Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

FeiNike odpad!

Trápna a vo všetkých ohľadoch nepresvedčivá zbytočnosť, ktorá vznikla asi len preto aby bezostyšne vykrádala Spielbergovu kultovku, ktorej nesiaha ani po ďasná. ()

Vencik89 odpad!

Je jenom škoda, že se většina novodobých filmů se žralokem inspirovala spíše tímhle dílem než třeba jedničkou. Tohle už je po tristní trojce hotové znásilnění nejúžasnějšího zvířete na světě. ()

Jajar odpad!

Jaké dám hodnocení, mi došlo už asi po deseti minutách při scéně, v níž si jedna z postav uvědomí, že nemá ruku, až když se na ní chce podívat, ale žádnou nevidí (?!). Zákeřný žralok se tentokrát rozhodl nešťastnou rodinku pronásledovat, až na Bahamy. Ano slyšíte správně. I velká ryba se podle tvůrců může chovat jako zabijácký psychopat. Nehodlám popisovat, co všechno je špatně, protože špatně je prostě všechno. Pokud se přesto odvážíte na film podívat, připravte se na příšernou nudu s Lorraine Gary, která se chová jako kráva a vypadá jako by vylezla z popelnice. Samozřejmě vás čeká také několik neopakovatelných scén (každá, v níž se nachází plastová hračka žraloka), u kterých zůstanete buď zírat na obrazovku s otevřenou pusou, nebo zemřete v křečích smíchu. Triková imbecilita, vypatlaný scénář a totální neschopnost i neumětelství. ()

Kadas97 odpad!

Ježiš néééé! Toto je bezkonkurenčne najhoršia filmová sračka, v ktorej bol spomenutý žralok. Chudák ryba vyzerá ako keby mala konečné štádium paradentózy. Herecké výkony nulové atmosféra nulová. 0 z 10 ()

kratina

Ve strašidelné jedničce měli diváci (i já) nervy napnuté k prasknutí, jak struny na vyladěných houslích. Ze čtyřky už jsem měl akorát nervy v kýblu. A do kbelíku, byť napuštěného slanou vodou, se prostě moc velkej (natož strašidelnej) žralok zkrátka nevejde. Nakonec ta největší hrůza, kterou jsem u toho zažil, byla představa, že by snad nějaký vykuk pojal úmysl natočit i pětku (ten odpad! jsem si schoval pro ni). ()

Acrobat odpad!

Nemožno než nesúhlasiť s tunajšou vzorkou. Psychologický rozbor ženy nachádzajúcej sexualitu a žraloka živeného výlučne pomstou je dotiahnutý do detailov. Vyšperkované veci, pozície, dialógy a krik. Extrémna nuda s priam žalostnými hereckými výkonmi a dramatizáciou deja. Nemáte moment, kde by žralok bol úhlavným hrdinom a šok bol vaším prebudením. Nie. Tu sa tancuje na karnevale (mihnuté vedomím ženy že žralok útočí, pre Boha živého !!!!) a preťahuje sa manželka v kostýme zváračky. O tom že negger to prežije, škoda reči. (videné 04.04.2016, DajTo) ()

Likan7 odpad!

Zdaleka nejzajímavější na celém filmu není to, že tu hraje Michael Caine, jinak výborný herec, ale jeho následné suché oznámení, že Čelisti 4 nikdy neviděl, narozdíl od domu, který si z honoráře pořídil, ano. Budiž mu to přáno. Ono totiž není na Čelistech 4 vůbec nic, co by sneslo alespoň ta nejmenší meřítka. Scénář je hroznej, gumovej žralok, kterého potápěč vždycky šťouchne k lodi neskutečně trapně směšný a mě jen zajímá, jaký dům si za tuhle srágoru pořídila Lorraine Gary. Série Čelisti mě nikdy neoslovila. Ani první díl nepovažuju za klenot, ale v porovnání s tímhle, kde žralok potápí letadlo, chce vyvraždit jednu konkrétní rodinu a všichni se tváří, že to myslí vážně, je Spielbergův díl oscarový spektákl. ()

RypavaDvojka odpad!

Tento film ve mne zanechává už jen jednu otázku. Nejhorší žroločí film, co jsem zatím viděl, byl Shark attack (Žralok útočí) nebo tenhle skvost? Toť otázka... Tenhle žralok se každopádně koupe v odpadních vodách a je to každopádně jedna ze zlatých malin, se kterou souhlasím. ()

rublik05 odpad!

Říkal jsem si, že po Čelistech 3 a experimentování s 3D efekty už nic hroznějšího přijít nemůže. Poté co jsem zhlédl Čelisti: Pomsta, tedy čtvrté a prozatím poslední přímé pokračování této žraločí série, mohu s klidným svědomím konstatovat, že zlaté experimenty. I při sebevětší snaze si nemohu vybavit alespoň jednu jedinou věc, která by zde byla alespoň trochu zajímavá. Čelisti: Pomsta od samého začátku najede na vyloženě šnečí tempo, po drtivou většinu času se nic neděje, herci jsou vyloženě otřesní, dialogy a chování postav je úplně mimo veškerou myslitelnou logiku, nemluvě o absenci jakékoliv atmosféry či napětí. Je až k nevíře, kam to tahle série nakonec dopracovala... 0/10. ()

donkocicak odpad!

Čelisti I + II si udržovaly velmi vysoký standard, bezpochyby to bylo podmíněno také vynikajícím výkonem Roye Scheidera. Čelisti III předvedly jen špatnou podívanou ve tmě s minimální dávkou napětí. Čelisti IV ale vznikly už naprosto zbytečně a taky trochu z nostalgie. Až na dva momenty film o ničem (úvodní scéna + pronásledování nafukovacího banánu). Maketa samotného žraloka vyhlíží divně, vypadá nejuměleji ze všech, vydává prapodivné zvuky a potápí se dolů k jedné straně )a vypadá jako ninja želva). Nebudí hrůzu, spíše úsměv. Vrcholem všeho je to, že jsou zde použity záběry z prvního dílu, aby se zřejmě ušetřilo. Čelisti IV jsou vhodným filmem snad jen pro ty, kteří jsou uchváceni tímto žraločím fenoménem, aby se ze zvědavosti podívali, co všechno se může stát, když se někomu pokračování série vymkne z rukou… ()

Martin00x odpad!

Jakbych to jen řekl... Je to skoro jako jednička akorát trošku jiné detaily a abych nezapoměl, je to o dost trapnější. Velmi o dost !!! ()

sakko odpad!

tak jak sú klasické čeľuste od Spielberga kvalitný film tak toto je presný opak.jediné čo je na tomto filme dobré tak to je asi ten názov, ktorý bohužiaľ hanobí prvé dva diely. Trojka nebol síce tiež nič extra ale dalo sa na ňu dívať, ale toto bol doslova "horor". ()

Godhaj

,,Seana si vybral a zabil i tátu.“ ,,Táta zemřel na infarkt!“ ,,Zemřel hrůzou.“ Čtvrté setkání s přerostlým žralokem se plácá ve scénáristickém bahně. Žralok, který pronásleduje rodinku, aby se jim pomstil, to je trochu moc silná káva. Když už tvůrci vymysleli takovou šílenost, mohli brát celý film trochu s nadsázkou. Jenže on je myšlen smrtelně vážně, což ho zcela pohřbívá. Postavy mi byly nesympatické, hlavně stará hystera, kolem které se celý příběh točí. Rovněž je mi záhadou, proč na sebe postavy v průběhu celého filmu pořád řvali. Možná to mělo působit dramaticky, ale na mě to působilo otravně. Jediné, co se mi líbilo, bylo prostředí exotického ostrova, jinak nic. ()