Kňaz Gabriel Stokes nezatvoril mestskú bránu Alexandrie a obrovské hordy krvilačných zombie sa valia do ulíc doteraz bezpečného, pokojného a mierumilovnho mesta, aby v ňom rozsievali smrť. Rickova skupina sa ešte ani nestihla spamätať zo smrti Rega Monroea a Peta Andersona, a už musí vymýšľať plán záchrany svojho útočiska, ak vôbec nejaký existuje. Rickovi ľudia sa snažia zachrániť Alexandriu tak, že odkláňajú prúdiace nekonečné davy monštier späť za hradby mesta do lesov. Nečakané tragické udalosti im však skomplikujú aj tento ťažko uskutočniteľný plán. (TV JOJ)

Rodriguez

Tohle je začátek! Začátek soudržnosti osady Alexandrie! Vše ukazuje cestu hromady mrtváků (kterou jste za celý seriál ještě neviděli), kterou koordinovaně chtějí všichni vyvést pryč z nedalekého lomu a nasměrovat daleko od Alexandrie. Vše se daří, i když původní plány byly trochu jiné. Jenže "něco" se stane a hordy mrtváků místo po silnici uhnou do lesů a míří k Alexandrii! 100% ()

Najt

Rozjezd 6 série je parádní. Líbí se mě dvě časově roviny před a během akce barevně rozlišené. Rick se stal vůdcem Alexandrie a snaží se s místními lidmi pracovat, aby je naučil přežít. Kupodivu se mu dostane parádní testovací zkouška. Kousek od města je totiž kamenolom s obří hordou, kterou drží nákladní auta. Horda ale láká další a je potřeba ji odlákat, protože by časem mohla projít skrz rovnou na město a jelikož to není 50 ani 100 kusů, ale minimálně 1000 kusů je to trochu oříšek. Závěr se pak jako vždy zvrtne ()

Necrotongue

První epizoda šesté řady na mě udělala celkem slušný dojem, děj byl zajímavý, prolínání se starého a nového příjemně bezešvé, atmosféra měla i díky přetrvávající nedůvěře grády, jen mě znechutil přístup některých komparzistů, kteří se na svou nemrtvou úlohu vykašlali a deptali si tam jako by byli na procházce, jiní jejich kolegové se naopak do svých rolí převelice vžili a zajímalo by mě, jestli neměli potíže s návratem k běžnému životu. ()

• Greg Nicotero uviedol, že v tejto epizóde je najviac zombie komparzistov v porovnaní s akoukoľvek inou epizódou. (molcan2)
  • Zábery z mesta Alexandria sa natáčali v Senoii, štát Georgia, kde bolo tiež natočené fiktívne mestečko "Woodbury". Nebolo to vo Washingtone, ako si niektorí myslia. (molcan2)
  • Začiatok si berie inšpiráciu z komiksu "Živí mrtví 14 - Není úniku". Morgan (Lennie James) má dokonca aj kúsok dialógu, ktorý obsahuje presne tie slová, ktoré sú v komikse. (molcan2)