu ale je, že je neuvěřitelně nudný. Ty necelé dvě hodiny jsou úmorné. Upřímně bych byl raději, kdyby se trojka soustředila na ty vlkodlaky, jak bylo původně v plánu. ()

Bozvav

Těšila jsem se na duchařský horůrek s laškujícím ďáblíkem a dostala jsem nevyvážené, lehce romantizující drama o nasr. ďábelské entitě, která se kromě nelogického jednání vyznačovala také averzí k hlavní potíračce zla Lorraine, jako její zlý protipól. Což by samo o sobě nevadilo, kdyby scénarista neudělal z ďábla takovu krávu bubáčí, proti které je démonická sestra z předchozího dílu, mistrem světa ve strašení. Hlavně ale v tom roztěkaném a nekomplexním pátrání chybí Wau moment, který dokázal hrůzu plíživě dávkovat, udržel rytmus a napětí. Tady tak zbylo to romantizované postávání, poplakávání a občasné polohy z jógy pro super pokročilé bez páteře (to myslím doslova). Za mne 40%. ()

Aurus

Tenhle film je hodně velké sklamání. Čekal jsem víc ale dostal jsem docela dost nudnej film. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela na prd a hudba je dobrá. Film má za mě 4/10. ()

peetrejr

James Wan sa rozhodol prenechať žezlo random režisérovi. To ku podivu nedopadlo katastrofálne. Isteže, nemôžeme čakať niečo revolučné, alebo úžasné. Je to založené na presne tom istom štýle ako Conjuring a Conjruring 2. Úprimne neviem kto vymýšľa také retardované názvy, že: prinútil ma k tomu diabol. Desivé ako fúzaté ženy. Ale myslím, že jediná retardovanosť tu nie je iba názov, ale keby by som mal rozoberať všetky debiliny, ktoré tu sú, tak by som do sedel do zajtra. Začal by som s tým, že je tu veľmi veľa jumpscareov, ktoré už po čase nie sú strašidelné ako for the first time. Potom opäť stavať do polohy posadnutého dieťa, čo sme nevideli vôbec už nevideli. Démoni nie sú nič extra, to je pravda. Ako ďalšie by som spomenul fakt, že je to všetko podľa "reálnej udalosti", pretože som tak mentálne zaostalý, že by som si to myslel. Lebo hneď ako napíšem do nemenovaného internetového prehliadača ED AND LORRAINE WARREN nevyhľadá mi tam články o tom, aký to boli podvodníci... Trošku som odbočil, vrátim sa teda k téme. Nájde sa tu ešte viacej nedokonalostí, ale moja trpezlivosť pokulháva, takže sa posuniem. Ale napätie je dobre budované, aj pekne stupňované. Potom to vytvára krásny desivý úkaz, ktorý sa síce pokazí pri tepe 300 trápnym jumpscareom, keď na mňa spoza rohu vyskočí zombík, ktorý kričí buhahassaosshua! Akože skoro som sa posral, ale to hoďme bokom. Herecké výkony pokulhávajú ako moja trpezlivosť, ale v podstate to nie je nič, čo by mi tavilo očné bulvy. Veľmi sa mi páčilo stvárnenie dcéry farára/odborníka na bosorácke zaklínačské totemy, z ktorej fakt šiel mráz. Páčila sa mi aj tá záhada, ktorá bola sprevádzaná celým filmom. Vyobrazenie "diabla" bolo suché, nuž ale nič nie je dokonalé. V podstate som celkom spokojný s posledným dielom tejto veľmi epickej malajskej trilógie. ()

Meteorista

Třetí Conjuring naprosto mění pravidla hry, kdy se už nesoustředíme na rodinku, u který by strašilo. A je to škoda. Dostáváme tak scény, který by nebyly možný v minulejch dílech. A to je… ani nevim jestli dobře, anebo špatně. Spousta scén mi připadla nedotažená, a tudíž potenciálem nevyužitá (třeba řezání větve stromu). Je znát, že film trpí na absenci Jamese Wana v roli režiséra. Díky tomu dostáváme solidní, ale ne výtečný řemeslo. A to v porovnání dvou předchozích dílů bije do očí a ignorovat se to prostě nedá. Pokud chcete změnu prostředí a narativu, asi si přijdete na svý. Ostatním, který od Conjuringu očekávaj zajetou formuli toto asi sedne míň. Řadim se mezi druhou skupinu. ()

molcan2

Všetci, ktorí sa sťažujú, že je v nich príliš veľa príbehu a málo strachu, si robia srandu? Príbeh a postavy sú dôvodom, prečo nás zaujímajú stávky - odtiaľ pochádza dráma, napätie a hrôza. Keby to boli samé lekačky a chýbal by príbeh (napadá ma film Winchester), garantujem vám, že by ste boli ešte viac sklamaní. Ale ak je to vaša parketa, pravdepodobne vás rovnako dobre pobaví aj Jack v krabici. Hoci zostal verný univerzu Conjuringu, ocenil som, že tento tretí film preskúmal nové územie, takže nebol len opakovaním. Je to kvalitný prírastok do série s dobrou produkčnou hodnotou a oveľa premyslenejšie napísaný ako spin offy. Je to výhra, ak vezmeme do úvahy nemožnú úlohu, ktorú mali scenárista a režisér, aby uspokojili všetkých tých drsných fanúšikov, ktorí vám ani nevedeli povedať, čo sa im páčilo na prvých dvoch conjuringovkách okrem toho, že "to bolo strašidelné". ()

fixaman

S přehledem nejslabší díl celé trilogie. Většinu filmu se člověk nudí a strach se v podstatě nedostaví až do konce. Na druhou stranu je to pěkně natočené a hlavní záporačka baví. Čtvrtý díl si ale doufejme už odpustí. ()

Rockerman

Není pochyb o tom, že i třetí The Conjuring zvedá laťku mého oblíbeného žánru vysoko nad průměr. Samozřejmě "jednička" je nedostižná, ale s "dvojkou" se může směle srovnávat. Zase se jedná o už mnohokrát viděné téma, ale je to natočeno velmi dobře, bez hluchých míst a je se čeho bát! A to je to oč v každém hororu jde, ne? ()

Rathalos

V zajati demonov prichadza po tretikrat,velmi som sa na to tesil,kedze ide o skutocne udalosti,no je citelne,ze uz v tom nema prsty reziser James Wan,co trosku zamrzi,ale ono si to drzi skvelu temnu,strasidelnu atmosferu i napatie,len nejako vymizli lakacky,co je skoda,aj po hereckej stranke je to v poriadku,takze tu jednu hviezdu odoberiem oproti predchadzajucim dielom...:-) ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)