Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Píčovina která nemá nic společného s prvnímy dvěma díly.Jen se třetím a to jen bohužel tu debilitu.Trojka je sice ještě horší ale tohlenc je fakt ubohost. ()

Arsenal83

Film, kde si prajete, aby tú trafenú herečku ten gumený žralok konečne zožral. Ešte aj na osemdesiate roky také trápne triky, že zatvárate oči nie zo strachu, ale zo studu z predvedených výkonov. Inak Lorraine Gary bola čírou náhodou vydatá za riaditeľa MCA Inc. and Universal Studios, takže vieme, akými hereckými "kvalitami" sa dostala k role. ()

honajz

Před nějakými osmi lety jsem psal recenzi celé kolekce, takže jsem viděl i tohle. Ale nepamatuju si z toho jedinou slušnou a zapamatovatelnou scénu, jen nudu a kecy a údiv nad tím, jak někdo vykrádá téma filmu ORCA, aniž by ho napadlo, že tady to nemá jak a čím fungovat. ()

SOLOM.

Tak tohle už beru jen jako vtip režiséra, který se snažil pobavit diváky a natočit komedii pro dospělé. Jedniným plusem je návrat Brodyové, která ač zestárla, hrála pořád slušně. Žralok pochází asi z nějaké shark mafie, protože se chce pomstít celé rodině Brodyů a je ochotný plavat kvůli tomu z USA na Bahamy. Trošku se nažrat, oprcat pár družiček a užít si zbytek dovolené. Navíc myslí jako člověk, své oběti si vybírá podle vkusu, když se mu nelíbí tak je vychlustne a valí dál... Scénka, kdy pronásleduje Brodyho jr. do té potopené lodi byla asi nejsměšnější z celého filmu... 1 a 2 díl patří do kategorie hororové filmy, 3 a 4 parodie či komedie... ()

Bauer

Sem ani nevěděl , že existujou Čelisti 4 :-).Po strašný trojce je tady další díl a překvapivě o něco lepší.Má to pár lepších věci než trojka , docela dobře provedenej žralok , nádherné bahamské prostředi , solidní scény pod vodou a sympaťák Michael Caine.Určitě lepší než přechozí díl. ()

duklak2

Ne, nevydržím to. Co řeknu, to nesplním. V předešlém komentáři jsem naznačoval, že si dám na pár dní pauzu. A já už zase píšu. Po pouhých třech hodinách. Jsem závislý asi na všem:-) Je jasné, že se tento film točit neměl. Tvůrci chtěli neustále ždímat prachy. Na základě dílu prvního. Herci zde nic nepředvádí. Žralok je nudný. O atmosféře nemluvě. Nic zde nepůsobí hororově. Spíše nudně, až komediálně. Odpad nedám, ale více než jednu hvězdu také ne. ()

oLí odpad!

Když ve filmu o žraloku odfláknou snahu udělat žraloka co nejvíce reálně vypadajicího, tak to prostě zavání megaprůserem. 10% [červen 2006] ()

Lucasion

Čelisti dospěli do finále. Žralok přichází naposled, aby dokonal dílo zkázy. Vrátil se nás super hudební doprovod Johna Williamse. Žralok je opět ještě o něco větší. Tentokrát se nemusíte bát, že nic neuvidíte nebo to bude tmavé. Film se odehrává na Bahamách. Kde je průzračná voda a žralok je vidět stále ve své celé kráse. Herecký tým je složen velmi dobře. Exceluje především Michael Caine, kterého bych tady nečekal. Moc se mi líbily flashbacky. A sice vracení se do starších dílu, zde působí skvěle. Nebo fotka Roya Scheidera z původních Čelistí na zdi policejní stanice v Amity. Film je především pro fanoušky série. Pro ostatní to bude takový "miš-maš" krváku se žralokem. Celkem slušné zakončení série. ( 60 procent ) ()

HateBreeder

Lepsi nez IIIka to rozhodne je, ale jinak je to hodne spatnej horor, ale dobre se na to diva - Bahamske ostrovy sou opravdu kouzelne a po shlednuti tohoto filmu se tam asi vypravim - ani se nedivim Kozenemu ze zdrhnul prave tam ()

corpsy

Ale no tak ľudia. Ja viem, že to nieje jednička, ale žeby až taká katastrofa? Je to nelogické a občas aj fakt trápne , hlavne záver ( videl som obidva verzie - uprednostňujem ten výrazne profesionálnejšie natočený ), ale nostalgia je silná paní a ináč nedovolí. ()

Astaroth12

Myslel som si, že keď čeľuste tri bol riadny prúser, že ani toto pokračovanie vydarené nebude a nemýlil som sa. Okrem toho, že tu hra môj obľúbený herec Michael Caine, tak inač nemá čo ponúknuť. Nielenže celkom kopíruje predošle diely, ale aj triky ci herci sú na smiech aj keď jedna výnimka sa tu nájde, ale jeden herec nespraví nič, keď všetko ostatne je na hovno. Žralok bol fakt hrozne spracovaný, dialógy trhali uši a réžia s niektorými tými divnými strihmi mi prišla už dosť mimo. Trocha nadhodnotím, ale len kvoli Michaelovi, keď sa už rozhodol hrať v takej blbosti. ()

Lokutus

výstavně debilní a navíc okořeněný "mimořádně povedeným" nováckým dabingem... těžko říct jestli je skutečně debilnější trojka nebo čtyřka :) ()

Jillen odpad!

Chce se mi brečet z toho kam se tohle dostalo... :,( ...pro mě existují pouze první Čelisti a tohle prostě musím ignorovat jelikož jinak bych fakt brečel ()

Bat55

Pomaly najzbytočnejšie pokračovanie. Od dokonalej jednotky, cez slušnú dvojku a otrasnú trojku sme sa dostali ku katastrofickej štvorke. Len vďaka názvu a postavám ide o pokračovanie legendárnych Čelustí, inak tento brak nemá nič spoločné s pôvodným Spielbergovým dielom. A tie scény pridané z jednotky v podobe spomienok, tie ma naštvali. Absolútne premárnená šanca (a to som si myslel, že po trojke už nič horšie nemôže byť). Som toho názoru, že tvorcovia mali zostať len u prvých dvoch častí (ktoré navzájom skvele fungujú). /20%/ ()