Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

speedy7929 odpad!

Už som v hororovom svete videl hocičo, ale aby niekto išiel loviť bieleho gumeného žraloka pomocou kopie a elektriny a pritom žralokovi spadol do papule tak opatrne ako ked si opitý sadá na barovú stoličku, žralok ho rozkúsal na kúsky, tak to som ešte nevideľ. Filmy tohto typu môžu dávať len na slovenských TV kanáloch. PS: ten lovec prežil.. / -10% ()

SAJA

Čelisti: příběh žraloka po mozkové mrtvici. Plave rychlostí 3 až 4 km/h, nemůže zavřít hubu, bulá se na stranu a zanořuje se jako ponorka. To bylo teda vzrůšo. Kdyby tam nedali původní hudbu, tak ani nemám pocit, že je to pokračování legendární ságy. ()

walkingdead

Tohle si fakt jméno Jaws nezaslouží. Tenhle film spíš snese srovnání s dnešními perlami žánru typu Megagigapísečnýchžraloků. V tomhle případě o to horší, že film je myšlený zcela vážně (kdyby to byla komedie, tak dám dvě hvězdy). Caine byl tehdy asi na houbičkách, jinak si nedovedu vysvětlit, že do něčeho takového vlezl. ()

adamix

Prečo len nerežíroval Spielberg všetky časti Čelustí ? Takto len pošpinil slávne Čeľuste. Ďalšie časti nechal nejakým típkom a všetko pokazili. Jednotka bola geniálna, kde bol výborný scenár, hudba, žralok, herci a typická Spielbergovská réžia. Dvojka bola tiež celkom dobrá, ale už to nebolo ono. No a trojka bola des všetkých desov. Tú scénku, kde žralok narazí do toho skla, si mohli tvorcovia trojky niekam strčiť. Táto Pomsta je len obyčajná sucharina. Natočili to preto, aby niečo natočili. Slabá hviezda za Michaela Cainea, ktorého nechápem, ako sa sem mohol dostať. ()

mikhail

Najväčším napätím v tomto filme boli asi riešené vzťahové problémy rodiny. Scenár a celkovo dej biedny. A veru nezachránil to ani Michael Caine. ()

Filmaris

Aj napriek absolútne hlúpemu deju a nelogickosti sa mi to páči viac ako mizerná a hrôzostrašne zlá trojka. O príbehu sa tu naozaj nedá baviť keďže nedáva žiaden zmysel a nápad o pomstychtivom žralokovi, ktorý sa ide pomstiť ani neviem začo a ktorý má presne vytipované miesta, kde sa nachádza nejaký člen z rodiny Brodyovcov bol pre mňa nepochopením. Na druhej strane, ale žralok vyzeral o niečo lepšie ako v trojke a že sa dej opäť odohráva na mieste Amity Island bolo pre mňa nostalgické a malo to opäť viac spoločného s prvým a druhým filmom. Samozrejme je tu veľa nezmyselných scén či zvláštne správanie postáv a jeden z najhorších koncov aké som videl. Mimochodom film má dva konce. V oboch prípadoch bolo ale zabitie žraloka komické. Každopádne aj napriek tomu všetkému som mal z toho lepší pocit ako po trojke. ()

djbarrel odpad!

Může být horší film než Čelisti 3 ? Ano může a je to tenhle "film" . Strašný nesmysl, neskutečný příběh o pomstychtivým papundeklovým žraloku a babě za zenitem co o tom všem ví. Boha, koho napadl mstící se žralok ? A hlavně za co ? Každý žralok co se dostal do křížku s Brodyovic famílií plave břichem nahoru, tak kdo se to tedy mstí ? Navíc jako co, žralok ve filmu sejme jen dva(!!!) lidi ! Šmarja, co je to za žraločí horor ? A babča s šestým smyslem ? Neuvěřitelný film. Tvůrci by měli být trestně stíháni za to, že si dovolili jako název filmu použít "Čelisti". To je jen parazytování na dobrém jméně. 0 % absolutní sračka. ()

kobras5 odpad!

Hrůza a děs, co se nám s tímto snímkem dostalo do rukou. Škoda mluvit. Smutné pohledět na jakékoliv útoky žraloků a také na jejich chování. Tvůrci tohoto dílu z nich udělali to, co ve skutečnosti nejsou a kompletně tím pohřbili jméno jinak skvělého prvního filmu. 10% (viděno česky). ()

J.Mayen

Celkem me zarazi tak nizke hodnoceni, pro me osobne ac tedy moc klisovite a hlavnima lidma dost prehravane mi posledni celist zase tak spatna neprisla, spis prumerna,ale lepsi nez trojka. Jsou mnohem horsi filmy, ktere by si zaslouzili spadnout mezi 200 nejhure hondnocenych filmu tady na csfd, par tipu bych mel,ale obavam se, ze bych tu nasral celkem dost lidi. ()