Dokonalý únik

• Česko Dokonalý únik (viac)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiálny text distribútora)

Necrotongue

Po filmovém návratu po letech jsem musel změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na tři,druhá polovina filmu mi přišla slabší,a to z toho důvodu,že se v ní vyskytují zvláštní rozhovory beze smyslu a závěr na mě působil podobně.Přitom první polovina snímku měla solidní,paranoidní atmosféru a je jen škoda,že se v následující rychlé akci ztratí všechno to,co nejdříve scénář pečlivě vystavěl,Gina,o které Nick říká,že se o sebe v případě nebezpečí dokáže postarat,na mě později působí tak,že kdyby dostala k sebeobraně pistoli,pravděpodobně s ní po útočníkovi hodí,aby mohla prchnout do džungle. ()

becki_tu

Inteligentní záležitost, která ukazuje, že "survival horor" nemusí být nutně o partě imbecilních teenagerů, které postupně vyvražďuje nějaký zakoplexovaný úchyl. Je těžké se nějak dál rozepisovat, protože pointa a vůbec celý záměr filmu je tak trochu žánrově nekonvenční. K celkovému hodnocení vydatně přispívá i sympatické herecké obsazení a luxusní soundtrack. 75% ()

mm13

Hlavne som Twohymu uveril, že to presne tak chcel. Mám pocit, že pustiť sa do akýchkoľvek výčitiek by bolo domýšľavé. Bavil som sa, vôbec neriešil kto je vrah, len si nad tým pozvoľna meditoval a nevedel sa vynadívať Milly Jovovich, ktorá je nie len fyzicky príťažlivá, ale tiež veľmi dobrá herečka. Jej prirodzený, uveriteľný prejav mi robí neskutočne dobre a dúfam, že ju bude časom vidno aj v komplexnejších rolách. ()

JASON_X

Hlavní důvod proč vidět A Perfect Gateway jsou krásné havajské přírodní scenérie. Ale i jinak nadprůměrně slušný thriller, bohužel však s ošklivkou Milou a s otravně nudným plkáním hlavních postav v první půli filmu. A s hloupoučkými momenty - třeba že na veřejných turistických stezkách na Havaji jsou úseky s oslizlými uzounkými skalními římsami vysoko nad útesy bez aspoň ocelového lana k přidržení. Ale druhá polovina je velmi slušná, překvapující (aspoň pro mě), akční a napínavá. ()

Morholt

A tohle se mi líbilo. Po hodince jsem si říkal, že to bude klasická vyvražďovačka v nádherných exteriérech s krásnou Millou a neskutečně protivnym Stevem Zahnem, ale pak přišla situace, která mě donutila zahodit všechny moje scénáře do koše. Po dlouhý době mě v tomhle žánru něco tak zásadně překvapilo. Škoda, že se to nepodařilo dotáhnout do konce, jenž byl Amíky opětovně zmršen, ale zase nemůžu mít všechno. 75% ()

Khalesi

Je dosť možné, že som sa práve nachádzala v tej správnej nálade vhodnej k zhliadnutiu práve tohoto thrilleru, pretože ma vážne celkom pobavil a uspokojil. Nebudem hnidopich a nebudem sa zbytočne šprtať v tom, čo mohlo byť vo filme lepšie. Vizuálna stránka predčila všetky moje očakávania, takže sa mi na našu mega-obrazovku dívalo ešte príjemnejšie, ako obvykle :) Herecké obsadenie aj výkony nadštandardné. Nechýbalo ani napätie a nečakané zvraty aj keď ich nebolo mnoho, mne to stačilo na 4*. ()

ScarPoul

Ak Twohy tak sci-fi. Dokonalý únik je žánrovou zlúčeninou efektných scén a akože zavádzajúceho príbehu, ktorý v konečnom dôsledku vyprchá už počas záverečných tituliek. Prostredie je krásne, rovnako aj dvojica Olyphant(ktorý stále hrá svoj štandard a zachraňuje čo sa dá) a Zahn( ktorému netradičná úloha po dlhom čase konečne sadla). Jovovich a Sanchez síce sexi, ale akési presahy by som tu nenašiel ani keby som ich neviem ako dlho hľadal. Film nevie pracovať s napätím a už vôbec nie z humornou zložkou. Čo je strašná škoda. Twohyho považujem za majstra béčkových filmov, ale aj podobne ladený film potrebuje aspoň nejakú silnú ústrednú líniu. Paradoxne najsilnejšou časťou nie sú zvraty, ale do modrobiela ladená retrospektíva. Tam je aspoň náznak emócie a niečo zaujímavejšieho. Prijateľná jednohubka, ktorá mala podstatne na viac. ()

maseer2

napínavý film s velmi zajímavou a hlavně překvapivou zápletkou, který sice obsahuje nemálo nelogičností, ale jelikož jsem se i přesto královsky bavil, nemůžu dát prostě míň než 4*.. zásadní problém je, že průběh filmu často naprosto neodpovídá závěrečné pointě a ačkoli jsem si na internetu přečetl možné vysvětlení, stejně mi to nestačí.. (menší SPOILER - psychická porucha spojená s potřebou přebírání identit obětí? až do takové míry jako je třeba scéna ve stanu? to se mi nějak nezdá.. a stejně tak jsem nepochopil, kde se vzala v kameře fotka novomanželů, když se kazeta s touto fotkou měla podle následujícího flashbacku už dávno válet na dně moře..... KONEC SPOILERU) ..až na tyto zmíněné nedostatky se ale jedná o skutečně kvalitní snímek z krásného prostředí Havaje, kterému z pohledu hereckých výkonů neohroženě vládne Timothy Olyphant v roli naprosto cool borce a sympaťáka (především také kvůli němu jsem se po krátkém váhání mezi 3 a 4 hvězdičkami přiklonil nahoru :) ()

BoPo

Aj keď pointa nie je nijako zvlášť silná, tak som pri tomto filme strávil čas celkom príjemne. Ku koncu pribudlo síce dosť nelogičnosti, ale aj tak je to slušný únik od reality všedného dňa. ()

ProjectAlice

Pre mňa film roku 2009. Film, ktorý si musí pozrieť snáď každý. Opäť by som poradil vidieť film v originálnom znení a v HD, pretože sa odohráva na krásnom Hawaiiskom ostrove. 6 ľudí, 3 páry, 2 vrahovia, 1 ostrov. Napätie je počas celého filmu na maxime. Úžasný zvrat v polovici filmu vás núti pozrieť si film znovu minimálne 1x. Čo postava, to skvelý herec. Najlepší herecký výkon podal podľa mňa Steve Zahn. K Mille je zbytočné sa vyjadrovať, nikdy si neviem predstaviť namiesto nej inú herečku, ktorá by zahrala postavu lepšie než ona. Moja úcta za skvelý scenár. 100% ()

bouncer

David Twohy umí udělat působivou vizuální stránku a s Dokonalým únikem se mu to opět povedlo. Lokace na Havajských ostovech vypadají krásně, stejně jako horská stezka, která dává možnost vybudovat tísnivou atmosféru... Ale ta debilní pointa a slaboduché vyústění? Horší jsem v thrilleru už několik let neviděl... ()

Silence

Svižný thriller, který potěší především svým zajímavým a neobvyklým přístupem k divákovi a k vyprávění a odhalování příběhu. Scénář je díky tomu na jednu stranu příjemně neklišoidní, na tu druhou pak trpí několika nevynucenými lapsy a logickými trhlinami. Sám také přílišným upozorňováním a zdůrazňováním existence "falešných stop" přehnaně tlačí na pilu a brzy odhaluje, že zvrat nebude zase až tak překvapivý. Přesto je Dokonalý únik celkem svěží příspěvek do kategorie lehce stravitelného napětí - dobře odvedená žánrovka s fajn herci, což rozhodně nebývá pravidlem. 6.5/10 ()

Avalon820

Jednoduchá a vizuálně lehce béčková, prachprostá jednohubka na jeden večer s vypnutým mozkem, popcornem a puštěnou televizí, která je ale zatraceně líbivá. Dalo by se říci, že je i trochu předvídatelná, ale při ohlédnutí na množství variant zakončení, jež vyvstanou během filmu divákovi na mysl... To by pak už bylo předvídatelné vše. Dokonalý únik (neskutečně fádní název, mimochodem) je názornou ukázkou toho, jak prvek sebeanalýzy dokáže diváka zaručeně zmást. To a ještě dumání nad tím, kde do tohoto filmu vzala Milla Jovovich prsa, když je nikdy před tím neměla. ()

McClane

Třetí hvězdička je jen a jen za přírodu, která je nádherná. Po "odhalení" velkého zvratu to začne hodně skřípat a na konci se musíte smát. ()

Terva

Nádherná Hawaiská příroda a pěkný holky...aloha. CITÁT : První člověk, co si chce při čůrání povídat. Spousta dvojic, ale jen jedna dvojice jsou ti správní zabijáci. Hádejte kdo ? Zastavený čas a letící sekyra, uvede vše do pohybu - konečně se začíná něco dít. Nevím zda brzy nebo pozdě, ale přeci jen se dovíme, která dvojice je ta pravá. Nick ( Timothy Olyphant ) je borec a svým chováním a činy táhne celý film. CITÁT : Nic není, dokud u toho nejsem já?. Vytahování nožů z lidského těla bolelo i mně. Okolo osmdesáté minuty je krásný, komikově sekaný záběr na běžící postavy, který je podpořen pěknou hudbou a zajímavým střihem. SPOILER - Víte, jsem rád, že ten film má normální konec - KONEC SPOILERU. Tu zajímavou orchestrální hudbu dělal The city of Prague philharmonic orchestra. V čele s Dominikem Hauserem. Ve filmu ale mimo tohoto zazní třeba " Hej, hej, hej ", " Boom chic, boom chic " nebo " Red dress baby doll " a to vše od Tracy Adamse. ()

Johny_fork

Dokonalý únik těží zejména z překrásného, netradičního prostředí Havaje a účasti Milly Jovovich, zápletka je slabší, dějový obrat nepřirozený a dost neadekvátní předchozímu dění.. Obrátit jednoduše pohled o 180 stupňů působí lacině, tak se kvalitní thriller nedělá. Závěrečná akce je velmi povedená, ale celkově velké zklamání. ()

Dale

Prekvapivé filmové zvraty sú cool a tak sa scenáristi snažia natlačiť do svojho diela čo možno najnečakanejší zvrat, aj za cenu toho, že je totálne nelogický a nemožný, vzhľadom na predošlý dej a správanie sa postáv. Toto je presne taký prípad, prekvapivé to bolo, ale na mňa úplne neúčinné, dobré akurát na zasmiatie. Napätie v poslednej štvrťhodinke celkom ušlo, ale nič extra, také typické B-čkové bu-bu-bu. Len herci to vyťahujú aspoň na podpriemer. To napríklad také Úplné bezvetrie je o triedu lepší thriller. Ale ako cestopis to bolo fajn, na havajské ostrovy by som šiel hneď. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (viac)

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (viac)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (viac)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (viac)