Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

johnsnow

SPOILER ALERT.No taže. Šednul som do kresla v kine reku či to budze drist abo ni. A akože kec sce nehrali hru z 2013-tieho ta budzece spokojnie. Kec sce hrali hru budzece dakuščičko nasrace. Akože Alicia lepša jak Angelina, aj Goggins paradna šviňa zaporacka, ale ta cio z toho kec som še jak hráč tzešil na Himiko a jej moc a tiž na jej samurajoch a ništ z teho som nedostal bo Himiko je prenášiač dakej chorobi co zrobí z človeka zombíka, aši chcel režo pomoc WD k sledovanosci abo co. V podstace šická vsuvka z hry je pasáž kec lara zdrhne z tabora, a ešte pár scenkoch ale tote nestoja za reč. A vidno že režisér bul severan bo aj krev tam je dosc na rating aj še dobre zleknece. Ale akože lepši než Warcraft a tot som nehral. taže rucam 4* a ozdaj kec še finančne zadarí budze dvojka v šikovnejšich graboch. P.S. Soráč za nárečie ale prehral som stávku s kamoškou :). ()

angel.CZ

pokud jste za posledních 10 let nehráli žádnou hru od Lary, směle do kina a určitě budete mít dobrý pocit. Já ovšem stale spojoval s nějákým dílem hry za posledních pár let.... Být film ve 3D, asi bych si ho užil více, takhle už jsem měl prostě pocit, že film vidím podruhé a udělal mi z mého herního zážitku (který jsem hral před pár lety) docela guláš a vlastně i po opuštění kina, jsem měl v paměti více hru, než tento film... Bohužel, musím konstatovat zklamání a 40% ()

ACDCKL

WATCH OUT, SPOILER!!! Když jsem slyšel, že bude restart filmové série ve stylu té počítačové i s podobným příběhem, tak jsem byl nadšený. Jelikož jsem hru hrál asi 2x, příběh o Himiko znám takřka nazpaměť. To že ve filmu je jen kořen toho herního příběhu, to považuji za možná jedinou slabinu, kvůli které musím dát hvězdu dolů. Chybí tam to napětí ze hry, to záhadno a i postavy. Jinak Alicia je fakt kus ženský, role jí padla jako ulitá, Walton Coggins jako Vogel též výborný. Velice bych si přál nějaký další díl, tak musím doufat, že zisky budou ucházející. Hezkých 75%, 4*. ()

jprmusic

Takže - první zhruba hoďka fakt super, no a pak se stane to, co je u podobných filmů s hlavní hrdinkou poslední roky běžné - začne se chovat jako dylina. Nebudu to tady rozebírat, ti soudní vědí. Každopádně je fakt, že Alicia Vikander je výrazně lepší herečka než Angelina a film je výrazně lepší než Wonder Woman. Takže z tohohle úhlu pohledu docela dobrý. ()

Mkartaylas56

Máme tu novou očekávanou herní adaptaci a restart úspěšné filmové frančízy v jednom! Doufal jsem, že by Tomb Raider mohl prolomit tu kletbu herních adaptací a že se nám konečně dostaví kvalitní film tohoto žánru. A myslím si, že se to povedlo. Sice se nejedná o nějaký zázrak, ale kvality zde určitě najdete. Rozjezd snímku je podle mě naprosto fantastický a prakticky nemá chybu. Postupně se ale všechno převrací na klasickou prozkoumávačku s pár nelogickými momenty a je to ve finále trochu škoda vzhledem k tomu skvělému začátku. Velkou neznámou bylo taky to, jak se uvede v roli Lary Croft Alicia Vikander a podle mě se jí to povedlo a pokud budou pokračování (jako že nejspíš ano), tak ji budu určitě fandit. Jinak samotná Lara je ze začátku taky moc pěkně vykreslována, avšak její přeměna z městské "badass" holky v dobrodruha byla moc uspěchána a celkem mě to zklamalo, jelikož znám hru, podle které je tento film natočen, a v té to bylo zkrátka omnoho lepší. Ještě na závěr bych chtěl pochválit Waltona Gogginse, jehož záporák byl podle mě taky fajn a líbil se mi. Takže závěr: kletba byla prolomena, ale že by to byl nějaký uchazeč o film roku, to rozhodně ne. Jsem ale zvědav na případná pokračování. 70% ()

Joedas

Jestli něco, tak že Alicia Vikander je jako Lara skvělá. Ale o tom jsem ani na vteřinu nepochyboval. Beru to jako origin story, co jsme si museli odbýt, aby se to mohlo v pokračování oprostit od svazující předlohy. Z tohohle úhlu pohledu je pak škoda takovýho kalibru, jako je Walton Goggins. Podtrženo sečteno, na další Tomb Raider s Aliciou se těšim moc, tenhle filmík ale znovu vážně vidět nepotřebuju. ()

Estwen

Srovnávat Aliciu a Angelinu? Tak to určitě ne. Angelina byla umělohmotná tvrďačka - spíš Rambo v sukních. Alicia je křehčí květinka, ale postavou, obličejem a stylem hraní daleko uvěřitelnější a přirozenější. Kombinace akčního filmu a youtuberského nahrávání her. No fakt! Je vidět, jak se postupně Lara prokousává jednotlivými levely - tu rozluští šifru, tu překoná překážku ve formě tří útočníků. Cestou získává další schopnosti a dovednosti a vy sedíte a koukáte na to stejně, jako když nějaký youtuber hraje hru a vy ho pouze sledujete na obrazovce. Bohužel z tohohle konceptu tvorby prostě víc než 3-4hvězdy nevymáčknete, ani kdyby se Vikander a Goggins postavili na hlavu, odstrkovali ušima a hráli prstama u nohou na ukulele. ()

Vykuk

Velké zklamání a docela nuda, hra je fantastická, má atmosféru, surovost a prostě všechno, tento film mi přišel, jako by ho režíroval Uwe Bowl, Není to vyloženě průser, ale čekal bych pár dechberoucích záběrů, čekal bych nakládačku, kdy si Lara sáhne na dno.. nic takového se nekonalo a ještě si příběh předělali tak až to bylo fakt nezáživné.. škoda, těšil jsem se. ()

Kortexo

Film bez vlastní vize, který se chce jen obohatit na úspěšné hře a silně kopiruje příběhy dvou posledních dílů herní série, jejimž hlavním aspektem je boj o přežití, jak proti fauně a floře, tak i lidem stejně jako ve filmů. Raději si zahrajte hru... ()

Lakash

Druhá půlka celkem slabší, trpí to hlavně na dialogy, ale i přes to jsem se skvěle bavil. Alicia do role zranitelné Lary sedla a neměl jsem problém jí věřit každý bolestivý výkřik. Otázka je, jestli ji budu věřit i drsnou Laru s pistolemi. No uvidíme... teda snad. ()

horor2

No, tak Alice se nakonec jako Lara Croft předvedla dobře. Líbil se mi nápad ukázat ji jako zeleň, než vyroste a nakope strom do větví nebo si zakope jako JCVD. Měl jsem pocit, že s Angelinou bylo TR akční oddechovkou, zatímco s Vikander se snažili trochu, aby film byl zčásti reálný - nereálný. Ale já se chtěl pobavit, podívat se na hezkou holku, co to všem natře a navíc jsem byl zvědavý, jak se bude filmu dařit do budoucna. V průběhu filmu jsem měl pocit, že vidím nového IJ - akorát v ženském podání :-) ()

XXXXXXXX

Sice film částečně vykradl zápletku jedné z her; ale když ono se na to ve výsledku prostě dobře kouká. Po Doomu a Warcraftu, třetí vlaštovka z řad filmu na motivy her, vyvracejici mýtus, o prokleti zpracování hry do filmové podoby. ()

george82

Alicia je na můj vkus až moc měkká, hodná...nevím. Nazvěte si to, jak chcete. Navíc ten Goggins? Co je tohle za záporáka? Od pohledu takovej ňouma a vousy to nevylepší. Po takovém intelektuálnějším začátku se to samozřejmě přetavilo v honičku a akci, kde se Lara stala favoritkou na cenu pro běžkyni a skokanku roku. No nic. Za mě určitě ne. ()

regentor

Rádoby Indiana Jones v sukních s dětstvím Batmana .Tentokrát ovšem v disneyovském podání pro děti od 6 do 10 let.Primitivní dějová linie, černobílé charaktery postav a naivní provedení dělá z filmu trapnou parodii na výše zmíněné postavy z filmů které uměly pobavit i trochu vyděsit.Tenhle film není ani s humornými prvky,mrazivé napětí zcela chybí a o nějakém mysteriu nemůže být vůbec řeč.Navíc nesympatické herecké obsazení ,jen ze soucitu,že nechcí dát odpad jedna hvězda.10%. ()

murkl

Měl jsem pocit jako kdybych se díval znova na Bídníky. Kamera 30 cm od ksichtu 2 hodiny v kuse je na mě trošku moc. Akční scény jak z TV bez špetky originality. Ta honička s těma Číňany byla jako taky taková divná. Čekal jsem víc akrobacie a míň MMA. Zkrátka jsem očekával úplně jiný film, než který jsem nakonec dostal. ()

Solverino

Celkem sympatická, neokoukaná nová "pipka". I když je to taková rachitická hekařka. No jednou se to dá, ale s odřenýma ušima průměr. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)