Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

J.Mayen

Celkem me zarazi tak nizke hodnoceni, pro me osobne ac tedy moc klisovite a hlavnima lidma dost prehravane mi posledni celist zase tak spatna neprisla, spis prumerna,ale lepsi nez trojka. Jsou mnohem horsi filmy, ktere by si zaslouzili spadnout mezi 200 nejhure hondnocenych filmu tady na csfd, par tipu bych mel,ale obavam se, ze bych tu nasral celkem dost lidi. ()

Stanmi

Ellen Brody (Lorraine Gary) žije i po smrti svého manžela Martina na ostrově Amity, kde její syn Sean (Mitchell Anderson) pracuje jako zástupce šerifa. Jedné noci je však zabit obrovským žralokem. Po této tragické události odjíždí Ellen se svým druhým synem Michaelem (Lance Guest) a jeho rodinou na Bahamy, ale zabijácký žralok se zanedlouho objeví i tam… Dlouhá léta jsem měl za to, že Čelisti jsou pouze trilogie, ale ejhle jednoho dne jsem zjistil, že existuje i čtvrtý díl, kde dokonce hraje nejen Loraine Gary (manželka šerifa Brodyho Ellen z prvních dvou dílů), ale dokonce i samotný Michael Caine (ten nepředvádí žádné extra herectví, ale jeho pilot Hoagie je snad jediný sympaťák z celého filmu). Na film jsem se tak svým způsobem i docela těšil, jenže brzy jsem zjistil, proč onen čtvrtý díl není příliš známý, je to totiž pořádná slabota. A hlavní problém je především ve scénáři, ačkoliv i u výpravy, hereckých výkonů (Lorraine je v roli bohužel díky panu scénáristovi neskutečně otravná) nebo režie by bylo co vylepšovat. On už samotný koncept boje člověka proti žralokovi byl předchozími díly docela vysosán, ale v tomto případě se tvůrci vytasili s naprosto směšnou zápletkou o tom, kterak si jeden žralok zasedl na rodinu Brodyových a neváhá kvůli nim cestovat i stovky ne-li tisíce mil, aby je prostě dostal všechny. Taky mě opět dostala odbornost tvůrců, kteří neváhají poslat Žraloka bílého do evidentně studené vody, skrze hrdiny snímku tvrdit, že v okolí Bahamských ostrovů nejsou žádní žraloci, nebo opatřit samotného žraloka sice stylovým, ale zcela scestným řevem. Ne nadarmo se říká třikrát a dost, také série Čelisti měla skončit třetím dílem (jasně, taky žádný zázrak, ale aspoň jsem se u něj dokázal bavit), protože Čelisti: Pomsta je ničím nezajímavý film, který svému slavnému jmenovci svou banálností dělá akorát ostudu, nehledě na to, že zábava a napětí se z tohoto snímku prostě vytratily (nejspíš do kvalitnějších filmů). ()

blondboss

Takto umelo živiť a doslova spackať slávnu sériu, to je podľa mňa aj na žalár. Prachsprostý dej, stupídne dialógy a ešte hlúpejšie konanie postáv. O tej umeline, čo sa tvárila, že je žralok, hádam ani netreba plytvať slovami. Proste čudujem sa Lorraine Gary, že sa na to nevykašľala, a Michael Caine si ozaj asi chcel len postaviť ten dom. Jednu hviezdu dávam práve kvôli nemu, inak ťažký úpadok slávneho filmu. 20 % ()

Tolf odpad!

Musel som si to znovu pozrieť či je to naozaj taký odpad a veru aj je. To ani nebolo o žralokovi, to bolo skôr o tej starej tresnutej krave a keď zistila že prišiel žralok, zobrala lodičku a išla ho naháňať. A to že žralok vydával zvuky a vyberal si svoje obete.. A na konci smútili za 2 ľuďmi zožranými žralokom a najprv sa vynorí dedo z potopeného lietadla a potom sa zjaví celý dohryzený černoch a smeje sa. Proste bolo tam veľa nezmyselných hovadín. Rozpočet: $20 million, Tržby celosvetovo: $51,881,013 ()

*Dosis* odpad!

Tento "Film" = Ztráta času !!! Model žraloka se opravdu moc nepovedl :). Vypadal jak z modelíny... Žádnej klad jsem u tohoto "filmu" jestli se tomu dá tak říci nezpozoroval a proto hodnotím za 0%.. Sečteno podtrženo : Hrozná sračka :))) ()

lepo

Zazvonil zvonec a pi.....ám je koniec. Čo sa týka poslednej časti tejto "ságy ", je určite lepšia ako odvarová 3-ka, hlavne kvôli snahe udržať aspoň nejakú dejovú líniu so svojou matkou, od Spielberga - http://www.csfd.cz/film/8643-celisti/. Dúfam, že je to definitívný koniec "žraločích plutiev" , a ak sa niekto pokúsi ešte o pokračovanie ďaľšou časťou, bola by to určite katastrofa. Skôr si predstavujem slušnú skupinu filmárov a hercov, pod taktovkou skvelého režiséra, ktorí by sa možno pokúsili o znovuzrodenie remakom z r.1975, a ten by hádam stál za to. Mohlo by to byť zaujímavé. ()

Saxos

Co se nám od trojky změnilo. Uplynuly 4 roky. Jiná režie. Hudbu taky dělal někdo jiný. A ono to stejně nepomohlo. Pozitivní ohlasy k filmu: Je to už snad opravdu poslední z pokračováních úspěšné a ve všech ohledech perfektní jedničky. Zajímavosti: Klan rodiny Brodyů bohužel trpí vzácnou genetickou poruchou. Jedná se o vylučování silného feromonu, který má vliv na Carcharodon carcharias. Ten jde okamžitě po nich i těch, kdo jsou v okolí. Léčba je možná pouze kompletním vyžráním celého klanu. Hvězda za to, že momentálně je únor a já můžu alespoň koukat na bahamské teplo. ()

KukulienkaHO

Film "Čeľuste: Odplata" chcel veľmi kvalitou nadviazať na prvý a druhý diel, ale robí im skôr hanbu. Nehovorím, že sa naň nedá pozerať. Všetky neakčné pasáže sú pozerateľné, ale keď prídu "akčné", začne sa človek nudiť. Akcia je nepriehľadná, často prepchaná flashbackmi a je jej strašne málo. Žralok nevzbudzuje žiaden rešpekt, pôsobí ako gumená nafukovačka. Celý ten koncept o tom, že sa Veľký biely žralok chce pomstiť rodine Brodyovej zato, že Martin Brody kedysi zabil jeho druhov je nereálny, nelogický a trápny. P.S.: Ak by tu neboli Michael Caine a Mario Van Peebles, určite by bolo moje hodnotenie o hviezdičku nižšie. ()

JesterKruger

No jo. I dobrá série, která začíná kultovně končí odpadově. Jednička byla skvělá, dvojka nic extra nového nepřinesla, ale taky stála za to. Trojka byla skvělá, a tady tahle stolice........ Nevím co říci. Ignorování trojky mě nezajímá. Nelíbí se mi, že tenhle díl ignoruje trojku, jelikož ta je o proti tomuhle sajrajtu na Oscara. Proč sakra žralok vydával zvuk, který vydával Jerry na Toma, když Tom udeřil plácačkou na muchy zadek malé šedé myšky. Fakt nechápu. ()

dukeforever

Atrapa žraloka trapná,ale oproti tomu co naráželo na stěnu akvária ve trojce je to ještě dobrý.Hvězdička za námět,druhá za překonání trojky ()

Jarosh66 odpad!

Díky prvnímu dílu každý naletí té atrapě, a podívá se na tento smímek...který se vlastně ani nedá označit za snímek. ()