Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Cesta do zatratenia (2018) (S08E13)

Trojský kůň v akcí. Díl to byl slušný. Konečně zase dobrá střílna. ()

Ja nezomriem (2018) (S08E14)

Čekal jsem, že bude na Negana připravena mučírna. Bohužel mu to zase prošlo. Rick ukázal svojí temnou tvář a v doupěti psychopatů se budou dít věci. ()

Cena (2018) (S08E15)

Rozhodně nejlepší díl osmé série. Výborný zvrat v útočišti. A negan zas ukázal jaký to je nevypočitatelný hajzl. Škoda, že velení nepřevzal Simon. Spolupráce už být nemůže, teď musí umřít jeden nebo druhý. ()

Hnev (2018) (S08E16)

Takže, zvrat byl perfektní. Eugeneho principy konečně dostály pravdy. Celé to hrál pro svůj prospěch a vyčkával na vhodnou příležitost. Nechat Negana na živu se mi hodně příčilo. Na druhou stranu lze z té postavy ještě něco vyždímat. Co Maggie prohlásila doufám je myšlený jinak. No a boj byl teda nic moc. ()

Season 9 (2018) (S09)

Série která začala skvěle, ale pak přišla o vše odchodem Ricka Grimese a následným odchodem dalších postav. Objevil se nový nepřítel, přišla na chvíli i zima a efekty, scénář a příběh se po 8s zlepšily. První půlka série byla lepší. Rozhodně se jedná o posun oproti předchozí sérii, ale už to není ono. ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

Rozhodně lepší start jak v minulé sérce. Z komunit se vytváří aliance a Maggie se nějak mění. Zároveň se i objevují problémy mezi vyjednáváním. Je to větší a vážnější. Rick vybudoval svět, ale Daryl měl pravdu. Když byla skupinka, bxlo to lepší. ()

Most (2018) (S09E02)

9 sérií opravdu nastává změna. Jednak je nový vizuál při úvodu, scénář jak za starých dobrých časů za Darabonta a seriál se rozvíjí směrem kupředu. Konečně místo války se vracejí do popředí zombie, seriál konečně vypadá jako postapo a civilizace buduje nový svět. To tak jako tak povede mezi větší svět a další skupiny a k další válce, nebo problémům. Důležité ale je, že se ale vrátili mrtví. Scéna s kládama byla parádní. ()

Varovné signály (2018) (S09E03)

Začíná hukot. Názory ohledně zachránců komplikují vztahy mezi nejbližšími. Bohužel pravdu mají všichni. Živí mrtví nikdy neporazí.. ()

Hladovka (2018) (S09E04)

Asi nejšílenější cliffhanger od začátku seriálu. Je jasné, že je to jen lákadlo, ale představa, že by zemřela nejdůležitější a nejzásadnější postava v seriálu to nikdo nečeká. Každopádně zase další skvělá epizoda, kde konečně došlo ke střetu ale o největší problém zase postarají mrtví. Celkový vývoj v 9 sérií je sympatický a pokrok od minulé série je to znatelný. ()

Čo príde potom (2018) (S09E05)

What the fuck ????? Po nevydařené 8 sérii začne 9 série která se rozjede konečně zase celkem solidně a hned po pár dílech to zazděj odchodem nejlepší a nejvýznamnější postavy seriálu, a základním stavebním kamenem celého seriálu. Závěrečný cliffhanger mi pak jen otevřel ústa. Rick Grimes je prostě jedinečný a nelze nahradit a běž něho není seriál. Pokud se Andrew Lincoln opravdu rozhodl skončit, měl být Rick zabit. Velkolepě, emočně, drtivě s důstojným rozloučením, které okamžitě omámí miliony diváků. Ale že ho unese nějaká špína kdo ví do jaký prdele, ostatní si myslí, že umřel a skončí to už velkou Judith, takže hned další díl už je na Ricka zapomenuto, tak to je opravdu ubohý shit. Rick neumřel, takže co se s ním stalo ? Tělo nenašli takže to jen prostě přešli a ted po 6 letech příběh pokračuje jakoby nic ? Žádné rozloučení, památka. To mě přijde jako dost pitomé zakončení kultovní postavy seriálu. Za vynikajícího Ricka a jeho díl 4* jinak by to byla hvězdička jedna. ()

Kto ste? (2018) (S09E06)

Gratulace autorům jak dokonale zmrvili skvěle rozjetou 9 sérií. Děj se posouvá o 6 let dopředu a nic se v něm nestane. Krom jedné skupinky, která se dostala díky Judith do Alexandrie, ale druhý den zase odejde. Daryl se tam objeví na 10 vteřin a absolutně neopodstatněně. V království se neděje vůbec nic a momentálně není zde nikdo, kdo by táhnul seriál. Původní silná skupinka je z půlky mrtvá a druhá půlka je rozfrcaná po osadách. O Hilltopu jsme se nedozvěděli nic. Negan je stále zavřenej v kobce už šest let a kupodivu se směje a povídá si s Judith. Ta se tam vybavuje s Neganem jako best friends. Takže postava, která už dávno měla hebnout, nesmyslně žije. I když to Rick vysvětloval, stejně to je blbost. No a co se stalo s Rickem samozřejmě nevíme. Takže Negan, který sice rozproudil akci, ale zároveň celý seriál strhl z kopce je zavřený bez smyslu v kleci a nejdůležitější a nejvýznamější postava celého TWD vesmíru skončí ? A to prosím ještě tak blbě, že odchodem Ricka končí díl a druhý začne o 6 let později, takže na Ricka už je dávno zapomenuto, žádná pocta, žádné rozloučení, žádná vzpomínka ? A nejhorší je, že nebyli schopní ho ani zabít, někde skončil, nikdo neví co se sním stalo. Tak tohle dámy a pánové dokázal vymyslet pouze scenáristický kripl. Nejhorší je, že my se ani nic nedozvíme :D neznám souvislosti, jestli to bylo plánované, nebo se Andrew Lincoln rozhodl skončit. Šlo to ale udělat tisíckrát lépe. A vymlouvat se na to, že někdy za půl dekády, neli více bude seriál s Rickem,a tam se možná něco dozvíme a nebo taky ne, tak to je opravdu maximální vehemence. Na to prostě sere pes, po 6 letech už prostě bude seriál pohřben jako dneska Lost, nebo Prison Break. Koukat na to tenkrát, tak to tolik neřeším, ale dnes už víme, že toto byla Rickova konečná, a když se nad tím člověk zamýšlí, tak je to opravdu od tvůrců bída. Výlet Eugena a Rosity a jejich maskování přidává teto epizodě alespoň tu třetí hvězdu. Takhle rozčarované pocity a minimalni motivaci jsem od začátku TWD ještě neměl. Ještě že po filmařské stránce je to zase na úrovni původních dílů, ne jak v 8 sérii. ()

Stradivarius (2018) (S09E07)

Solidní epizoda. Všechno je jinak, jsou určité problémy mezi komunitami. Maggie zmizela, Alexandrijští se moc nebaví a Daryl hledal Rickovo tělo. To mě potěšilo. Tohle se musí vyřešit. Ať už herec skončil z jakéhokoli důvodu a jeho postava se seriálu zmizí a neumře, vysvětlení je na místě. Jsem zvědavý co přijde dál. ()

Evolúcia (2018) (S09E08)

Slušné sajko. Díl vizuálně bombastický. Tma, mlha, bouře, hřbitov a evokuce ve světě mrtvých. Konec namlsává na další část série. Těšil jsem se, že evoluce opravdu nastává. Trošku residentovských nechutností by bodlo. Bohužel ale evoluce nenastává, jen se objevuje nová skupina magorů. A nebo že by se stalo něco i ve světě mrtvých ? Uvidíme. Každopádně po zásluze hororový díl s parádní atmoškou. ()

Sladký domov (2019) (S09E09)

Opět povedený díl. Negan uteče, když zjistí, že zachránci jsou definitivně kaput, rozhodne se vrátit. Je vidět že se nezměnil, takže ho někdo už kuchněte!. Kráva v kleci lže že by ji neměli věřit ani pekáč mezi nohama. Končí to přesně tak, jak se dalo čekat. Nová hrozba na obzoru, taky se to dalo předpokládat. O Maggie stále nic a o Rickovi už se nemluví. Říčka prostě už neřeším, protože bych musel každému dílu dávat odpad, ale jinak je to paráda. ()

Omega (2019) (S09E10)

Ja sem Alfa :D další vymletá kráva snad horší než Negan. V americe je možný vše. Jinak díl, který akci vyměnil za scénář a tentokrát musím scenáristy pochválit. ()

Výmenný obchod (2019) (S09E11)

Královská výprava mě nebavila vůbec, ale dění v Hilltopu to vynahradilo. Daryl se vydává na výpravu a opět se kuje něco velkého na finále. ()

Strážcovia (2019) (S09E12)

Tenhle díl si víc jak 3 nezaslouží. A to jen kvůli Darylovi. Alpha to je zase šlápota do hovna. ()

Kritické miesto (2019) (S09E13)

Daleko lepší než posledně. Bitka v baráku byla skvělá. Daryl opět ukazuje, že je nenahraditelný a o Rickovi už ani zmínka. Tohle téma je pasé. Absolutní výmrd všem fanouškům. Uvidíme jak se vyhrotí finále. ()

Jazvy (2019) (S09E14)

Díl kde se vzpomíná. Tady mě potěšila zmínka o Rickovi i následný vývoj a změna názoru. Částečně jsme se dozvěděli i proč byla Alexandria uzamknutá. ()

Ticho pred búrkou (2019) (S09E15)

Závěr dílu byl kulervoucí, ale 3/4 epizody se nic nedělo, takže nemůžu víc. A 4* jsou fakt jen za ten konec, tohle byl jinak obyčejný 3* díl. Každopádně k dílu, tak alfa je totální k*nda, rozpárat na cucky málo. Nevím jestli autoři chtěli nějaký extrém, ale tohle je spíš stupidní pošahaná pizda, ženská, která se hodí do blázince. Žádný kvalitní záporák, jen vymaštěná hlava s principy naprosto nelogickými a antihumaními. Zachovat si lidskost je v tomto světě těžké, ale tohle je trošku úlet. Další věc co se mi nelíbilo bylo provedení tohoto dílu. Tohle mohl být infarktový nářez místo toho nám neukázali nic. Nesmyslně odlákala Daryla a jeho skupinu do lesů jen aby mu řekla, že na něho čeká překvapení. Budiž, ale nevíme jak dostala těch 10 popravených, nevíme jak se dostala dovnitř, kdy to proběhlo apod. Místo 45 minut keců o nepodstatném jarmarku mohla být napínavá epizoda s naprosto vehementním a drsným zakončením. A v neposlední řadě, to úmrtí to je už moc. Tim si autoři tak neskutečně podkopávaj nohy, protože zabíjejí nejlepší postavy a postavy k hovnu tam zůstávají. Během 10 dílů přišel seriál o to nejpodstatnější. Skončil Rick, bezdůvodně a bez vysvětlení, pak odešla Maggie a úplně stejný problém :D , hned potom Ježíš, ta smrt byla ubohá.. karatista jako sviňa a pak ho sejme nějakej ubohej šmejd :D, teď Enid a Tara :D to jako fakt ? Glenn je dead, Abraham, Hershel, T-dog, Carl, Shane. Vzhledem k tomu že král mě nezajímá, Carol od začátku moc nemusím, otec mě nebere, Eugena taky nemusím, tam je momentálně jen Daryl Dixon, Michonne a možná Rosita. To je teda paráda !!. Má cenu to sledovat dál???? Když si vzpomenu na první 3 řady, tak se mě vybaví TWD jako nejlepší zombie projekt všech dob. Pak to pokračovalo taky skvěle do příchodu Negana. Pak už to táhl jen Rick za pomstu za ostatní. Kudla do srdce byla tím, že ho nechali na živu a druhá odchodem Ricka. Tohle co je teď už není TWD !!!! Tohle už je jen další seriál ze světa zombie. Škoda ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021