Michonne nie je v Hilltope vítaná. Za posledných šesť rokov sa totiž odohrali udalosti, ktoré rozdelili komunity. Negan zistí, je dvere jeho cely nie sú dobre zabezpečené a mohol by ujsť. Má neočakávanú šancu získať slobodu. Využije ju na pomstu ľuďom, ktorí ho zajali, alebo všetkých prekvapí? Daryl, Aaron a Jesus nájdu úplne vystrašeného Eugena, ktorý si myslí, že zombie sa evolučne vyvíjajú. Štvorica chce utiecť, ale živé mŕtvoly ich sledujú. Nakoniec dôjde k zápasu, v ktorom Jesusa (Tom Payne) bodne skrytým nožom chodec zo stáda. Pritiahne si ho a zašeptá, že sem nepatrí, potom ho pustí na zem mŕtveho. Chodca niekto zastrelí šípom a Daryl pristúpi , aby ho preskúmal. Chodec bol v skutočnosti živý človek, ktorý mal na tvári masku zombie. Celú skupinu zrazu obklopia živí mŕtvi a všade navôkol počuť len šepkanie, ktoré vychádza zo stáda zombie. (TV JOJ)

ZeroCZ1233

První půlka 9. série za náma a já s neskutečným nadšením koukám, jak se seriál kvalitou zvedl na úroveň svých nejlepších časů. Příběh je zajímavý, nová hrozba smrtící a mysteriózním dojmem uchopená. Tato konkrétní epizoda to ukončila pěkně, představila nám, že tato hrozba je opravdu "hrozba" tím, jak jiné to je (není to jen další skupina přeživších se zkaženějším pohledem na svět a s ještě zkaženějším vůdcem [teď mám na mysli Guvernéra, jehož charakter nebyl tak krásně propracován jako Neganův]) a že se styl boje proti této hrozbě bude muset změnit výrazněji, než kdy dřív. Jsem rád, že některé charaktery dostaly konečně svůj prostor a že se Negan bude moct konečně zase předvést. Už se nemůžu dočkat února a pokud se seriál bude držet stejné kvality, jako doteď, tak se budu jen klanět. ()

DarweyD

100% si tahle půla rozhodně nezaslouží, ale jsem velice mile překvapen, o jak velkej krok dopředu se postoupilo, za sebe musim velice kladně ohodnotit choreografii závěrečný bitky, Jsem rád že všechno už neni jenom neslaná omáčka, a doufám v ještě větši vzestup kvality seriálu, 85% PS. jsem rád že Slipknot konečně dostali prostor v nějakym seriálu, už bylo na čase ()

Najt

Slušné sajko. Díl vizuálně bombastický. Tma, mlha, bouře, hřbitov a evokuce ve světě mrtvých. Konec namlsává na další část série. Těšil jsem se, že evoluce opravdu nastává. Trošku residentovských nechutností by bodlo. Bohužel ale evoluce nenastává, jen se objevuje nová skupina magorů. A nebo že by se stalo něco i ve světě mrtvých ? Uvidíme. Každopádně po zásluze hororový díl s parádní atmoškou. ()

ALIENka_

Posledních pár scén mě přesvědčilo, že tenhle díl za čtyři hnězdy stojí, a že se naše starý dobrý TWD zase vrací v plný parádě. Sice mě pořád sere, že neobjasnili proč Alexandrie nepřijímá nový lidi, proč jsou všichni rozhádaný a co se stalo se Svatyní, taky část s Neganem, kterej měl otevřenou celu (proč by mu někdo do svatý prdele otvíral celu) mě patřičně nasrala, avšak akce a poslední scény dílu mi to vynahradily. Teď už jenom doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. ()

kenkaku

Polovina epizody která se pyšní tím, že je "finále poloviny řady" v prdeli a nic jsem se nedozvěděl. Naprosto nic z otázek, které po časovém skoku vyplavaly. Hlavně že se stále žvaní a informace nikde. Abych dal průměr, musela by být druhá polovina epizody fenomenální. Nebyla. Fenomenálních bylo max posledních 10 minut. A to opravdu nestačí. EDIT: paddy35, naprostý souhlas. ()

• Písnička, která hraje při popíjení, je „I Want To Love You Baby“ od Peggy Scott & Jo Jo Benson. (Duoscop)