Ellen Brody (Lorraine Garyová) stále žije v prímorskom mestečku Amity aj po smrti svojho manžela Martina. V mestečku vládne predvianočná atmosféra a Ellen Brodyová spolu so synom Seanom (Mitchell Anderson) chystajú oslavu. Sean, člen miestneho policajného zboru, je však neplánovane odvolaný k porušenej bóji na mori neďaleko prístavu. Keď sa vyberie na more, aby vec prešetril, napadne ho obrovský biely žralok a Sean útok neprežije. Ellen sa nevie spamätať zo šoku a prijme pozvanie svojho druhého syna Michaela (Lance Guest) a jeho ženy Carly (Karen Youngová), aby sa odsťahovala k nim na Bahamy. Michael však čoskoro zistí, že nebezpečný žralok sa presťahoval tiež. Zaútočil na Michaela a jeho kamaráta Jakea, a neskôr aj na Michaelovu dcéru Theu, ktorá sa s kamarátkami plavila pri pobreží. Carla zúri, že ju Michael neinformoval o žralokovi, ale Michael s Jakeom to zatajili zámerne, aby nerozrušili Ellen a nezbabrali jej pobyt na Bahamách. Napriek tomu sa to Ellen dozvie a je presvedčená, že žralok cieľavedome prenasleduje jej rodinu. Preto sa na Michaelovej lodi vyberie na samostatnú misiu s cieľom zabiť žraloka. Podarí sa Michaelovi, Hoagieovi a Jakeovi nájsť Ellen skôr, ako sa stane obeťou žraloka...? (oficiálny text distribútora)

lamps odpad!

Je docela fascinujicí, jak úroveň jednotlivých dílů pravidelně a docela vyváženě klesá. Jedničku mám za 100%, dvojku za nějakých 65, trojku za 30 a čtyřka se brodí někde kolem 2,5 až 5. A to vlastně jenom za Michaela Cainea, předvádějícího možná největší minelu hereckých legend v historii. Mstící se žralok je pro změnu vrcholem tematických minel bláznivých osmdesátých let.. ()

Pepinec odpad!

Nevím přesně, jestli je to Pomsta Spielbergovi anebo nám, věrným divákům poctivé kinemografie. Vím však jistě, že moje hodnocení je reálným odrazem kvality filmu. Kdybych se chtěl tvůrcům mstít, vzal bych je na prohlídku obřího akvária a naházel je do oddělení dravých ryb. ()

JohnnyD

Ja ten dom Michaelovi Cainovi doprajem. Film má síce nábeh na ešte väčšiu stupiditu ako tretí diel (a to je čo povedať!), no ostáva len pri zbožných prianiach. Dej o žralokoch cez celý svet prenasledujúcich ženu hlavného hrdinu z prvého filmu je geniálny, ale spracovanie je nudné. No za originalitu (a zjavnú absenciu súdnosti a zdravého rozumu) tvorcov a za úprimnosť Michaela Caina o jeho motivácii hrať v tomto filme si to zaslúži jednu hviezdičku. ()

sheen

Daleko, daleko lepší než třetí díl ale horší nez první a druhý samozřejmě. Alespoň tady ten žralok nevypadá tak směšně jako ve trojce. Žralok tady dostává kotel prostoru, brutálně se vyřádí, to se mě na tom nejvíce líbilo. ()

misterz odpad!

V porovnaní s tromi úspešnejšími predchodcami je tento diel naozaj odpad. Zaujímavé ako sa dá zmrviť tak úspešná a legendárna séria. Žiadna poriadna akcia, chýba napätie a koniec je odfláknutý a s veľkou porciou nudy. ()

mzss1

No hrůza. Pomsta. Fakt srandovní název. Odpad nedám, film jsem v klidu přežil, ale bylo to fakt hrozné béčko, efekty hrozné - horší než v předešlém dílu. Krev a pár hororových prvků se zde objeví, ale to je asi tak všechno. Příběh je dost přitažený za uši. Takže film celkově hodnotím pouze na 19% = * ()

Omnibus odpad!

Žraloci nejsou ryby, ale PARYBY... to je vědecký fakt. Naproti tomu se ovšem vědci dosud neshodli na názoru , jestli jsou Guzman a Sargent blbí, navedení, nebo prostě jenom PAKONĚ... Žraloci jsou podle čtyřky mazaný jako opice a paměť mají jako sloni. Naproti tomu Sargent z opice přímo pochází (to není urážka, to my všichni - ovšem kromě kancléře Hájka :-) paměť má možná taky jako slon (to Wiki neuvádí) ale k tomu všemu ještě opravdu umí! A co že to umí? Umí natočit hov..o, jaké svět ještě neviděl! Velké bílé ho ... Doufám, že nějaké podobné G+S retardéry nenapadne točit pětku. A tihle dva lumeni by zasloužili jít si povinně zaplavat kousek od pobřeží, ale samozřejmě už na té nesprávné straně protižraločích sítí ... ()

dr.horrible

Asi stonásobne lepšie jak trojka, ale i tak; hlavná postava je (podľa vlastných slov) otravná babička, Mario van Peebles hrá komického černocha, žralok je statický a pomalý + ten námet, a záver to zráža snaď do céčka. Nudný a hlúpy film, ktorý patrí do nočného tv kina konca 90.tych rokov, tam je jeho miesto. Dve hviezdy tomu samozrejme dať nejdú, ale treba oceniť, že  sa aspoň pokúšali tváriť seriózne. Zvyšok tej jednej hviezdy dávam exteriérom bahamského raja. ()

Spinosaurus odpad!

Říkal jsem si,že to nemůže být horší než 3-D a ono je to přeci jen horší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten žralok je tak směšný(!) a to jen kvůli neschopnosti jeho manipulátorů(vždyť mohl být dokonce i děsivý)!!! Ve všech čelistech jsem byl napjatý jak se to bude vyvíjet dál,ale tady ne. Místo aby měl žralok lidi v moci(zničená Orca,bezmocní jachtaři,tajemné hlubiny aquaparku),lidi žraloka nahánějí a ani omilem jim žralok nemůže na té velké lodi ublížit,tak jak se pak mám bát? Hrozné. A ten závěr je nejhorší ze všech čelistí a to ještě nepočítám toho nesmrtelného černocha. PS:Pápá žraloku,zase se uvidíme zítra. ()

Němi

Takže žralok pronásleduje Brodyovi, jo? No tak jo, to už je trošku moc... A zdálo se mi to, nebo IV. ignoruje III.? Nejen jinými herci, kteří ani vzdáleně nepřipomínají ty z minulého dílu, ale snad ani věkem, a dějem vůbec. Celkově špatný film si ale tu jednu hvězdičku zaslouží. Plně za Michaela Caina, jehož charizma a britský přízvuk dělají koukatelných alespoň pár scén. Kdybych měl zmínit další nezapomenutelné součástí "Pomsty", napadá mě: opravdu amaterská atrapa žraloka, hysterická a otravná Lorraine Gary, uspávací Lance Guest, jedny z nejhůř sestříhaných dramatických momentů a útoků, stále husí kůži nahánějící motiv Johna Williamse a radost, když film skončil. ()

Yoshitsune odpad!

Tak jo fajn, trojka je špatná, ale tohle ? Polovinu filmu, tvoří záběry z prvního dílu a druhou filmu tvoří romantická vložka mezi Ellen a Hoagiem a její randění z povzdálí její syn, který kouká jako sériový vrah. Nemluvě o tom, že Ellen je telepaticky napojená na žraloka, což je tedy dost šílené. Film je tedy o všem možném, jenom né o žralokovi a byť trojka je děs, tak má aspoň nějaký souvislý příběh, který má děj a "nějak" se odvíjí, tenhle film to nemá. ()

Vitason

Hned na úvod dvě otázky, které mi celý film vrtaly hlavou. 1) Kdo se vlastně mstí komu? 2) Čím ten film vlastně chtěl být? Chudák žralok si od Brodyova klanu neodpočine, ani když si vybere dovolenou na Bahamách. Tak to skutečně vypadá, protože to, co Velký bílý předvádí v posledním pokračování Spielbergovy klasiky je opravdu ostudné, o jeho bodycountu nemluvě. Takže o nějaké extra veliké pomstě nemůže být moc řeč. S tím se pojí i odpověď na druhou otázku. Jelikož se žralok v Pomstě příliš nečiní, tak se film snad ani nedá označit za horor. Čtvrté Čelisti tak oscilují mezi dramatem o vyrovnání se s traumatickou ztrátou milované osoby a hororem, kdy ve výjimečných případech vykoukne zpod hladiny obrovský žralok, gumovější než kdy dřív. Jenže drtivou většinu času se toho příliš mnoho neděje. V podstatě bavili jen herci v čele s Michaelem Cainem, kterému role stárnoucího seladona vysloveně sedla. ()

SeBig

Po zvorany trojce je tu úplně jina na novo zvorana trojka. Hrají: nostalgicky vypsychla bába a jeji šťastná familie + alfred. Žralok? Na začátku a na konci dohromady tak 2 minuty. Průběh filmu je spíš dramatický vyrovnávání z fobie žraloků a rodinná dovolená na bahamách. Krásný. ()