Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (122)

Po stopách Beth (2014) (S05E06)

Mohlo jít o podobně nudnou záležitost, jako byla dvanáctá epizoda čtvrté řady, ale namísto Beth tady vystupuje postava Carol a rázem bylo všechno mnohem zajímavější. Tentokrát jsem se nenudil, ani neotravoval. ()

Kríže (2014) (S05E07)

Rickova skupina mění za použití všech dostupných prostředků Gabrielův kostel v pevnost. Daryl se vrací s posilami do Atlanty, aby se pokusil zachránit Carol a Beth, ve městě Rick představí ostatním svůj plán, Tyreese však předstoupí se svým návrhem a Daryl ho podpoří. Situace u seržantova oddílu by se zatím dala vyhodnotit jako nedobrá, skupince dochází pitná voda, Eugene je stále v bezvědomí a seržant balancuje mezi netečností a zuřivostí. Mezitím se v Atlantě dává do pohybu Tyreesův plán a zdá se, že vše půjde hladce, ale... ()

Coda (2014) (S05E08)

Osmou epizodu nemůžu hodnotit jinak než kladně, nebyla to žádná vata, všechny akce byly pro příběh přínosem, oceňuji i hezky vystupňovaný závěr s výměnou slonoviny za eben, jen se mi, bohužel, potvrdilo mé tušení, že měli nechat sežrat toho neskutečně otravného flanďáka. ()

Spomienky (2014) (S05E09)

Je možné, že bych epizodu ohodnotil lépe, na můj vkus se v ní ale příliš moralizuje a vadí mi halucinační pasáže, které se až příliš často používají ve filmech i ve hrách. Všechno to moralizování a patos použité v tomto dílu byly navíc příliš prvoplánové na to, aby mě přesvědčily. ()

Oni (2014) (S05E10)

Dočkal jsem se další "vatové" epizody, všichni sice stále jdou, ale jdou stále pomaleji, když už to vypadá, že nebudou moci jít dál, zase jdou. V momentech, kdy odpočívají, vedou převážně nudné a zbytečné hovory. Nuda, nuda,šeď, šeď. ()

Kus cesty (2014) (S05E11)

Po strašlivě nudné předchozí epizodě, jsem byl tímto dílem příjemně překvapen. Epizoda byla dostatečně akční, dynamická i zábavná, takže jsem si ji v pohodě užil, nenudil jsem se, neusínal. Navíc mě bavil boj s všudypřítomnou paranoiou. ()

Spomienky (2014) (S05E12)

Pravda, epizoda není z nejakčnějších, ale má výbornou, paranoiou prolezlou atmosféru, která situaci skvěle vyrovnává. Dobrotivá exsenátorka mi přijde falešná jako šedesátikoruna, takže se nedivím, že někteří nemohou klidně spát. A navíc je tu Aiden, ten by byl skvělý jako cvičný terč. ()

Zabudnite (2014) (S05E13)

Atmosféra je stále hustá, paranoia přetrvává, mocně mě pobavila Sashina reakce na uvítací oslavě a hlavně Carolina metoda,jak udržet tajemství. Syrově dokonalé! Rickovi se ještě ke všemu začínají zapalovat lýtka... ()

Alexandria (2015) (S05E14)

Čtrnáctá epizoda byla velmi výživná, zatímco se některé záležitosti odhalují, jiné se zamotávají, dochází k dalším ztrátám a jak jsem čekal, flanďák je vrcholový zmetek. Noahův konec byl vskutku barvitý. ()

Pokus (2015) (S05E15)

Patnáctá epizoda byla veskrze svižná, jen mi v ní jako i v celém seriálu vadilo další psychologické okénko, které tentokrát obstarala Sasha. Fakt už mě otravuje, jak skoro v každé epizodě zabere minimálně patnáct minut tuhý vnitřní boj libovolné postavy s vlastní psychikou. Jasně, chápu, svět se odebral do míst, kam slunce nesvítí, ale po pěti řadách už nám to všem došlo a pokud se to bez vnitřního boje neobejde, snad by pět minut na díl stačilo. ()

Dobytie Alexandrie (2015) (S05E16)

Závěrečná epizoda páté řady se mi líbila z několika důvodů. Vrátil se Morgan, kvůli kterému byla natočena dvanáctá epizoda třetí řady, největším zmetkem celé komunity je jednoznačně flanďák, což mě osobně nesmírně těší, díky mému absolutnímu odporu k náboženským fanatikům jakéhokoli vyznání a mohu se těšit na šestou sérii, protože konec nechal otevřených hned několik dějových linií. ()

Season 6 (2015) (S06)

Šestá série byla zatím největším zklamáním. Nemrtví jsou sice po vizuální stránce perfektní, ale zároveň se stávají nejnudnějším komponentem seriálu, protože kromě šourání, kousání a chrčení nemají, co nabídnout. Oživení by mohly přinést nepřátelské skupiny živých, jenže pak dochází na totální ignorování logiky a zdravého rozumu vůbec, navíc se objevují snahy uplatnit v praxi zásady zen buddhismu nebo hnutí hippies, takže už jen čekám, až začne Morgan zastrkovat do hlavní zbraní kytičky. Je vidět, že se základní téma dost vyčerpalo a vůbec by mi nevadilo, kdyby byla sedmá řada tou poslední. ()

Znova po prvý raz (2015) (S06E01)

První epizoda šesté řady na mě udělala celkem slušný dojem, děj byl zajímavý, prolínání se starého a nového příjemně bezešvé, atmosféra měla i díky přetrvávající nedůvěře grády, jen mě znechutil přístup některých komparzistů, kteří se na svou nemrtvou úlohu vykašlali a deptali si tam jako by byli na procházce, jiní jejich kolegové se naopak do svých rolí převelice vžili a zajímalo by mě, jestli neměli potíže s návratem k běžnému životu. ()

Bojovník (2015) (S06E02)

Druhý díl se mi líbil ještě více než předchozí epizoda, byl syrově brutální a možná mě víc oslovil i proto, že se v něm nevyskytovalo příliš mnoho nemrtvých, říkám si, jestli už těch stále stejně jednajících nahniloušů nebylo příliš. Potěšila mě postava Carol, která byla opět ve formě a strašlivě mi lezl na nervy Morgan, který asi propadl zen buddhismu, či kterého šlaka. ()

Vďaka (2015) (S06E03)

Třetí solidní díl v řadě, opět jsem byl spokojen, protože jsem se nenudil, naopak, slušně jsem se bavil, mezi starousedlíky a nově příchozími stále vládne nedůvěra a tvůrci se nebojí občas obětovat i některou z hlavních postav, což mě těší, protože děj tak dostává nový náboj. ()

Tu nie je tu (2015) (S06E04)

Tento díl byl zřejmě tím nejotravnějším, co zatím seriál přinesl. Morgan vypráví svůj příběh, který mě absolutně nezajímal, bylo mi úplně jedno, s čím se musel potýkat, koho potkal, co se naučil a podobně. Hvězdičku jsem dal vtipnému Eastmanovi, zbytek byla jen nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Teraz a tu (2015) (S06E05)

Proti předchozí epizodě to byla radost a štěstí, na druhou stranu musím uznat, že překonat čtvrtou epizodu nebyl zrovna nesplnitelný úkol. Akce si asi odskočila na kávu, takže došlo hlavně na řešení morálních dilemat, díky čemuž příběh již tradičně stagnuje. ()

Kto má na výber? (2015) (S06E06)

Vypadá to, že třetí řadě poměrně brzy dochází dech, šestá epizoda sice nebyla žádná katastrofa, ale vzhledem k příběhu nebyla nijak podstatná, takže působila jen jako vycpávka, divák dostal svou týdenní dávku a k vývoji vlastně nedošlo. ()

Múr (2015) (S06E07)

Byl jsem sprostě oklamán, Glenn není mrtvý! A já jsem občasné obětování důležité postavy tak chválil! Ději sice nechybí akce, ale některé situace už začínají být příliš předvídatelné a navíc se v příběhu vyskytuje stále větší množství otravných postav (Morgan, Ron, Gabriel, Enid). ()

Ešte nie je koniec (2015) (S06E08)

Po předchozích třech tragických epizodách přišel konečně závan nového mrtvolného puchu, takže jsem se u tohoto dílu neotravoval a celkem solidně jsem se bavil, jen je škoda, že se ještě nepodařilo eliminovat postavy, které mi lezou dlouhodobě na nervy, bavil bych se ještě víc. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021