Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

Orphan odpad!

Tento film ve mně budil již od samého začátku až dokonce úsměv na rtech. Představa pomstychtivého žraloka, který na každém kroku pronásleduje členy klanu Brodyů a který je postupně a systematicky likviduje nebo se o to pokouší, je komická. Na druhou stranu je nutné ocenit žralokovu úžasnou vyhledávací schopnost sledovat Brodyovi až na Bahamy, kam se hrabe GPSka. Herecké výkony ujdou a vlastně drží tento film nad vodou, M. Caine ani L. Gary nezklamali a překvapivě ani M.V. Peebles, ale na druhou stranu takto neuvěřitelně slabý tupý a směšný scénář potápí tento film hluboko do mořských hlubin. Myslel jsem, že dám alespoň jednu hvězdičku za hudbu, ale tentokrát jsem se neslitoval, takže odpad. ()

Crixus2204

Tak tohle je opravdu neskutečný odpad. S dílem Čelisti (1975) se to opravdu nedá srovnávat. Kvalita, scénář, zvuk...Všechno. Žraloka má představovat gumová kachnička do koupele a herci jsou mi tak nesympatičtí, že vskutku mám problém vydržet u tohoto filmu do konce. Tento film bych nejradši ani nehodnotil, ale když už jsme u toho - 13 procent, jedna chabá hvězdička. ()

Heuloss odpad!

Sledovat jak žralok, jestli se tomu tak dá říkat, sleduje ženskou a její rodinu aby jí mohl povečeřet je neuvěřitelně hloupá. Žralok z umělé hmoty, se kterým jsem si hrál jako malý, by se do filmu hodil daleko víc než to co to tam plavalo. I hodnocení *odpad* je pro tento film moc vysoké. ()

Duffman 97 odpad!

Tento film je opravdu pomsta.Nám všem co se líbí původní film a hlavně Spielbergovi.Za to že přivedl na plátna kin jeden z nejlepších hororů vůbec.Tohle si první díl nezasloužil. ()

SNCIS odpad!

Obsahuje spoilery: "Čelisti IV jsem v životě neviděl, ale ten dům, co jsem si za ty peníze koupil, ano." Odpověděl Michael Caine, když se ho zeptali, proč herec se 4 oscarovými nominacemi a 1 Oscarem hrál šarmantního pilota v Čelistech 4. Ve filmu navíc zemřou pouze 2 lidé, což jako na horor dost málo. Celkově se zde dá uplatnit přísloví o nastavované kaši. Pokud jste viděli jedničku, nenechte si kazit náladu tadytím pokračováním. Tady ocenění nejhorší vizuální efekty, režisér, scénář a film jako celek, mluví za vše. - odpad! ()

drkaldj

Úvod by to byl slušný nebýt té kamery a trhajících záběrů při útoku. Třetí díl měl Dennise Quaida, čtvrtý má Michaela Cainea. Návrat k praktickým efektům vítám, i když škoda že to trvalo než se žralok ukázal v plné kráse. Celkově snímek uteče, ale nepřichází s ničím novým, bohužel není moc nápaditý (alespoň přemožení žraloka mohlo být konečně něco nového, a né pořád to samé co jsme viděly ve všech třech předešlých dílech-> bomba nebo něco podobného do tlamy). ()

jirikzaboj

Pomineme-li, že se jedná o absolutně nelogický příběh aneb msticího žraloka a přímo to przní odkaz původního filmu, tak to je o jeden level méně hloupé, jako díl třetí. Má to alespoň trochu zajímavé herce. Nic víc, nic míň. ()