Príbeh sa odohráva symbolicky presne devätnásť rokov po Poslednej krížovej výprave, v dobe rodiacej sa studenej vojny. V roku 1957 je Indiana Jones (Harrison Ford) profesorom archeológie na prahu penzie, ktorý si napriek búrlivej minulosti zo všetkého najväčšmi užíva pokoj a nebezpečne sa začína podobať svojmu otcovi. Staré inštinkty sa v ňom prebudia vo chvíli, keď sa objavia stopy vedúce k legendárnej Krištáľovej lebke a hlavne informácie, že po tomto údajne mocnom artefakte prahnú sovietski agenti. Indy preto strasie únavu a vydá sa na ďalšiu mimoriadne dobrodružnú cestu, ktorá ho zavedie až do vnútra peruánskej džungle, kde sa má táto vzácna relikvia ukrývať. Jeho úhlavným nepriateľom bude tento raz všetkého schopná ruská agentka Irina Spalková (Cate Blanchettová), sprevádzaná armádou hrdlorezov. Ruské komando pod vedením uhrančivej plukovníčky sa chce zmocniť krištáľovej lebky, aby s jej pomocou vyvinula „myšlienkovú zbraň“, ktorá by Sovietskemu zväzu umožnila ovládať myslenie všetkých ľudí na svete. Ani Indy nie je na svoju výpravu sám. Na jeho strane stojí spriaznený dobrodruh Mac (Ray Winstone), ktorý má však tendenciu každú chvíľu ho podraziť, ďalej napomádovaný frajer Mutt Williams (Shia LaBeouf), ktorý si permanentne uťahuje z jeho veku, a jeho prvá a zrejme aj jediná životná láska Marion Ravenwoodová (Karen Allenová). (TV JOJ)

Amplifier

Indiane Jones je zpět, skvělé vizualní scény (výbuch atomové bomby se mě obzvláště líbil) a i skvělé herecké výkony Shia LaBeouf je opravdu výborný. Jediné zklamání v tomto filmu pro mě byl trošku závěr, tenhle film byl vždy lehce přehnaný a kousky co Indian dovedl byli neuvěřitelné, ale mimozemšťané to už do Indiana Jonese podle mě nepatří. Za to ta menší srážka, ale pořád se mě to moc líbilo 80% ()

Páně

Zklamání. Zčásti se podařilo navázat na atmosféru staré trojságy, i když neříkám, že je nutné na něco navazovat. Ale Indy je Indy a původní trilogii nikomu z hlavy nevymažeme. Dost se povedly akční scény, honičky a souboje. I pár povedených odkazů na starší díly jsem zaznamenal. Tím výčet povedených věcí končí. Příběh je přepálený až hrůza. Bylo skutečně zapotřebí takového megalomanství? Navíc těžko uvěřitelného. Za tři největší úlety považuji přežití atomového výbuchu v ledničce, závěrečné finále a pro mě neskutečně zbytečné zakončení v podobě svatby. Tady šlo hodnocení rapidně dolů. Velmi rozporuplné a nevyrovnané. ()

Adm.Nelson

Ja som sa dobre bavil, ale to hlavne vďaka druhej polovici keď sa začne skvelá akčná jazda, predovšetkým naháňačka v pralese je skvostná. Po tomto vrchole filmu sa našťastie tempo zvoľní iba mierne a v film príjemne prefrčí až do konca (tiež sa pridávam k názoru, že záver mohol byť iný, no nejak extra mi to nevadí). Dalo by sa vytknúť ešte viacero vecí, vzhľadom ale k tomu, že celkový dojem bol kladný a dobrých dobrodružných filmov je ako šafránu, hodnotím 8/10. ()

strikeman

Jelikož golfista zde již zcela přesně a doslovně vystihl mé pocity a dojmy z tohohle bijáku, nebudu se komplexně rozepisovat - takže přihodím jen pár svých postřehů: Scéna s mravenci - vykrádačka z mumie... Digitální efekty - do Indyho prostě nepatří a i tak byly otřesné... Harrison Ford - toho herce jsem měl vždycky moc rád, ale tady je už fakt poznat, že je starý, a ty šílenosti, co ve filmu fyzicky zvládne, jsou naprosto nevěrohodné... Budu opakovat již vyřčené, ale ten scénář je fakt kýč... I když se tvůrci snažili navázat na humor a odlehčenost předchozích dílů, na mně to působilo příliš křečovitě... ()

xavierr13

Tento film som veľmi dlho očakával, kedy bude mať svoju prvú priemeru. Po jeho pozretí som bol aj trocha sklamaný. Jedna sa totiž o najslabší diel z celej série. Námet na tento film je ceľkom zaujímavý, scenár môže ujsť, digitálne efekty sú na vynikajúcej úrovni, je tu zaujímavé herecké obsadenie s výbornými výkonmi jednotlivcov. Dej je oproti ostatným dielom najslabší, pripadal mi dosť rozhadzaný. ()

bery71

Tak předně, Indiana Jones nikdy nebyl můj oblíbenec. Filmy s ním mi už odjakživa připadaly pitomé, ale přece zábavné (v tom správném slova smyslu). Rozhodl jsem se tedy zhlédnout i jeho (doufám) poslední díl. A přiznám se, že na jeden zátach to nebylo. Vlastně jsem se na tenhle snímek koukal na třikrát, protože mi vždy po 35 minutách došly nervy. Mohl bych sice dál šťourat a hloubat v tom, jak je to debilní, ale proč? Nikomu neberu, že kultovní prostoduchost a laskavost se udržela. Já se sice přes horu nelogických kousků (výbuch atomovky, souboj kordy na dvou džípech vedle sebe, lidožraví mravenci...) přenést nedokážu, ale vy možná ano. Já trpěl. Vy se bavte. ()

Hapretor

Jedním slovem: Zbytečné. Více slovy: Pane Spielbergu, ptám se proč? Kouzlo se již vytratilo. Tento díl už nemá tu jiskru, ten vtip, ten spád. Nemá, co nabídnout. Ta akce je nudná, díly předtím byly takoví ..., no prostě svým způsobem originální - měly své kouzlo. Toto zkrátka už není ono. Víte, jak to dopadá, když se provaz stále natahuje? - nakonec praskne! ()

CrazyLom

Bavil jsem se vážně skvěle, ale jsou věci, za které tu hvězdičku dolů prostě dát musím, například Shia houpající se v džungli a podobně...samozřejmě, je to Indy, ale mohlo by to vypadat realisticky aspoň z pořádné dálky ()

Andronikos

Katastrofa! Nie som fanúšikom Indianu Jonesa, ale predchádzajúce filmy som si raz-dvakát pozrel a bol som spokojný. Avšak detaily najnovšej jonesovky som nepochopil a mám podozrenie, že chyba nie je len vo mne. To, že hlavná protivníčka nemá charizmu, mi až tak nevadí, naopak mám dobrý pocit z toho, že sa dôchodca Ford alias Jones nemusel nasilu predvádzať v akčných scénach, bolo by to predsa len neprirodzené. Chybou však je, že akcie sú zhustené do dvoch-troch sekvencií, hoci na splendidné záverečné efekty sa peniazmi nešetrilo. Najväčším prínosom filmu pre mňa osobne je poznatok, ako sa mám zachovať, až budem v epicentre 30 sekúnd pred výbuchom jadrovej bomby. :) ()

xdutchx

Na tomto Indym mě mrzí hlavně to, že nebyl natočen na kvalitní filmový materiál s krásným zrnem a s věrným podáním barev, ale na digitál, který působí tak sterilně a tak strašně odcizeně. Děj a výkony herců se mi moc líbili a lehkost s jakou se všechno rozplétá je milá. ()

DHDV

Schází nadsázka filmu a to staré zpracování, je mi líto že tohle jde novým směrem. Bohužel nejslabší díl… ()

char_t

Toho Tarzana si mohli odpustit, ale jinak bezpochyby důstojné pokračování série, hodné jednadvacátého století. Možná opravdu mohli trošku víc cestovat po světě, ale už to jsou koneckonců všechno důchodci :) Původně jsem si ještě chtěl stěžovat na digitální efekty, které mi v Jonesovi prostě nesedí, ale finále bylo prostě cool :) ()

Wolvie

Srovnání s předchozími díly Království neustojí,ale jako dovětek pro fanoušky vlastně bezchybné.Jen to chtělo se tolik netopit v nostalgii a zapracovat spíš na příběhu.Ford na to ale pořád má,LaBeof mu skvěle přištěkuje a Cate Blanchett má neodolatelný přízvuk.To finále bylo trochu over the top,ale já to Stevenovi za všechny jeho skvělé filmy rád odpustím. ()

Mike.mk1

Starý dobrý Indy je zpátky, skvělé hlášky, spousta akce, ale bohužel i počítačových triků (copak už to bez nich dneska nejde???), slabých záporáků a dost přehnaného závěru. 70% ale nemám to srdce dát tři. ()

Fawkes

Návrat legendárního Jonese se podle mě povedl, sice postrádá hodně ze svých předchůdců (1. a 3. dílu), ale i tak se mi Harrsion Ford líbil. Stále z něj sálá energie, a tak svou postavu hraje pořád dokonale. Z hlediska efektů je to samozřejmě na vyšší úrovni a celý film je v modernějším obalu. Takže, nejlepší díl to není, ale ocitá se nad Chrámem Zkázy, ten je podle mě po natočení čtyřky nejslabší (co se týče děje). (75%) ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

O pátého Indiana Jonese není dostatečný zájem

12.06.2023

Asi za dva týdny do kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a prý poslední díl kultovní dobrodružné filmové série. Už teď se ale na veřejnost dostávají první odhady, jak by se očekávanému… (viac)

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

První reakce na Indiana Jonese jsou smíšené

19.05.2023

Snímek Indiana Jones a nástroj osudu si užil svoji slavnostní premiéru na festivalu v Cannes, kde se Harrison Ford záhy dočkal pětiminutového potlesku ve stoje. Hned poté se na Twitteru začaly… (viac)

Pátý Indiana Jones byl dotočen

Pátý Indiana Jones byl dotočen

28.02.2022

Hotovo, dotočeno. Pátý Indy má za sebou oficiálně poslední klapku a to znamená, že nyní přichází řada na náročný proces postprodukce, stříhání, a závěrečně dolaďování předtím, než snímek přistane v… (viac)