Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

Priest

Narozdíl od trojky je toto dílo v celku i koukatelné. Je to takový "návrat" (v hodně velkých uvorozkách) na úroveň dvojky. ()

Drky

No co i žralok si může pamatovat a pokud jednou takového žraloka na*erete tak vás může pronásledovat podél celého pobřeží spojených států!:-D Promiňte, ale tohle je capovina největšího kalibru! Zprznění toho co vlastně Čelisti dokázaly a jakým vlastně byl hitem. 1* dávám za docela sympatické herce. zábava tak na 15%. ()

Al Kaida odpad!

První film, který hodnotím, aniž bych jej viděl, protože k tomu mě nikdo nedokáže přinutit. Ať na něm někdo shledává polehčujících okolností kolik chce. Tohle nikdy nemělo vzniknout a tvůrci by měli hořet v Éčkovém pekle spolu s tou kanadskou partou, co natočila Titanic 2. Už dvojka byla na zblytí, stačí si přečíst o čem to je a jdu s hodnocením do mínusu, ale dnes mám dobrou náladu, tak silných -70%. ()

uprchlice

Proč se tvůrci zabývali čtyřkou? Akorát škoda peněz. Bez Brodyho to už není ono. Je to už prostě nuda. Příběh víme, jak skončí a už není ani trochu napínavý. ()

Tozmi odpad!

Stane-li se mi že u filmu usínám, pak je film naprostý propadák a de na seznam odpadu. U čelistí IV se mi přesně tohle stalo, od legendárního snímku Čelisti jsme se dostaly až ke kravině. ODPAD! ()

Petr325 odpad!

Žralok který se mstí a vycítí, když ženská odjede přes půl světa a doplave si pro ni? Trojka měla aspoň nápad (**), tohle má leda... 0%. ()

Fenk

Čtvrtý Čelisti se zcela ponořily do béčkových hlubin bez atmosféry, napětí a zubů. Ty poslední se vylámaly hlavně na příběhu, připomínající těžkou romanci od Rosamunde Pilsner, okořeněnou vstupy hodně líný paryby. Po jízdě na banánu si ale u mě lehce napravily reputaci. ()

nudlis odpad!

Njn, takhle to dopadne, když se někdo snaží parazitovat na legendě a vytěžit značku "Jaws" do posledního mlžného oparu slávy. Ale von Sargent stejně není žádnej extra rejža, tak je to jedno.Prostě SRAČKA! ()

Gravediggger odpad!

Tohle je asi nejhorší film všech dob. Je to tak nehorázná kravina, nechápu, jak ten děj mohl někoho napadnout. Proč proboha, když si ta baba myslí, že jejich rodinu pronásleduje jeden konkrétní žralok, proč proboha furt všichni žijou u moře a lezou do vody??? Kokoti, zasloužili by všichni sežrat, i ti herci jsou stejnak vyloženě odporní. Říkala jsem si, že to není přímo na odpad, protože to není pseudofilm, co splácali nějací šulíni na koleně, ale natočili to skuteční filmaři, ale o to je to vlastně horší. Tady nebyla snad ani snaha. Děs ()

weetya odpad!

Bylo to zlý. Žralok neplaval, spíše se plazil, při pohybu vypadal že spolkl prkno a při svých útocích dost často čněl nastojato i tak ze 70% z vody. Taky jsem vůbec nepochopil proč na konci, jak ho napíchli, vybouchnul. Ale nechápal jsem toho víc. ()

Figuto

Ano, další nesmyslné pokračování bylo strašné, ale s trochou nadhledu a soucitu dokáže i tento gumový superžralok pobavit. ()