Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

CampaHD

75% ale ved prečo nie , prvého Indyho som pozeral v kine za 2kčs a dodnes si pamätám aké to bolo dobrodružstvo. To sa už nevráti. Ani v tejto časti sa nevrátilo. Bolo to také milé. Za kmotrenku sa dalo vybrať niekoho krajšieho. Prostredie bolo naozaj neskutočne no predsa len ma to tak nenadchlo. Tretieho Indianu adi nič neprekona .... ()

holeys

tak jsem zkusil IJ a fakt stačilo. To je jedna pitomost za druhou. A tak jak bylo řečeno v Big Bang Theory m: "Kdyby Jones neudělal nic, tak náckové nemají šanci, protože ho celou dobu jen sledují. Zkrátka 2,5h nekoukatelných blbostí ()

PORTER44

Nechci nějak Fordovi ubírat na jaho elánu a vitalitě klobouk dolů v tomhle věku ale takovéhle dobrodružné akce provádět v osmdesáti letech,za prvé mi to přišlo že jsou některé scény podobné z předchozích dílů takže už to trochu nudilo a za druhé bylo vidět že Ford už na to opravdu nestačí .Za podívání to stálo. ()

Redmoon

když na to půjde koukat omladina pochopím že jí to neosloví . Zato já retrofil jsem spokojenej . Vzpomínky na předchozí díly a solidní závěr . A honička v průvodu skvělá . Zklamáni není takže ok ()

jerzy1976

Ale jo. Dá se. 4.dil mě bavil víc dějem,  ale ten konec byl poněkud "divný" . Tady zápletka a finále v pohodě. Klobouk a bič přítomen. Strach z hadů taky  = za 4,2 hvězd :-) ()

Lada1962

Poslední Indiana Jones? Bohužel určitě ne, ale rozhodně je to poslední díl s Harrisonem Fordem a je nutno říct, že původní triologie to není, ale propadák to také není. Film dobře funguje, herci jsou skvělí a Harrison vypadá na svůj věk úžasně, akce jsou zajímavé, občas se do scénáře vloudil i nějaký ten vtípek... Celkově to asi na 5 hvězdiček není, ale pod vlnou nostalgie a také toho, že jsem to čekal mnohem horší, než to bylo těch pět dám ()

Johny203

Najväčší problém štvrtého Indyho nie je slabé dobrodružstvo ale príliš digitálny vizuál a preto je nepochopiteľné že sa toho Mangold nechcel vyvarovať. Takmer v každej scéne je okatý, nevydarený trikový moment ktorý diváka silno vyťahuje zo sledovania filmu. Na prekvapenie však digitálne omladenie funguje. Dočkáme sa niekoľkých ikonických záberov známych z pôvodnej trilógie  Amerika má pár pekných scén ale aj tak je slabo využitá, Indy tu má síce iba 60 ale Ford 80 takže jediná akcia ktorej je schopný sú automobilové naháňačky ktoré tu sú tri. Postava Phoebe Waller-Bridge je však najhoršie napísanou ženskou postavou série a to z dôvodu že úplne rovnako sa správajúce ženské postavy sme videli už mnohokrát vo filmoch poslednej dekády. Ten pocit dobrodružstva už neprišiel ani na druhý pokus ale v rámci žánru ide o v celku obstojné dielo, taký druhý Lovci pokladov. ()

leafroller

Překonat první díl je nemožné z několika důvodů. Jedním z nich je samozřejmě čas. Co si tvůrci mohli dovolit tenkrát, dnes již nikoho neohromí. Čekal jsem, že po katastrofálním čtvrtém dílu bude ticho a klid, takže jsem k tomuto filmu přistupoval se značnými obavami. Obavami, které se naštěstí nevyplnily a já musím opravdu uznat, že jsem se velmi bavil. Děj samozřejmě není nic objevného, ale to nebyl ani v jednom filmu, vizuální efekty jsou však pozoruhodné a akční scény kulervoucí. Fakt nevím, co k tomu dodat. Možná mi pomůže druhé shlédnutí. Tak tedy příště. ()

BigJohn02

Poslední Indy pokračoval v intencích minulého filmu, kdy série přešaltovala z fantasy motivů ke sci-fi. Slizský nácek jde tentokrát po Archimedově stroji času, aby změnil dějiny, nicméně zavede Indyho tam, kde se musí archeolog tetelit blahem - do starověku. Skoro mě mrzelo, že tam nezůstal, byla by to bomba na konec celé série. ()

Tempter

Tahle sága mi přinášela zábavu přes 40 let !?!!. Někdy ve formě vrcholné, někdy méně, ale pořád bavila a přinášela čiré dobrodružství v půvabně staromilském hávu. A díl poslední? Všechno jednou končí a tohle bylo dostatečné důstojné rozloučení. A zase pobavilo :-) ()

Frankkie

Nic jsem od tooho necekal a podle kritiku sem cekql neco hroznyho ale uzil jsem si to.. mozna to uz nebyl starej dobrej Indy ale co uz.. tak hrozny to zas nebylo. 7/10 ()

Salober

První dvě třetiny filmu jsou dějově “příliš”…Zbytečně mnoho situací, jejichž mechanismus je stejný takže začnou nudit. A to je hlavní problém tohoto filmu - “příliš mnoho děje”, který se bohužel opakuje. Škoda, že do střižny nepřišel někdo, kdo měl čerstvý pohled! Film se měl zkrátit minimálně o 30-40 min. a výsledek  by byl lepší a divácky snesitelnější. ()

fcapab

Myšlenka není rozhodně špatná, provedení taky ne, cestování v čase OK, finále příjemné, Harrison velmi dobrý, hudba taky. Ale proč proboha mají všichni potřebu dělat nesmyslné digitální megahoničky?! Kdyby ubrali o 50% furt by to bylo stejně vtipné, uvěřitelnější a příjemnější. Zlatá stará poctivá filmařina. Bohužel i zde akční CGI efekty zbytečně přitížily a nesmysl s malým bubu pilotem... ach jo. Takže o hvězdu méně, než by v klidu mohlo být. ()

oleg121

Pre mňa bude zrejme problém spočívať v tom, že táto sága si ma nikdy nedokázala poriadne získať a hoci vidím a chápem kvality pôvodnej trilógie, nič nedokáže prekryť skutočnosť, že toto veľké rozlúčenie sa s touto franchise je vlastne úplne zbytočné a vôbec nemuselo vzniknúť. Film je pozerateľný a základné kvality má, no miestami som sa bavil ešte menej než pri minulej časti, ktorá taktiež nemusela vznikať. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

včera

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku