Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

Žralok

Pomsta. Název je výstižnej. Pomsta skvělej sérii a fanouškum. Pomsta na divákovi. Hůř už to smad dopadnout nemohlo. Není divu že žralok po tomhle díle definitivně chípnul. ()

K.I.N.G.

Ale jo, tak je fakt, že i žraloci ve filmu Příběh žraloka vypadali věrohodněji a nebezpečněji, ale je to poměrně zábavné, i když nevěřím tomu, že by měl někdo důvod se k tomu ještě někdy vracet. Je to blbost, ale příjemná a bez sebemenších problémů jsem se prokousal celým příběhem s celkem spokojeným úsměvem na tváři, čekal jsem to daleko horší. Znám daleko větší sračky, toto ujde. 20% ()

Rakosnicek77

To jsem takhle minulou sobotu ve 3 hodiny ráno psal hodnocení na čelisti 3 a nevěřil vlastním očím, co jsem to vlastně viděl. Z čirého milosrdenství, jsem film neodeslal do věčných odpadních stok a rychle na ten hnus zapomněl. No a přišlo dnešní ráno, já si opět dělal to svoje a jen v údivu sledoval, že se na obrazovku hrne 4 pokračování, téhle už celkem trapné žraločí ságy. Co říct? Myslím, že to snad ani nebudu komentovat a neučinkovat tam Michael Caine, tak už tam ta žumpa byla. Tenhle oploutvený červotoč, požírající celé lodě, už totiž nebyl ani děsivý a bohužel ani zábavný! Byla to už prachsprostá trapárna!!! ()

L_O_U_S

Pokud po vaší rodině jde obrovský žralok, není nic lepšího než se za ním sám vydat na otevřené moře. Lorraine Gary mi v tomhle filmu přijde neskutečně otravná a hysterická. Dvě hvězdy dávám proto, že jsem viděl i horší sračky. (393.) ()

FilmFan24 odpad!

Připadá mi, jako by mě tvůrci snímku s názvem "Čelisti IV : Pomsta" chtěli varovat. Bohužel jsem neposlechl! Čtvrté "Čelisti" jsou opravdovou pomstou filmovému divákovi! Je mi ovšem záhadou, co jsem Josephovi Sargentovi udělal. Bohužel o ničem nevím. Přísahám, že jsem v tom nevině! ()

AlistairMir

Tohle byla opravdová a nemilosrdná pomsta na divákovi, tedy na mně. Ten žralok co měl snad navigaci, díky které, vždy poznal, kde naši, ehm, "hrdinové" jsou, mě příšerně otravoval a hrozně jsem si přál, ať ho někdo už konečně sejme. Totální nuda a vidět tohle, žralok z prvních Čelistí, tak se chytá ploutvema za hlavu a radši se nechá dobrovolně znovu sejmout od Brodyho, než žít s vědomím, jak jeho odkaz zprznili... ()

Aleee89

Film nic moc, ale musím říct, že po otřesném třetím díle bylo tohle menší překvápko, protože se mi tento čtvrtý díl líbil více než trojka, ale pořád je to takové nijaké a točené násilně, není to ono. Jednička je jednička a žádný další díl už není dobrý. ()

Chen

Po opravdu velmi nepovedené trojce mi připadají Čelisti IV jako vcelku zajímavá podívána. Samozřejmě s prvním filmem je zbytečné Čelisti IV srovnávat, navíc ústřední monstrum je překvapivě mnohem hůře zpracované, než bychom od filmu z roku 1987 čekali, ale příjemná Lorraine Gary a překrásné bahamské exteriéry mají své kouzlo. ()

balba

O chlup lepší než třetí díl.Žralok je otřesný.Jednu hvězdičku dávám za krásné prostředí , jinak zbytečně natočený díl. ()

Martin741 odpad!

Naprosta scenaristicka hroza, dej to nema evidentne ziadny, striedaju sa len sekvencie na mori a v byte. JO a ten zralok, co sa objavil, to uz fakt viac hrozy vzbudzuje moja gumova pistalka.Za velke minus povazujem aj to, ze ten zralok ma este o meter viac nez bezny hypermarket. 0% ()

rakovnik

Když jsem se z informací k filmu dozvěděl, proč v něm hraje Michael Caine (i když to nebyl jeho poslední úlet v obsazení), došlo mi, proč je ošklivě gumový žralok po dvanácti letech od vzniku prvních Čelistí mnohem hůře zpracovaný. Prostě už asi nezbyly peníze. Tento film už je sice pitomost, snažící se vydolovat poslední peníze z fanoušků původního díla, ale ve srovnání k atmosféře Spielbergova filmu se limitně blíží nule. Celkově zhlédnutí neuškodí, nicméně frustraci fanoušků původního díla dokumentuje i zdejší hodnocení tohoto filmu. ()

Jino odpad!

Dá se klesnout ještě níž než s předchozím dílem??? Tady vidíme že zaručeně ano. Název Čelisti: Odplata to plně vystihuje: Jsou 4 díly, pomyslně to rozdělím na dobré a na špatné díly, před tímhle fuj filmem to bylo 2:1 pro dobré díly, ale teď se žralok mstí a vyrovnává na 2:2 . A já bych to tak i nechal a dál raději pokračování ještě dlouho netočil. Nerad bych hodnotil Čelisti jako špatnou sérii. ()

WolfR odpad!

Po špatném 3 dílu přichází ten největší odpad! Tento film je naprostá nekoukatelná hovadina! Jsou tam úplné blbosti. Například, že žraloci vydávají zvuky(?). Dále potom, že Žralok bílý si klidně plave a zabíjí v teplých bahamských vodách(?). A ke konci filmu tam máme nesmrtelného černocha(?). Tento film je jedním slovem SHIT. Odpad. PS: Katastrofální efekty. ()

pankreminek

Miluju Čelisti, bohužel, ale čtvrtému dílu jsem už narozdíl od těch ostatních plný počet dát nemohl. A to vypadal hned od začátku skvěle (aspoň pro mě, pro ostatní to bylo v hajzlu nejspíš už při uvodních titulcích), když začala slavná melodie a chvíli po tom žralok sežral prvního ze synů Brodyových. A jak ho sežral :) Ale k tomu záporu. Podle mě se od již zmíněné první scény už skoro nic neděje a žralok nedostal vůbec prostor. No k filmu jsem se vrátil po sedmi letech, abych ho konečně dokoukal a čekal jsem tak nějak víc, i přes strašné hodnocení, to nejspíš proto, že mě všechny minulé díly včetně trojky náramě bavily. Ale co no, bavil jsem se a byl jsem napjatej, takže celkem spokojenost. ()