Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Arsenal83

Veľmi priemerný film, zábavy tak za detskú hrsť, funkčného humoru snáď ešte menej. Príde mi to, že tie scenáre píšu ľudia, ktorým zmysel pre humor zobrali už v kolíske. Chcelo to vyzerať ako nejaký Indiana Jones, ale vyšiel z toho len malý, ustráchaný Indiánik. ()

Chrustyn

Další z průměrných zpracování úspěšné videoherní série. Uncharted je ideální materiál pro film, jelikož už jeho videoherní předloha byla takovým interaktivním filmem. Stačilo, tak relativně málo k tomu, aby vznikl opravdu dobrý film. To se bohužel nestalo a přestože se nejedná o průser, vzhledem k tomu co předloha nabízí, je to velká slabota s nesympatickými hrdiny a jednou slušnou akční scénou. ()

SeBig odpad!

Prosím už nikdy víc. 62% naprosto nezasloužených. Kdyby to neslo jiný název, možná bych nebyl tak dotčený, ale tohle je prostě k zblití! Držtička Holland.. proč?! ()

korbitch22

Miluju dobrodružné filmy ve stylu Indiany Jonese a z herní série znám pouze čtvrtý díl, takže jsem měl postavy celkem v malíku. Jak moc jsou fanoušci herní série rozladění nebo spokojení je spíš otázka na mého bratra, který je do série maniak. Mě osobně pobavila ta dobrodružná stránka a při sledování jsem si okamžitě uvědomil, jak moc se vlastně těším na třetí Lovce pokladů, na druhou stránku je scénář tak strašně hloupý, až jsem se místy musel plesknout přes plešku. Do podzemní tajné komnaty po Římanech je vidět z kanálu, poklad v lodích je v obří díře ve skále, kterou by za staletí prozkoumalo asi tak 600 tisíc dobrodruhů a turistů a poklad by dávno našel náhodný kolemjdoucí. Ehm kolem plující chcete li. Hlavní záporák popravený trasngender opicí ještě před tím, než cokoliv předvede. Nehodná role jména Antonia Banderase. Sully je sobecký kokot takže nemá šanci na jakékoliv sympatie. A co se týče obsazení hlavní role naprosto souhlasím s hláškou Sheldona Coopera...Tom Holland není rozhodně lepší volbou na Nathana Drakea než roztomilý dareba Nathan Fillion. Holand je pubertální dřevo a nevěřím mu jedinou větu, jestli on je Drake, já sem princezna z Walesu. Ptákovina s hloupým scénářem a castingovým failem hlavní role, bavila mě pouze ta dobrodružná část, jelikož je to jeden z mých nejoblíbenějších žánru a na páteční propršený večer s kocovinou to zabavilo. Ale spíš mám chuť dohrát čtvrtý díl série na PS než bych si takový sterilní brak pustil kdykoliv znovu. 60%. ()

Stanislaus

Počítačové hry jsem nehrál, tudíž nemohu v případě filmové adaptace Uncharted porovnávat. Po většinu stopáže jsem si ale říkal, jak je ten film neuvěřitelně pitomý - v dobrém, ale i špatném slova smyslu - jelikož se v něm většina scén děje prostě jen tak, aby se (vůbec) něco dělo. Uncharted nepostrádá akci, ani napětí, bohužel ale ani spoustu nelogických momentů - kdo ví, jestli to ale nebyl tvůrčí záměr. Sekvence s loděmi měla říz, zatímco scéna s letadlem byla over the top. Herecky, nebo spíše "herecky" mě nejvíce (a to i na tak malém prostoru) uspokojil pan Fousek. Ve výsledku je to blbinka srovnatelná s Larou Croft, tak akorát na jedno zhlédnutí. Závěrečný "cliffhanger" zaváněl pokračováním, budou-li peníze. ()

Darneth

Hry miluju, ale tohle je fakt neuvěřitelně debilní, směřovaný snad pro úplně vydlabaný publikum. Kéž by se to natočilo do roku 2005, to by byl panečku odvaz a mohl se hrdě postavit vedle Indyho. Nepochopím že zrovna Sony tuhle hlínu mohlo odklepnout. ()

BMW12

Na film jsem byl velmi natěšený. Hru jsem sice nehrál, ale díval jsem se na Let's Playe na youtubovém kanálu petangames a velice se mi ta hra líbila. Ve filmu hrají moji oblíbenci Mark Wahlberg, Antonio Banderas a také Tom Holland, takže o to příjemnější bylo se na film dívat. Tvůrci se snažili být aspoň trochu věrni předloze, je tam spousta situací podle hry. I když to není úplně přesné a aby tam bylo všechno, to by musel mít film minimálně 4 hodiny. I tak mě to ale bavilo, tvůrci si s tím dobře poradili, i když jsou vidět mezery. Na hru se to však nechytá. ()

honajz

Dal bych 4 hvězdy, nebýt to laděné do teen podoby, protože jinak nápad je fajn, potenciál to má, způsob, jak se navzájem všichni zrazují, mi přišel jak ze života, má to fajn triky, zvláště s těmi loděmi a vrtulníky nebo když vás holka srazí autem v letadle, dokonce tu dost dobře zahrál Banderas padoucha, jen mohlo být víc hlášek, puberťák méně nesmrtelný, pátrání více indianajonesovské, když už na něj odkazují i přímo, některé scény se snaží být spíše bondovské (ve stylu, než to zkazili Craigem), ale taky to malinko pokulhává. Ale celkově mě to bavilo a pobavilo a neměl bych problém vidět to znovu, myslím. ()

TheEvilTwin

Herní předlohy jsem nehrál a neviděl, takže hodnotím jen film samotný a musím říct, že určitě nejde o takový průser, jak si herní fandové stěžují - naopak je Uncharted poměrně obstojná zábava na styl Lovci pokladů, která má slušné tempo, dostatek akce i barvité scenérie a ani Tom Holland mi nepřišel špatný, jak ostatní avizovali. Abych jen nechválil, své mouchy film určitě má, zejména pak v logické stránce a osobně bych uvítal více pastí, hádanek a pátrání jako ve zmíněných Lovcích pokladů a obecně bych si s nápady více vyhrál a udělal je zábavnější, ale to je asi jen mé zbožné přání. Výsledkem je úplně vpohodě uspokojivá dobrodružná mela, která dle ohlasů fandy herní předlohy moc nepotěší, ale pro nás ostatní je to víc než dostačující. ()

HellFire

Videoherní předlohu neznám, takže nemůžu přirovnávat. Už z obsazení je ale jasné, že tady se hraje spíš na star power (i když zrovna nemehlo Wahlberg svou roli úplně prošustroval... jakoby tajně prahl po hlavní roli a dělat mu poskoka o x let mladšímu kolegovi mu bylo proti srsti), než na uspokojení fanoušků. Studio očividně doufalo, že na film přijdou hlavně mladé divačky, okouknout Hollanda, který se stále veze na úspěchu Spider-Mana, ale mimo MC franšízu se zatím ne a ne prosadit. Jenže za kamerou seděl rutinér Fleischer, takže výsledek je hodně tuctový. Stačí se podívat na pár klipů ze hry a každému je jasno, že tady se především šetřilo. Akčních scén se dočkáme celkem dost, ale předehra je často velmi pochybná. To samé se dá říct o hledání pokladů. Jako kdyby se čtyřem!!! scénáristům nechtělo moc přemýšlet (dobrým příkladem je scéna, kdy borka ukradne Nathanovi kříž z batohu, ačkoliv se k němu ani nepřiblíží. Buď rejža očekává, že hloupý divák nebude klást otázky nebo se jednoduše šetřilo na stopáži a tenhle záběr vystřihli). Uncharted jednoduše nemá nic, co by mě vyloženě zaujalo. Sony rozhodně doufalo že z Uncharted udělá další dojnou krávu a i když úspěch v kinech jakýs-takýs byl, rozhodně čekali víc. Mimochodem, že jde i na ploše pár minut zahrát velké divadlo, dokazuje tenhle klip. Nathan Fillion do role sedne jako poklice na hrnec, ale holt je moc starý a hlavně komerčně nezajímavý. ()

ARI50

Hrozně jsem se těšil, herní série je dokonalá, a jako fanoušek skvělých her jsem se nemohl dočkat. I když jsem se k tomu dostal hodně pozdě, je to pro mě celkem zklamání než jásot. Mark mi nepřišel tak skvělý jako ho z nám z jiným filmu, což je škoda protože on umí pobavit. Tom byl moc mladý a nezkušený na roli Drake. Sem tam prošel nějaký vtip, sem tam se objevila slušná akce, a jako samotný příběh to bylo strašně rychlé a bez nápadu což je škoda. Jednoduchý dobrodružný film o lovci pokladu. Pokaždé co přijde herní pecka na plátna jsem nedočkavý a dlouho čekám a musím si to vychutnat dvakrát v krátké době jestli náhodou nezměním názor. Jediné co se asi zatím nejvíc povedlo je NFS. Čím dál víc gravitace ve filmu neexistuje, čím větší nereálnost tím asi větší zážitek, nevím větší zklamání tam je, jsou filmy kde mi to ani nevadí a dokážu si danou akci užít ale začínám pochybovat jestli ono šílené kousky jsou to pravé, pokud se dočkáme pokračováni doufám a věřím že se hodně změní. Co se týče hádanek a pasti hodně slabé, akce letadlo strašně bolestivé na oči. Na film se koukalo pěkně ale prostě mi tam chybělo něco abych byl ohromený a užil si to neskutečně. ()

Jenda

Další generická akční blbost s tupým scénářem, která je přeplácaná CGI, kde neplatí fyzikální zákony a "meh" hereckými výkony (jakkoli jsou to áčkoví herci). Chtěl bych natřít i Wahlberga - přijde mi že je výrazivem na cestě k Jasonu Stathamovi. Nakonec herecky nejzajímavější byl Banderas, ale ten zas neměl skoro prostor. Hudba mi připomínala scénu z Forgetting Sarah Marshall, kde Segel produkuje hodiny podzvuku k tv seriálům. Od jedné hvězdy film, který mě zprudil už v prvních 20 minutách, zachránila alespoň část v Barceloně, která jakž takž koukatelná... Všechno tady křičí rutinou. Tohle mít pokračování pravděpodobně nebude... a pokud ano, tak mi to bude fuk. ()

luka4615

Jsem touto herní sérií nepolíben (Xbox fan right here), tudíž veškeré mé dojmy a poznatky pramení primárně z tohoto počinu. Uncharted není vůbec dobrý film. Počínaje nesympatickými postavami a konče u okatě digitální akce, to všechno prostě působí mimořádně odfláknutým dojmem. Přičtěte si k tomu i extrémně naivní scénář, v němž je zřejmě zcela normální, že do tajné místnosti s pokladem lze nahlédnout z ulice kanálem a dostanete něco, co ani z poloviny nevyužilo svůj potenciál. Nicméně abych Uncharted jen nehanil musím uznat, že rozmáchlá scéna volného pádu z nákladního letadla působila víceméně solidním dojmem a dobře se na ní koukalo. Avšak ani tento aspekt nezabrání tomu, aby se Uncharted nepropadlo do pomyslné studny filmové průměrnosti a zapomnění. Je to vážně veliká škoda, jelikož kvalitní snímky z dobrodružného ranku se dnes objevují pouze vzácně. No, ale vypadá to, že si na nějaký další ještě drahnou chvíli počkám. „Nuns. Why is it always nuns?“ ()

Lucasion

Sic Parvis Magna aneb „velké věci z malých začátků“. Filmové Uncharted se plánovalo léta a nemělo vůbec lehký start. Ostatně na filmové adaptace videoher se můžete opravdu těšit, anebo vůbec nic neočekávat. Těch kvalitních zpracování bych ostatně spočítal na prstech jedné ruky. A stále si nejsem jistý, jestli Tomb Raider se mezi ně vlastně řadí (ten původní s Angelinou samozřejmě). Uncharted je milovanou značkou od Sony a jistě právě ona přesvědčila nemálo hráčů ke koupi Playstationu. Přitom Nateova cesta začala už na Playstation 3 v roce 2007. Od té doby byla zremasterována a dočkala se třech pokračování. A jednoho spin-offu. A pokud jste měli doma kapesní PS Vitu, tak jste si mohli zahrát ještě jeden kousek. Zcela upřímně si myslím, že právě dobrodružství Natea žádnou filmovou adaptaci nepotřebuje. Hry jsou natolik dynamické a filmově vyprávěny, že se do nich hráč ponoří velmi snadno. Navíc díky skvělé hratelnosti, příběhu, postavám a hudbě je radost si je zahrát i dnes. Tak či tak, v Sony mají jiný názor. A jelikož se na náš řítí i seriálová adaptace Last of Us, je nutné abych se s touto skutečností vyrovnal. A to ostatně velmi rychle, vzhledem k tomu, že Sony si pořídilo přímo filmové studio a právě její dvorní hry by mohly poskytnout tunu materiálu pro filmové fanoušky. Ovšem jestli tohle chceme je otázka na jiný text. Je mi jasné, že nepotrvá dlouho a záhy uvidíme plakáty na filmové adaptace jako God of War, Horizon či nedejbože Bloodborne. / Příběh začíná pěkně zostra a přinese onu vynikající scénu s letadlem ze třetího dílu. Upřímně tvůrcům tleskám, jak dobře se povedlo tuto scénu přenést na filmové plátno. Ovšem je to pouze vrchol ledovce a my se musíme vrátit do minulosti, abychom poznali mladého Drakea (Tom Holland). Ten má téměř totožný origin jako jeho herní jmenovec, ale i tak se odlišnosti najdou. Je tedy nutno podotknout, že film kombinuje scény z několika her, a i když si nejvíce půjčuje z posledního dobrodružství, tak i tam mnoho pozměňuje. Tvůrci tedy záměrně předkládají svoji vizi příběhu a zrození mladého dobrodruha. Ničemu to nevadí, a nemyslím, že by skalní fanoušek ohrnoval zbytečně nos. Nate je Nate, a dokáže se vykecat z každé situace. Není to jinak ani když pozná Sullyho (Mark Wahlberg). Ten mu nabízí únik ze všedního života. A co víc, nejen, že mu slibuje život, po kterém vždy toužil, ale také záchranu jeho bratra Sama. "Oh crap!" Příběh se rozvijí a i když chvilku trvá, než se dostane do správné akce, lokace a charaktery to snadno kompenzují. Nebudu tak z příběhu už popisovat nic. Ostatně byste taky o hodně přišli, kdybych vám vše vyžvanil. Filmové Uncharted by si leckdo mohl splést s Lovci pokladů 3. Také se zde cestuje, hláškuje, rozplétají se záhady a hledají poklady. Ovšem, je to taky Uncharted! Přesto i když v tomto žánru nyní prakticky není konkurence, tak filmu nejde nevytknout jednoduchost hádanek. Ačkoli všechny podobně laděné filmy (a třeba i Šifra mistra Leonarda) mají nějaké hádanky či překážky v cestě za pokladem, nikdy mi to nepřišlo jako tak moc okatá urážka divákovy inteligence. Hádanky v kostele jsou skutečně triviální a jakmile se postavy mezi sebou začnou domlouvat a poukazovat na očividné stopy, je mi trošku mdlo. Neberte mě špatně, nechci žádné geniální hlavolamy. Ale v momentě, kdy filmoví hrdinové hledají cestu s klíči v ruce a odhalí „očividně“ díru na klíč, přijde mi až zarážející, že na sebe všichni tři musejí pohlédnout se slovy „to vypadá jako dírka na klíč“. Zbytek by se dal i snadno přehlédnout. Nutno přiznat, že příběh neztrácí šťávu ani tempo ve vyprávění. Jakmile se ocitnete za polovinou délky, tak se film velmi příjemně rozjede. Obsazení je vždy velký otazník. Někomu sedí, někomu naopak ne. Kupříkladu Mark Wahlberg je mnohými milován a nejspíš i stejnou měrou nenáviděn. Faktem je, že vždy Mark hraje stejně. Ani Sully není výjimkou a Mark ho hraje jako správného pacholka. Z počátku má pramálo společného se Sullym, kterého znáte z her. Ovšem jakmile film plyne, tak se Mark čím dál více stává Sullym jakého chcete. Antonio Banderas byl skvělou volbou pro padoucha - jeho exotický šarm je k nezaplacení. Pak o to více zamrzí jeho sidekick, který je bohužel více upřednostňován. Zkrátka tvůrci chtěli také svojí Nadine ze čtyřky. Tady se jim to ne úplně povedlo. No a Tom Holland. Myslím, že jednou ze sebe sloupne nálepku Spideyho, ale teď je zkrátka ještě brzo. Na druhou stranu Nate a Peter jsou vlastně docela charakterově podobné postavy a obě hláškují a obě se vykecávají ze situace. Tudíž bych řekl, že všeobecná kritika není příliš na místě. Bohužel filmového zpracování s jeho dabérem jsme se nikdy nedočkali. I když by to jistě mohlo být zajímavé před lety vidět filmové zpracování s Nolanem Northem. One last time… Jak to tedy dopadlo? Myslím, že filmové adaptace her jsou zkrátka na vzestupu, ať se nám/mi to líbí nebo ne. Uncharted bych řekl, že je vlastně dobrým krokem vpřed, protože dokázal chytit atmosféru mladého Nathana i jeho univerzum. Finále je správně akční, velkolepé a odzbrojující jako hry. Navíc v posledních dvaceti minutách se dočkáte podobného pocitu jako u poslední scény Tomb Raidera s Alicii Vikander. I když se nemohu zbavit pocitu, že filmu nejvíce vlastně škodí jeho název, a jako Lovci pokladů nebo Hledání pirátského zlata… Či jakýkoliv jiný název by filmu vlastně prospěl více. Tak musím říct, že film jsem si vlastně neskutečně užil a je velmi příjemnou popcornovou zábavou. A taková tu dlouho nebyla! Navíc má film neskutečné množství odkazů na hry, Naughty Dog a jedno velmi nostalgické překvapení. Buka Pintu! (80 %) () (menej) (viac)

Morholt

Tohle může zaujmout snad jen fanoušky hry, nebo někoho, kdo je nepolíbený Indiana Jonesem a dalším podobně laděnými filmy. Pro mě to jen další z desítek záležitostí, které se zabývají lovic pokladů, která nepřináší ale vůbec nic nového příběhem počínaje a akcí konče. Nicméně film tak nějak šlape a nenudí, což je asi maximum, co může nabídnout. Herecky to vyšlo tak nějak napů, přičemž prim hrála mužská část castingu. Celkově snadno zapomenutelný průměr. 50% ()

Lacike

O niečo menej digitálne ako Red Notice (vidno, že občas vyšli zo štúdia a natáčali v exteriéroch), ale inak rovnaká sterilita. Postavy sú nezaujímavé (to chce Holland v každom ďalšom filme poskakovať jak Spiderman? Banderas tragédia, už by potreboval fakt dobrú úlohu), príbeh nefunkčný (bambilión prvá vykrádačka Indiho, ale bez štipky atmosféry) a akcia nudná (a je jedno či digibordel s ok trikmi alebo niečo reálne). Toto asi fakt bude baviť len fanúšikov tej videohry, o ktorej by som nebyť filmu nikdy nepočul a nemám najmenšiu šajnu jak vyzerá. 4/10. ()

ScarPoul

Hry mám veľmi rád. Naozaj veľmi. Film si síce berie esenciu a vďaka tomu je nielen pozerateľný, ale aj zábavný, ale ako keby tvorcovia zabudli, že niektoré veci skrátka treba držať trošku pri zemi ( aj napriek tomu o aký žáner sa jedná). Čím bližšie sa blížime k finále tým viacej sa odpájame od reality a sviežosť nahrádza tradičná šablóna. Koniec je kvôli tomu utrpením. Oceňujem chémiu Hollanda a Wahlberga. Ženské osadenstvo ale nespĺňa prototyp silných žien, ako je tomu v hre. Ich charaktery mi prídu nezaujímavé a do počtu, hoci majú v univerze svoje miesto ( minimálne Chloe). Sophia Ali ju ale hrá veľmi ťažkopádne. V zásade taký pozerateľný priemer, ktorý ale neprináša nič zaujímavé ani nové. Podobný feeling som mal s novou Tomb Raider. Fleischer je v zásade veľmi neoriginálny režisér - len má šťastie na zaujímavé látky. ()

GeusX

Počítačovou hru neznám. Film je vizuálně povedený, bohaté na triky ve velmi dobré úrovni, po rozvláčnějším začátku to i vcelku odsýpá. Originalitou však nepřekvapí, pirátská finálová akce nestačí. Za Indiana Jonesem to pokulhává hlavně v zábavnosti a především v charizmatu hrdinů (Na Indiana Jonesovi jsem vyrostl a to už překonat ani nelze. Tak, asi tak.) Celkový dojem? Fajn, viděl jsem, ale nenapadá mne důvod, proč bych si UNCHARTED měl pustit někdy znovu. Možná už začínám být víc náročnej. Holt musím, abych všemu nedával 4 hvězdy :-)  67% (viděl jsem: 1x cz, dvd) ()

Marcos22

Uncharted je adaptací stejnojmenného videoherního hitu se "spíďou" v hlavní roli. Snímek má nejblíže k Turteltaubovým Lovcům pokladů, jen akce zde diváci dostanou podstatně více. Té však chybí větší variabilita, a po čase začne nudit, pozornější jedinci si navíc uvědomí, že mnohé z akrobatických prvků již viděli v jednom z Hollandových Spider-manů a chybí tomu jakýsi punc originality. Vyjma vyloženě nepovedené, rotřesené a uměle působící bojové CGI scény v letadle, vzdávající holt sedmnácté kapitole hry Uncharted 3: Drake´s Deception, jsem se do děje příjemně ponořil a film si užil. Vyjma poctivě vytrénovaných břišáků Toma a průměrného příběhu od Uncharted víc nečekejte, mohli byste být pak zklamáni. Jako promarněný potenciál vidím absenci většího rozvinutí linky mezi Nathanem a jeho bratrem. Velká škoda, že to s plánovaným "WOW EFEKTEM" letadlové scény dopadlo tak nešťastně, vedle legendárního Nolanova únosu letadla z filmu Temný rytíř povstal tak působí značně amatérsky. Většině akcí zde chybí právě kulervoucí vygradování. Suma sumárum, něco mezi dvěma a třemi hvězdami, jelikož jsou obecně dobrodružné snímky ve stylu Lovců pokladů / Indiana Jonese / Expedice: Džungle mému srdci blízké, přikláním se ke třem hvězdám. 🙂 (10.02.2022) ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)