Kňaz Gabriel Stokes nezatvoril mestskú bránu Alexandrie a obrovské hordy krvilačných zombie sa valia do ulíc doteraz bezpečného, pokojného a mierumilovnho mesta, aby v ňom rozsievali smrť. Rickova skupina sa ešte ani nestihla spamätať zo smrti Rega Monroea a Peta Andersona, a už musí vymýšľať plán záchrany svojho útočiska, ak vôbec nejaký existuje. Rickovi ľudia sa snažia zachrániť Alexandriu tak, že odkláňajú prúdiace nekonečné davy monštier späť za hradby mesta do lesov. Nečakané tragické udalosti im však skomplikujú aj tento ťažko uskutočniteľný plán. (TV JOJ)

Necrotongue

Závěrečná epizoda páté řady se mi líbila z několika důvodů. Vrátil se Morgan, kvůli kterému byla natočena dvanáctá epizoda třetí řady, největším zmetkem celé komunity je jednoznačně flanďák, což mě osobně nesmírně těší, díky mému absolutnímu odporu k náboženským fanatikům jakéhokoli vyznání a mohu se těšit na šestou sérii, protože konec nechal otevřených hned několik dějových linií. ()

Rodriguez

Rick si neodpustil vměšování do cizích záležitostí a tak se s chirurgem porvali do krve, vše ukončila až Michonne. Morgan potká cizince v lese, který plácá něco o původních osadnících s dvojitým "W" na čele. Daryl vyjíždí, aby našel nějaké nové přeživší a dovedl je do Alexandrie. Večer se má sejít celá osada, aby rozhodla jaký ortel vynese nad Rickovým počínáním. Sasha je posedlá zabíjením a není schopná s tím přestat, loví mrtváky v okolí a vybíjí si vztek za mrtvého bratra. Glenn nemůže odpustit jednomu osadníkovi zradu a tak se s ním trochu potahá po lese. Při debatě o Rickově osudu se stanou další dvě důležité události, které změní celé dění v Alexandrii! 90% ()

• Epizóda obsahuje podtitulkovú scénu. (Roa)