Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

AnthropOcean

Sledovat filmove spracovanie Tomb Raidera hranici so zazivanim fyzickej bolesti. Assassins Creed ci Tomb Raider su jednoducho herna platforma a na platnach kin to vobec nie je zabava, pokial sa clovek nenachadza v tom radostnom veku medzi 10. az 15.rokom. A paradoxne herne scenare su dlaeko kvalitenjsie ako tie filmove. Logicke lapsy vsetkych postav su tak do oci bijuce, ze mi skoro vystelilo mozog z hlavy. A ked v zavere prileti na ostrov vrtulnik, (na ktory a z ktoreho sa, ako sme viackrat upozorneni, NEDA dostat!!!), ako keby sa nechumelilo s lahkostou motyla, tak si hovorite, dpc o com vlastne cely ten posrany film hovoria. PS: Vzdychy ALicii Vikander, inak kvalitnej herecky, su tak neznesitelne pisklave, ze Fassbenderovi vobec nezavidim, you know what I am talking about... ()

Sady1993

Nový Tomb Raider je rozhodně jedna z nejlepších adaptací videohry, ale i tak se jedná jen o lehce nadprůměrný film. Jako největší zápor vnímám paradoxně snahu tvůrců potěšit fanoušky, kvůli čemuž po dějové stránce dostáváme téměř totožný příběh jako ve videoherní předloze. Ovšem prosťoučký děj, který je ve hře podán velmi dobře, ve filmu zkrátka nefunguje. Osobně si myslím, že zrovna v tomto případě se měli tvůrci předlohou pouze inspirovat a ne herní scénář beze změn (nebo jen s minimálními) přejímat. Jinak co se týká nové představitelky Lary, Alicia je trefa do černého a je dozajista hlavním argumentem, proč filmu šanci dát. Pokud by tvůrci příště přišli s chytřejším scénářem, šanci bych jim určitě dal. ()

pafka

Dokonce to i chvili fungovalo a taky se chvilema zdalo, ze to bude slusny dobrodruzstvi. Ale od chvile, co se Lara dostala na ostrov, to slo s dejem rychle do kopru a zacalo se jet podle znamych sablon a nakonec, jak je to proste snad vsude, vsechno se najednou zacalo hroutit, rozpadat a Lara probihala propadajicim se vsi, co kolem sebe mela. Proboha, kolikrat jsme tohle uz videli a kolikrat to na nas uz vubec nefungovalo. Proc to tam je? Ze to bylo ve hre? Ale tohle je sakra film. Dost to zachranuje hlavni predstavitelka Alicia Vikander, ktera je proste v tyhle roli k sezrani. Ale jinak uplnej prumer pro nactilete. ()

AndrewNewman

Klasický naivný dobrodružný film venovaný fanúšikom kvalitnejšieho Indyho. Oproti predchádzajúcim filmom je to oveľa lepšie. Dejovo nie, ale kastingovo určite áno. Inak nič priebojné nečakajte. Vo filme uvidite len sympatickú hlavnú hrdinku, obetu milovanej osoby, zlého záporáka a ako vždy archu. Vcelku oddychovka, ale odporúčať to zrejme nebudem nikomu. ()

vodkasesemte

Čtyři za co? Zahrajte si nejdřív hru, a pak pite recenzi - což každý filmový kritik předpokládám v rámci objektivního hodnocení udělal. Nebo ne, a takhle to dopadlo. Vikanderová je prcinka, o tom žádná, ale jinak ve všech směrech to bylo horší - jakpak by ne, když si za 90 mega nemužou dovolit takový triky jako ve virtuální realitě - která se vizuálně hodně blíží realitě a s dobrýma scenaristama film ve srovnání s PC předlohou nemá šanci uspět. Škoda, že to bylo tak krátký a znovuhratelnost je minimální - už i ty hry se dělaj po vzoru filmu, aby byly přístupný dementní většině. Tendle film zachranuje jediná postava - charakteristická představitelka mladé Lary v podání Alice Vikander (předtím jsem si ji nevšiml a je fakt kouzelná)........................... Yamatai June the 23rd - Cross the chasm of souls, pray to survive the faces of Himiko, behold her army of thousands handmaidens, descend upon Himikos final resting place, unleashing her scourge () - The Order of Trinity (name of stalkers) - An antient militant organization that seeks control over the supernatural to rule the fate of mankind (illuminati) - What if Himiko is the weapon, that Trinity has been seeking for? - Obsessing over some ancient Japanese death queen - Some men likes dangerous women - Not William Tell yet, but you are close (proč všichni zminují jeho, když střílel s kuše) - Well, all myths have foundation in reality (to jsou legendy, mýty jsou smyšlené) - Ted na sebe upozornili - Kde jsou ostatní členové posádky? - Mathias Vogel - The door to Himiko - Fotím ji každých deset vteřin - Now I see the likeness - The intelligence in the face - The recklessness - Kecáš, to je ta scena s padákem! - Tvl, jesli je to podle hry, tak to bude hustý! - Vickanderová není přímo ideální představitelka Lary Croft, ale moc se mi líbí (i když je to reptilian)! - Záporák je slabej, zbytek hercu pusobí jako levnej komparz - Nic - Pray to survive the faces of Himiko - The Death Queen turns day to night - She must die to bring back life - Its not working, neřikej! Jak by mohlo! Každej by jen vyzkoušel všechny barvičky, tomu řikáš puzzle? Musíš je zkombinovat ve správném pořadí podle ěnjakého vzorce - Green – color of life?? - Shes just little old lady. Shes not lady, shes supernatural force, dark energy using human bodies as hosts - A Lara se jeví velice lákavě (ve hře vlastně posedla její kámošku) - Soemthing doesnt add up - Shes not a monster in any of these paintings - It looks like she was taking herself here. Not being forced - Bring back life - She was sacrificing herself - She was protecting the world - Smoke and mirrors - They thought it was magic - She was a carrier (nekecej, už jí to došlo) - She was immune - This gets me home - If you take this out into the world, its GENOCIDE (a co jako, ty zkurvená svině) - Neubližuj jí! Zbij čubku vedle, co se peleší se zvířatama! - You messed with the wrong family - Poslední dílek skládanky - You better stay on top of day-to-day things (každodenní záležitosti) - One Soul divided by Oceans in Life, Forever ruined again in Eternal Love - 1963 – 2018 (to mělo bejt někdy v devadesátých létech, ne) - Richard n Amelia Croft - Trinity is everywhere - Power of Attorney - I dont know if you noticed, but you cant be too careful these days, bcs the world has gone bloody mad - What you got there is a HK USP 9 mil. extended mag - Its my personal favorite - Tak se těšíme na další díl a doufáme, že to konečně dostane větší rozpočet () (menej) (viac)

Aywes

Nebylo to úplně špatný. Ze hry si to vzalo celkem dost, co se týče děje. Problémem je, že celý ten survival nádech předlohy je naprosto vyřazený. Pravděpodobně z důvodu PG13. A to mi přijde jako strašná škoda. Mohl to být parádní survival s mysteriozním nádechem. Nakonec je to ale ucházející dobrodružný film, který staví převážně na slavné značce, co si budeme nalhávat. Nutno ale podotknout, že je film podle hry. Ty se většinou dost zprasí. Tomb Raider nedělá ostudu, ale ani poctu. Spíše film upadne v zapomnění. Extra průser to ale není. Fanouškům to teda mohu doporučit, ačkoliv nejspíše budou mít spoustu hnidopišských poznámek. Buďme alespoň rádi za těch pár easter eggů, které film nabízí. ()

HellFireFery

Film obsahuje nejedno provařené klišé (dojemné scény s otcem; úniky v poslední sekundě apod.). Na druhou stranu je tu příjemný vizuál a Alicia Vikander (hvězda navíc právě pro ni!) je v roli Lary Croft jednoduše skvělá. Příště bych se vyhnul filmovému patosu a více se zaměřil na kecací scény, které tady byly dost nudné a nezáživné. ()

TinyMartina

Jako adaptace hry je to super, jako bych se vrátila v čase do roku 1999 a zas seděla u Tomb Raider III. Úplně jsem to v tom viděla. Taky bych vybrala bych jinou herečku, ale jinak dost dobrý. ()

Vasyl

Měl jsem se radši poosmnácté mrknout na Indyho. Včera ho dávali v telce, takže dneska ho určitě někde opakovali. Dvě hodiny hekající (mimochodem s tím jejím nakřáplým hlasem to musí byt v betli dost roztomilý zvířátko) Ali a jediná reálná věc z filmu je, že japonská královna smrti byla vlastně přenašeč nějakýho brutálního opičího moru. Ale dvojka stejně asi nebude, takže su klidný. ()

Muff

Myslím, že volba Alicii Vikander byla dobrým tahem, i když to asi zpočátku diváci nedocení. Je neotřelá, vysportovaná a nepřehrávající, takže uvěřitelná. Co bohužel celý fim sráží, je laciné kopírování, CGI odfláknutí závěru a místy až příliš nafouknuté skoky kopírující videoherní předlohu. Ale asi chci moc, film nemůže být zároveň bombasticky akční a úplně realistický. Potěší naopak několik až brutálních scén (ve smyslu procítění bolesti či naturalisticky pojatého boje na život a na smrt), nepřehrávání, příjemné tempo. Jen si maskéři mohli víc vyhrát a po ztroskotání přidat Laře nějaké šrámy, vždyť by byla od skal dobitá jak prase, stejně tak potom po akci na letadle a boji je na můj vkus příliš nedotčená, musela by být odřená a dobitá jak žito. Ale to jsou jen drobnosti. Jsem spokojený. Tahle Lara je moje favoritka. I když nemá žádná prsa. ()

Blazis34

Příjemná podívaná o dobrodružném hledání ztraceného otce. Alicia Vikander je v roli Lary Croft skvělá a sexy zároveň. Děj na onom ostrově byl docela dobrý, někdy mi až moc vadilo takové to "na poslední chvíli, o milimetr" atd. Ale aspoň nebylo o napětí nouze. Celkově hodnotím kladně - 60%, tři hvězdy. ()

Okami.

--- Dá se natočit výborný film podle počítačové hry? Zdá se, že ne, jelikož ani nejnovější přírůstek, v podobě filmového Tomb Raider, zůstává na průměru, který navíc balancuje nad propastí a může být rád, že do ni nespadl. --- V 90. letech, kdy vyšly první díly video hry Tomb Raider, jsem hlavní hrdinkou Larou Croft nijak oslněn nebyl. Mačo žena hold nikdy nebyla a asi ani nebude můj zásobník nábojů 7,62. A když potom po roce dva tisíce vyšly dva filmy s Angelinou Jolie, která tehdejší herní Laru vystihla sice dobře, tak si z nich pamatuji je Chrise Barrieho, který v županu a pantoflích střílí z brokovnice. Dobrou zprávou je, že nový film se přece jenom povedl o něco víc. --- Alicia Vicander se mi při prvních oznámeních do role nové Lary Croft moc nezamlouvala, ale časem jsem na ni přistoupil a nakonec jsem rád, že ve filmu hraje, protože je rozhodně tím lepší co může nový Tomb Raider nabídnou. Její emoce, bolest a motivace na mě působila opravdu uvěřitelně a jen občas to lehoulince zaskřípalo a to samé bych mohl říct o hlavním padouchovy. Navíc scény, kde tyto postavy vystupují společně, patří mezi vrcholy filmu. Bohužel, ostatní postavy jsou na tom podstatně hůře. Při prvním setkání vás sice dokáží upoutat, ale v druhé půlce filmu začnou být dosti nadbytečné až vyloženě překážející. --- Těžko hodnotit, co je skutečnou překážkou k natočení opravdu dobrého filmu podle herní předlohy. V našem případě za tím vidím hlavně menší rozpočet, který je zvlášť patrný na CGI (počítačová animace) sekvencích, které jsou příliš umělé. Osobně mi horší CGI nevadí, ale chápu, že někdo, kdo čeká "epickou" scénu na kterou je radost koukat, by mohl být poněkud zklamán. A obecně mi přijde, že zajímavější akční scény přicházejí pravě ve chvílích, kdy CGI na scéně není. Osobně mě asi nejvíc oslavila scéna, kde Lara běží a přitom střílí z luku. --- Fanoušci restartované video-herní série (z roku 2013 a 2015) rozhodně poznají mnoho motivů, které si autoři filmu vypůjčili, ale pochopitelně se snaží celý příběh odvyprávět znovu a jinak. Ovšem, nápady, kterými to všechno vyplňují, nejsou nijak nápadité ani originální a celá ta mozaika moc nedrží pohromadě. Snaha a nadšení tam je, ale řemeslná zručnost tomu prostě schází. --- Čím jsem byl nejvíce překvapen, je hudba a zvuk. A musím přiznat, že do teď si vlastně nejsem jistý, jestli pozitivně nebo negativně. Čekal jsem asi něco víc klasického, případně jsem byl zvědavý, jestli nezazní tóny, které se objevily ve hře, ale ani jedno se nekonalo. Hudba byla nezvykle odvážná a akčním scénám dodávala opravdu netradiční rytmus. Zvuky mě pak několikrát doslova zvedly ze židle, ne že by byly tak úžasné, ale prostě a jednoduše fungovali jako lekačky. Ani si nevzpomínám, kdy naposled mě filmové scény nelekaly tím, co vidím, ale tím co slyším. Takže bod k dobru za překvapení, ale jestli je to dobře i pro celý film si opravdu jistý nejsem. Tohle musím nechat ještě trochu dozrát. --- Novému Tomb Raider dávám nakonec tři palce z pěti a byl bych rád, kdyby další díl filmové Lary raději nebyl. Velice by mě totiž zklamalo, kdyby se Alicia stala jen další nezajímavá mačo drsňačkou co všechno vystřílí. Navíc, herní restart dokázal, nabídnou daleko soudržnější, zajímavější a filmově střižený příběh, na který se dá koukat i když jste jen pasivní divák, tak proč točit znovu to samé? Snad jedině, že by se toho ujal Villeneuve nebo Nolan, ale možná i ti by na tomto filmově-herním písečku nedokázali postavit nic pořádného. --- Pokud chcete zažít poutavější dobrodružství s mladou Larou Croft, rozhodně doporučuji zahrát si hru. Jen upozorním slabší povahy, že místy dokáže být hra až přehnaně drsná v míře zobrazeného násilí. Hold lidi jsou bestie a dokáži si dělat opravdu ošklivé věci. --- Drobná zajímavost: Scénář pro restartovanou herní sérii Tomb Raider napsala Rhianna Pratchett, která za ni dostala i několik ocenění. To jméno není náhoda, ať už v tom či onom smyslu ;) () (menej) (viac)

x_ander

Výkřiky o nejlepším videoherním filmu jsou sice přehnané, ale je pravda, že Tomb Raider vůbec není špatný. Je to příjemná akční (a lehce dramatická) jednohubka, na které je vidět, že neměla ambice se stát nějakou legendou. A proto to, co dělá, dělá dobře. A Alicia je opět úžasná. ()

nikus120

Hru síce nepoznám ale ako prvé som videla klasickú Laru Croft s Angeline Jolie. Na jednej strane mi chýba fantastickosť na druhej viacej akčných scén. Veľa sa dej rýchlo a bez poriadnej pointy. Dostávame len útržky, ktoré nas nasýtia len "z povrchu". Obsadenie veľmi dobre len škoda scenáru. Ak by malo vzniknúť pokračovanie by som sa nebránila. veľmi dobrý štart a pokračovanie by mohlo byť veľmi sľubné. ()

srolyma

Taková civilnější Lara. Bez mystiky, bez mimořádných schopností a bez nepřirozené fyziognomie. Prostě takové prázdninové Tajemství proutěného košíku po americku. Nic přehnaného, nic monstrózního a přitom fajn. ()

Drozdo57

Kedy už Hollywood pochopí, že film nie je videohra? Kedy to pochopia aj ďalší ľudia? Niektoré veci, ako ohnuté fyzikálne zákony, absolútne slepí protivníci, ktorí sa zjavujú nevedno odkiaľ a nič nedokážu trafiť a 45 kilová žena, ktorá prebije 100 kilového žoldniera sú tolerovateľné v hre. Vo filme, je to ťažšie. Lara s Angelinou sa aspoň neberie vážne. Toto sa vážne berie, preto mu nedokážem niektoré veci odpustiť. Je vidieť snahu o akú-takú vernosť hernej predlohe. Ale nevyšlo to. Už len preto, že Vikander sa do tejto úlohy vôbec nehodí. Lara má byť príťažlivá mladá žena a Alicia je, no, nie veľmi ženská... Ja nerozumiem tej opakovanej snahe ju tlačiť do úlohy akčnej hrdinky. Proste ju ďalej pchajte do prudkofilozofických filmov o robotoch a tranďákoch, ale na akčné filmy prosím najdite niekoho iného. Lara v jej prevedení je prezentovaná ako veľmi slušná Mary Sue, ktorá sa vie biť na úrovni šampióna MMA a strieľa z luku ako Robin Hood (vo filme bol odkaz na Willama Tella a ten mal kušu...) a na bicykli by rovno mohla streliť hardcore freeride. Zahrajte si tú hru. Uvidíte, že Lara je tam uzlíček nešťastia, ktorá na začiatku má iba minimálne schopnosti a až časom sa vypracuje. V tomto filme bolo také množstvo WTF momentov a zároveň bol taký nezáživný, že ho nemôžem hodnotiť pozitívne. Niektorí užívatelia na tomto portáli si asi šľahli, než začali hodnotiť. Ak je toto podľa vás kvalita na 3-4*, tak sa nedivte, že filmový biznis tak kvalitatívne upadá. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)