Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Muel

| Sony Pictures | Tu ide čisto o prístup. Ak čakáte nového Indyho s opulentnými akčnými scénami (mysleno nápaditými a premyslenými), charizmatickými hrdinami s chémiou ako z iného sveta, tak to vás tu čakajú popáleniny 4. stupňa. Sklamanie ako hrom. Ale ak sú vaše očakávania na bode mrazu ako v mojom prípade, je to ok film. A síce, strašne veľa vecí v tomto filme nefunguje, je preto pomerne zarážajúce, že mi to utieklo tak rýchlo bez ujmy na psychickom zdraví. Holland v pohode, Wahlberg misscast ako bič. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

majec4

Predlohu som nehral, no ako film ma to extra nezaujalo.  Akcia sice bola, ale skoro vsetko to bol digital. Divne mi prislo ze do tej tajnej miestnosti videl z ulice, iste by to bolo nedotknute neviem kolko rokov. Cakal som taku modernu verziu Indiany Jonesa, no toto bolo mozno z polovice tak zaujimave.  Neviem ci to je samotnym Hollandom, lebo neveril som mu to velmi. Ani ostatne postavy ma extra nezaujali, mozno len Banderasov zaporak (a zloba Braddock :)), ale prislo mi ze mal dost malo priestoru. Jasne, z deja chapem, ze asi preco, no aj tak to zamrzi. Takze som ostal kustik sklamany. No nejaka ta instatna zabava tam bola, takze nepotopim to. Na jedno pozretie nikomu neuskodi. ()

JK-Stinger

Přiznám se že ani herní sérii jsem nehrál, protože nejsem a nikdy nebudu PS hráč, ale tématicky mě film hodně lákal a asi jsem měl moc velká očekávání. Chemie herců na bodu mrazu a když ani hlavní postavy nevykřesají sympatii u diváka, tak už to jde vážně do kopru. Spousta nelogických a laciných věcí mě štvala celý film, ale to vyvrcholení s létajícíma loděma už jsem fakt nevydejchal a jenom za to šly dolů počítám tak dvě hvězdy z hodnocení. Tohle se fakt nepovedlo, bohužel... ()

Cartmof

Uncharted je dost zajímavý film. Není to žádný nominant na Oscara, ale zároveň bych ho hned neházel do popelnice. Ano, s předlohou se liší víc než by u adaptace bylo zvykem, ale i přesto jsem byl schopen si film užít. Když jsem na něm byl v kině (bylo to v Dubnu, pokud se nemýlím), tak jsem z kina odcházel s rozpurným názorem. Ještě ten den jsem si v JRC Všechny hry z této série koupil a řekl si, že až je všechny dohraju, tak se na film podívám znova a užiju si, jak si s původním příběhem vytírá koncák. No, teď jsem tady. Dohrál jsem všechny hry, kde je hratelnou postavou Nathan Drake a Lost Legacy mám rozehrané. Film mám za sebou a musím říct, že jsem si ho užil ještě víc, než když jsem ho viděl poprvé. Z části to určitě bude kvůli tomu, že jsem teď pochopil většinu easter eggů, které ve filmu jsou a namísto toho, abych to zkritizoval za to, jak to s předlohou nemá nic společného jsem došel k závěru, že to je vlastně nový pohled na celou tuhle sérii. Film si bere zápletku ze 4. dílu, ale momenty a postavy si bere z jiných dílů. Např. scéna z letadla je z 3. dílu a Chloe Frazerovou potkáváme poprvé ve druhém díle. Celkově se nám tu trochu mýchá samotný origin Drakea, který se se Sullym (jehož casting neschvaluju ani já) seznámí úplně jiným způsobem, než ve hře, přičemž tady byl trochu odfláknutější. Akční scény jsou po většinu času přehledné, což je u akčního filmu celkem vzácnost. Absolutní zklamání je i na podruhé Antonio Banderas, jakožto záporák. Ani si nepamatuju, jak se jmenovala jeho postava, která zde má rodinné spory, které děj zbytečně odklánějí od hlavní a zajímavější linky s pokladem. Pokud jste hrály hry, věcem, které se neschodují s předlohou najdete habaděj. Pokud jste hry nehrály a máte chuď na nějaký béčko, směle do toho! ()

Massaro74

Celkem povedená akční "hledačka ztraceného pokladu", tentokrát s M. Walberkem a T. Hollandem. Slušný a poutavý příběh, spousta akcí a stříleček. Hru jsem nehrál, takže nemohu srovnávat. V závěru to vypadá na pokračování, tak snad se povede... ()

Aurus

Ok na tento film jsem šel do kina až teď kvůly tomu že tohle město kde žiju tento film daly až od 16.2. ale zas tento film pro mě ani náhodou sklamání není. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je skvělá, akce tu je vážně skvělá, lokace jsou zájímavé a skvělé a kamera filmu je fakt super. Tento filn je prostě super a jestli bude dvojka (doufám že bude) tak na to do kina zajdu a už se těším. Za mě 8/10. ()

godycz odpad!

malem jsem se ukousal nudou a to mam vsechny dily poctive odehrane, mam rad wahlberga, spiderman mi nevadi a playstion miluju. ()

molcan2

Nuž, Tom Holland nevyzerá a ani neznie ako Nathan Drake, takže od začiatku rana do tvare. Horší castingovy prúser už je len Marc Walberg ako Sully. Jediným príjemným castingom bola Chloe, ktorá vyzerala pekne a bola vo svojej úlohe skvelá. zdá sa, že chceli skombinovať všetky Uncharted hry v jednom filme a opäť to zlyhalo. Naozaj dúfam, že sa zastavia pri tomto a nezmenia to na sériu 4-5 filmov. ()

dannyyy

Herní série Uncharted byla strhující a velmi zábavná. Mám na tuto herní sérii jen dobré vzpomínky. O filmu to ale říci nemohu. Hra měla skvělý příběh, postavy, akci a humor. Film toto vše postrádá. Bohužel hlavní dvojice mně vůbec nesedla, chyběla tam ta chemie mezi nimi, tak jak ve hře fungovala dokonale. Kdo hru nikdy nehrál, tak to ani nepostřehne. Natočeno to bylo ale hezky, ale v dnešní době takový standard. Celkově jsem zklamaný a dávám velmi slabé tři hvězdy. Snad pokračování bude o něco lepší. Doporučuji se podívat na kraťas Uncharted (2018), který by byl skvělou podívanou bližší herní sérii. ()

vito_corle

Uncharted patří mezi mé oblíbené hry, a tak jsem si film nenechal ujít. Když oznámili, že Nathana bude hrát Holland, byl jsem zklamaný. Neuměl jsem si ho představit. Ale pavouk překvapil a zužitkoval tu pavoučí hybkost. Film měl spád, nenudil a nebyl jen přefilmovanou hrou. Co naopak bylo až moc rychlé byl konec záporáka. A místo něj nastoupil nový zjev.  Co mě potěšilo, byla hudba ze hry a dokonce se filmem prohnal dabér počítačového Nathana. Za mě 4 hvězdy. ()

Chundys

Jelikož jsem hrou absultně nepolíben, tak jsem si film náramně užil. Chemie mezi herci funguje na jedničku a dobrodružství je tu taky dost, takže krásná filmová jednohubka! ()

Pidzey

Klasická dobrodružka o hledání pokladu ala Indiana Jones. Tyhle filmu mám rád. Člověk si u toho odpočne. Jako většina takových filmu se ani Uncharted nedá brát moc vážně. Je tu spousta věcí co nedávají smysl. Co jsou nevyužity, nebo mimo předlohu. Hlavní fail vidím v obsazení maximálně charismatickeho Banderase a totálně ho nevyuzít. Mohl z něho být úplně dokonalí padouch nejen tohoto, ale případně dalších pokračování. ()

Lucretius

Problém Uncharted je, že k onomu standardnímu podkladu soudobého akčního blockbusteru nepřidává nic navíc, nic svého (narozdíl třeba od Kingsmanů, či lepších marvelovek). Holland je jako vždy ok, ale to je tak celé. Jsem zvědavý kdy filmaři konečně pochopí, že videoherní naraci prostě do filmu přímočaře přenášet nelze. Je možné si brát její formální prvky, ale analogický prožitek z vyprávění by šel dosáhnout snad jen s použitím nějakých experimentálních metod, 2,5. ()

P.J.2

Nečekal jsem nic a dostal jsem hodně! Rozhodnutí, které jsem pokládal za špatná (obsazeni, prequel) se ve výsledku ukázaly jako poměrně moudrá a výsledek možná pobaví neznalce předlohy ale skoro jistě potěší fanoušky. Film si bere od každého dílu něco ale nejvíc "vykrádá" čtvrtý, což vůbec není na škodu. Obsazení je sympatické, Wahlberg je s postavou Sullyho trochu mimo ale to se v potenciálním druhém dílu může změnit. Pořádné akční scény jsou tu dvě ale jsou správně herně přepálené. Za mně rozhodně velká spokojenost a s chutí si to klidně dám ještě jednou a za dvojku bych byl rozhodně rád. Jediné co mne napadá je fakt, že v rukou skutečně kvalitního režiséra by se z toho mohla vyklubat ještě větší bomba, na druhou stranu je pro mně Uncharted jedna z nejlepších herních adaptací. ()

Kopi1

Lehce nadprůměrný film o hledání pokladu, který překvapí pár scénami ve vzduchu, ale to je asi tak vše. Dialogy průměrné, hádanky nebyly moc záživné a akce průměrná. Film hodně táhne Tom a chemie mezi ostatními, protože na příběhu mi moc nezáleželo, protože už jsme to vše tak nějak viděli. Ztráta času to není, ale nic nového kromě scén s letadlem a loďmi film nepřináší. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)