Assassin’s Creed

• Veľká Británia Assassin's Creed (viac)

Usvedčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovoľne vyslobodený z cely smrti len preto, aby sa stal súčasťou storočného boja medzi asasínmi, templármi a španielskymi inkvizítormi. Jeho novým väzením sa stáva tajné zariadenie Abstergo vybavené revolučnou technológiou Animus, ktorá odhaľuje v ľudskej DNA genetické spomienky a tým umožňuje vrátiť sa a prežiť spomienky predkov, ktoré boli doteraz stratené v minulosti. Callum sa vďaka Animusu prepojí so svojím predkom žijúcim v Granade a Seville v období španielskej inkvizície v 15. storočí. Volá sa Aguilar de Nerha a je členom bratstva asasínov, ktoré už niekoľko storočí vedie skrytú vojnu s templármi, svojimi odvekými nepriateľmi. Tajná organizácia asasínov sa zaviazala chrániť slobodnú vôľu ľudstva a snaží sa zabrániť tomu, aby sa templári s pomocou inkvizície zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Raja. A práve tento artefakt je podľa presvedčenia templárov nástrojom na ovládnutie celého sveta. (Cinemart SK)

Daertelon

Nabitá atmosféra, napětí, že by se dalo krájet, filmařské řemeslo hraničící z božským uměním - to hledejte v jiném filmu. Assassin vám nenaservíruje nic nového, nic extrovního, žádný zážitek, padání ze židle, ani vyskakující bulvy. Je to prostě jen film. Kdyby tam nebyl Irons, snad nic by nenasvědčovalo tomu, že se původně mělo jednat o blockbuster. Achjo. 40% ()

jprmusic

Hele mě je jedno, jestli je to podle nějaký hry nebo ne. Zabíjení času tímto způsobem mi je fakt cizí. Každopádně je fakt, že jsem ten film dokoukal až napočtvrtý. A musel jsem se k tomu dost nutit. Je to fakt děsná ptákovina. Marion proč ???? ()

Kimkong

Hry jsem nehrál. Příběh mě smysl nedával. Hledání nějakého jablka s cílem zničit něco co není a tím to zase stvořit. Midlení se ve středověku je celkem fajn. Roboruka a moderna už tak moc ne. Hudba nevýrazná, herci nezajímaví. Příběh nezajímavý. ()

PeterJon

Prišlo mi to príliš krátke na to, aby sa tam niečo výrazné udialo, chcelo to byť strašne veľkolepé, ale pritom nič moc. Priveľa akčných scén a menej pútavého príbehu. Michael Fassbender slabý. Sympaticky mi to ale priblížilo a objasnilo niektoré veci k hre, idem sa do nej pustiť. Prepadák to určite nie je, rád by som bol, keby to pokračovalo. 3*. Michael Fassbender, producent a představitel obou hlavních rolí v jednom rozhovoru neváhal říct, co se na na filmu nepovedlo: „Myslím si, že jsme trochu promarnili příležitost, takže budeme čekat a uvidíme, s čím přijde Ubisoft. Udělal bych to zábavnější, mám pocit, že se film bral až příliš vážně.... Myslím si, že jsou tam tři začátky filmu a to je chyba.“ ()

LeChouan odpad!

Zachtělo se mi oddechového filmu, filmu u kterého se nemusí příliš přemýšlet (nu - přemýšlet u tohoto filmu se vskutku nemusí, tak je možná hodnocení "odpad" nespravedlivé, chtělo by to jednu hvězdu za splněné přání nemyslet). Španělsko mám ráda, středověké Španělsko na vrcholu moci obzvláště, ale tady se mi na něj dostalo pohledu příliš z výšky - oni asasíni až příliš běhají, nejčastěji po střechách vysokých budov; pravda oni nejen běhají, oni také skáčou z co nejvyšších budov nebo (aby to nebyla nuda) šplhají na vysokánské budovy a mezitím vraždí své odpůrce po desítkách. A to vše proto, že hledají jablko (chápu, že chtějí jablko, ono ovoce obsahuje vitamin C, antioxidanty, vlákniny a bůhví co dalšího dobrého pro lidský organismus). Nevím zda jablko najdou - tohle dílko nešlo než vypnout. Až budu chtít zase nějaký film o jablku, tak se raději znovu podívám na Anděla páně 2. ()

Danny723

Jeden z těch lepších filmů podle počítačové hry, ale hra bude vždy lepší než film. Nakonec se příběh, tak nějak ukončil, ale stejně si nemohli odpustit na konec cliffhanger... To by si u těchto filmů podle her mohli odpustit, stejně se jako obvykle druhého dílu nedočkáme. ()

Cortesz

Ty vole, co to mělo být. Hráli ti lidi, co se motali kolem filmu, ty hry? Hvězdy dávám za sem tam pěkně natočenou akční scénu, ale jinak to byl nekonečnej nudnej děs. ()

instageek_cz

Kde se stala chyba a proč nevznikl kasovní trhák startující nové filmové universum? Odpověď nám dávají už úvodní minuty. Vidíme trest smrti, vzpomínky na vraždu matky, sebevražedné myšlenky... Bože, to je ale zk... zatracená temnota!:)) Pokud měli tvůrci v plánu rozjet velkou filmovou sérii, jako že určitě ano, tak šlápli totálně vedle. Tímhle nemohli mladší publikum v životě oslovit. Bohužel si myslím, že to samé platí i pro volbu představitele hlavního hrdiny. Michaelu Fassbenderovi bylo v době premiéry skoro 40, a to je prostě hodně. Já osobně mám herní Assassin’s Creed spojený nejvíc s tím, že je cool. Sakra, to šplhání po budovách, skákání mezi nimi, ta lehkost, ten pocit volnosti, to byla kdysi pro hráče naprostá bomba. A taky Desmond Miles byl cool! Za to Fassbender alias Callum Lynch je... vážný. Všechno je tady tak zk... zatraceně vážný!:)) Ne snad, že by byl „Fassi" špatný. Je to výborný herec, ten jinak než dobře zahrát ani neumí. Ale AC by byla filmová série jako dělaná např. pro Toma Hollanda. Mladý týpek, vede obyčejný život, ale najednou se něco stane a on zjišťuje, že je mnohem důležitější, než si kdy myslel, a že se po něm chce, aby sehrál zásadní roli ve staletí trvající skryté válce... WOW. Respektive je to docela klasika, ale stále funkční!:)) Jenže kdepak, my z nějakého důvodu dostáváme odsouzence na smrt a z téhle ponurosti už nevybředneme. Nepomáhá tomu ani zasazení „asasínské“ dějové linky do éry španělské inkvizice. Pro mě ze strany producentů opět nepochopitelná volba. Neznám snad jediný kinohit, který by se odehrával v těchhle časech. Přitom herní série nabízí tolik atraktivních historických epoch. Ale ono je to podobné i se samotným příběhem. Proč vymýšlet nějaké složitosti, když už to před vámi jednou někdo perfektně udělal?:)) Mohl se vzít děj první hry a 1:1 převést na filmové plátno. Možná to Ubisoft nechtěl, možná to nechtěli tvůrci filmu, nevím. Dalším důkazem zbytečného vymýšlení filmařů je bizarní upgrade Animusu. Zatímco ve hře jde vlastně jen o bílé lehátko, kam si postava lehne a tím je „připojena“ k vzpomínkám svých předků, tady dostáváme složitý stroj, mechanické rameno mávající s člověkem sem a tam, jako kdyby to byla nějaká vymakaná virtuální realita. Ty trikové scény musely stát spoustu peněz, přitom celé tohle soustrojí je úplně k ničemu. Během bitek v minulosti kvůli němu neustále problikáváme do současnosti, abychom viděli,že Fassbender doopravdy nebojuje ve Španělsku 15. století, ale jen máchá rukama do prázdna někde v uzavřené místnosti. V čem to má být pro diváka lepší, to vědí jen géniové z Hollywoodu. Čas, který strávíme s tímhle mechanickým nesmyslem, by se dal využít mnohem lépe. Např. seznámením s některými vedlejšími postavami, které v závěru sehrají velkou roli, a my o nich vůbec nic nevíme. Mohl se víc vystavět jejich vztah k Fassbenderovi, potenciál tam určitě byl. Herní série AC proslula také skvělou akcí, kdy jste se svým hrdinou dokázali čelit přesilám a kosit je efektními, brutálními komby. Na to bohužel ve filmu můžete zapomenout. Akce je sice fajn, je tu několik velmi pěkných scén. Jenže zcela chybí krev, což se dá brát u komiksáren, ale ne u středověké řežby, kde se neustálé ohání meči a sekyrami. Takže to chvílemi vypadá spíš jako secvičený balet než asasínsko-templářský masakr. A teď přichází VELKÉ ALE. Navzdory kritice z pohledu fanouška her jsem se u filmu nenudil, bavilo mě to!:)) Tvůrci se prostě rozhodli ignorovat veškerý už hotový filmový potenciál AC a udělat si to po svém. Myslím, že neměli točit film, ale minisérii ve stylu např. Zaklínače. Bylo by to pomalé, temné, ponuré (+krvavé!). Fassbender by byl drsný hrdina, Jeremy Irons super záporák. Možná bychom tomu nakonec i tleskali. Takhle jde o promarněnou šanci. Hodnocení: 7/10.      ///     Další recenze a zajímavosti nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) () (menej) (viac)

Filmaris

Ďalšia adaptácia, ktorej podstata hernej predlohy nejako uniká. Nejde zas úplne o katastrofu no ako človek, ktorý hral skoro všetky súčasne časti tejto série som čakal viac. To, že je tu zmenený príbeh, ktorý sa nevyskytuje ani v jednej hre by mi nevadil. Ide mi o prevedenie a spracovanie príbehu, ktorý sa dal vďaka istým herným aspektom krásne využiť.  Nestalo sa, film si ide vlastnou cestou, je tu kompletne zmenený animus systém, máme tu assassina, ktorý sa neukázal v žiadnej hre a PG-13 akciu. Akcia by sa možno zaobišla aj bez krvi, no práve kvôli absencií krvi bitky so zbraňami nevyzerajú veľmi dobre a pripomínajú skôr cosplayerov, ktorý medzi sebou zápasia s umelými zbraňami. Čo sa mi ale páčilo bola kamera, veľmi vydarené parkour, freerunning sekvencie a kaskadéri, vďaka ktorým vyzerajú tieto scény realisticky a prirodzene. Vizuálne efekty a celkovo spracovanie mesta a prostredia v minulosti pôsobilo veľmi dobre. Herecké obsadenie bolo tiež veľmi dobré a na úrovni. Hlavne ma potešil Michael Fassbender ako assassin Aguilar, ktorému to dosť pasovalo a spolu s jeho stunt doublelom Damienom Waltersom odviedli kus dobrej práce. ()

shaacul

Tento film osciluje někde mezi 2 a 4 hvězdami, nakonec dávám za slabší 3. Pokud film padne do 15. století a je plný akce, jde hodnocení nahoru, ve chvíli kdy se vrací do současnosti a postavy začnou mluvit kvalita rapidně klesá. Konec na diváka mrkne s tím aby chtěl další pokračování v současnosti, za mě raději ne. Poměrně mě překvapila nihilistická mantra kterou už do malého Fassbendera tlačila jeho matka. Nevím jestli chci od podobného typu filmu silné "poselství", jeho myšlenka není špatná, ale vzhledem k tomu jak jí film divákovi předkládá působí spíž směšně a odpuzuje. Chybí mě jakýkoliv náznak humoru, jakýkoliv náznak plíživé akce, chybí víc středověku. Přestože je ve filmu velká stopáž určena pro uvedení do děje a seznámení s postavami, musíme se co se týče templářů a assasínů vystačit s úvodními titulky a co se týče hlavní postavy tak o ní také v podstatě nevíme nic. ()

baclajean

Hru som nikdy nehral, takže som do kina šiel s čistým štítom. A musím povedať, že som unesený. Unesený úžasnou hudbou, ktorá sa niesla celým filmom. Príbeh a spracovanie tiež na vysoko kvalitatívnej úrovni, herecké výkony temer bezchybné. Efekty nezaostali za očakávaniami, no skrátka hodné každého jedného centa za vstupné. Ten soundtrack musíte mať. ()

Merwin

Jsem fanoušek herní série. Pokud se informujete kdekoliv o herním příběhu jednotlivých dílů, zjistíte, že to bylo zfilmovaný ve stejném duchu. Žádný špatný scénář jsem neregistroval, Víte ono nesmíte od filmů podle herní předlohy čekat Stanislavského. Ale chápu, že kdo nehrál hru, tak se ve spoustě věcí nechytá. Hra má stejnou atmosféru a příběh jako tenhle film. Nic není pravda, vše je dovoleno. ()

LordArthas

Panic ve světě Assassin Creeda...I přesto jsem chápal krásně zápletku, výborná akce a scenérie. Za mě určitě druhý nejlepší film dle herní předlohy a velice příjemné překvapení na závěr roku. ()

-VINCE-

Hra skvělá, film nic moc. Myslím, že potenciál jaký AC má nebyl vůbec využit. Stačilo být v kůži assasina 3/5 filmu místo 1/5. ()

7suede7

Urcite je to najlepsi film podla pocitacovej hry. Pokusim sa odmysliet celu konsoiracnu myslienky tejto hry. Prva polovica filmu funguje. Potom nastane zlom a velky chaos. A dynamika upada... skoda neuvyuziteho potencialu pre hudbu ()

Tomate

Ako všeobecný fanúšik hier som bol v očakávaní. Aj som si poctivo jeden AC zahral aby som sa trochu vžil do tej mytológie. Čiže nie som nejaký ortodoxný k tejto veci a ono to bolo fajn. Výprava, hudba, kostýmy, akcia podľa mňa na jednotku. Obsadenie by bolo tiež ale Brendan Gleeson mi tam prišiel strašne zbytočný a kľudne mohli dať aj menej známeho herca. Asi boli zvyknutý robiť hry takže scenár nemal veľa pozornosti. Ale v podstate sa to dalo, ten príbeh tam bol len tak na chuť hoci na konci Ubisoft dostál svojmu menu a na čo to vlastne všetko bolo dobré sa dozvieme v DLC (coming soon) ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (viac)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)