Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $23miliónovTržby USA $20,763,013Tržby Celosvetovo $51,881,013║ Tak toto je zbytočný podpásovka do tejto série, už to nie je ono, vyznie to až moc televízne. /20%/ ()

Renton odpad!

Scénář: Michael De Guzman .. Kua to jsem zas jednou viděl sračku. Skončilo další z mnoha fotbalových utkání probíhajícího MS06, díky kterému nemám prakticky na filmy žádný čas a ve slabé chvilce přepnu zrovna na tohle. Vrchol pokleslé zábavy a pokus o vyždímání něčeho z dávno vyschlé látky. ()

tron

„Kúpil som si pekný dom,“ odpovedal Michael Caine, keď sa ho spýtali, prečo renomovaný britský herec so štyrmi oscarovými nomináciami a jedným Oscarom hral šarmantného pilota v Čeľustiach 4 bojujúceho s ľudožravým žralokom. Až tak tragikomicky by som to nevidel. Mne sa štvrtý diel páčil a nehanbím sa za to. Sága Čeľuste je dovolím si tvrdiť JEDINEČNÁ tým, ako scenáristi každej časti dokázali nadviazať na predchádzajúcu. V Spielbergovej jednotke šlo o Brodyho. V dvojke znova o Brodyho. V 3-D trojke o jeho synov. A v štvorke o Brodyho ženu a syna. Ellen Brody v štvorke odchádza na Bahamy, „kde žraloky nemáme“. Tu sa chce spamätať z rodinnej traumy. Lenže Veľký Biely si ju nájde aj tu. Pravdaže, je to hovadina ako mraky. Pomstychtivý žralok neexistuje (na rozdiel od pomstychtivej kosatky? Viď. film Kosatka zabijak.). Nevraviac o tom, že všetky tri predchádzajúce žraloky boli zabité, takže sa nemstí jeden a ten istý, ale vždy iný (vzdialený rodinný príbuzný?). No solídne herecké obsadenie (Caine, Van Peebles, Guest, naopak Lorraine Gary pôsobí miestami dosť v kŕči, takže sa ani nečudujem, že po tomto filme s hraním sekla), rozprávková exotická výprava a slušná akcia (žralok sa v tomto filme miestami takmer až VZNÁŠA nad vodnou hladinou) majú niečo do seba. Na rozdiel od dvojky sa našťastie do deja nemotajú otravné decká. A nejedná sa ani o také príšerné pokračovanie, akým bola trojka. ()

Asia_Power

A já myslela, že trojka stojí za houvno :-D No to jsem ještě neznala čtyřku. Na začátku, díky zubům žraločáka, chcípne Brody nejmladší a matka tak jde čerpat pozitivní energii k jejímu druhému synkovi. Ale oceánem plave obrovský žralok opět přímo za ní a jejím synkem a hodlá je sežrat. Do prdeeeele co to má být? Jak ten pošahanej žralok může vědět, kde se zrovna Brodiovci nacházej? Já sama se ztratím i mezi dvouma stromama a tenhle rybák obeplouvá celou zeměkouli a spolehlivě najde dva konkrétní jedince ať jsou kdekoli. Během filmu začnete tak mít pocit, že žralok se dostane doslova všude a já čekala kdy přijde scéna, ve které se půjde Brodyová vysrat a z hajzlu vykoukne žralok a ukousne jí prdel...ale jinak je to fakt kvalitní pokračování série ()

Bloody13

Panečku, to je námět! Další žralok v řadě, co Brodyovým nedá chvíli klidu. Zabiják si tentokrát připlaval ze studených vod rovnou na Bahamy, aby si tu s posledními členy lidské rodiny vyřídil své účty. PROČ a JAK jí našel, na to se mě však neptejte. Závěrečný díl série je jedno neskutečné WTF. Logika se utopila už někde s trojkou a napětí chcíplo s Williamsovým odchodem. Jediným kladem čtyřky zůstává asi ten žralok, který tu vypadá přece jen o trošičku líp než minule. Ale opravdu jen trošičku. Bohužel pro něj i pro nás se zase moc nenažere. Tvůrcům se tak podařilo spláchnout tuhle sérii úplně do hajzlu a od té doby se nenašel nikdo s takovou drzostí, aby jí z těch sraček vyhrabal. Ať odpočívá v pokoji. ()

Gilmour93

Vím, že se žralok umí dostat do Benátek, víru tornáda či telefonní budky, ale aby se věnoval stalkingu po severní polokouli a ve své pomstychtivosti si vedl notes, koho z Brodyovic rodiny ještě sežrat, to jsem netušil.. Možná by byla atraktivnější premisa, že žralok dostal infarkt, když policejní náčelník Martin Brody snědl na moři svého syna, ale nebudeme se v tom babrat, hlavně že má Michael Caine nový dům.. Přál jsem si, aby tu gumovou hračku do bazénu ztloukl Jason Statham, ale musím ještě pár dnů počkat.. ()

sud odpad!

Po tragickém třetím díle jsem si řekl, že přesto skusím shlédnout čtyřku. Myslel jsem si samozřejmě že to bude hovadina, ale na druhou stranu jsem si říkal, že to bude i možná o něco lepší, když jsem viděl v titulcích Lorraine Garyovou (která se mi v prvních dvou dílech líbila jako ženská i jako herečka) a Michaela Cainea, kterého mám rád. Opak je pravdou. Je to přinejmenším stejná chujovina jako trojka. Příběh po několikátý omletý, žralok dokonce vydává zvuky (?), Lorraine Garyová buď hodně chlastala, nebo měla spoustu starostí, jinak si její vizáž nedokáži vysvětlit (věk nepočítám), Michael Caine dělá co může, ale nijak filmu nepomůže, protože se pachtí v hustém bahně, které se jmenuje vylízaný scénář a příšerné triky. ()

ClintEastwood odpad!

Až do nějakých pětadvaceti let jsem vůbec netušil, že existují Čelisti 4. Celý tehdejší dosavadní život jsem žil v bludu/domnění, že série končí trojkou z aquaparku. I televize vždy vysílala pouze první tři díly. No, někdy člověk lituje, že se o POMSTĚ dozvěděl a tento pokus o film viděl. Absolutní dno ve všech filmařských ohledech. Tady není vůbec nic. Michael Caine?! Vážně?! To je asi jako kdyby si šel Messi kopnout za Houslice... ()

MM_Ramone

V roku 1975 natočil začínajúci americký režisér Steven Spielberg snímok "Čeluste", horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Je to dielo, ktoré sa zaradilo medzi špičku svetovej kinematografie. Nasadil laťku poriadne vysoko, takže ďalšie pokračovania to mali hodne ťažké. Dvojka mu môže ešte ako-tak konkurovať, trojka bola na tom už dosť biedne, no a štvrtý diel je úplne na hovno. Skoro nič sa tam nedeje. Je to nudný blábol s blbým scenárom. Navyše žralok je len akási nepodarená gumová atrapa a herci sú nesympatickí až strach. Najmä ten fúzatý chmuľo, jeho hlúpa žena a tak isto i ten okuliarnatý, dredatý černoch. No najviac ma vytáčala tá stará, hnusná, hysterická ježibaba. Nechápem ako sa v tejto otrasnej spoločnosti ocitol herec Michael Caine. * ()

D.Moore

Ne, Michael Caine si takovou roli opravdu nezasloužil.... Přesto je jeho přítomnost v tomhle filmu tak působivá, že mě k jedné hvězdičce donutí. Všechno ostatní je hnůj. ()

Niktorius odpad!

Stačilo mi přečíst si oficiální text distributora k filmu a musel jsem se válet smíchy nad debilitou některých filmařů. A ten "žralok" co ve filmu vystupuje je mnohem méně děsivý než gumová kachnička do vany. ()

Wacoslav1

Mno... Tak oproti regulérně špatný trojce má čtyřka aspoň jednu výhodu. Najdou se v ní sem tam nějaký ty trashový prvky který ať už chtěně nebo nechtěně pobaví a nezapomeňte, že nejenom sloni, ale i žraloci mají paměť! No každopádně sračka je to furt, ale tentokrát to aspoň není na odpad.10% ()

Xmilden

Po hodně slabé trojce je zde o něco lepší čtvrtý díl. Přesto se prvním dílům tohle neblíží ani omylem. Ale koukatelné to částečně je. ()

Shakers

Príbeh je otrasný (pomsta žralok ? WTF) a stará pani Brodyová, (ktorá sa vracia po 10 rokoch) tiež. No bavili ostatný herci a ich postavy. Taktiež scény s peknými plážami a nádherne modrou vodou, kde sa vynorí čo chvíľu žraločia plutva tiež stoja za to. Trojka mi prišla o jeden žraločí zub lepšia, no štvorka ma zas lepšie žraločie akcie. A ak ste pamätnici a mate chuť si pozrieť aj alternatívny záver, kde Jake neprežije a ktorý je podľa mňa lepší, nech sa páči hurá na youtube. 45% - 2* ()