Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Budú vražedné spoilery, ale koho to v prípade štvrtých Čeľustí zaujíma. V prvom rade ide o uspávanku ako remeň a úvodných 70 minút zaujme iba neuveriteľná motivácia žraloka, ktorý berie podtitulok filmu doslova. Rozhodol sa totiž prenasledovať synátora náčelníka Scheidera až na Bahamy a z pomsty chce zožrať iba jeho a jeho rodinu. Fakt ! Ostatné pokrmy ho nezaujímajú. Hľadať v tomto blábole charakterových hercov by bola strata času, prekvapila však účasť Michaela Caine, ktorý sa obstojne snaží klamať, že nejde o úplný brak. Pomohli tomu tiež tvorcovia, keď upustili zo sci-fi prvkov akými nás kŕmili pri treťom diely. Z čoho ale upustiť nemuseli je vierohodnosť žraločieho modelu. Pomstiteľ sa pohybuje bez pohybu a často pripomína nafukovacieho panáka. Vážne des a ešte tá korunovaná non stop nuda. Lenže keď už ma chytal asi šiesty mikrospánok prišlo finále, pri ktorom som zostal ako obarený. Najskôr si to Caine na lietadle rozdá so žralokom, potom s aeroplanom bez plaváku bezpečne pristane na mori a absolútna čerešnička prichádza, keď sa rozžúvaný Jamajčan vracia na scénu a bez bolesti začne vtipkovať na adresu zinfarktovaného žraloka. Skutočne silný záver tetralógie čo je rovnako ako tretí diel iba úbohou prísavkou niekdajšej kultovky. ()

listr odpad!

Je to hovadina, ale doporučuji to sehnat na VHSce jednohlasně předabováno brněnským hantecem to je pak super zabavička, která stojí za vidění. ()

bobstock

Carcharodon carcharias ze čtvrtého pokračování slavného bijáku je zřejmě jediný v celé sérii, který nezapomíná a účelově zabíjí podle rodokmenu. 15% ()

Tunri odpad!

Po všech čertech divnej díl, čím novější Čelisti, tím umělejší a míň realistickej žralok. A vsadit do filmu černocha, co má spoustu keců, to nezachrání. ()

petikacka

Tady musím přičíst k bodům, celkem slušný příběh, který není úplně blbý...Jasně není to jednička, ale určitě lepší než 2 a 3...Za mě 75% ()

pend

Velký bílý na mělčině u Baham, ach jo. A navíc jde po rodině Brodyů jak slepice po flusu.. Co je na tom nejpodivnější, modely žraloka jsou díl od dílu horší. P.S. Konečně jsem pochopil konec, který jsem ve filmu nepobral. Na youtube je k dispozici uncut, který to objasňuje. Co neřeší je, jak mohla Ellen vzpomínat na události, které nikdy neviděla (zabití žraloka v 1, smrt jejího syna ve 4). ()

Aurus

Jednička a dvojka jsou perfektní díly, trojka je odpad a čtyřka je za mě lepší než trojka. Postavy jsou lepší než ve trojce což je dobré, takže postavy 5/10. Hudba je velmi dobrá jako v 1 a 2 díle tskže hudba 10/10. Celkově je 4 díl lepší než 3 a ale na čtvrtém díle mě sere jen 1 věc o toje že když mají Čelisti 4 podnadpis pomsta nebo odplata tak proč do prdele žralok zabije jen 2 lidi? Já být režisér čtvrtého dílu Čelisti tak bych zařídil aby ve filmu nezemřely 2 lidi ale 10-15 lidí, jinak je film docela ok. Moje Hodnocení 20%. ()

Rami odpad!

Proboha, myslel jsem si, že to horší jak trojka být nemůže. Ukázalo se, že může. A mnohonásobně. Opravdu - tento film je neskutečnej odpad. Své místo v TOP 20 odpadech CSFD si jistě zaslouží. ()

GOREGASM

Michael Caine si evidentně spletl letadlo, respektive film, ve kterém chtěl hrát, protože jinak mi jeho účast v této naštěstí již poslední čelisťové insanitě rozum nedává, ale je aspoň pozitivní přidanou hodnotou. Důvtip žraloka převyšuje logiku a inteligenci všech postav dohromady (matka všem zakazuje, aby byli u vody a sama se jde o scénu později šplouchnout, přičemž dostává téměř okamžitě panický záchvat), ale narozdíl od trojky se tomu dá zasmát. Každopádně se mi nechce věřit , že tvůrci mysleli žralokovu detektivní misi z Amity na Bahamy vážně, protože to už by bylo fakt na Chocholouška. 25% P.S. Deja Vu scéna s napodobováním taťky ale dobrá. ()

Ombak▼Penari

Osobně si myslím, že je to o něco málo méně nudné než předchozí díl, ale co do pitomosti zápletky, absence atmosféry a čehokoliv hororového si to nemá vůbec co vyčítat. Jakoby si spiebergovi pokračovatelé vůbec neuvědomovali, v čem tkvělo kouzlo prvního dílu s náznaky hrozby a gumového nebo kresleného žraloka servírovali jak na stříbrném podnose. Tohle nemohlo dopadnout dobře. ()

MickeyStuma

Třetí volné pokračování této žraločí série u diváků dopadlo zcela stejně, jako snímek 'Halloween 3' (1982), který byl natočen rok předtím. Změnil se námět a místo konání a diváci to prostě nepřijali. Tvůrci se tedy vrátili k původní myšlence a tím i k postavám. Časový odstup tohoto čtvrtého snímku však udělal své a tak byly v postavách provedené změny. Šéf místní policie Brody je vlivem infarktu po smrti, na policii nastoupil jeho syn a středem všeho dění je tentokrát vdova Allen Brody. A opět se chystá oslava a opět začne útočit bílý žralok. Myšlenkou celého dějství je, že se chce na Brodyho rodině mstít. A tak se vše obrací v rodinné drama, bohužel nemající tendenci ozvláštnit koncepci hrozby, napětí a strachu. Pouze se recykluje původní námět okořeněný pouze jediným nápadem. Scénář je po dějové stránce napsán naprosto bezmyšlenkovitě, z naprosto nudnými dialogy a absencí jakéhokoliv napětí. Zábavnost celého snímku tedy upadá v niveč. Dopadnout to s tímto snímkem tedy nemohlo jinak. Více zbytečné pokračování být už prostě nemohlo. ()

Hapretor

Zpočátku hodně nudné ... ale úsek ve vraku lodi je zase fakt dobrý ... konec taky ujde ... ale jako už v pořadí čtvrtý film fakt zbytečný ()

helloween93 odpad!

"Throwback Thursday #54" - Dlouho jsem si myslel, že Čelisti skončili s tragickým třetím dílem z aquaparku, bohužel ještě existuje čtvrtý díl s podtitulem "Revenge", kde se Great white shark mstí rodině Brodyových a chce je všechny sežrat. Když z Amity odjedou v úvodu na Bahamy, žralok jede za nimi. Film se celkem vleče, nepomáhají tomu ani špatné herecké výkony, což bylo v této sérii standartem. Původní děti Brodyho hrají jiní herci než minule a k nim přibyl Mario Van Peebles s jamajským přízvukem a slovem "man" za každou třetí větou. :D No a taky přibyl Michael Caine, co ten tady dělá? Potřeboval mámě koupit nový dům a účast ve čtvrtém filmu Jaws mu to zajistila. Scény se žralokem jsou natočeny velmi bídně, maketa žraloka vypadá jako z Aliexpressu. Jako bonus totiž žralok ve filmu vydává spooky zvuky. Chvilku jsem čekal, že bude mít u supernatural abilities. Od režiséra Sargenta jsem viděl hned několik filmů (White Lightning, The Taking of Pelham 123 a povídkový horor Nightmares) a ač se filmy pohybovalo lehce pod nebo nad průměr, Čelisti 4 jsou fakt ztrátou času. Film získal ocenění Zlatá malina v kategorii Nejhorší vizuální efekty, ale ze všech nominovaných filmů jich měly nejvíc právě Čelisti. Čelisti IV jsou zřejmě jediný filmem s Michaelem Cainem, kterému dávám odpad. // Fun fact na závěr, zjistil jsem, že v den, kdy jsem film shlédnul šel akorát do kin žraločí film Meg 2. Shlédnuto na Prima Max. ()

Empire odpad!

Možná lepší než trojka (nevěřil jsem vlastním očím Michael Caine!!!), ale horší než cokoli jiného...telepatii si asi převzali později tvůrci do Halloweenu 5: Pomsty Michael Myerse:))))))) obojí má v názvu Revenge a to pomsta to teda je, ale na divácích:) ()

mutace odpad!

Takhle to dopadá, když si někdo vezme do hlavy, že dokáže natočit ještě vetší sračku, než ty před ním. A taky že jo, dokázal to ! ()

Jeand´Boa

Já opravdu nevím ... už několikrát jsem u toho usnul, takže vůbec netuším, jak to dopadne :-D ale víte co? - Mně to vůbec nevadí!!! Je mi to jedno - pro mě už to nejsou Čelisti, takže to neřeším...opět film, u kterého se sluší říci: To se nepovedlo! ()