Uplynulo 6 rokov, čo helikoptéra odviezla Ricka Grimesa s ťažkým zranením, aby mu lekári zachránili život. Medzitým v živote komunít nastali zmeny. Niektoré sa vyvinuli k lepšiemu, iné k horšiemu. Judith Grimesová je dnes sebavedomé 10-ročné dievča. Napriek bezpečnostnému protokolu privedie do Alexandrie novú skupinu preživších cudzincov, ktorú vedie žena menom Magna. To sa však nepáči Michonne, ktorá nástojí na ich odchode. Henry chce odísť z Kráľovstva, aby sa vyučil za kováča, ale zabráni mu v tom Ezekiel. Rosita s Eugenom sa vydávajú na výpravu za múry Alexandrie a objavia novú desivú hrozbu - hovoriace zombie! Živí mŕtvi chodci začali rozprávať! (TV JOJ)

Mistr119

Závěr tohoto dílu bude mít, hádám, ještě dohru. :) Super díl, kde snad každá replika by mohla být zarámovaná jako citát - takto se prosím má psát scénář!! :)) Co bych vytkl je, že těch citátů tam je tolik, že žádný moc neutkvěje a tím pádem trochu ztrácí na důležitosti sdělení. :) Ale díl se dá pouštět znova a znova pro opakování mouder. :) ()

-bad-mad-wolf-

Ale jo, je to dobrej posun. Seriálu po úpadku sledovanosti nic jinýho nezbejvalo a ta protlačená nutnost změny je vidět ať už na změnách image (Carol s dlouhým pačesem, ha), tak na změnách charakterů (Eugene už je solidní bijec nemrtvých, Michonne poněkud zrickovatěla). Navíc tu máme velký civilizační tajemství v pozadí (zjevně velká a vybavená komunita, tajemně se zjevující v podobě helikoptéry a hlasu ve vysílačce) a evoluci prostředí, kdy už jsou auta pasé a všechno vykrystalizovalo do slušivýho westernovýho hávu (koně a dřevo kam se podíváš). Připočíst musíme i pokračovatelku klanu Grimesových (Judith už udrží kolt), novou skupinku přeživších (Nadia Hilker <3) a patrný nástup Whispererů. Druhej dech to ještě úplně není, ale nadechuje se to solidně. ()

Forty

V minulom dieli sme sa rozišli s Rickom a aj Maggie keďže herečkyne meno už nevidno ani v intru a samotná herečka išla natáčať iný projekt. Myslím , že to vyzerá konečne nádejne . Pár nových tvári tam pribudlo a snáď budú k užitku . Treba ešte viacej Negana a Judith jednoznačne zaujimavejšia postava než bol jej brat Carl. SPOILER- Whisperers na konci neboli titulková chyba . ()

kenkaku

Podle věku Judith (plus odpovídá tomu i věk "juniora" a i délka vlasů Carol :)) odhaduji že čas poskočil o 6 let. Díky tomu umí udržet pozornost díky "poznávání změn" v Alexandrii. Spusta je jinak. Bohužel s tím seriál pracuje po svém a opět jen naznačuje (co ostatní komunity), hodně žvaní a používá stupidní vycpávky, aby se taky něco dělo (co to mělo být s tou tlupou přeživších Spasitelů? měl jsem za to, že tihle jsou už jasně "vyřešení" od incidentu s mostem). No a pak je tady nový element... Pokud ten scénářem nepodělají (rozvleklostí a kecama), máme tu slušný restart. ()

Najt

Gratulace autorům jak dokonale zmrvili skvěle rozjetou 9 sérií. Děj se posouvá o 6 let dopředu a nic se v něm nestane. Krom jedné skupinky, která se dostala díky Judith do Alexandrie, ale druhý den zase odejde. Daryl se tam objeví na 10 vteřin a absolutně neopodstatněně. V království se neděje vůbec nic a momentálně není zde nikdo, kdo by táhnul seriál. Původní silná skupinka je z půlky mrtvá a druhá půlka je rozfrcaná po osadách. O Hilltopu jsme se nedozvěděli nic. Negan je stále zavřenej v kobce už šest let a kupodivu se směje a povídá si s Judith. Ta se tam vybavuje s Neganem jako best friends. Takže postava, která už dávno měla hebnout, nesmyslně žije. I když to Rick vysvětloval, stejně to je blbost. No a co se stalo s Rickem samozřejmě nevíme. Takže Negan, který sice rozproudil akci, ale zároveň celý seriál strhl z kopce je zavřený bez smyslu v kleci a nejdůležitější a nejvýznamější postava celého TWD vesmíru skončí ? A to prosím ještě tak blbě, že odchodem Ricka končí díl a druhý začne o 6 let později, takže na Ricka už je dávno zapomenuto, žádná pocta, žádné rozloučení, žádná vzpomínka ? A nejhorší je, že nebyli schopní ho ani zabít, někde skončil, nikdo neví co se sním stalo. Tak tohle dámy a pánové dokázal vymyslet pouze scenáristický kripl. Nejhorší je, že my se ani nic nedozvíme :D neznám souvislosti, jestli to bylo plánované, nebo se Andrew Lincoln rozhodl skončit. Šlo to ale udělat tisíckrát lépe. A vymlouvat se na to, že někdy za půl dekády, neli více bude seriál s Rickem,a tam se možná něco dozvíme a nebo taky ne, tak to je opravdu maximální vehemence. Na to prostě sere pes, po 6 letech už prostě bude seriál pohřben jako dneska Lost, nebo Prison Break. Koukat na to tenkrát, tak to tolik neřeším, ale dnes už víme, že toto byla Rickova konečná, a když se nad tím člověk zamýšlí, tak je to opravdu od tvůrců bída. Výlet Eugena a Rosity a jejich maskování přidává teto epizodě alespoň tu třetí hvězdu. Takhle rozčarované pocity a minimalni motivaci jsem od začátku TWD ještě neměl. Ještě že po filmařské stránce je to zase na úrovni původních dílů, ne jak v 8 sérii. ()